پاک کردن رنگ مو از دست و صورت با چند روش ساده و کاربردی

چطور رنگ مو رو از روی پوست پاک کنیم

حتما برای شما پیش آمده که هنگامی که موهای خود را رنگ کرده اید متوجه رنگ گرفتن صورت و پوست خود شده اید و به دنبال راه حل های متفاوتی برای پاک کردن آن بوده اید. در اینجا روش های پاک کردن رنگ مو از روی صورت و پوست را آورده ایم.

اگر به دنبال روش هایی برای پاک کردن رنگ مو از روی صورت و پوست هستید در این پست ترفند هایی برای پاک کردن رنگ مو از روی دست و صورت را آورده ایم.

چطور رنگ مو رو از روی پوست پاک کنیم

رنگ کردن مو یک راه آسان و سریع برای تغییرات چشمگیر در ظاهر است. اما نکته ی قابل توجه این است که هربار از رنگ مو استفاده می کنید ممکن است رنگ مو روی پوست شما بریزد و رنگ بگیرد. نکته قابل توجه این است قبل از رنگ مو بهتر است از دستکش پلاستیکی زمان کار استفاده کنید تا از نفوذ رنگ به پوست جلوگیری نماید. در اینجا چند نکته و ترفند برای پاک کردن لکه رنگ از روی پوست آورده شده است که مفید است. به خصوص وقتی که بلافاصله بعد از رنگ کردن مو می خواهید به یک مهمانی یا هر محل دیگری مانند سرکار بروید ترفندهای پاک کردن لکه رنگ مو از روی پوست به شما کمک خواهد کرد.

  • استفاده از وازلین

یکی از موارد استفاده از وازلین پاک کردن رنگ مو از روی پوست است. ایده آل ترین اقدام این است که قبل از شرع کار رنگ کردن مو، در وهله اول خط مو را تا اواسط پیشانی با وازلین بپوشانید تا ایجاد لکه روی پوست جلوگیری کند. همچنین برای از بین بردن لکه رنگ با نوک انگشتانتان وازلین را روی پوست ماساژ دهید تا آنجایی که لکه رنگ از بین رود. توجه داشته باشید که در حالی که وازلین روی دست ها و پوست صورت شما است، باید مراقب باشید که وارد چشمانتان نشود.

اگر با اینکار رنگ مو پاک شده که عالی است اما اگر نشد می توانید وازلین را روی پوست مالید و بگذارید چند مدت یا یک روز بماند و روی آن را با پارچه نخی بپوشانید تا به خوبی رنگ را پاک کند.

  • مایع دستشویی

روش دیگر برای پاک کردن لکه رنگ از روی پوست این است که کمی مایع ظرفشویی را روی پوست بمالید و به خوب مالش دهید ا رنگ را پاک کند سپس رنگ را با یک دستمال مرطوب بشویید. پس از آن کرم لایه بردار را روی پوست بمالید تا سطح را لایه برداری نماید و رنگ پاک شود و سپس به خوبی بشویید.

  • خمیر دندان

خمیردندان ها می توانند به عنوان پاک کننده موثر رنگ مو عمل کنند. همچنین ماده فعال بسیاری از خمیردندان ها، جوش شیرین است که جوش شیرین، به عنوان یک پاک کننده ملایم عمل می کند. کمی خمیر دندان را روی پوست بمالید و ماساژ دهید و سپس آن را با آب گرم بشویید. سپس کمی جوش شیرین روی آن بمالید و بشویید. این مراحل تا زمانی که لکه رنگ پاک شود تکرار کنید.

  • روغن زیتون

روغن می تواند به عنوان یک پاک کننده موثر رنگ مو عمل کند، زیرا به شکستن رنگ کمک می کند و روی پوست خیلی زبر یا ساینده نیست. در واقع، می تواند به نرم شدن آن در حین شستشو کمک کند. اما روغن ها ممکن است به اندازه گزینه های دیگر موثر نباشند. برای امتحان، ناحیه لکه دار پوست را با روغن بپوشانید و با انگشتان خود مالش دهید. اجازه دهید روغن به مدت 8 ساعت یا حتی بیشتر روی لکه بماند و با آب و صابون بشویید.

می توانید از روغن های دیگر مانند روغن کودک و یا روغن نارگیل استفاده کنید.

  • استون

در مورد این ماده از بین برنده رنگ مو مراقب باشید و از تماس طولانی پوست با آن بپرهیزید زیرا باعث سوختگی می شود. همچنین حواستان باشد که در چشمانتان نرود زیرا باعث آسیب می شود. ابتدا یک پنبه را با استون آغشته کنید و سپس روی پوست لکه دار بمالید. یک لحظه مکث کنید تا نسوزد سپس به آرامی با پنبه پاک کنید. سپس پوست را به خوبی بشویید.

  • سرکه

روش دیگر برای شستن رنگ مو از روی پوست استفاده از سرکه است. برای اینکار مقداری پنبه را به سرکه آغشته نمایید و روی پوست بمالید و اینکار را چندبار تکرار کنید و سپس بشویید. نکته مهم این است که پس از انجام کارهایی که گفته شد از کرم مرطوب کننده برای نرم کردن پوستتان استفاده نمایید تا از خشکی پوست جلوگیری کند و پوست شاداب بماند.

  • ترکیب صابون و جوش شیرین

جوش شیرین لایه بردار است و صابون می تواند به حل شدن رنگ کمک کند.

برای استفاده، صابون و جوش شیرین را با هم ترکیب کنید تا خمیری شود. خمیر را به آرامی روی ناحیه لکه دار روی دستان خود بمالید و سپس با آب گرم بشویید.

  • از خود رنگ مو برای پاک کردن رنگ از پوست سر استفاده کنید

برای پاک کردن رنگ از پوست کف سر می توانید از خود رنگ کمک بگیرید. قبل از شستن رنگ مو از روی سرتان کمی آب گرم روی ان بریزید و به مدت دو تا سه دقیقه کف سرتان را به شکل دایره ای ماساژ دهید. عمل ماساژ به گرم شدن رنگ، از بین بردن آن از روی پوست سر و همچنین درخشندگی مو کمک می کند. بعد از اینکه رنگ حالت کرمی به خود گرفت، رنگ مو را کاملا آبکشی کنید.

  • بنزین

اگر کاری انجام ندهید معمولاً در عرض چند روز رنگ مو از روی پوست محو می‌شود، اما اگر می‌خواهید سریع‌تر آن را پاک کنید، می‌توانید از بنزین استفاده کنید.

در پایان:

چند روش رایج برای پاک کردن رنگ مو از روی پوست معرفی شد برای پاک کردن رنگ مو از روی پوست دست می توانید از بنزین، جوش شیرین، الکل استفاده کنید اما برای پاک کردن رنگ مو از روی پوست صورت باید بیشتر مراقب باشید زیرا پوست صورت حساس است و اگر عجله ندارید بهتر است از شوینده های ملایم استفاده کنید.

برای اینکه دفعه بعد که موهایتان را رنگ می کنید، رنگ پوستتان لک نشود، برای کمک به محافظت از دستان خود دستکش بپوشید. قبل از استفاده از رنگ، سعی کنید از یک لایه ضخیم کرم مرطوب کننده، وازلین یا بالم لب در اطراف خط مو استفاده کنید. تقسیم بندی مو برای رنگ کردن نیز کمک می کند کار را تمیزتر انجام دهید و احتمال رنگی شدن پوست شما کمتر شود.
در حین رنگ کردن، هر گونه رنگ ریخته شده را سریعا پاک کنید. می توانید از یک گوش پاک کن پنبه ای مرطوب یا پارچه نخی استفاده کنید.

 

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.