۵ روش برای پاک کردن رنگ مو از روی چوب (کف پوش و وسایل چوبی)

ممکن است در هنگام رنگ کردن مو ها توسط  آرایشگر و یا خودتان، مقداری از رنگ به روی میز یا صندلی چوبی ای که روی آن نشسته اید بریزد. برای پاک کردن لکه ی رنگ مو از روی سطوح مختلف مانند مبل، فرش و وسایل چوبی روش های مختلفی وجود دارد که به راحتی با این روش ها می توانید لکه های رنگ مو را از بین ببرید. در مطالب زیر در مورد پاک کردن رنگ مو از روی چوب صحبت می کنیم. این روش ها به شما در پاک کردن رنگ مو از روی چوب کمک می کند. همچنین درباره چگونگی پاک کردن رنگ مو در خانه ( ریمو رنگ مو ) بخوانید.

روش پاک کردن رنگ مو از روی چوب

وقتی موهایتان را در خانه یا آرایشگاه رنگ می کنید ممکن است مقداری از رنگ به روی مبل، صندلی، کفپوش چوبی و یا میز چوبی ریخته شود. اگر لکه ای رنگ مو روی سطح چوبی وسایل ریخته شد اصلا نگران نباشید، اگر سریع متوجه آن شوید می توانید به راحتی آن را از بین ببرید. اما اگر رنگ مو مدت طولانی روی وسایل چوبی بماند پاک کردن آن کمی دشوار و سخت است و ممکن است رنگ بگیرد و پاک کردن ان غیرممکن شود.

معرفی ۱۴ ترفند جالب برای پاک کردن لکه آب روی وسایل چوبی

برای پاک کردن لکه های رنگ مو از روی وسایل چوبی می توانید از روش های زیر استفاده کنید:

چیزهایی که شما برای پاک کردن رنگ مو از روی چوب نیاز دارید: سرکه، جوش شیرین، آب اکسیژنه، مواد شوینده، آب لیمو، آب گرم می باشد.

پاک کردن رنگ مو از روی چوب

1. پاک کردن رنگ مو از روی چوب با سرکه و جوش شیرین

مقداری سرکه و مقداری جوش شیرین را در یک کاسه کوچک مخلوط کنید تا کمی حالت خمیری داشته باشد. سپس این خمیر را روی یک پارچه تمیز قرار دهید و بر روی لکه ی رنگ مو روی سطح چوب بمالید این کار را 3 بار انجام دهید تا رنگ مو کامل از بین برود. دستمال را به آرامی روی سطح چوب بکشید که به وسایل خود صدمه نزنید.

2. جوش شیرین، مواد شوینده و آب

برای اینکه لکه رنگ مو را از روی وسایل چوبی پاک کنید در یک ظرف دو لیوان آب گرم، یک قاشق جوش شیرین و یک قاشق مواد شوینده (مایع ظرف شویی) بریزید و آن ها را مخلوط کنید سپس دستمال تمیزی بردارید و آن را به این مواد آغشته کنید. بعد روی سطح چوب که رنگ مو روی آن ریخته است به آرامی بکشید می توانید این کار را چند بار تکرار کنید تا لکه ی رنگ مو کامل از بین برود. از دیگر کاربردهای جوش شیرین، تمیز کردن فیلتر هود آشپزخانه با سرکه و جوش شیرین می باشد.

3. جوش شیرین و آب اکسیژنه

به مقدار مساوی جوش شیرین و آب اکسیژنه (پراکسید هیدروژن) را با هم مخلوط کنید تا یک خمیر درست شود و آن را با دستمال به آرامی روی سطح چوب که رنگ ریخته است بکشید تا لکه رنگ مو از بین برود و سطح چوب پاک شود.

نکته:

پر اکسید هیدروژن می تواند رنگ چوب را تغییر دهد پس قبل از این که آن را روی لکه ی رنگ مو بمالید آن محلول را روی یک سطح چوبی امتحان کنید و اگر رنگ چوب از بین نرفت آن را برای از بین بردن لکه رنگ مو استفاده کنید.

4. جوش شیرین و آب لیمو

جوش شیرین و آب لیمو را به حالت خمیری درآورید و این خمیر را روی لکه ی رنگ مو در سطح چوب پخش کنید و با دستمال تمیز روی آن بمالید تا لکه پاک شود. این کار را به آهستگی انجام دهید تا سطح چوبی وسایل خراشیده نشود. بعد از استفاده از جوش شیرین و آب لیمو، آن قسمت را با دستمال خشک کنید سپس کمی آب بپاشید و آن را با دستمال حوله ای تمیز کنید.

5. جوش شیرین و آب

یک لیوان جوش شیرین را با نصف لیوان آب مخلوط کنید تا مواد حالت خمیری بگیرد سپس با یک پارچه آن را روی لکه رنگ مو، روی سطح چوب بکشید و اجازه دهید جوش شیرین روی آن لکه خشک شود بعد آن را تمیز کنید. اگر رنگ مو کاملا از روی سطح چوب از بین نرفت با یک پنبه و مقداری لاک پاک کن می توانید رنگ مو را از روی چوب پاک کنید.

نتیجه:

پاک کردن رنگ مو از روی چوب کار بسیار دشواری است به ویژه اگر رنگ مدت طولانی روی سطح مانده باشد بنابراین وقتی رنگ روی چوب ریخته شد سریع آن را با آب و صابون پاک کنید که نیازی به این مراحل نباشد چون ممکن است به وسایل چوبی شما آسیب بزند.

مگ تک

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.