نحوه از بین بردن بوی نم فرش بعد از شستشو (چند راهکار عالی)

اگر فرش شما بعد از شستشو بوی بد نم می دهد و باعث ناراحتی شما شده، این مطلب را دنبال کنید تا به شما بگوییم چگونه فرش را خوشبو کنیم.

گاهی اوقات فرش شما بعد از شستشو ظاهری تمیز دارد، اما بوی خوبی ندارد. بوی نم فرش بعد از شستن می تواند بسیار آزار دهنده باشد. در اینجا ما رایج ترین دلایل بوی نم فرش بعد از شستشو را معرفی می کنیم تا بدانید چرا فرش بعد از شستن بوی نم می دهد.، همچنین برای از بین بردن بوی نم فرش راهکارهایی را به شما ارائه می دهیم. همراه ما باشید.

علت بوی نم فرش بعد از شستشو

ما رایج ترین دلایل بوی نم فرش بعد از شستشو را فهرست کرده ایم. در ادامه با مینویسم همراه باشید تا چند علت رایج بوی نم فرش بعد از شستشو را بدانید.

1. علت بوی نم فرش بعد از شستن: فرش به خوبی تمیز نشده است

اگر از خدمات قالیشویی ارزان قمیت استفاده کرده باشید، این احتمال وجود دارد که فرش بعد از شستشو نیز بوی نم بدهد. رایج ترین مشکل در خدمات قالیشویی ارزان قیمت این است که از ابزارها و وسایلی استفاده می کنند که به اندازه کافی قوی نیستند. آن ها قدرت کافی برای استخراج آب باقیمانده در فرش را ندارند و درنتیجه فرش خیس باقی می ماند.

به همین دلیل است که برخی از خدمات قالیشویی از یک فن برای تقویت و تسریع فرآیند خشک کردن استفاده می کنند. یکی دیگر از دلایل بوی نم بعد از شستشوی فرش می تواند بی تجربه بودن فردی باشد که این خدمات را ارائه می دهد. او ممکن است از مقدار زیادی مواد شوینده استفاده کرده باشد و فرش را به طور کامل آبکشی نکرده باشد.

شستن فرش در خانه بهتر است یا قالیشویی؟

2. دلیل بوی نم فرش بعد از شستشو: مشکلات مربوط به خشک کردن

دلایل بوی بد نم فرش

یکی از دلایل اصلی بوی نم که فرش بعد از شستشو دارد، لایه زیرین آن است. این قسمت از فرش در معرض نور مستقیم خورشید یا هوا قرار نمی گیرد، بنابراین خشک شدن کامل آن به زمان زیادی نیاز دارد.

همین امر منجر به رطوبت بیش از حد می شود و همه ما به خوبی می دانیم که چه نتیجه ای به همراه خواهد داشت. همه این ها به بوی کپک ختم خواهد شد که بعد از شستشوی فرش رایج است.

به عبارت ساده تر، هرچه فرش برای مدت زمان طولانی تری خیس بماند، احتمال ایجاد کپک و در نتیجه بوی نامطبوع آن افزایش می یابد.

3.علت بوی نم فرش بعد از شست وشوی: لکه های ماندگار

دلیل بوی نم فرش: لکه های قدیمی

یکی دیگر از دلایلی بوی نم فرش بعد از شست و شوی آن، وجود لکه های کهنه و قدیمی است. اغلب، مردم تصمیم می گیرند چنین لکه هایی را خودشان پاک کنند، اما معمولا بهتر است تمیز کردن فرش را به افراد حرفه ای در این کار واگذار کنند.

در چنین مواردی، آستر فرش مقصر اصلی است. اگر لکه روی فرش به لایه زیرین نفوذ کرده باشد، حتی بعد از شستشو نیز باقی می ماند. متاسفانه، بوی بدی نیز خواهد داشت. به همین دلیل است که پرداخت نهایی می تواند به از بین بردن این لکه ها و بوی ناشی از آن ها بعد از شستشو کمک کند.

برای بهتر تمیز شدن فرش در منزل از چه چیزهایی استفاده کنیم

رفع بوی نم فرش بعد از شستشو با چند راهکار

در این بخش راه حل هایی را برای از بین بردن بوی نم فرش به شما ارائه می دهیم. بنابراین، به خواندن این مطلب ادامه دهید تا نکاتی را برای تمیز کردن کامل و از بین بردن بوی بد فرش بیاموزید

1. به طور منظم جاروبرقی بکشید

رفع بوی نم از فرش

فرش را مرتب جاروبرقی بکشید تا از انباشته شدن خرده ها، زباله ها و کثیفی ها بین الیاف جلوگیری شود؛ این کار مانع از ایجاد بوی نم بعد از شستشو می شود.

اطمینان حاصل کنید که تمام فرش های خود را حداقل هفته ای دوبار جاروبرقی می کشید. اگر حیوان خانگی نگه می دارید یا تعداد نفرات در خانه زیاد است، ممکن است نیاز باشد بیشتر جاروبرقی بکشید. انجام این کار باعث می شود زباله ها در فرش نفوذ نکنند.

2. روش پاکسازی عمیق

راههای از بین بردن بوی بد فرش

استفاده از روش پاکسازی عمیق حداقل دو مرتبه در سال به از بین بردن کثیفی و بویی که در الیاف به وجود می آید، کمک می کند. شما می توانید از یک فرد حرفه ای بخواهید تا پاکسازی عمیق را انجام دهد یا این کار را خودتان با استفاده از شامپو فرش انجام دهید.

تمیز کردن با بخار نیز یک روش موثر و هوشمندانه برای پاکسازی عمیق فرش و از بین بردن بوی نم فرش بعد از شستن است. بخار تولید شده به از بین رفتن کثیفی موجود در الیاف فرش کمک خواهد کرد.

انجام این کار حذف آلودگی ها را راحت تر می کند و فرش را تازه و خوشبو می کند.

3. گرفتن بوی نم فرش با تهویه مطبوع

راهکار از بین بردن بوی نم فرش: تهویه مناسب

الیاف فرش به راحتی بوهای موجود در خانه را جذب می کنند. به همین دلیل است که بهبود تهویه مطبوع درون خانه می تواند در از بین بردن بوی بد قبل از جذب شدن به الیاف فرش کمک کند. باز کردن پنجره یک روش ساده و موثر برای وارد کردن هوای تازه و در عین حال تهویه است.

یک روش دیگر برای افزایش تهویه ازطریق استفاده از پنکه های ایستاده یا سقفی است. برای افزایش تهویه و از بین بردن بو، استفاده از این پنکه ها را همراه با باز کردن پنجره امتحان کنید.

4. از رطوبت گیر استفاده کنید

رفع بوی بد نم فرش با استفاده از رطوبت گیر

اگر در مکانی با سطح رطوبت بالا زندگی می کنید، احتمال رشد کپک افزایش می یابد. همانطور که پیش تر ذکر کردیم، این می تواند موجب ایجاد بوی نم شود. علاوه بر این، می تواند مشکلاتی را برای سلامتی ایجاد کند.

استفاده از یک دستگاه رطوبت گیر وقتی رطوبت بالاست در کاهش رطوبت موثر است. این بدان معنی است که احتمال رشد کپک کاهش می یابد.

5. اگر چیزی روی فرش می ریزد، زود به آن رسیدگی کنید

روش از بین بردن بوی نم فرش

وقتی چیزی روی فرش می ریزد، به خصوص اگر خرده نان باشد می تواند موجب ایجاد بوی بد شود. نوشیدنی هایی مانند شیر نیز می توانند بوی بدی ایجاد کنند زیرا بعد از مدتی فاسد می شوند.

به یاد داشته باشید که مواد غذایی و نوشیدنی ها به لایه زیرین فرش نفوذ می کنند. همچنین، اگر فورا آن را تمیز نکنید به آستر فرش نیز نفوذ می کند.

از یک پارچه تمیز استفاده کنید و لکه های ایجاد شده را از بین ببرید. شما می توانید از آب و کمی مایع ظرفشویی برای تقویت قدرت پاک کنندگی استفاده کنید.

شستن فرش در قالیشویی چگونه است

6. از بین بردن بوی بد فرش با جوش شیرین

رفع بوی نم فرش با جوش شیرین

شما می توانید از پودرهای تجاری خوشبو کننده استفاده کنید یا یک خوشبوکننده با استفاده از بی کربنات سودا یا همان جوش شیرین تهیه کنید. این روش خانگی کاربرد بسیار زیادی دارد و یکی از کاربردهای آن در خنثی کردن بوی نامطبوع در خانه است.

شما می توانید از جوش شیرین ساده استفاده کنید یا آن را با اسانس ترکیب کنید تا خوشبو شود. اگر حیوان خانگی دارید، بهتر است روش دوم را کنار بگذارید زیرا ممکن است باعث مسمومیت حیوان خانگی شود.

جوش شیرین را بر روی فرش اسپری کنید و حیوانات خانگی را از آن منطقه از خانه دور نگه دارید. بگذارید چند ساعت یا یک شب روی فرش بماند، سپس آن را با جاروبرقی بکشید.

بهترین روش های تمیز کردن فرش

بیایید نگاهی به بهترین روش های تمیز کردن فرش بیاندازیم تا بتوانید تصمیم بگیرید بر اساس نیازهایتان کدام روش مناسب تر است.

1. استخراج آب داغ

رفع بوی نم فرش: بخار شوی

استخراج آب داغ با استفاده از بخار شوی یک روش عالی برای تمیز کردن فرش ها و جلوگیری از ایجاد بوی نم در فرش است. این روش به خصوص در مواردی که به شامپو فرش یا مواد شوینده حساسیت دارید، بسیار مناسب است. بخار؛ میکروب ها، باکتری ها، کپک ها و سایر محرک ها را از بین می برد. تنها عیب این روش تمیز کردن، از بین بردن تمام آثار آب است.

بهترین قالیشویی های استان تهران

2. شامپو فرش

برای از بین بردن بوی نم فرش چه کنیم: شامپو فرش

تمیز کردن فرش با استفاده از شامپو فرش یک راه حل موثر برای از بین بردن لکه های سرسخت و بوی نم فرش است. با این وجود،‌ این نیازمند استخراج کامل است زیرا باقیمانده‌ های چسبنده مواد شوینده، کثیفی و گرد و غبار بیشتری را مسدود می کنند. به همین دلیل، فرش های خانه خیلی زود بعد از شامپو زدن کثیف به نظر می رسند.

3. تمیز کردن خشک

رفع بوی رطوبت فرش: تمیز کردن خشک

تمیز کردن خشک یک روش موثر برای تمیز کردن فرش در دفاتر اداری و خانه هایی است که امکان منتظر ماندن برای خشک شدن فرش وجود ندارد. با این وجود، مواد شیمیایی و شوینده های مورد استفاده برای تمیز کردن فرش می توانند بوی تند و زننده ای داشته باشند. بنابراین، به تهویه مطبوع نیاز خواهید داشت.

به یاد داشته باشید که این روش تمیز کردن برای افرادی که مشکلات تنفسی و آلرژی دارد، گزینه بسیار بدی است.

4. روش بونت

از بین بردن بوی بد فرش: بونت کردن

این روش تمیز کردن فرش که بیشتر در هتل ها کاربرد دارد، تنها کثیفی های سطحی را از روی فرش پاک می کند، بنابراین اگر لایه زیرین نیاز به پاکسازی عمیق دارد این روش نمی تواند برای شما موثر باشد. با این وجود، مزیت تمیز کردن به روش بونت این است که سریع و ارزان تر می باشد. این بدان معنی است که اگر فرش های شما خیلی کثیف یا مات نیستند، بهتر است این روش را در نظر بگیرید.

همچنین اگر به تمیز کردن سطحی فرش به طور منظم و در عین حال صرفه جویی در هزینه ها نیاز دارید، می توانید این گزینه را امتحان کنید. این روش تضمین می کند که فرش های خانه شما همیشه در بهترین حالت خود قرار دارند.

قالیشویی های تهران بدون هزینه ایاب و ذهاب

مگ تک

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.