اجاره کلبه جنگلی و چوبی در سفر به شمال

زندگی در جنگل از گذشته‌های دور جریان داشته است. این روزها به دلیل آغاز زندگی صنعتی و شهری سکونت در جنگل از میان رفته است. جنگل‌نوردی یکی از تفریحات جذاب این دوران است.

این روزها به خاطر تداعی زندگی جنگلی، کلبه‌های چوبی و جنگلی ساخته شده است. کلبه‌های جنگلی نوعی سکونتگاه است. کلبه‌ها معمولا از چوب ساخته می‌شوند. زندگی در این کلبه‌ها تداعی کننده زندگی‌های دلنشین گذشته است. چند روز اقامت در یک کلبه چوبی در دل جنگل شهرهای شمالی که جنگل‌های سرسبزی دارد مسافرت مفرحی خواهد بود. کنار خانواده بودن در این کلبه‌های چوبی و جنگلی خاطرات خوبی برای شما خواهد بود. عکاسی با خانواده را فراموش نکنید.

گذشت زمان و تبلور زندگی صنعتی از جذابیت کلبه‌های چوبی نکاسته است بلکه نیاز به این کلبه‌ها و درخواست برای زندگی در آنها بیشتر نیز شده است. ایران جنگل‌های زیادی دارد. بیشتر این جنگل‌ها در مناطق شمالی ایران قرار گرفته‌اند. استان‌های شمالی ایران به دلیل وجود بارندگی‌های فراوانی که دارد از حجم جنگل‌های آن کم نشده است. شهرهای زیادی در استان‌های شمالی هستند که جنگل و کلبه‌های جنگلی در آنها وجود دارد.

 

جاباما؛ بهترین سایت رزرو آنلاین کلبه‌های چوبی و جنگلی

اگر کمی در صفحه‌ی اصلی سایت جاباما پایین‌تر بروید، می‌توانید دسته‌بندی اقامتگاه‌های جاباما را ببینید. اقامتگاه‌های جاباما به چهار دسته‌ی ویلا و سوییت و آپارتمان، هتل و هتل آپارتمان، کلبه و اقامتگاه بوم گردی، و هاستل و مهمانپذیر تقسیم می‌شوند. هرکدام از این دسته‌ها دارای تعداد گزینه‌‌های اقامتی بسیاری در سرتاسر ایران با قیمت‌ها و امکانات متنوع است. اگر قصد سفر به شمال یا جنوب کشور را دارید، می‌توانید در دسته‌ی اول انواع ویلا، سوئیت و آپارتمان را پیدا کنید تا در حین سفرتان به مناطق ساحلی کشورمان، اقامتی راحت و اختصاصی داشته باشید. برای سفر به شهرهای مختلف کشورمان هم می‌توانید در دسته‌ی اول جستجو کنید و هم در دسته‌ی هتل‌ها اتاق رزرو کنید. یکی از ویژگی‌های مثبت سایت جاباما این است که در آن می‌توانید رزرو هتل را با قیمت بسیار مناسب انجام دهید.

دسته‌ی سوم مخصوص کسانی است که عاشق دهگردی و گشت و گذار در روستاهای بکر و زیبای کشورمان هستند. اجاره کلبه جنگلی در این دسته می‌توانید کلبه‌های دنج و خاص اجاره کنید یا با رزرو یکی از صدها اقامتگاه‌ بوم‌گردی کشورمان، اقامت در خانه‌های قدیمی با فضای گرم و صمیمی را امتحان کنید.

در ادامه با بهترین مناطق شمالی ایران که با سفر به آن‌ها می‌توانید خاطره شب‌مانی در یک کلبه‌چوبی را داشته باشید آشنا می‌شوید.

 

محمودآباد؛ مازندران

محمودآباد شهری ساحلی است. اگر از جاده هراز برای رسیدن به دریای خزر استفاده کرده باشید شهر محمودآباد اولین شهری خواهد بود که دریا و ساحل زیبا داشته باشد. شهر محمودآباد در مرکز شهرستان محمودآباد قرار دارد. گردشگری، ماهیگیری، کشاورزی و… اقتصاد این شهر را تحت شعاع قرار داده است.

اجاره کلبه جنگلی و چوبی

جنگل‌هایی که در این شهر قرار دارد باعث ساخت کلبه‌های جنگی و چوبی در این منطقه شده است. شاید شما نیز مانند بسیاری از گردشگران علاقه به سکونت چند روزه در دل جنگل را داشته باشید. این کلبه‌ها مناسب سکونت افراد مسن نیز خواهد بود. تمامی نیازهای شما در این کلبه‌ها برطرف می‌شود. کلبه‌های چوبی شهر محمودآباد در محله‌های مختلفی این شهر ساخته شده است. برای اجاره ویلا در محمود‌آباد هم می‌توانید روی جاباما حساب باز کنید.

 

لاهیجان؛ گیلان

شهر لاهیجان به زبان گیلکی لاجون خوانده می‌شود. این شهر بزرگ‌ترین شهر در شرق استان گیلان است. یکی از پرجمعیت‌ترین شهرهای ایران لاهیجان زیبا است. شهر لاهیجان در کوهپایه قرار گرفته است. بیشتر سطح کوهپایه‌هایی که لاهیجان در آن قرار گرفته است با بوته‌های چای فرش شده است. ارتفاع این شهر از سطح دریا نودوچهار متر برآورد شده است.

لاهیجان به دلیل سرسبزی و زیبایی‌هایی که دارد انتخاب بسیاری از گردشگران خواهد بود. سال‎ها لاهیجان به عروس گیلان مشهور بوده است. این شهر نیز مانند بسیاری از شهرهای شمالی کلبه‌های چوبی برای اجاره و اقامت چند روزه مسافران دارد.

 

تنکابن؛ مازندران

شهرستان تنکابن از شهرستان‌های استان مازندران است. این شهرستان از غرب با رامسر و از شرق با کلاردشت همسایه است. این شهرستان که مرکز آن شهر تنکابن است گویش فارسی، مازنی و گیلکی دارد. محصولات این شهر مرکبات، کیوی، تمشک و… است.

شما در این شهر نیز می‌توانید برای اقامت خود کلبه چوبی انتخاب کنید. با اقامت در این کلبه چوبی‌ها نمای زیبای جنگل را خواهید دید. تراس‌های کلبه‌ها متراژ زیادی دارند و شما این امکان را دارید که وعده‌های غذایی خود را میل کنید. اکسیژن خالص در این شهر به وفور یافت می‎شود.

 

لنگرود؛ گیلان

لنگرود شهری در استان گیلان در شمال ایران است. شهر لنگرود از گذشته تا به امروز به دلیل نزدیکی با دریای خزر از اهمیت زیادی برخوردار بوده است. امروزه لنگرود را به شهر برنج و ابریشم می‌شناسند.

یک رودخانه بزرگ از مرکز این شهر عبور کرده است. رودخانه لنگرود پل‌هایی با قدمت چند صد ساله دارد. این شهر میان اروپاییان طرفدار زیادی دارد. بعضی از کسانی که به این شهر سفر کرده‌اند آن را شبیه به ونیز در کشور ایتالیا دانسته‌اند.

لنگرود جنگل‌های زیبایی دارد. میان جنگل لنگرود کلبه چوبی‌های خوش‌نمایی ساخته شده است. این کلبه‌ها امکانات مناسب برای گردشگران در نظر گرفته است. کلبه‌های لنگرود به صورت سنتی تزیین شده است. چند روز زندگی در این کلبه‌های چوبی شما را با زندگی مردمان این شهرآشنا خواهد کرد. شاید بعد از چند روز از اینکه این کلبه چوبی را باید ترک کنید ناراحت باشید.

 

گرگان؛ گلستان

استان گلستان یکی دیگر از استان‌های شمالی ایران است. این استان چند سالی است که به صورت یک استان مستقل درآمده است. مرکز استان گلستان شهر گرگان است. این استان تمامی شرق دریای خزر را پوشش داده است. روستاهای این شهر زیبا و برای اقامت بسیار مناسب هستند. اگر شما نیز برای اقامت در این شهر و استان عازم شده‌اید کلبه چوبی‌های این شهر را نیز حتما امتحان کنید. کلبه‌های استان گلستان در تمام سطح استان قرار گرفته‌اند. ارتفاع این شهر از سطح دریا صد و پنجاه ‌و پنج متر است. آب و هوای شهر گرگان معتدل است اما تابستان‎های آن کمی شرجی خواهد بود.

 

 تالش؛ گیلان

دومین شهرستان پرجمعیت استان گیلان شهرستان تالش است. تالش در غرب استان قرار دارد. کوهستان‌ها و دشت‌های زیبای این شهرستان آن را به نوعی مرکز طبیعت‌گردی استان گیلان و ایران قرار داده است.

اگر مقصد شما برای سفر شهرستان تالش خواهد بود می‌توانید اقامتی بسیار دلنشین در کلبه داشته باشید. کلبه چوبی در تالش سال‌هاست که برای اقامت گردشگران و مسافران تدارک دیده شده است. کلبه‌های ساخته شده در تالش منظره دریاچه، جنگل، باغ‌های سرسبز و… را دارد.

محصولات شهرستان تالش در رتبه اول خاویار است. این خاویار محصول صادراتی این شهرستان شده است. تنباکو، کیوی، عسل، فندق و… دیگر محصولات تالش است. بیشتر این محصولات رتبه اول را در استان به خود اختصاص داده‌اند. اقامت در کلبه‌های چوبی تالش شما را با زیبایی‌های این شهرستان آشنا خواهد کرد.

کلبه چوبی عمر طولانی دارد. این سکونتگاه‌ها با شرایط آب و هوایی متفاوت سازگاری دارد. کلبه چوبی نماد یک زندگی رویایی در دل طبیعت است.

اجاره کلبه جنگلی

 

کمتر کسی است که دوست نداشته باشد تجربه زندگی در یک کلبه چوبی را داشته باشد. کلبه‌های چوبی برای طرفداران طبیعت و طبیعت‌گردی گزینه مناسب و خوبی است. سکونت در خانه‌ای با سقف شیروانی که رنگ چوب دلپذیری دارد و فقط بوی آتش، نم خاک، درختان و… به مشام می‌رسد آرزویی لذتبخش خواهد بود. اگر هم در سفر به شمال به دنبال اجاره ویلا ساحلی بودید،‌ جاباما به عنوان بهترین سایت رزرو آنلاین در کنار شما است.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.