جایگزین پرایمر صورت در آرایش

به جای پرایمر در آرایش از چه چیزی استفاده کنیم

اگر تا به حال از پرایمر استفاده کرده اید، می دانید که چه تفاوتی می تواند در هنگام آرایش کردن شما ایجاد کند. پرایمر می تواند به صاف کردن پوست و پوشاندن عیوب کمک کند تا اطمینان حاصل شود که صورت شما صاف و ابریشمی است. همچنین برای استفاده روی پلک زیر سایه چشم و روی لب زیر رژ لب نیز ایده آل است. اما ممکن است بخواهید با توجه به قیمت زیاد آن از جایگزین پرایمر استفاده نمایید. در این پست به شما می گوییم جایگزین پرایمر صورت در آرایش چیست.

پرایمر برای آرایش لازم است، زیرا پایه‌ ای صاف برای آرایش شما فراهم می‌ کند و به شما کمک می‌ کند تا ظاهرتان در طول روز تغییر نکند و همچنین هرگونه نقصی را که ممکن است بخواهید از چشم عموم پنهان کنید، مخفی نمایید. اگر بخاطر قیمت زیاد آن می خواهید از محصول جایگزین پرایمر استفاده کنید این پست را بخوانید.

 

به جای پرایمر از چی استفاده کنیم

یک پرایمر صورت زیر آرایش شما قرار می گیرد تا صورت شما را صاف و یکدست نشان دهد و ماندگاری آرایش را زیاد نماید. برخی از پرایمر ها همچنین باعث افزایش درخشندگی و آبرسانی و محافظت در برابر عوامل خارجی مانند اشعه ماوراء بنفش و آلودگی می شوند. پرایمر صورت به تنهایی به یکنواخت شدن رنگ پوست شما کمک می کند.

اگر به دنبال جایگزینی برای پرایمر صورت هستید، در واقع چندین محصول مختلف وجود دارد که باید در نظر بگیرید. در اینجا به شما می گوییم که به جای پرایمر آرایشی از چه محصولاتی استفاده نمایید. از چه چیزی جای پرایمر استفاده کنیم؟

 

  • روغن نارگیل

روغن نارگیل برای خیلی چیزها عالی است و یکی از آنها استفاده از آن به عنوان پرایمر صورت است. زیرا نه تنها برای پوست شما سالم است، بلکه به شما درخشندگی طبیعی می دهد که سایر پرایمرها نمی توانند. برخی از افراد پوست حساس دارند و می گویند این منافذ را می بندد و باعث ایجاد آکنه می شود.

 

  • کرم های بی بی و سی سی

کرم‌های BB و CC معمولاً برای پوشاندن عیوب مانند کانسیلر استفاده می‌ شوند، اما دارای مزایای دیگری هستند. آنها به عنوان پرایمر مناسب هستند زیرا پوست شما را صاف می کند، هرگونه تغییر رنگی را پنهان می کند و مزیت اضافه ای مانند یک مرطوب کننده یا ضد آفتاب را دارد. قبل از امتحان کردن، باید تحقیق کنید که از چه مارکی استفاده کنید زیرا برخی از آنها سنگین تر از بقیه هستند و می توانند به دلیل چگالی منافذ را مسدود کنند.

 

  • بالم بعد از اصلاح یا افترشیو

این محصول می تواند به عنوان یک پرایمر خوب به کار شما بیاید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که قبل از استفاده از کرم پودر آن را روی صورت خود بمالید و اجازه دهید بالم کار را انجام دهد. تنها نقطه ضعف آن این است که معطر است.

 

  • ژل آلوئه ورا مخلوط با مرطوب کننده

برخی افراد از این دو محصول به صورت جداگانه به عنوان پرایمر استفاده می کنند، اما بهترین راه  مخلوط کردن آنها با یکدیگر است. مرطوب کننده آن سد محافظ و آبرسانی را به شما می دهد، در حالی که آلوئه ورا برای کاهش آکنه و التهاب عمل می کند.

 

  • دئودورانت

اگر با براق شدن صورت خود مشکل دارید، بهتر است که پرایمر خود را با یک چوب دئودورانت عوض کنید. نه تنها صورت شما را معطر می کند، بلکه مانع از تعریق شما می شوند. بهترین انواع برای استفاده آنهایی هستند که دارای مواد کاملا طبیعی هستند که به پوست شما آسیبی نمی رساند.

 

  • یک تکه یخ بمالید

برای اینکار در اول صبح یک تکه یخ بر روی صورت خود بمالید با اینکار منافذ صورت خود را می بندید و هرگونه برآمدگی روی صورت صاف می شود.

 

  • کرم ضد چروک

این محصول نیز می تواند به عنوان پرایمر عمل کند و شامل همه ویژگی های مشابه به پرایمر است. تنها مشکلی که دارد این است که کمی چرب تر از پرایمر است.

 

نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که نمی توان از کرم مرطوب کننده به جای پرایمر آرایشی استفاده نمود. کرم مرطوب کننده را باید قبل از استفاده از پرایمر به کار برد. پرایمر در واقع مانعی بین پوست شما و محصولات آرایشی ایجاد می کند و به حفظ یکدستی پوست و جلوگیری از دانه دانه شدن سطح پوست کمک می کند و کرم مرطوب کننده دارای چنین خاصیتی نیست.

 

همچنین بخوانید:

مگ تک

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.