طرز تهیه ژله بستنی رولی بدون ژلاتین
طرز تهیه ژله بستنی رولی بدون ژلاتین

ژله رولی از دسرهایی است که هم شیک و زیباست، هم طرز تهیه آسانی دارد و گزینه ای مناسب برای مهمانی و جشن های شما می‌باشد. در این پست قصد داریم طرز تهیه ژله بستنی رولی بدون ژلاتین را آموزش دهیم. با مینویسم همراه شوید.

مواد مورد نیاز برای تهیه ژله بستنی رولی بدون ژلاتین

 1. ژله با طعم دلخواه:  1 بسته
 2. بستنی وانیلی:  2 قاشق غذاخوری
 3. آب داغ:  1 لیوان

طرز تهیه ژله مات به ۴ روش (با شیر، بستنی، خامه و ماست) همراه با نکات کلیدی

طرز تهیه ژله بستنی رولی بدون ژلاتین

 1. ابتدا کتری را آب کرده و روی حرارت میگذاریم تا آب آن جوش آید.
 2. حالا بستنی وانیلی را از یخچال بیرون آورده، داخل دمای محیط قرار میدهیم و اجازه میدهیم تا زمان جوشیدن آب کمی نرم شود.
 3. حالا پودر ژله را داخل کاسه ای ریخته، و یک لیوان از آب جوش مان به آن می افزاییم و با قاشق هم می‌زنیم تا وقتی که پودر ژله کاملا در آب حل شده باشد.
 4. در مرحله بعد بستنی را که حالا نرم شده به مواد اضافه می‌نماییم و هم می‌زنیم تا مواد یکدست شوند.
 5. بعد یک سینی لبه دار و یا یک ظرف پهن با ارتفاع خیلی کم انتخاب نموده و کف آن سلفون یا کیسه فریزر پهن می‌نماییم و ژله را کف سینی پهن کرده و در یخچال قرار میدهیم و اجازه میدهیم نیم ساعت بماند تا بندد.
 6. بعد از گذشت 30 دقیقه سینی را از یخچال بیرون آورده و ژله را با فاصله 2 سانتی متر به شکل عمودی برش زده و آن ها را رول می‌نماییم و در ظرف دلخواه میچینیم.

طرز تهیه باسلوق رنگی ژله ای مرحله به مرحله

نکات قابل توجه در تهیه ژله بستنی رولی بدون ژلاتین

 1. میتوانید پائین ژله رولی هایمان خلال دندان بزنیم تا شبیه آبنبات شوند. اینکار علاوه بر زیبایی بخشیدن به ژله رولی ما، باعث میشود رول های ژله ثابت مانده و باز نشوند.
 2. توجه داشته باشید که حتما مدت زمانی که ژله را داخل یخچال قرار میدهیم تا ببندد 30 دقیقه باشد، چون اگر ژله ما بیش از حد سفت شود موقع رول کردن خرد خواهد شد و اگر بیش از حد شل باشد موقع رول کردن له میشود.
 3. بستنی به هیچ عنوان نباید کاملا ذوب شده و گرم شود، برای استفاده از بستنی کافیست آن را در حد سه چهار دقیقه در دمای محیط قرار دهیم تا کمی نرم شود.
 4. از دلایل دیگر که باعث خرد شدن ژله رولی میشود پهن برداشتن آن است. برای رفع این اشکال پهنای رول هایتان را همان طور که گفتیم دو سانت در نظر بگیرید.
 5. نکته دیگر برای خوب در آمدن ژله رولی این است که وقتی بستنی را به ژله و آب جوش اضافه کردیم نباید آن را زیاد هم بزنیم و اجازه دهیم خودش با حرارت آب حل شود.
 6. بعد از رول کردن ژله هر چه قدر در یخچال بماند مشکلی پیش نمی آید.

امیدواریم این مطالب جهت طرز تهیه ژله بستنی رولی بدون ژلاتین مفید واقع شده باشد.

فروشگاه قطعات آسانسور

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید