میوه های مفید برای پرندگان

میوه های ایمن برای پرندگان

اکثر صاحبان پرندگان از کارشناسان پرندگان شنیده اند که انواع میوه های تازه، می توانند بخش مهمی از رژیم غذایی دوست پرنده آن ها باشد. اگرچه این امر صحیح است، این نکته مهم است که بدانید، کدام میوه ها برای پرنده شما بی خطر هستند، و کدام یک از مواد مغذی ضروری برخوردار هستند که می توانند به سالم تر، قوی تر و شاداب تر بودن پرنده شما کمک کنند.

 

 

موز

موز

این میوه بلند زرد، میوه مورد علاقه بسیاری از پرندگان (و صاحبان آن ها!) می باشد. این میوه نرم، با گوشت شیرین، برای بسیاری از دوستان پرنده ما تقریبا غیرقابل مقاومت است و به عنوان یک جایزه، پوست می تواند ضمن ارائه فعالیت های مهم خوراک، اسباب بازی سرگرم کننده ای برای پرنده شما باشد!

 

 

 

 

توت

انواع توت

هر نوع توت از قبیل توت فرنگی، زغال اخته و تمشک که برای مصرف انسان ایمن باشد، برای پرندگان نیز ایمن می باشد. همانگونه که ممکن است تصور کنید، این میوه می تواند پرنده حیوان خانگی شما را با دنیایی کاملا جدید از ترکیب و تنوع طعم آشنا کند. علاوه بر خوشمزه بودن، آبدار بودن، انواع توت ها دارای ویتامین ها و آنتی اکسیدان ها نیز می باشند، ترکیباتی که می توانند به پرنده شما کمک کنند تا یک بدن سالم و قوی داشته باشند.

 

 

 

 

سیب

سیب

سیب مغذی و خوشمزه نیز می تواند یک افزودنی سالم و سرگرم کننده برای رژیم پرنده شما باشد. در زمان دادن سیب به پرندگان کمی احتیاط کنید، با این حال – سیب ها تا زمانی که آن ها را قبل از سرو کردن برای پرنده خانگی خود خرد کنید، کاملا ایمن می باشند. با این حال، چیزی که ممکن است خطرناک باشد، این است که پرنده شما تخم سیب بخورد. سیب در خانواده گل سرخ است و اگرچه گوشت سیب برای پرنده خانگی شما بسیار مناسب است، دانه سیب حاوی سمی است که برای پرندگان بسیار مضر می باشد.

 

 

 

 

انگور

انگور

این میوه سرگرم کننده و با اندازه کوچک، مورد علاقه پرندگان در سراسر جهان می باشد و جای تعجب ندارد که چرا. انگور از نظر طعم بسیار شیرین است و حاوی میزان زیادی فروکتوز است. این مورد بدین معنا است که انگور می تواند برای افزایش سریع انرژی پرنده مفید باشد، اما به همین دلیل باید به مقدار ناچیز تغذیه شود.

بسیاری از صاحبان پرندگان دریافته اند که سرو انگور برای پرندگان آن ها کمی بیش از حد می باشد، و آن ها مخلوط میوه را انتخاب می کنند در حالی که غذاهای مغذی دیگر را در این فرآیند حذف می کنند. در صورت عدم توجه به آنچه پرنده شما می خورد، این عدم توجه می تواند منجر به کمبود ویتامین شود. بعلاوه، مصرف بیش از حد انگور می تواند منجر به چاقی و سایر مسائل برای پرنده شما شود، بنابراین با پرنده خانگی خود عاقلانه رفتار کنید!

 

 

 

پرتقال

پرتقال ها

پرتقال ها نه تنها طعم فوق العاده ای دارند، بلکه دوز فوق العاده از ویتامین C را نیز شامل می شوند که می تواند به سیستم ایمنی پرنده شما کمک کند. اگر این دلیل خوبی نباشد که برای دوست پرنده خود هم اکنون مرکبات فراهم نکنید، ما دلیل دیگه ای سراغ نداریم!

پرتقال در زمان تجربه استرس مانند بازدید از دامپزشک یا زمانی که فرد خشنی در حال آمدن است، یک روش درمانی مناسب برای تغذیه پرنده می باشد. پرتقال می تواند کمی مقاومت طبیعی پرنده خانگی شما را در برابر بیماری تقویت کنند. اطمینان حاصل کنید که هر پرتقالی که به پرنده خانگی خود می دهید، پوست آن کنده شده باشد و تمام دانه های آن برداشته شده باشد.

 

ونیسا

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید