چرا نگهداری دندان شیری کودکان مهم است؟

لزوم نگهداری از دندان های شیری کودکان در چیست؟

شما به عنوان پدر و مادر، مایلید که هر خاطره کوچکی از سالهای بزرگ شدن فرزند خود را حفظ کنید. ذخیره دندان های شیری کودک در بین والدین بسیار محبوب است. والدین  به چند دلیل دوست دارند نگهداری دندان شیری کودکان را انجام دهند و یا آن را به عنوان یادگاری ذخیره کنند و آن را به عنوان یک هدیه و کادو به یاد ماندنی برای بزرگتر شدن کودک تبدیل کنند. علاوه بر اینها، دلیل دیگری وجود دارد که باید دندانهای شیری کودک خود را حفظ کنید چرا که دندانهای شیری کودک شما منبع بسیار خوبی از سلولهای بنیادی هستند.

در ادامه این مطلب به شما می گوییم چرا والدین دندان های شیری فرزندان خود را نگهداری می کنند و چند نکته در مورد چگونگی حفظ دندان های شیری کودکان به شما می گوییم.

چرا نگهداری دندان شیری کودکان توسط والدین مهم است؟

در ادامه این مطلب می توانید برخی دلایل نگهداری دندان شیری کودکان را بخوانید:

1.بازدید از پری دندان

به محض افتادن دندان شیری کودک، این موضوع باعث هیجان در کودکان می شود، زیرا زمان رسیدن پری دندان است. اگرچه این موضوع یک افسانه است. اما نگهداری دندان شیری افتاده شان زیر بالش به امید دریافت هدیه در صبح روز بعد می تواند باعث لذت آن ها باشد.

2.یادگار پدر و مادر

افتادن دندان های شیری نشانه بزرگ شدن کودک است که می تواند برای والدین از لحظات احساساتی باشد. دندانهای شیری کودک شما می تواند برای سالهای آینده یادگاری عالی برای شما باشد.

3.هدیه برای وقتی کودک بزرگتر می شود

یک وسیله که از دندانهای شیری افتاده و محافظت شده کودک شما ساخته شده ، هدیه ای بی نظیر را هنگام بزرگتر شدن ایجاد می کند.

4.منبع سلولهای بنیادی

سلول های بنیادی در بافت ها مانند بند ناف و پالپ دندان های اولیه و دندان های دائمی یافت می شوند. این سلول ها دارای خصوصیات قابل توجه بازسازی هستند که می تواند از کودک شما در برابر بسیاری از بیماری ها در آینده محافظت کند. حفظ دندانهای شیری کودک و تهیه آنها برای این سلولهای بنیادی بسیار توصیه می شود.

سلول های بنیادی پتانسیل قابل توجهی برای تجدید دارند. به همین دلیل ، آنها می توانند انواع مختلفی از سلول ها و بافت ها را ایجاد کنند .

تحقیقات اخیر نشان می دهد که بافت پالپ منبع بسیار خوبی از سلول های بنیادی دندان است. این سلولها را می توان از دندانهای شیری کودک و همچنین دندانهای دائمی در کودکان و بزرگسالان برداشت کرد.

چرا نگهداری دندان شیری کودکان مهم است؟

راه هایی برای نگهداری دندان شیری کودکان

اگر می خواهید دندان های شیری کودک خود را برای بانکداری سلول های بنیادی حفظ کنی ، به محض افتادن دندان کودک با دندانپزشک یا بانک دندان خود تماس بگیرید. دندان شیری افتاده را می توان در شیر گاو یا گاومیش نگهداری کرد تا زمانی که توسط آژانس بانکداری دندان دریافت شود.

با این حال ، اگر می خواهید دندان های کودک خود را برای ارزش احساسی آنها و یادگاری خود حفظ کنید ، می توانید مراحل زیر را دنبال کنید:

1.دندان ها را تمیز کنید
هنگامی که دندان شیری کودک شما افتاد، آن را به آرامی با آب و صابون تمیز کنید.

2.ضدعفونی کنید
در حالی که تمیز کردن با آب و صابون باعث پاک شدن سطح خاک ، خون و بزاق می شود ، ممکن است بخواهید دندان را ضد عفونی کنید. این کار را می توان با مسواک زدن سطح دندان با الکل انجام داد.

3.آن را خشک کنید
پس از تمیز کردن و ضد عفونی دندان، آن را در هوا خشک کنید. خشک کردن دندان از رشد باکتری جلوگیری می کند. برای پاک کردن رطوبت می توانید از یک پارچه خشک دندان پاک کنید یا آن را در آفتاب قرار دهید.

کیت های حفظ دندان چیست؟

برای محافظت از دندانهای فرزندتان برای استفاده از سلولهای بنیادی، باید آنها را در یک بسته مناسب نگه دارید. اگرچه می توانید دندانهای تازه افتاده را در یک ظرف شیر قرار دهید، کیتهای نگهداری دندان برای این منظور موجود است.

انجمن دندانپزشکی آمریکا (ADA) به والدین کودکان خردسال توصیه می کند که یک کیت نگهداری دندان اورژانسی را دستی داشته باشند. این کیت متشکل از ظرفی است که با محلول استریل و نمک متعادل (BSS) پر شده است و برای حفظ دندانهای افتاده کودک شما ایده آل است.

این کیت در مواردی که دندان کودک به طور تصادفی از بین می رود نیز توصیه می شود. در این موارد ، ممکن است بخواهید در عرض 30 دقیقه به دندانپزشک خود مراجعه کنید تا دندانپزشک شما بتواند دندان کودک را دوباره در جای خود قرار دهد . با این حال ، این فقط با دندانهای دائمی و نه دندانهای شیری لایه برداری شده امکان پذیر است.

چرا نگهداری دندان شیری کودکان مهم است؟

هزینه ذخیره و نگهداری دندان شیری کودکان

با یک بانک دندان یا آژانس سلول های بنیادی دندان تماس بگیرید که دندان های شیری افتاده نوزادان را جمع آوری و نگهداری می کند. هزینه متوسط ​​جمع آوری دندان می تواند از 1500 دلار تا 1749 دلار باشد در حالی که هزینه سالانه ذخیره سازی آن برای نگهداری به طور متوسط ​​در حدود 120 دلار است. برای دریافت اطلاعات درباره هزینه نگهداری دندان های شیری در بانک سلول های بنیادی در ایران باید با این مراکز تماس بگیرید و هزینه نگهداری را جویا شوید.

ایده هایی برای حفظ اولین دندان کودک شما

هنگامی که دندان شیری کودک خود را با خیال راحت تمیز و ذخیره کردید، می توانید روش های مختلفی را برای حفظ آنها امتحان کنید. در اینجا چند گزینه محبوب وجود دارد که می توانید امتحان کنید.

1.جعبه یادگار

روش سنتی حفظ دندان های شیری توسط بسیاری از والدین در سراسر جهان حفظ آن ها در جعبه یادگار است.. بنابراین ، یافتن جعبه های یادگاری که بسیاری از آنها به شکل دندان هستند ، برای حفظ دندانهای شیری افتاده کودک شما و ایجاد فضای اختصاصی برای آنها کار دشواری نیست.

2. آلبوم یا کتاب کودک

بسیاری از والدین برای ثبت دستاوردهای کودک خود – از اولین کلمات تا اولین قدم – یک کتاب یا ژورنال کودک را نگهداری می کنند. نگه داشتن دندانهای شیری کودک در پاکت نامه و داخل کتاب کودک راهی عالی برای حفظ همه آنها در یک مکان است.

3.جواهرات دندان

شما همچنین می توانید از دندانهای شیری افتاده کودک خود هدیه زیبایی تهیه کنید. آنها را نزد یک صنعتگر ببرید و بگذارید آنها را به عنوان آویز و جواهرات بسازند. بسیاری از این صنعتگران برای حفظ و محافظت از آنها از مواد برای پوشاندن دندان استفاده می کنند و در عین حال ، خلاقیت خود را به چشم می اندازند. این باعث می شود که یک جواهر احساسی ایجاد کنید.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.