ارسال لینک دعوت به گروه واتساپ چگونه است؟

نحوه دعوت به گروه واتساپ با لینک

در این نوشته درباره نحوه ساخت لینک دعوت گروه در واتساپ توضیح خواهیم داد.

واتساپ دارای یک ویژگی فوق‌العاده به نام گروه است. با این وجود، اضافه کردن افراد به گروه واتساپ می‌تواند دشوار باشد زیرا باید آن‌ها را ابتدا به تماس‌ها و سپس به گروه واتساپ اضافه کنید.

علاوه بر این، اگر ادمین یک گروه نیستید، نمی‌توانید افرادی را به گروه اضافه کنید. اما تمامی این‌ها به کمک لینک دعوت به گروه واتساپ آسان‌تر و ممکن‌تر خواهد بود. در این مقاله، ما نحوه‌ی ایجاد و به اشتراک‌گذاری لینک دعوت به گروه واتساپ در اندروید و آیفون را آموزش خواهیم داد.

ابتدا، نگاه سریعی بر روش اضافه کردن افراد از تماس‌ها بدون نیاز به لینک‌ دعوت می‌اندازیم.

نحوه‌ی اضافه کردن افراد به گروه واتساپ بدون لینک دعوت

ارسال لینک دعوت به گروه واتساپ در واتساپ، با ضربه زدن بر نام گروه در بالا به قسمت اطلاعات گروه بروید. به همین ترتیب، در اندروید، می‌توانید بر روی آیکون سه نقطه در بالا سمت راست ضربه زنید و اطلاعات گروه را انتخاب کنید.

  1. زیر اطلاعات گروه، افزودن اعضا را انتخاب کنید.
  2. اکنون، کاربرانی که می‌خواهید به گروه واتساپ اضافه شوند را انتخاب کنید.
  3. بر روی افزودن در بالا سمت چپ در آیفون و بر روی آیکون نشانه تیک در پایین سمت راست در اندروید ضربه بزنید.

دعوت به گروه واتس اپ با لینک

نحوه دعوت به گروه واتساپ با لینک

افزودن افراد با لینک دعوت به گروه واتساپ 

1. به بخش اطلاعات گروه واتساپ بروید.

2. اکنون، دعوت به گروه از طریق لینک را در آیفون یا دعوت از طریق لینک را در اندروید انتخاب کنید.

3. در صفحه‌ی بعدی، می‌توانید لینک دعوت به گروه را ببینید. هر کسی می‌تواند با استفاده از این لینک به آن بپیوندد. بنابراین، مطمئن شوید که از آن عاقلانه استفاده کنید تا افراد نامناسب به گروه اضافه نشوند.

4. اکنون، چندین گزینه پیش‌روی شما وجود دارد که توسط آن‌ها می‌توانید لینک را به اشتراک بگذارید: فیسبوک مسنجر، ایمیل، واتساپ، توییتر و غیره. شما همچنین می‌توانید لینک را با استفاده از گزینه‌ی کپی لینک کپی کنید و آن را به فرد موردنظرتان ارسال نمایید. کاربران اندروید همچنین یک گزینه‌ی دیگر، ارسال لینک از طریق واتساپ هم برای به اشتراک‌گذاری مستقیم در واتساپ در اختیار دارند.

طریقه دعوت به گروه واتساپ با لینک

5. اکنون، من ارسال لینک از طریق واتساپ در اندروید را انتخاب می‌کنم. اگر از آیفون استفاده می‌کنید، می‌توانید به‌ اشتراک‌گذاری لینک و سپس واتساپ را انتخاب کنید.

6. سپس، تماس‌هایی که می‌خواهید لینک دعوت به گروه برایشان ارسال شود را انتخاب کنید.

7. بر روی ارسال (در آیفون)  یا آیکون پیکان (اندروید) در پایین سمت راست ضربه بزنید.

8. با تایید، ادامه دهید.

چگونگی دعوت به گروه واتساپ با لینک

همین! اکنون لینک دعوت به گروه واتساپ ارسال می‌شود. دریافت‌کننده هم‌اکنون می‌تواند بر آن لینک یا دکمه‌ی پیوستن به گروه ضربه بزند و آن را مجدداً با انتخاب پیوستن به گروه تایید کند. به این ترتیب، کاربر به گروه اضافه خواهد شد.

اکنون، شاید با خود فکر کنید که استفاده از لینک دعوت به گروه واتساپ چه فایده‌ای دارد وقتی که می‌توانید افراد را مستقیماً به گروه اضافه کنید. در ادامه، برخی از مزایای این روش را ارائه خواهیم داد.

مزایای استفاده از لینک دعوت به گروه واتساپ

  1. این روش بسیار راحت و مقرون به صرفه است. با وجود این لینک‌ها، شما می‌توانید افراد موردنظرتان را به گروه‌های واتساپ اضافه کنید بدون این که نیازی به افزودن شماره تماسشان در گوشی باشد. همچنین، امکان به اشتراک‌گذاری لینک با آن فرد از طریق پلتفرم‌های مختلف مانند ایمیل، رسانه‌های اجتماعی و غیره نیز وجود دارد. در نتیجه، هیچ نیازی به یافتن آن فرد در واتساپ نخواهد بود.
  2. این امکان وجود دارد که یک فرد را به گروه اضافه کرد بدون این که ادمین آن گروه باشید. تنها چیزی که بدان نیاز دارید، لینک دعوت است و سپس، می‌توانید آن را با فردی که می‌خواهید به گروه اضافه کنید، به اشتراک بگذارید.
  3. ادمین یک گروه اینستاگرام همچنین می‌تواند از این روش استفاده کند و اجازه دهد تا اعضای دیگر نیز در امر افزودن افراد جدید به گروه مشارکت داشته باشند در حالی که برتری‌های خود را به عنوان ادمین را از دست نمی‌دهد، از جمله تغییر اطلاعات گروه یا راسال پیام‌ها، حذف اعضا از گروه، افزودن ادمین و غیره.

با وجود مزایای فوق‌الذکر، این روش دارای معایبی نیز می‌باشد. از لینک‌های دعوت می‌توان برای افزودن اعضا به گروه بدون اجازه‌ی ادمین استفاده کرد. اگر کسی به لینک دعوت دسترسی پیدا کند، به آسانی می‌تواند به گروه اضافه شود بدون این که نیازی به تایید ادمین داشته باشد.

این امر می‌تواند منجر به تعداد زیادی اعضای اسپم در گروه شود و اوضاع از کنترل خارج گردد. با این وجود، می‌توان از این امر از طریق لغو کردن لینک جلوگیری کرد. به این طریق:

نحوه‌ی لغو کردن لینک دعوت به گروه واتساپ

نحوه ساخت لینک دعوت گروه در واتساپلطفاً به این موضوع توجه کنید که تنها ادمین گروه می‌تواند لینک دعوت را لغو کند.

 

  1. به صفحه‌ی اطلاعات گروه بروید.
  2. بر روی دعوت از طریق لینک ضربه بزنید.
  3. پس از آن، لغو لینک را انتخاب و تایید کنید.

ساخت لینک دعوت به گروه واتساپهمین!

لینک دعوت لغو خواهد شد و دیگر کارایی نخواهد داشت. اگر کسی سعی کند از لینک لغو شده به منظور پیوستن به گروه استفاده کند، این پیام را دریافت خواهد کرد: شما نمی‌توانید به این گروه اضافه شوید زیرا این لینک دعوت لغو شده است.

علاوه بر این، یک لینک جدید به صورت خودکار برای گروه ایجاد خواهد شد.

سوالات متداول

آیا می‌توانم به یک گروه واتساپ اضافه شوم؟

شما در صورتی می‌توانید به یک گروه واتساپ اضافه شوید که لیک دعوت یا کد QR را دریافت کنید. در صورتی که ادمین گروه برای افزودن اعضا به گروه از کد QR استفاده می‌کند و شما هم کاربرد اندروید هستید، باید اپلیکیشنی برای اسکن این کد به منظور اضافه شدن به گروه دانلود کنید.

سخن پایانی

وقتی صحبت از اضافه کردن اعضا به یک گروه واتساپی می‌شود، لینک دعوت به گروه واتساپ فوق‌العاده است. مهم‌تر از همه این که این روش اجازه می‌دهد تا اعضای جدید را بدون نیاز به ادمین یا افزودن شماره تماس در گوشی به گروه اضافه کرد. در صورتی که لینک گروه به دست افراد اشتباهی افتاد، شما می‌توانید لینک را لغو و بلاک کنید.

در صورتی که این آموزش پاسخ سوالاتی که در ذهن داشته‌اید را داده است، لطفاً آن را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید و هر گونه نظر یا پیشنهادی که دارید را با ما در بخش نظرات به اشتراک بگذارید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.