نشانه های عاشق شدن مردان؛ از لحاظ روانشناسی مرد عاشق چگونه رفتار می کند؟

برای تشخیص عشق مردان باید به نشانه های عاشق شدن مردان توجه کنید. دراین نوشته درباره علائم عشق واقعی در انواع مردان (مغرور، خجالتی، حسود، برونگرا و …) صحبت شده است.

ممکن است با مردی آشنا شده باشید که از میزان علاقه ی او به خودتان خبر نداشته باشید و گاهی شک کنید که آیا او واقعا عاشق شماست یا نه؟ اگر در علاقه مردی که با او آشنا شده اید شک دارید این مطلب را از دست ندهید. در این نوشته نشانه های عاشق شدن مردان شامل نشانه های عاشق شدن مردان مغرور، نشانه های عاشق شدن مردان خجالتی و نشانه های عاشق شدن مردان از راه دور و علائم عشق واقعی مردان را با هم بررسی می کنیم که با توجه به آن ها می توانید بهتر بفهمید که آیا این شخص واقعا شما را دوست دارد یا تظاهر به عاشق شدن می کند؟

نحوه عاشق شدن مردان چگونه است؟

بر کسی پوشیده نیست که مردان همیشه احساسات خود را نسبت به زنان نشان نمی دهند. خیلی اوقات، پسرها می ترسند اگر خیلی زود اظهار عشق کنند، طرف مقابل بترسد.

با توجه به آنچه گفته شد، گاهی اوقات آن ها متوجه نمی شوند که چقدر سخت عاشق شده اند تا وقتی که کار از کار گذشته است – وارد یک کمدی رمانتیک با یک صحنه بوسه عاشقانه دراماتیک در پایان شوید، درست به موقع برای یک پایان افسانه ای.

ممکن است چنین پایان بندی دور از ذهن به نظر رسد، اما این اتفاق می افتد. پسرها همیشه نمی دانند که عاشق شده اند و این حقیقت دارد.

اگر می خواهید بدانید چه خبر است و نمی خواهید منتظر بمانید تا احساساتش را سروسامان دهد، در ادامه چند نشانه مخفی عاشق شدن مردان برای شما آورده شده است که باید در رفتار او جستجو کنید.

حال ببینیم نشانه های عاشق شدن مردان چگونه است؟

نشانه های عاشق شدن یک مرد را بشناسید

در ادامه به برخی از نشانه های عاشق شدن مردان اشاره می کنیم که در اکثر مواقع درست اند و زمانی که مردان عاشق شوند این رفتارها را در آن ها می بینیم. اگرچه باید به تفاوت های فردی در مردان مانند درون گرا یا برون گرا بودن، کم حرف یا پرحرف بودن، اجتماعی بودن یا نبودن آنان توجه کرد اما ما سعی کردیم به نشانه های مشترک مردانی که عاشق می شوند اشاره کنیم. پس با ما همراه باشید تا ببینید که مردی که به او علاقه دارید این رفتارها را انجام می دهد یانه؟

به سلیقه ی شما احترام می گذارد

مردان وقتی عاشق می شوند معمولا به سلیقه ی فرد مقابل خود بسیار احترام می گذارند. مردی که عاشق شماست لباسی را می پوشد که شما دوست دارید حتی اگر خودش زیاد آن را نپسندد. عطر مورد علاقه ی شما را می زند. حتی در انتخاب فیلمی که قرار است با هم ببینید، کنسرتی که قرار است با هم بروید و رستورانی که قرار است با هم بروید سلیقه ی شما را در اولویت قرار می دهد و آن را ارجح بر سلیقه ی خود می داند. این ها از مهمترین نشانه های عاشق شدن مردان به خصوص مردان خجالتی است.

معرفی شما به نزدیکان

مردی که شما را دوست دارد شما را با افتخار به دوستان و خانواده ی خود معرفی می کند و از آشنا کردن شما به نزدیکان خود افتخار می کند. او از اینکه افراد فامیلش شما را بشناسند ابایی ندارد و از آن جایی که آینده ی خود را با شما می بیند دوست دارد شما را به دیگران معرفی کند.

اگر او از شما می خواهد تا با دوستان و اعضای خانواده اش آشنا شوید، قضیه جدی است.

او ممکن است به شما نگفته باشد که چه احساسی دارد، اما دعوت شما برای دیدار با خانواده در آخر هفته می تواند کار بزرگی باشد.

او می خواهد بداند که نظر آن ها در مورد شما چیست و اگرچه بهتر است که او خود تصمیمش را بگیرد، اما این روشی است که به اعضای خانواده اش می گوید شما را دوست دارد.

نشانه های بدن یک مرد عاشق

مردی که شما را دوست دارد را از حالات بدن و زبان بدن او می توانید بشناسید. نشانه های زبان بدن یک مرد عاشق عبارتند از:

 • هنگامی که روبروی شما می نشیند به سمت شما متمایل می شود.
 • وقتی که با شماست به اطراف نگاه نمی کند و تمام حواسش به شماست.
 • مردان عاشق هنگام صحبت با شما لبخند واقعی می زنند نه از روی احترام و اجبار
 • افراد عاشق موقع نشستن سعی می‌كنند هیچ مانعی روبه‌روی شان نباشند و هیچ چیز خارجی بین آن ها قرار نگیرد
 • راست می‌ایستد و نظم مشخصی در زبان بدن‌اش وجود دارد.
 • هنگام ملاقات شما همیشه خوش‌لباس و مرتب است.

فقط زیبایی های شما را می بیند

مردان وقتی عاشق زنی می شوند همه چیز او را زیبا می بینند و چشم به روی همه ی نقاط ضعف او می بندند. مردان وقتی عاشق می شوند هر اشکالی که در ظاهر یا باطن شما وجود داشته باشد که ممکن است مورد قبول دیگران نباشد و یا حتی آنان را آزار دهد برای آنا ها جذاب و مورد قبول است.

زمان را فراموش می کند

زمانی که با شماست متوجه گذر زمان نمی شود و از بودن با شما لذت می برد. یکی از رفتارهایی که نشان می دهد مردی عاشق شماست این است که با علاقه به حرف های شما گوش می دهد و همه ی حرف های شما برای او جذاب است و از پرحرفی شما خسته نمی شود.

یکی از نشانه های عاشق شدن مردان این است که زمانی که با فرد مورد علاقه شان هستند دوست ندارند زمان تمام شود و از همه ی لحظه های بودن با او لذت می برند و متوجه گذشت ساعت نمی شوند.

او در مورد آینده با شما صحبت می کند

مردی که عاشق شما باشد و شما را واقعا دوست داشته باشد هنگام صحبت کردن با شما مدام از آینده صحبت می کند و برای آینده ی خود با شما برنامه ریزی می کند. وقتی که با هم گفتگو می کنید دوست دارد زندگی آینده خود را با شما برنامه ریزی کند و از نقشه ها و برنامه های زندگی آینده شما باخبر شود. او درباره جزئیات زندگی آینده با شما صحبت می کند و حتی ممکن است در مورد نحوه چیدمان و رنگ دیوارها نظر شما را بپرسد.

اگر هر وقت که در مورد آینده صحبت می کند شما را نیز در برنامه هایش می بینید، نشانه بزرگی است که واقعا عاشق شماست. نه تنها این، بلکه وقتی در مورد آینده شما سوال می کند، سعی دارد بفهمد که آیا منطبق با برنامه هایی که برای خود دارد است یا نه.

ماریسا تی کوهن، دکترا، دانشیار روانشناسی در کالج سنت فرانسیس می گوید که وقتی شرکا از یکدیگر در مورد آینده سؤال می پرسند، «سطح خاصی از صمیمیت» را نشان می دهد.

نشانه عاشق شدن یک مرد درونگرا: هدیه می خرد

نشانه های عاشق شدن مردان مغرور

یکی از نشانه های عاشق شدن مردان این است که با مناسبت و بی مناسبت برای شما کادو می خرد. اگر مردی که با او آشنا شده اید برای شما زیاد هدیه می خرد این می تواند نشانه خوبی باشد. یک مرد عاشق ممکن است کلام عاشقانه ای به زبان نیاورد اما رفتار رمانتیک و عجیبی دارد.

مردان درونگرای عاشق که از بیان احساسات خود خجالت می کشند و سعی دارند با رفتار و زبان بدن عشق خود را به طرف مقابل ابراز کنند معمولا برای طرف مقابل خود هدیه های باارزش و خاص می خرند و حتی اگر هدیه ی گران قیمتی هم نخرند سعی می کنند یک کادوی ویژه که با وسواس انتخاب کرده اند به شما تقدیم کنند.

بنابراین یکی از نشانه های غیر کلامی ابراز علاقه مردان عاشق این است که برای شما هدیه می خرند و عشق خود را اینگونه ابراز می کنند.

برای اطلاع از روانشناسی عاشق شدن مردان مقاله روانشناسی عاشق شدن در مردان و زنان را بخوانید.

به جزئیات توجه می کند

مردانی که عاشق می شوند به کوچکترین جزئیات و تغییراتی که در شما می بینند توجه می کنند و سریع متوجه تغییرات کوچک در فرد مورد علاقه خود می شوند. مردان عاشق در صورتی که کوچکترین تغییری در لباس، نحوه آرایش، مدل مو و … ببیند نسبت به آن واکنش نشان می دهند و متوجه آن می شوند.

نشانه های عاشق شدن مردان مغرور: به ظاهرش اهمیت می دهد

او سخت کار می کند تا تاثیری ماندگار بر شما داشته باشد. او کارها را به درستی انجام می دهد و نسبت به ظاهر، رفتار و لباس هایش بسیار دقیق است. او می خواهد همه چیز عالی باشد زیرا می داند که شما شایسته بهترین ها هستید. اگرچه ممکن است به طرز فاجعه باری در ابراز احساسات خود شکست بخورد، اما قلب او انتخاب خود را کرده است و چیزهای زیادی در مورد احساساتش نسبت به شما می گوید. اگر مردی که می شناسید مغرور است و از طریق کلمات نمی توانید متوجه میزان عشق او به خود شوید می توانید به این علائم توجه کنید.

او به شما احترام می گذارد، به شما اعتماد می کند و این دو مولفه برای یک رابطه سالم بسیار مهم هستند.

پیتر گری، پروفسور در Psychology Today می گوید: «عشق برای هر دو طرف رابطه سعادت به ارمغان می آورد، اما فقط در صورتی که با احترام همراه باشد.»

او عاشق عجیب و غریب بودن شماست

اگر وقتی عجیب و غریب رفتار می کنید به سمت دیگری نمی رود، و حتی به نوعی آن را دوست داشتنی و جذاب می داند، به این دلیل است که عاشق شماست.

افراد زیادی وجود دارند که ممکن است فکر کنند شما بامزه و احمق هستید،‌ اما او علاقه مند است و به رفتار دیوانه وار شما می خندد،‌ نشانه ای از عشق او به شماست. عشق به شما با تمام رفتارهای عجیب و غریبی که دارید.

در واقع، احتمالا به همین دلیل است که او به خوبی شما را درک می کند و وقتی احساس ناراحتی می کنید، شما را می پذیرد. جاناتان بنت، مربی دوستیابی/روابط، به باستل گفت: «اگر شریک زندگی شما این توانایی را داشته باشد که در مواقعی که بیشتر به آن نیاز دارید، روحیه شما را با چند کلمه ستایش آمیز بالا ببرد، این نشانه بزرگی است که او می‌داند چه چیزی شما را سرحال می آورد و خود شما را تحسین می کند. این شخص یک نگهبان قطعی است!»

او می خواهد از شما محافظت کند

یک راه قطعی برای تشخیص این که طرف مقابل عاشق شماست، حتی قبل از این که خودش بداند این است که تلاش می کند از شما محافظت کند. حرکات کوچکی مانند قرار دادن دست هایش بر روی کمر شما وقتی راه می روید یا لمس شانه های شما وقتی در یک مکان ناآشنا هستید، حکایت از عشق او دارند.

یا اگر در یک موقعیت استرس زا قرار دارید، مانند عبور از یک جاده شلوغ، او محافظت از شما را اولویت اول خود قرار می دهد. همه این ها نشانه هایی هستند که شما را دوست دارد و می خواهد شما در امنیت باشید.

در واقع یک مفهوم روان شناختی وجود دارد و در حال حاضر سروصدای زیادی به پا کرده است که توضیح می دهد چرا مردان از فردی که دوستش دارند، تا این حد محافظت می کنند.

به آن غریزه قهرمانی می گویند.

بر اساس این نظریه، یک مرد تنها زمانی عاشق یک زن می شود که احساس کند حامی و پشتیبان اوست. کسی که واقعا او را به خاطر کارهایی که انجام می دهد، تحسین کند.

به عبارت دیگر، مردان می خواهند قهرمان زندگی شما باشند. من می دانم که کمی احمقانه به نظر می رسد. در عصر حاضر، زنان به کسی نیاز ندارند که نجاتشان دهد. آن ها به یک قهرمان در زندگی خود نیاز ندارند.

من هم موافقم. اما یک حقیقت طعنه آمیز وجود دارد. مردان همچنان نیاز دارند که قهرمان باشند زیرا در DNA آن ها نوشته شده است که به دنبال روابطی باشند که به آن ها اجازه می دهد مانند یک محافظ عمل کنند.

اگر این احساس ارضا نشود، مرد عاشق زن نمی شود. او می خواهد از شما محافظت کند. او می خواهید کسی باشد که شما واقعا می خواهید و به او نیاز دارید. نه یک «بهترین دوست» یا «شریک جرم».

بنابراین، اگر مردی را دوست دارید و می خواهید در مقابل او نیز شما را دوست داشته باشید، باید غریزه قهرمان را در او فعال کنید.

اما چگونه؟

باید راه هایی را پیدا کنید که او احساس کند قهرمان است. انجام این کار یک هنر است که اگر بدانید دقیقا چه می خواهید، می تواند بسیار سرگرم کننده باشد. اما این کار کمی بیشتر از اینکه فقط از او بخواهید کامپیوتر شما را تعمیر کند یا کیف های سنگین شما را حمل کند، نیاز دارد.

جیمز بائر، روانشناس روابط که اولین بار این اصطلاح را ابداع کرد، دقیقاً نشان می دهد که برای تحریک این غریزه بسیار طبیعی مردانه باید چه کاری انجام دهید.

او تمام توجه خود را به شما معطوف می کند

ممکن است میلیون ها زن وجود داشته باشند، اما برای او شما یک در میلیون هستید. او فقط به کاری که انجام می دهید و چگونگی انجام آن توجه می کند.

او به زنان دیگر توجه ای ندارد. او محسور شما شده است و نمی تواند به کس دیگری نگاه کند. او ساعت ها با شما صحبت می کند، حتی اگر زنان بسیار زیباتری در اطراف او وجود داشته باشند که می تواند با آن ها هم صحبت شود.

تحقیقات دانشگاه لویولا نشان می دهد که افراد عاشق سطح سروتونین کمتری دارند که می تواند نشانه ای از وسواس باشد.

مری لین، متخصص زنان و زایمان، می گوید: «این ممکن است توضیح دهد که چرا ما در مراحل اولیه یک رابطه روی چیز دیگری غیر از شریک زندگی خود تمرکز می کنیم.»

اجازه ندهید که شک به خود شما را فریب دهد: این مرد سخت عاشق شما شده است. با وجود حواس پرتی های بسیار در دنیای امروز، اگر کسی تمام توجه خود را به شما معطوف کند یعنی دلیل خوبی دارد.

لبخند او گویای همه چیز است

آن لبخند می تواند یک قطار را متوقف کند و اگر از طرف دیگر اتاق یا در کنار تختخواب به شما لبخند می زند، او متعلق به شماست.

شما نمی توانید شادی را جعل کنید. بسیاری از افراد تلاش می کنند، اما در نهایت موفق نمی شوند تا شادی را جعل کنند. اگر وقتی کنار او هستید با تمام وجود لبخند می زند، به این دلیل است که می خواهد این چنین باشد.

او دوست دارد با شما وقت بگذراند و آنچه می بیند را دوست دارد.

او نمی تواند آرام بنشیند

مردان در اطراف زنانی که دوستشان دارند، عصبانی می شوند. اگر او عاشق شماست، می توانید متوجه شوید زیرا تمام مدت بی قرار است و موقعیت خود را در صندلی تغییر می دهد.

او وقتی در اطراف شماست خنده های عصبی می کند و احساس ناامنی دارد. او می خواهد همه چیز عالی باشد. او بلند می شود و می نشیند و هیچ دلیل خاصی برای این کار خود ندارد.

او بی قرار است و دلیل آن عشقی غیرقابل توضیح و اغلب ناشناخته در قلبش است.

شما نیمه گمشده او هستید

اگر 100% مطمئن هستید که او همان نیمه گمشده شماست، این نشانه قانع کننده است که عاشق شما شده است، اینگونه نیست؟

بیایید روراست باشیم:

ما می توانیم انرژی و زمان زیادی را با افرادی صرف کنیم که برای ما مناسب نیستند. اگرچه، ممکن است شروع عالی باشد اما بعد از مدتی همه چیز از بین می رود و شما یکبار دیگر مجرد هستید.

به همین دلیل است که وقتی به طور تصادفی با یک هنرمند روانشناس حرفه ای روبرو شدم که طرحی از ظاهر نیمه گمشده ام برای من کشید، بسیار هیجان زده شدم.

من در ابتدا کمی شک داشتم، اما دوستم مرا متقاعد کرد که آن را امتحان کنم.

اکنون دقیقاً می دانم که نیمه گمشده ام چگونه است. و بخش دیوانه کننده قضیه این است که بلافاصله او را شناختم.

اگر می خواهید بدانید که آیا این مرد واقعاً نیمه گمشده شماست، طرح خود را در اینجا ترسیم کنید.

او هم سرد و هم گرم است

آیا در اطراف شما رفتار عجیب و غریبی دارد؟ و مثل یک سوئیچ به طور مکرر گرم و سرد می شود؟

سرد و گرم بودن نشانه ای از عشق او به شما نیست، اما قطعا نشانه این نیست که شما را دوست ندارد. مردها همیشه سرد می شوند و خود را کنار می کشند.کاری که باید انجام دهید این است که دلیل این سردی در رفتار او را بیابید.

نشانه های عاشق شدن مردان پس از ازدواج

نظر عمومی این است که رابطه جنسی با فردی که دوستش دارید میلیون ها بار بهتر از رابطه جنسی با کسی است که دوستش ندارید.

و در حالی که گزینه های متعددی برای هر دو شما وجود دارد، بیشتر مردم ترجیح می دهند با کسی که احساس ارتباط می کنند و عاشقش هستند، رابطه جنسی داشته باشند.

اگر متوجه شدید که زندگی جنسی شما بهتر از قبل شده است، بدون این که چیز خاصی در رابطه شما گفته شود، می تواند نشانه ای از این باشد که رابطه شما وارد مرحله عشق شده است.

این فقط در مورد فواید جسمی رابطه جنسی نیست، بلکه او اکنون برای برقراری ارتباط با شما رابطه جنسی را می خواهد.

یک مرد عاشق از اینکه خودش باشد نمی ترسد

پسرها می توانند به خوبی تظاهر کنند، اما اگر در کنار شما آرام است و خودش است، به اندازه ای که شما به او علاقه دارید او نیز به شما علاقمند است.

او خود واقعی خود را نشان می دهد زیرا به شما اعتماد دارد و احساس راحتی می کند. به گفته راب پاسکال و دکتر لو پریماورا. در Psychology Today، «اعتماد یکی از رکن های اصلی هر رابطه است – بدون آن دو نفر نمی توانند با یکدیگر راحت باشند و این رابطه فاقد ثبات است.»

اگر متوجه شدید که نحوه رفتار او در اطراف دوستان و اعضای خانواده اش متفاوت از وقتی است که با شماست، این می‌تواند نشانه ای از این باشد که او سعی دارد چیزی را از شما پنهان کند.

با این وجود، اغلب اوقات او وقتی با شماست بیشتر احساس راحتی می کند و بنابراین می توانید خود واقعی او را ببینید.

چگونه تشخیص دهیم مردی واقعا عاشق ماست؟

به آنچه در مورد خودش به شما می گوید توجه کنید. اگر از گفتن جزئیات طفره می رود یا به بخش های مهم گفتگو توجه ای ندارد، این واقعا عشق نیست.

درباره شما با دیگران صحبت می کند

فرقی نمی کند که یک قرار ملاقات عاشقانه داشته اید یا هزارتا،‌ اگر او با دوستان و خانواده اش و یا بهتر از آن برای دوستانتان در مورد شما صحبت کند، این عشق است.

او ممکن است هنوز کلمات مناسب را برای بازگو کردن احساساتش به شما پیدا کرده باشد، اما این موضوع را بازگو می کند که چقدر شما فوق العاده هستید، حتی زمانی که پیش شما نیست. این نشان می دهد که او احساس حقیقی به شما دارد.

او می تواند ببخشد و فراموش کند

هر رابطه ای مشکلات خود را دارد، حتی روابط جدید.

اگر او بتواند هر آن چیزی که شما دو نفر را از هم جدا کرده است، برطرف کند یا اگر توانایی غلبه بر مشکلات گذشته خود را با دوست دخترهای قبلی نشان داده است، این چیز خوبی است.

اگر او اول می گوید که پشیمان است و بخواهد قبل از این که اوضاع از کنترل خارج شود همه چیز را جبران کند، او عاشق است.

یک بحران می تواند او را از منطقه آسایشش خارج کند و باعث شود تا در آخر عشق خود را به شما ابراز کند،‌ اما اگر او می خواهد قبل از این که بروید احساس او را بدانید، او متعلق به شماست.

مطلب پیشنهادی: تفاوت عشق مردان و زنان

او می خواهد به شما کمک کند

مردان دوست دارند مشکلات زنان را حل کنند و یکی از نشانه های عاشق شدن مردان این است که دوست دارند به شما کمک کنند.

اگر چیزی دارید که باید تعمیر شود یا کامپیوتر شما نیاز به بروزرسانی دارد یا اگر مشکلی در زندگی دارید و فقط به کمی توصیه نیاز دارید،‌ از مرد خود کمک بگیرید.

یک مرد می خواهد احساس ضروری بودن کند. او می خواهد اولین کسی باشد که وقتی با مشکلی روبرو می شوید، از او کمک می گیرید.

اگرچه درخواست کمک از مردتان ممکن است نسبتاً بی ضرر به نظر برسد، اما در واقع کمک می کند تا چیزی عمیق در درون او ایجاد شود. چیزی که برای یک رابطه عاشقانه و طولانی مدت بسیار مهم است.

برای یک مرد، احساسا ضروری بودن برای یک زن چیزی است که دوست داشتن را از عشق جدا می کند. اشتباه متوجه نشوید، مرد بدون شک قدرت و توانایی شما در مستقل بودن را دوست دارد. اما می خواهد احساس خواسته شدن و مفید بودن کند؛ این که نمی توانید او را نادیده بگیرید.

به بیان ساده، مردان یک انگیزه بیولوژیکی برای احساس نیاز، احساس مهم بودن و تامین زنی که به او اهمیت می دهند، دارند.

جیمز بائر، روانشناس روابط، آن را غریزه قهرمان می نامد. من در مورد این مفهوم در بالا صحبت کردم.

همانطور که جیمز می گوید، خواسته های مردان پیچیده نیستند، فقط به درستی درک نمی شوند. غرایز محرک های اصلی رفتارهای انسان هستند و این به خصوص در نحوه برخورد مردان با روابطی که دارند صدق می کند.

بنابراین، وقتی غریزه قهرمان بروز نمی کند، بعید است که مردان به رابطه با هیچ زنی متعهد شوند. او خودداری می کند زیرا داشتن یک رابطه یک سرمایه گذاری جدی برای او است. و او به طور کامل روی شما «سرمایه گذاری» نمی کند، مگر اینکه به او احساس معنا و هدف بدهید و به او احساس ضروری بودن بدهید.

چگونه این غریزه را در مردان ایجاد کنید و این حس معنا و هدف را به او ببخشید؟

نیازی نیست تظاهر کنید و نقش «دوشیزه درمانده» را بازی کنید. شما نباید قدرت یا استقلال خود را به هر شکل و نحوی کمرنگ کنید.

به روشی صحیح، شما باید به مرد نشان دهید که چه نیازهایی دارید و به او اجازه دهید که برای برآورده کردن این نیازها تلاش کند.

جیمز بائر در ویدیوی جدید خود، چندین کار را که می‌توانید انجام دهید، بیان می‌کند. او عبارات، متون و درخواست های کوچکی را بازگو می کند که می توانید همین الان از آنها استفاده کنید تا او احساس ضروری بودن داشته باشد.

با برانگیختن این غریزه مردانه طبیعی، نه تنها او را راضی تر می کنید بلکه رابطه شما وارد سطح جدیدی می شود.

او تماس چشمی عالی با شما دارد

آیا اغلب متوجه می شوید که وقتی به او نگاه می کنید، او از قبل به شما نگاه می کرده است؟

علم روانشناسی دریافته است که وقتی افراد عاشق می شوند، چشمانشان به سمت صورت کسی که دوستش دارند کشیده می شوند.

این کار همراه با حرکاتی مانند بوسیدن پیشانی شما، علاقه و محبت زیادی را نشان می دهد.

شما با هم می خندید

خنده یک ابزار پیوند قوی است. در مطالعه ای در Evolutionary Psychology، محققان دریافتند که مردان از حس شوخ طبعی برای سنجش میزان علاقه یک زن استفاده می کنند.

اگر او به جک هایش بخندد، به احتمال زیاد به او علاقمند است.

با این وجود، چیزی که عشق او را نشان می دهد این است که آیا با همدیگر می خندند یا نه. با هم خندیدن یک نشانه از رابطه است.

او جزئیات زندگی اش را با شما به اشتراک می گذارد

آیا او بزرگ ترین جاه طلبی ها و عمیق ترین ترس هایش را با شما به اشتراک می گذارد؟

این نوع صمیمیت نشان می دهد که او به شما اعتماد دارد و با شما احساس نزدیکی می کند.

مردان معمولا این جزئیات شخصی را با کسی در میان نمی گذارند، مگر این که عاشق باشند.

این یکی از بارزترین نشانه های عاشق شدن مردان است. این نشانه های اعتماد به ویژه از جانب مردی که ابراز کرده است که از صدمه دیدن در یک رابطه می ترسد بسیار ارزشمند است.

تنفس شما با همدیگر هماهنگ می شود

یکی از نشانه های عاشق بودن مردان متاهل این است که وقتی همدیگر را در آغوش می گیرید،‌ آیا متوجه می شوید که نفس هایتان با همدیگر هماهنگ می شود؟

محققان دانشگاه کلرادو در بولدر کشف کردند که وقتی زوج ها در کنار یکدیگر می نشینند، ضربان قلب و تنفس آنها به طور طبیعی با یکدیگر هماهنگ می شود.

همچنین متوجه می شوید که وقتی از نظر عاطفی به هم نزدیک تر شده اید، رابطه جنسی نیز کمی صمیمی تر می شود.

او زمان زیادی را برای رابطه با شما اختصاص می دهد

زمان مانند هر منبع دیگری است. وقتی یک مرد دلبسته می شود، به احتمال زیاد این زمان را بر روی شما سرمایه گذاری می کند.

این کاملا منطقی است.

ما بیشتر وقت خود را صرف چیزهایی می کنیم که برایمان ارزش دارند.

اگر او زمانی را برای سپری کردن با شما اختصاص می دهد، شما را بر تعهدات دیگر اولویت می دهد و تلاش می کند کارهای کوچکی برای شما انجام دهد، احساس می کند که شما ارزش سرمایه گذاری را دارید.

او سعی نمی کند شما را تحت تاثیر قرار دهد

ممکن است غیرمنطقی به نظر آید، اما حضور او در خانه شما با لباس های معمولی می تواند نشانه خوبی باشد.

وقتی برای اولین بار با کسی ملاقات می کنیم، گارد بسته داریم و می خواهیم از خود مراقبت کنیم. بیشتر به شیوه ای رفتار می کنیم و لباس می پوشیم تا طرف مقابل را تحت تاثیر قرار دهیم.

با این وجود، وقتی اعتماد بیشتر و رابطه عمیق تر می شود، خود واقعی خود را بدون هیچ گونه تظاهری نشان می دهیم.

او از شما سوالات شخصی می پرسد

آیا او در مورد جاه طلبی های شغلی شما و احساسات شما در مورد ازدواج و بچه ها کنجکاوتر شده است؟

این نشانه این نیست که او می خواهد بچه داشته باشد، اما نشان می دهد که او آینده احتمالی خود را در کنار شما تصور می کند.

محققان در آزمایشگاه خودآگاهی و پیوند می گویند که سوالات شخصی مانند موارد بالا صمیمیت و اعتماد را نشان می دهند و می توانند از نشانه های عاشق شدن مردان باشند.

او شما را در اولویت قرار می دهد

آیا او تمام تلاش خود را می کند تا خوراکی های مورد علاقه شما را برایتان تهیه کند؟ آیا رستوران هایی را انتخاب می کند که می داند شما دوست دارید؟

این ها نشانه هایی از عشق محبت آمیز هستند که از نظر علمی با سطح عمیق تری از عشق رمانتیک در ارتباط می باشند.

همین کارهای کوچک نشان می دهند که مرد عاشق زنی شده است. او به نقطه ای رسیده است که شادی شما شادی او است، بنابراین هرکاری می کند تا شما را شاد و خوشحال کند.

او خوش بین تر و سرحال تر از گذشته است

نشانه های مرد عاشق

وقتی مردم عاشق می شوند، ناگهان همه چیز بهتر و زیباتر به نظر می رسد.

در مطالعه ای بر روی 245 زوج، آن هایی که روابط شاد و باثباتی داشتند، بیشتر نسبت به موقعیت های مختلف خوش بین و متعادل رفتار می کردند.

شما کلمه «ما» را خیلی زیاد می شنوید

مردانی که در حال عاشق شدن هستند کمتر از کلمه «من» استفاده می کنند و به جای آن بیشتر کلمه «ما» را به کار می برند.

وقتی به دوستش می گوید «آخر هفته به سینما رفتیم» به جای گفتن «من رفتم»، نشانه ای از این است که او به شما دو نفر به عنوان یک واحد عاشقانه فکر می کند.

در برخی موارد، انرژی «ما» آنقدر قوی است که تقریباً می تواند مانند دو نیمه یک روح احساس شود.

او چیزهای جدید را امتحان می کند

مطالعه منتشر شده در مجله Personality and Social Psychology نشان داد که احساسات عاشقانه جدید، رفتارهای جدیدی را به ارمغان می آورد.

یکی از نشانه های مردان عاشق این است که بیشتر ماجراجو هستند و دوست دارند کارهایی که قبلا تجربه نکرده اند را انجام دهند.

بنابراین، اگر او هرگز غذای تایلندی نخورده است اما غذای مورد علاقه شماست، تمایل به امتحان کردن آن نشانه خوبی است.

شما عاشق او شده اید

این مورد نیز به حساب می آید. مطالعه ی انجام شده در اسپانیا نشان داد که احتمال ابراز عشق از جانب مردان به زنان عاشق بیشتر است.

نویسندگان این مطالعه فکر می کردند که دلیل آن این است که زنان در انتخاب های عاشقانه خود سختگیرتر هستند.

بنابراین، وقتی احساس می کنید عاشق شده اید، به احتمال زیاد می توانید به غرایز خود اعتماد کنید. این احتمال وجود دارد که او نیز چنین احساسی نسبت به شما دارد.

همچنین بخوانید: نشانه های عاشق شدن زنان

یک مرد عاشق چگونه رفتار می کند؟

وقتی مردی عاشق می شود، علاقمندی و تمایل بیشتری نشان می دهد. شما تمام نشانه های عاشق شدن مردان مذکور در بالا را مشاهده خواهید کرد و بعلاوه این احساس کلی به شما دست می دهد که او می خواهد در کنار شما باشد و شما را وارد دنیای خود کند.

چه چیزی باعث می شود که یک مرد عمیقا عاشق شود؟

مردم زمانی عمیقا عاشق یکدیگر می شوند که احساس کنند با یکدیگر سازگار و هماهنگ هستند. آیا واضح است که او شما را خوشحال می کند؟ او احتمالا به این نتیجه می رسد که شما نیز او را خوشحال می کنید.

مردان چقدر سریع عاشق می شوند؟

سریع تر از آنچه شما فکر می کنید! تحقیقات نشان می دهند که مردان سریع تر از زنان عاشق می شوند، تقریبا نیمی از آن ها ادعا می کنند که در نگاه اول عاشق شده اند.

اغلب، ابراز عشق مدت ها بعد از این که او این احساس را در خود متوجه می شود، رخ می دهد. بنابراین، صبور باشید و منتظر بمانید تا او به نقطه ای برسد که احساسات خود را بازگو کند.

تا زمانی که او با شما خوب رفتار می کند و نشانه هایی را نشان می دهد که احساسات عاشقانه جدی دارد، شما در مسیر یک ارتباط عاشقانه هستید.

شاید متوجه نباشد که عاشق شما شده است …

در این مقاله نشانه های رایج عاشق شدن مردان را به شما ارائه دادیم که یک مرد عاشق شده است.

با این حال، مطمئنم که با من هم عقیده اید که عاشق بودن همیشه واضح نیست. به خصوص برای یک مرد.

حقیقت این است که اغلب مردان به خوبی نمی دانند که واقعا در مورد زنی که با او در رابطه هستند، چه احساسی دارند. این به این دلیل است که مردان توسط تمایلات بیولوژیکی که در اعماق آنها نهفته است هدایت می شوند.

ما می توانیم از تکامل تشکر کنیم.

اما عباراتی وجود دارند که می توانید بگویید، پیام هایی که می توانید ارسال کنید و درخواست های کوچکی که غریزه طبیعی بیولوژیکی را در او تحریک کنید.

ویدیوی جدید جیمز بائر، روانشناس روابط، این نقاط محرک عاطفی را آشکار می کند. او به شما کمک می کند تا بفهمید واقعاً چه چیزی باعث می شود مردها به آنها توجه کنند – و عاشق چه کسانی می شوند.

نشانه های رایج عاشق شدن مردان

 • خوشحال است و ناملایمات را راحتتر تحمل می کند.
 • مراقب شماست و سعی می کند از شما حمایت کند.
 • زودتر از موعد سر قرار می آید
 • نسبت به رفت و آمد ها و نوع پوشش شما حساس است
 • به دنبال رابطه راحت و بی قید و بند نیست
 • به شما اجازه می‌دهد او را بشناسید
 • از هر فرصتی استفاده می کند تا شما را ببیند
 • هنگام صحبت با شما سعی می کند در شما اعتماد به نفس و انگیزه ایجاد کند.
 • از اینکه ضعفش را به شما بگوید خجالت نمی کشد
 • با لطافت و نرمی سخن می‌گوید

در پایان

در این نوشته به علائم رایج عاشق شدن مردان اعم از مدان خجالتی، مردان حسود، مردان مغرور، مردان متاهل، مردان درونگرا و … اشاره کردیم. اگر این نشانه ها را در مردی که با او آشنا شده اید و قصد ازدواج با او را دارید مشاهده کردید می توانید مطمئن شوید که او واقعا شما را دوست دارد و گزینه ی خوبی برای ازدواج است. البته مراقب باشید زیرا مردان ممکن است تظاهر به داشتن این علائم کنند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.