نشانه های عاشق شدن زنان، از کجا بفهمید دختری واقعاً عاشق شماست؟

زنان وقتی عاشق مردی می شوند علائمی از خود نشان می دهند که با کمی دقت در این نشانه ها می توان پی برد که زنی عاشق شماست. درک نشانه های علاقه مندی زنان به مردان شاید کمی پیچیده باشد زیرا زنان به خصوص در اوایل رابطه با زیرکی احساسات و عشق خود را پنهان می کنند و خیلی محتاطانه عمل می کنند. اگرچه پی بردن به عشق زنان نسبت به مردان سخت است اما با توجه به نشانه های عاشق شدن زنان می توان تا حدودی به آن پی برد.

بنابراین اگر به تازگی با دختری آشنا شده اید و نمی دانید که واقعا عاشق شماست یا نه این مطلب را بخوانید. با مطالعه این نوشته به خوبی می توانید نشانه های عشق واقعی دختران را شناسایی کنید و کمی از سردرگمی نجات پیدا کنید.

توجه: البته، تمام نشانه های زیر باید در نظر گرفته شوند. یک یا دو نشانه به تنهایی هیچ معنایی ندارند. اما اگر چندین ماه است که قرار عاشقانه می گذارید و شروع به دیدن برخی از این نشانه ها کرده اید، این احتمال وجود دارد که طرف مقابل عاشقتان شده باشد.

علائم عاشق شدن زنان نسبت به مردان

در ادامه برخی علائم عاشق شدن زنان را مورد بررسی قرار می دهیم. گرچه زنان با روحیات مختلف ممکن است در زمان عاشق شدن علائم متفاوتی از خودشان نشان دهند اما برخی نشانه ها در همه زنان مشترک است که در ادامه ملاحظه می کنید.

1. او جزئیات مربوط به شما را به خاطر دارد

آیا به نظر می رسد که تمام تاریخ های خاص، زمان ها و جزئیات مربوط به شما را به خاطر دارد؟

انسان ها تنها یک محدوده معین از پهنای باند ذهنی دارند. و برای اکثر افراد، به خاطر سپردن جزئیات در مورد زندگی یک فرد دیگر حتی در اولویت نیز قرار ندارد.

بنابراین، اگر به نظر می رسد که:

در به خاطر سپردن جزئیات مربوط به شما خوب است و به نشان دادن این که چقدر در به خاطر سپردن جزئیات مربوط به شما خوب است، علاقه دارد، این ممکن است نشانه ای از تلاشش برای گفتن این که چقدر برایش اهمیت دارید، باشد. شاید نحوه گفتن این جمله به شما باشد:

«ببین چقدر به تو توجه می کنم. عاشقت هستم!».

2. نسبت به شما کنجکاو است

یکی از علائم بارز عاشق شدن زنان کنجکاوی آن ها نسبت به همه ی موارد مربوط به شما است. البته گاهی کنجکاوی زنان ناشی از عادت های رفتاری آن ها است اما زنان اگر عاشق مردی باشند نسبت به او و کارهایش بی اعتنا نیستند.

نشانه های عاشق شدن زنان چیست؟

زنی که عاشق شما باشد همه ی رفت و آمدها و حرکات شما را زیر نظر دارد. به خصوص ارتباطات شما با دیگران برای او بسیار مهم است و مدام به دنبال این است که از کار شما سر در بیاورد که با چه کسانی مراوده دارید و به کجاها رفت و آمد می کنید.

اگر زنی دوست دارد راجب شما بیشتر بداند و سوالاتی از شما می پرسد که نوعی کنجکاوی محسوب می شود می توانید این طور برداشت کنید که او عاشق شما شده است.

3. به دنبال جلب توجه شما است

زنی که عاشق شماست،سعی می کند توجه شما را به خودش جلب کند او به تیپ، آرایش و جذابیت فیزیکی خودش اهمیت می دهد، در ملاقات با شما همیشه مرتب و اتو کشیده ظاهر می شود و به ظاهر خود بسیار اهمیت می دهد. یکی از نشانه های عاشق شدن زنان است که زیبایی و وضع ظاهریشان برای آنان مهم می شود و همیشه سعی می کنند به بهترین شکل ممکن به نظر برسند تا توجه شما فقط به آن ها باشد.

بیشتر بخوانید: دلیل علمی عاشق شدن 

4. شما را تشویق می کند

او بزرگ ترین مشوق شماست. آیا شما را به خاطر دستاوردهایتان تشویق می کند، بردهایتان را جشن می گیرد و وقتی ناامید هستید، به شما انگیزه می دهد؟ زنی که دوستتان ندارد، اهمیتی به این مسائل نمی دهد.

اما اگر نهایت تلاش خود را می کند تا مشوق شما باشد و به شما باور دارد، این یک نشانه قطعی است که دوستتان دارد و حتی عاشقتان است.

زنان عاشق مدام به فکر پیشرفت شما هستند و برای اینکه شما ترقی کنید شما را تشویق می کند. حمایت زنی که او را دوست دارید نشانه ی توجه و دوست داشتن اوست.

زنی که عاشق شما است از هر موقعیتی برای تشویق شما برای پیشرفت استفاده می کند و سعی می کند پیشنهادهایی برای پیشرفت و ترقی شما ارائه دهد و هر نکته ای که به نظرش باعث شود که جایگاه اجتماعی و مالی شما بهبود پیدا کند برایش مهم است و سعی می کند آن را با شما در میان بگذارد.

5. با شما زیاد بحث می کند

زنان عاشق زیاد جر و بحث می کنند و سر کوچکترین موضوعات دوست دارند شما را به چالش بکشند و حرف خودشان را به کرسی بنشانند. پس اگر از اینکه زنی زیاد با شما بگو مگو می کند ناراحت نباشید بحث کردن یکی از علائم عاشق شدن زنان است.

6. نسبت به روابط شما با دیگران حسودی می کند

یکی از نشانه های عاشق شدن زنان حسادت است. زنان وقتی عاشق می شوند نمی توانند تحمل کنند که شما را در حال مراوده با شخص دیگری ببینند. اگر تشخیص دهند که حواستان جای دیگری است بسیار ناراحت و عصبی می شوند و حتی ممکن است رفتار های عجیبی از آنان سر بزند.

یکی از نشانه های علاقه ی دختران هنگامی که عاشق شما باشند این است که اگر در یک جمع یا مهمانی با هم شرکت کنید، به خاطر عشقی که نسبت به شما دارد نسبت به زنان دیگر حساس می شود و اگر به ان ها توجه کنید حسودی می کنند.

به عنوان یک مرد، گاهی اوقات حسادت آزاردهنده است. گاهی اوقات، مقابله با آن می تواند آزاردهنده باشد. با این وجود، این یک احساس انسانی کاملاً طبیعی و باستانی است. زنی که دوستتان دارد، زمانی حسادت می کند که می ترسد شما زمان، توجه، علاقه و پول خود را خرج زن دیگری بکنید.

اما در حالی که این احساس ممکن است لذت بخش نباشد، نشان می دهد که برای شما یا حداقل منابعتان ارزش قائل است. اگر توجه نمی کرد یا بی تفاوت بود، حسادت هم نمی کرد.

نشانه های رایج عاشق شدن زنان7. برای شما همیشه وقت دارد

زنان عاشق همیشه وقت کافی برای شما دارند و هیچ وقت از اینکه سرشان شلوغ است و وقت ندارند گله و شکایت نمی کنند. زنان عاشق همیشه وقت خالی برای با شما بودن پیدا می کنند و حتی ممکن است کارهای مهم خود را به خاطر شما کنسل کنند یا به تعویق بیندازند.

اگز زنی عاشق مردی باشد تماس های او را بدون پاسخ نمی گذارد و پیام های او را فورا جواب می دهد.

همیشه سعی می کند کنارتان باشد. آیا به نظر می رسد که می خواهد همیشه کنارتان باشد؟ آیا تلاش می کند تا با شما وقت بگذراند، شما را ببیند یا شما را به انجام کارهای مشترک دعوت می کند؟ 

این نشان می دهد که عاشق شماست. زنی که عاشقتان نیست، علاقه ای هم به وقت گذراندن با شما نخواهد داشت. 

8. به شما گوش می دهد

بسیاری از زنان، بیشتر از آن که به دیگران توجه کنند، به فکر خود هستند. این قابل درک است. برای بقا، باید خود را در اولویت قرار دهیم. اما وقتی زنی عاشقتان است، باور دارد که بودن با شما برای بقا بهتر از تنها ماندن است. و این در واقع بدان معنی است که بیشتر علاقه دارد به شما گوش دهد تا در مورد خود صحبت کند.

اگر به نظر می رسد که به گوش دادن به صحبت های شما علاقمند است و صحبت هایتان را جدی می گیرد، این نشانه خوبی از میل و علاقه واقعی او نسبت به شماست.

9. به شما توجه می کند

بسیاری از زنان نسبت به مردها بی تفاوت هستند. آن ها ممکن است آرزوی شادی دیگران را داشته باشند اما لزوماً برای تحقق آن تلاشی نمی کنند.

اما وقتی زنی عاشقتان است، مسئله فرق می کند. او به شما توجه می کند. او تلاش می کند تا از طریق انجام کارهای خوب برایتان، زندگی را بهتر کند.

10. سعی می کند شما را تحت تاثیر قرار دهد

این کاملاً حقیقت دارد که زنان عاشق توجه هستند. اما اکثر زنان نیاز به تحت تاثیر قرار دادن فرد دیگری را احساس نمی کنند مگر آن که نظر طرف مقابل بسیار برایشان اهمیت داشته باشد.

و هیچ نظری برای یک زن مهم تر از نظر مردی که عاشق است، نمی باشد. اگر تلاش خود را می کند تا شما را تحت تاثیر قرار دهد (از طریق نحوه لباس پوشیدن، صحبت کردن در دستاوردهایش و تلاش برای جلب توجه شما)، این احتمال وجود دارد که واقعاً عاشق شماست.

11. او همیشه با شما معاشقه دارد

اگر واقعاً شما را دوست دارد، دلش می خواهد جرقه بین خود و شما را زنده نگه دارد. دوست ندارد ریسک از دست دادن این جرقه را قبول کند. او ممکن است شمع روشن کند، کمی طنازی کند، از تی شرتی که پوشیده اید تعریف کند، با شما صمیمی شود و غیره.

اما یک نکته نهایی وجود دارد. اگر او با شما معاشقه کند و/یا چنین رفتاری هنگام بودن با شما از خود نشان دهد، قطعاً عاشق شماست.

12. به برنامه های آینده شما توجه می کند

آیا به برنامه هایی که برای آینده خود دارید، توجه می کند؟

آیا به کار یا زندگیتان تا حدی توجه دارد که انگار می خواهد نقشه راه پیشرفت شما در زندگی را متوجه شود؟ این شاید بدان دلیل باشد که عاشق شماست و دلش می خواهد بخشی از برنامه های آینده شما باشد.

13. وقتی نیاز دارید، کنارتان است

وقتی از او درخواست کمک می کنید، آیا تلاش می کند در دسترس باشد؟

البته، به عنوان یک مرد متشخص، حتماً کنترل کامل زندگیتان را در دست دارید. اما گاهی اوقات، حتی چنین افرادی نیز به کمک دیگران نیاز پیدا می کنند.

اگر نهایت تلاش خود را می کند تا در مواقع نیاز کنارتان باشد، این یک نشانه قطعی است که دوستتان دارد و می خواهد این موضوع را شما نیز بدانید.

14. او تلاش می کند تا شما را خوشحال کند

بسیاری از زنان تنها دوست دارند خود را خوشحال کنند. یکبار دیگر، این کاملاً منطقی است. موضوع بر سر بقا و در اولویت قرار دادن خود است. اما زمانی که یک زن دلش می خواهد شما را نیز خوشحال کند و برای این کار بسیار تلاش می کند، نشان می دهد که دوستتان دارد.

نشان می دهد که رابطه خود با شما را به نفع بقا و خوشبختی خود می بینید و به همین دلیل، خوشحال کردن شما تبدیل به اولویتش می شود.

این یک نشان قطعی از عشق خالص او نسبت به شماست.

15. گزینه های دیگر را پاک می کند

یکی از نشانه های عاشق شدن زنان این است که به کسی به جز شخصی که دوست دارند فکر نمی کنند. اگر زنی عاشق شما باشد شما را با همه ی کم و کاست هایتان قبل می کند و حتی اگر موقعیت های خیلی بهتری برایش پیش بیاید شما را به هیچ وجه با آن ها مقایسه نمی کند و همیشه پای شما می ماند.

او شما را در اولویت قرار می دهد اگر شما را در اولویت قرار ندهد، پس عاشقتان نیست. این حقیقت است. این بدان معنی نیست که مسئولیت های دیگری ندارد. اما می بینید که او نهایت تلاش خود را می کند. متوجه می شوید که شما اولویت او هستید.

16. سعی می کند بهترین دوست شما باشد

دوستی در هر رابطه ای اهمیت دارد. مسلماً، رابطه عاشقانه با یک زن با دوستی افلاطونی متفاوت است. اما این بدان معنی نیست که اگر دوستتان دارد، شما نهایت تلاش خود را برای بهترین دوست او بودن انجام نمی دهید.

اگر عاشقتان است، دلش می خواهد مهم ترین فرد زندگی شما باشد.

حتی ممکن است تلاش کند تا تا به سایرین برای بهترین دوست شما بودن تلاش کند.

17. او مایل است بر روی این رابطه کار کند

در فرهنگ دوست یابی مدرن، برنامه های دوست یابی تقریباً تعداد نامحدودی از شرکای احتمالی برای هر کسی که مایل است برای دانلود یا آپلود چند عکس و ساخت پروفایل به دردسر بیفتد را ارائه می کند.

این امر، بیرون آمدن از یک رابطه عاشقانه دردسرساز و شروع رابطه جدید را آسان تر می کند. اما یک مسئله وجود دارد. اگر عاشقتان است، دلش نمی خواهد شما را ترک کند و رابطه جدید آغاز نماید.

نه تنها معتقد است که بهبود رابطه اش با شما تنها گزینه است بلکه این موضوع را با رفتارش هم نشان می دهد. زنی که برای بهبود رابطه خود تلاش می کند، ارزش توجه را دارد زیرا عاشق مردی که با او قرار می گذارد، است.

18. وقتی با شماست، کمی آشفته به نظر می رسد

آیا تاکنون متوجه آشفتگی و حتی رفتار کمی عجیب او در کنار خود شده اید؟

وقتی رفتار یک زن شبیه به رفتار یک دختر دبیرستانی است، نشان می دهد که شما را دوست دارد. این حقیقت دارد. همانطور که یکی از زنانی که قبلاً با او رابطه داشتم، می گفت:

«تو مطمئناً می دانی که چگونه به یک دختر احساس خودآگاهی بدهی. وقتی در کنارت هستم مرا آشفته می کنی. تمرکز کردن بر افکار دشوار می شود».

19. او فکر می کند که شما علارغم عیوبی که دارید، کامل و بی نقص هستید

هیچ کس کامل نیست. همگی ما، زن یا مرد، عیب داریم. اما وقتی زنی بی قید و شرط عاشق مردی است، دوست دارد که عیوب او را نادیده بگیرد.

و منظور من، کوری شیفتگی نیست. شیفتگی و عشق دو موضوع جدا از هم هستند. اما گاهی اوقات، شیفتگی با عشق اشتباه گرفته می شود.

شیفتگی باعث می شود تا عیوب طرف مقابل را به خاطر هورمون های جنسی که در بدنتان تولید شده اند، نادیده بگیرید. در مقابل، عشق به شما این اجازه را می دهد تا عیوب طرف مقابل را ببینید و خودتان تصمیم بگیرید که آیا طرف مقابل ارزش قبول کردن این عیوب را دارد یا نه.

20. او برای نظرات شما ارزش قائل است

برای این که یک زن واقعاً عاشق مردی باشد، باید به او جذب شود. جذابیت جنسی یک مولفه مهم برای عاشق بودن است. اما این حقیقت دارد که برای این که زنی جذب مردی شود، باید به او احترام بگذارد.

و اگر زنی واقعاً به شما احترام می گذارد، برای نظراتتان نیز ارزش قائل است. مراقب زنانی که هیچ ارزشی برای نظرات شما ندارند، باشید. اگر برای نظرات شما ارزشی قائل نیست، به شما احترام هم نمی گذارد. و اگر احترامی برایتان قائل نباشد، قطعاً عاشقتان هم نیست.

21. او تلاش می کند تا به شما روحیه بدهد و الهام بخشتان باشد

یکی از نشانه های اصلی یک زن محترم، الهام بخش بودن اوست.

الهام بخش بودن بدان معنی است که شما تلاش می کنید به دیگران روحیه بدهید و آن ها را به سمت دستاوردهای بزرگ تشویق کنید.

اگر زنی وارد زندگی شما شود و به نظر می رسد مصمم است به شما روحیه بدهد و الهام بخشتان باشد، به احتمال زیاد فردی را پیدا کرده اید که نه تنها زنی محترم است بلکه شما را دوست دارد.

در مقابل، زنی که دوستتان ندارد، سعی می کند با شما رقابت کند و حتی شما را زمین بزند.

22. او در موردتان مثبت صحبت می کند

آیا اغلب در مورد شما با دوستان و خانواده اش صحبت می کند؟

وقتی در مورد شما در جمع یا پشت سرتان صحبت می کند، آیا چیزهای خوب و مثبتی می گوید؟ زنی که پشت سر مردی بد می گوید یا در او را در خلوت تحقیر می کند، واقعاً عاشقش نیست. و زنی که مردی را در جمع تحقیر می کند، هیچ احترامی برایش قائل نیست. در مقابل، زنی که در مورد مردش در حضور دیگران مثبت حرف می زند، قطعاً به او علاقه دارد.

این نوع مثبت نگری نشان می دهد که زن عاشق مرد است.

23. او باعث می شود حس کنید شریک دارید

زنی که عاشق مردی است، تلاش می کند شریک و یاور او باشد. او دوست ندارد مردش احساس تنهایی کند

از سوی دیگر، زندگی که باعث می شود مردش احساس تنهایی کند، احتمالاً بیشتر به خود اهمیت می دهد تا شریک زندگیش. وقتی می خواهید ببینید چقدر زنی دوستتان دارد، لازم است تا به این نکته توجه کنید.

24. او با شما صادق است

صداقت همراه با احترام است. صادق بودن با شریک زندگی همیشه آسان نیست. بنابراین، زنی که با شما صادق است، نشان می دهد که چقدر شجاع است و برای رابطه خود ارزش قائل می باشد. مراقب زنانی که حقیقت را نمی گویند یا ارزشی برای تعهدات خود نسبت به شما قائل نیستند، باشید.

اگر زنی واقعاً شما را دوست داشته باشد، عشق و علاقه خود را از طریق کلمات و اعمال صادقانه خود نشان می دهد.

25. او با احترام با شما رفتار می کند

همانطور که قبلاً اشاره کردم، زنی که به مردی احترام نمی گذارد، نمی تواند عاشقش باشد. در مقابل، زنان به دنبال توجه و تایید مردانی هستند که به آن ها احترام می گذارند و جذبشان شده اند.

این در واقع یک زمینه مناسب برای شروع زندگی عاشقانه ایجاد می کند.

به دست‌ آوردن احترام یک زن خوب لزوماً برای یک مرد اسان نیست. در نتیجه، اگر به نظر می رسد که زنی دوستتان دارد و با احترام با شما رفتار می کند، این احتمالاً نشانه ای از عشق او نسبت به شماست.

26. او مهربان و خون گرم است

اگر زنی بیشتر با شما مانند یک دوست رفتار می کند تا عاشق، شاید از خود بپرسید که آیا واقعاً عاشق شماست.

داشتن رفتارهای تصادفی PDA، به عنوان مثال، برای ایفا کردن نقش کمرنگ تر در یک رابطه پس از سال ها زندگی مشترک غیرمعمول نیست.

اما واقعیت این است.

اگر زنی شما را دوست دارد، با شما مهربان و خون گرم خواهد بود. دوست خواهد داشت کنارتان بنشیند، دستانتان را بگیرد، شما بغل کند و غیره. اگر زنی این رفتارها را از خود نشان می دهد، حتماً دلیلی دارد.

او می خواهد عشق و علاقه خود به شما را نشان دهد. و اگر از مرحله شیفتگی یک رابطه گذشته باشد، به احتمال زیاد آن زن عاشقتان است.

27. او دنبال تایید شماست

اگر زنی برایتان احترام قائل است، به دنبال تایید شما خواهد بود. و این قطعاً نشانه ای از عشق او نسبت به شماست. زنان تنها به دنبال تایید مردان تصادفی نیستند؛ حتی اگر با آن مرد به قرار عاشقانه می روند.

یک زن در مورد مردی که دوست دارد، متفاوت فکر می کند. برای او، تایید مردش یکی از مهم ترین . ارزشمندترین معیارهای جهان محسوب می شود. او به دنبال تایید و تمجید مردش خواهد بود و وقتی او را خوشحال کند، احساس رضایت و موفقیت پیدا خواهد کرد.

28. عشق خود را با اعمالش نشان می دهد

آیا اغلب برای این که رفتار عاشقانه ای ندارد، بهانه تراشی می کند؟

خب، حقیقت این است.

زن عاشق نیازی به بهانه تراشی ندارد. او عشق خود را با اعمالش نشان می دهد. این علم موشک نیست بلکه رفتار انسانی است. به طرز رفتار او نگاه کنید. رفتار بلندتر از کلمات صحبت می کند. کلمات می توانند بی ارزش باشند اما رفتار یک فرد واقعی است.

اگر طوری رفتار می کند که انگار عاشقتان است، احتمالاً واقعاً عاشقتان است. اگر طوری رفتار می کند که انگار دوستتان ندارد، احتمالاً واقعاً دوستتان ندارد.

در واقع، این مهم ترین نشانه برای پایان دادن به یک رابطه عاشقانه به حساب می آید. اگر دیگر رفتار عاشقانه ای نسبت به شما ندارد، دلیل چندان منطقی برای ادامه رابطه با او وجود ندارد.

29. به شما می گوید: دوستت دارم

این دو کلمه می تواند برای انسان بسیار قدرتمند باشد:

دوستت دارم.

اگر زنی به شما بگوید که دوستتان دارد، به احتمال زیاد عاشقتان است.

او ممکن است کامل نباشد و عشقش به شما نیز دارای عیب و نقص خواهد بود. اما اگر رابطه خوب پیش برود، اگر به شما بگوید که دوستتان دارد و اگر اعمالش مطابق با کلماتش باشد، می توانید بر واقعی بودن دو چیز حساب باز کنید:

 • او بر این موضوع اعتقاد دارد، حداقل تا حدودی.
 • او به شدت امیدوار است که شما هم دوستش داشته باشد.

بسیاری از افراد نمی توانند تفاوت بین عشق، شهوت و دلبستگی را درک کنند.

فهمیدن عشق و محبت زنان از طریق زبان بدن

زنان نیز مانند مردان وقتی عاشق می شوند حرکات و حالت هایی از خود بروز می دهند که نشان دهنده عشق آن ها و توجه به طرف مقابل است. در زیر به برخی از نشانه های فیزیکی عاشق شدن زنان اشاره می کنیم:

 • با دست یا پاهای خود به سمت شما اشاره دارند
 • هنگام صحبت کردن به سمت شما متمایل می شوند
 • هنگام صحبت با شما با موهای خود بازی می کنددختری که عاشق شماست توجهی به اطراف ندارد
 • ممکن است رفتار شما را تقلید کند
 • درباره ی آینده با شما نقشه می کشد.
 • هدیه معنی دار برای شما می خرد.

تفاوت بین عشق، شهوت و دلبستگی

برخی از افراد معتقدند که عشق واقعی زمانی رخ می دهد که این سه مولفه با هم ترکیب شوند. اما به منظور درک کامل عشق واقعی، لازم است تا معنا و دلیل هر یک از این سه کلمه را درک کنید.

هلن فیشر در واقع در مورد این سه کلمه – عشق، شهوت و دلبستگی – تفاوت واکنش مغز نسبت به هر یک از آن ها در کتابش با عنوان چرا عاشق می شویم: ذات و شیمی عشق رمانتیک نوشته است.

«شهوت، عشق رمانتیک و وابستگی عمیق می توانند در ترکیبات متفاوت و غیرمنتظره ای به دیدار شما بیایند به طوری که بسیاری از مردم به این باور می رسند که آمیزه ای از احساساتی که شما را به سمت دیگری می کشاند، مرموز، گریزان و شاید حتی فرستاده بهشت است».

اما بعد او با گفتن این جمله ادامه می دهد که:

«اما هنگامی که شروع به تصور شهوت، عشق رمانتیک و دلبستگی به عنوان سه انگیزه خاص جفت گیری می کنید به طوری که هر کدام درجه های مختلفی از احساس که به روش های مختلف ترکیب و بازترکیب می شوند را ایجاد می کنند، عشق ملموس می شود. حتی طرحواره های عاشقانه پیچیده یونانیان کلاسیک نیز منطقی به نظر می رسند».

شخصاً، در زندگی و تجربیات خود، برای بررسی تفاوت ها در این سه «محرک جفت گیری» بسیار تلاش کرده ام و به این نتیجه رسیده ام که هر یک از آن ها هدف خود را دنبال می کنند.

به عنوان یک مرد، این نکته حائز اهمیت است که اعمال خود را از واکنش عاطفی واقعی خود جدا کنیم.

با این وجود، باید از احساسات خود و تاثیری که آن ها بر ما می گذارند، آگاه باشیم تا در هر شرایطی بهترین تصمیم را بگیریم. درک این مفاهیم برای سر درآوردن از آنچه در مغز همسرمان می گذرد، بسیار اهمیت دارد.

عشق چیست؟

به نظر من، بهترین روش برای تعریف عشق به این صورت است:

بنابراین،در ادامه تعاریف عمیق تری در زمینه عشق رمانتیک، شهوت و دلبستگی آمده است.

«عشق، تصمیم برای تعهد داشتن به یک فرد و رفتار کردن به گونه است که به نفع آن فرد باشد و احتمال بقای او را افزایش دهد».

عشق رمانتیک به همان معناست، تنها چند مولفه دیگر را نیز شامل می شود: جذابیت جنسی، شهوت و میل به صمیمیت و نزدیکی فیزیکی.

همچنین می تواند شامل یک تمایل متقابل برای تولید مثل، تشکیل خانواده، همپوشانی با زندگی خانگی و غیره باشد.

اما من متوجه شده ام که درک عشق به عنوان یک تصمیم و تعهد و نه تنها یک احساس بسیار ارزشمند است.

من به عشق به عنوان یک احساس فکر می کنم. اما از نظر من عشق به بهترین وجه به عنوان تعهدی در نظر گرفته می شود که شما برای رفتار با کسی به روش خاصی دارید.

بنابراین، وقتی صحبت از زنان می شود، فقط از خود بپرسید:

آیا او این تصمیم اختیاری مبنی بر داشتن رفتار عاشقانه با من را گرفته است؟

این سوال مهمی است که اگر می خواهید بفهمید آیا زنی عاشقتان هست یا نه، باید به آن پاسخ دهید. به خاطر داشته باشید که کلمات ارزش چندان زیادی ندارند اما رفتار هر شخص هیچ گاه دروغ نمی گوید.

شهوت به چه معناست؟

شهوت به عنوان احساس اشتیاق جنسی و میل شهوانی نسبت به کسی که شما را تحریک می کند یا باعث می شود تا به شیوه ای جنسی به سمت او جذب شوید، تعریف می گردد.

وقتی صحبت از عشق رمانتیک می شود، شهوت فوق العاده اهمیت پیدا می کند زیرا اگر شما دو نفر الهام بخش شهوت یکدیگر نباشید، احتمال دارد که ارتباط قوی بین شما دو نفر ایجاد نشود.

و در نتیجه، وقتی می خواهید بدانید که آیا زنی واقعاً عاشقتان است، باید همیشه از خود این سوال را بپرسید:

آیا من الهام بخش شهوت در او هستم؟ آیا او از نظر جنسی جذب من می شود؟

اگر این چنین است، نشانه خوبی می تواند باشد.

در غیر این صورت، بهتر است گزینه دیگری را در نظر بگیرید.

دلبستگی به چه معناست؟

و در نهایت، دلبستگی به عنوان احساس نزدیکی و پیوندی تعریف می شود که شما نسبت به فردی پیدا می کنید که به او عادت کرده اید و از وقت گذراندن با او احساس راحتی دارید.

دلبستگی بعداً ایجاد می شود، وقتی با هم وقت می گذرانید و نسبت به هم احساس راحتی و نزدیکی پیدا می کنید.

اما سوال اصلی که باید از خود بپرسید، این است:

آیا او هنوز هم رفتار عاشقانه ای نسبت به من دارد، حتی اکنون که به هم نزدیک تر شده ایم و دلبستگی بین ما شکل گرفته است؟

اگر این چنین است، قطعاً نشان می دهد که آن زن عاشقتان است.

توجه: به یاد داشته باشید که زنان گاهی اوقات از دلبستگی دوری می کنند زیرا می ترسند صدمه ببینند. او ممکن است بخواهد قبل از عاشق شدن مطمئن شود که شما باعث آزار و اذیتش نخواهید شد.

زنان از صمیم قلب عاشق می شوند. و وقتی مرد منتخب این چنین عاشقشان نمی شود، بسیار آزاردهنده است. در نتیجه، سعی می کنند در این زمینه محتاط عمل کنند.

چطور متوجه شود که شما عاشقش هستید؟

زن زمانی متوجه می شود که مردی دوستش دارد که آن مرد تعهدات خود را به جای آورد. این نشانه ها شامل مواردی از قبیل زیر هستند:

 • وقت گذراندن با او
 • انتخاب او از میان زنان دیگر
 • او را در اولویت قرار دادن
 • گوش دادن به او
 • به خاطر آوردن جزئیات مرتبط با او
 • هدیه دادن با او و پول خرج کردن برایش

نتیجه گیری

اکنون متوجه شده اید

اگر چندین مورد مذکور را در رفتار طرف مقابلتان دیده اید، به احتمال زیاد بذر عشق در زندگیتان ریشه کرده و در حال رشد است.

اما هرگز فراموش نکنید:

اگر شما مرد محترمی هستید که دائماً تلاش می کنید بهتر از دیروز خود شوید، احتمال این که زنی عاشقتان شود، بیشتر خواهد بود.

بنابراین، اگر می خواهید زنان متوجه شما شوند و انتخاب آن ها باشید، به یاد داشته باشید شانس خود را از طریق تبدیل شدن به مردی که زن ها به دنبالش هستند، بیشتر کنید. اکنون بیرون بروید و آن را محقق کنید.

دوستان من، عزت نفس داشته باشید و هرگز تسلیم نشوید.

جمع بندی

برخی نشانه های عاشق شدن زنان را بررسی کردیم. این نشانه ها صد در صد نمی توانند نشان دهنده عشق یک زن به یک مرد باشند اما در حالت کلی به شما کمک می کنند تا تشخیص دهید که دختری که با او آشنا شده اید چقدر به شما اهمیت می دهد و آیا واقعا عاشق شماست یا نه. امیدواریم از خواندن این مطلب لذت برده باشید.

دوست داشته شدن توسط یک زن، حس منحصر به فردی است. بیدار شدن در کنار کسی که به شما نزدیک می شود زیرا می خواهد اینچ به اینچ بدنش، بدن شما را لمس کند. بیرون رفتن برای صرف شام با کسی که ترجیح می دهد به جای چک کردن گوشی موبایلش، با شما صحبت کند. بودن با کسی که آنقدر شما را دوست دارد که توجه مردان دیگر را نادیده می گیرد. این ها مسائل کوچک و کم ارزشی نیستند. 

به عنوان یک مرد، شما باید به دنبال این نکات در زنی که با او قرار عاشقانه می گذارید و رابطه دارید، باشید. برخی از مردان، آن را میل جنسی می نامند. این همان انرژی مغناطیسی است که زمانی پیدا می کنید که متوجه می شوید اولین و محبوب ترین انتخابش هستید. این همان جذابیت قدرتمندی است که زمانی احساس می کنید که او مدام تلاش می کند شما را راضی نگه دارد، خوشحال کند و عشق شما را از آن خود کند. 

درک این ارزش ها ضروری است زیرا حتماً دلتان نمی خواهد با زنی که عاشقتان نیست، رابطه داشته باشید. به عنوان یک مرد، مهم ترین چیزی که می توانید از طرف یک زن دریافت کنید، عشق، علاقه و انگیزه اوست. 

اما باید توجه کنید؛

این عشق و علاقه را نمی توان جعل یا ایجاد کرد. یا وجود دارد، یا وجود ندارد. اگر وجود داشته باشد، می توانید آن را با دوست داشتن طرف مقابل پرورش دهید. شما همچنین می توانید آن را با رفتار بد، دور کردن طرف مقابل از خود یا بی تفاوت بودن نسبت به او خراب کنید. اما اگر چنین عشق و علاقه ای وجود دارد، لازم است تا به آن توجه کنید زیرا حفظ عشق زنانه واقعی یکی از ارزشمندترین گنج هایی است که یک مرد می تواند داشته باشد. 

بنابراین، در این نوشته با عنوان “نشانه های عاشق شدن زنان” در مورد این که چطور می توان دانست زنی شما را واقعاً دوست دارد یا نه، صحبت کردیم.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.