سایلنت کردن یک مخاطب در آیفون چگونه است؟

چگونه یک مخاطب را سایلنت کنیم

آیا می‌خواهید تمام تماس‌ها، پیام‌ها و اعلان‌های دریافتی از یک مخاطب خاص را در آیفون سایلنت کنید؟ فرقی نمی‌کند که تماس‌ها یا پیام‌های دریافتی یک مخاطب خاص شما را آزار می‌دهند یا نه،‌ آنچه مهم است این است که شما به راحتی می‌توانید تماس‌ها، پیام‌ها یا حتی اعلان‌های دریافتی از یک مخاطب خاص را در گوشی آیفون خود سایلنت کنید. و بله، سایلنت کردن یک مخاطب با بلاک کردن او متفاوت است.

اگرچه بلاک کردن یا همان مسدود کردن مخاطب به نظر ساده‌ترین روش است، اما لزوما این چیزی نیست که می‌خواهید. بنابراین به جای این کار، می‌توانید روش سایلنت کردن یک مخاطب را بکار گیرید. با این کار مخاطب مد نظر متوجه نمی‌شود که شما او را سایلنت کرده‌اید.

بنابراین، آیا می‌خواهید سایلنت کردن مخاطبی که به شما آزار می‌رساند را امتحان کنید؟ اگر این چنین است، با پست جدید آموزش های آیفون سایت مینویسم همراه باشید تا بتوانید تماس‌ها، پیام‌ها و اعلان‌های دریافتی مخاطب مد نظر خود را سایلنت کنید. همچنین می توانید برعکس عمل کنید و تنها صدادار بودن تماس مخاطب خاص را خواستار باشید.

نحوه سایلنت کردن تماس یک مخاطب در آیفون

به غیر از بلاک کردن، هیچ گزینه‌ی مستقیم دیگری برای سایلنت کردن یک مخاطب در آیفون وجود ندارد. با این وجود، شما می‌توانید آهنگ زنگ سایلنت سفارشی را برای مخاطبانی که می‌خواهید سایلنت شوند انتخاب کنید. برای شروع کار کافی است مراحل زیر را انجام دهید:

1. به منظور خرید یک آهنگ زنگ سایلنت یا بی صدا، iTunes Store در آیفون خود را باز کنید. یا اگر نمی‌خواهید هزینه‌ای برای این منظور خرج کنید، شما می‌توانید آهنگ زنگ خود را بسازید یا در اینترنت موارد رایگان را پیدا کنید.
2. همانطور که در شکل زیر نشان داده شده است به بخش Search بروید و به دنبال silent ringtone بگردید. شما می‌توانید هر یک از آهنگ‌های زنگ سایلنت موجود در این فهرست را با کمی هزینه خریداری کنید.

نحوه سایلنت کردن تماس یک مخاطب

همچنین بخوانید: آموزش پاک کردن کش کروم 

3. سپس، اپلیکیشن Phone را در گوشی آیفون خود باز کنید و به بخش Contacts (مخاطبان) بروید. از نوار جستجو برای یافتن مخاطبی که می‌خواهید سایلنت کنید، استفاده نمایید.

سایلنت کردن یک مخاطب در آیفون چگونه است

4. در اینجا بر روی Edit واقع در گوشه‌ی سمت راست بالای صفحه نمایش ضربه بزنید.

نحوه سایلنت کردن تماس یک مخاطب

5. حال، اسکرول کنید و بر روی گزینه‌ی ringtone ضربه بزنید تا یک آهنگ زنگ سفارشی برای مخاطب خود تنظیم کنید.

سایلنت کردن یک مخاطب در آیفون چگونه است

6. سپس، آهنگ زنگ سایلنتی که به تازگی به آیفون خود اضافه کردید را انتخاب کنید. به صورت پیشفرض، اگر حالت سایلنت را انتخاب کنید حالت لرزش فعال می‌شود. برای تغییر این پیشفرض بر روی Vibration ضربه بزنید.

7. سپس، به سمت پایین صفحه اسکرول کنید و گزینه‌ی None را انتخاب کنید تا قابلیت لرزش غیرفعال شود.

سايلنت كردن يك مخاطب در ايفون

8. در مرحله‌ی آخر، به منوی قبلی بازگردید و برای ذخیره‌ی همه تغییرات اعمال شده بر روی Done ضربه بزنید.

سایلنت کردن یک مخاطب در آیفون چگونه استکار تمام است. شما با موفقیت تمام تماس‌های دریافتی از این مخاطب خاص را سایلنت کرده‌اید. اما این مراحل تنها تماس‌ها را سایلنت می‌کند، آیا می‌خواهید پیام‌ها و اعلان‌های مرتبط با آن‌ها را نیز برای آن مخاطب خاص سایلنت کنید؟ اگر پاسخ مثبت است به خواندن این مطلب ادامه دهید.

آموزش سایلنت کردن پیام‌ها و اعلان‌های دریافتی یک مخاطب در آیفون

سایلنت کردن اعلان‌های پیام برای یک مخاطب خاص بسیار ساده‌تر از سایلنت کردن تماس‌های ورودی برای یک مخاطب خاص در گوشی آیفون است. در ادامه مراحل را با هم بررسی می‌کنیم.

1. اپلیکیشن دریافت پیام پیشفرض بر روی گوشی ایفون خود را باز کنید.

سايلنت كردن يك مخاطب در ايفون2. بخش SMS/iMessage را باز کنید و بر روی نام مخاطب که در قسمت بالای صفحه نمایش واقع شده است ضربه بزنید تا دسترسی به گزینه‌های بیشتر برای شما باز شود.

سايلنت كردن يك مخاطب در ايفون
3. سپس، در تنظیمات دسترسی برای آن مخاطب خاص بر روی Info ضربه بزنید.

سایلنت کردن یک مخاطب در آیفون چگونه است
4. در اینجا، گزینه‌ای با عنوان Hide Alerts وجود دارد. این گزینه را غیرفعال کنید تا اعلان‌های ورودی از این مخاطب خاص سایلنت شوند.

نحوه سایلنت کردن تماس یک مخاطب
5. حال، اگر به فهرست مکالمات خود در اپلیکیشن پیام‌رسان بروید، یک آیکون هلال ماه در کنار مخاطبی که او را سایلنت کرده‌اید به نمایش درآمده است؛ همانطور که در شکل زیر قابل مشاهده است. این آیکون به شما نشان می‌دهد که کدام مخاطبان را سایلنت کرده‌اید.

سايلنت كردن يك مخاطب در ايفون
6. اگر بخواهید مخاطبی را از حالت سایلنت خارج کنید، کافی است صفحه را به سمت چپ بکشید و بر روی Show Alerts ضربه بزنید.

چگونه یک مخاطب را سایلنت کنیمبه همین سادگی می‌توان پیام‌ها و اعلان‌های دریافتی مرتبط با یک مخاطب خاص را در گوشی آیفون سایلنت کرد.

آیا برای آیپد نیز همین روش کارساز است؟

اگرچه در این مقاله تمرکز ما بر آیفون بوده است، اما شما می‌توانید همین مراحل را برای سایلنت کردن یک مخاطب برای آیپد نیز استفاده کنید. اگر مخاطب مورد نظر شما در یک مکالمه گروهی با شما در ارتباط هستند، سایلنت کردن پیام‌ها، تماس‌ها و اعلان‌های یک مخاطب به معنی دریافت نکردن آن‌ها نخواهد بود. در چنین شرایطی، شما باید کل پیام‌های آن گروه را در حالت سایلنت قرار دهید.

اگر پیام‌های متنی افرادی که در بین مخاطبان شما نیستند را دریافت می‌کنید، ما به راحتی می‌توانید ارسال‌کنندگان ناشناس را در Messages فیلتر کنید و مطمئن شوید که پیام‌های دریافتی از این افراد به صورت خودکار در فهرست جداگانه‌ای ذخیره شوند. شما همچنین می‌توانید تماس‌های دریافتی از شماره‌های ناشناس را فیلتر کنید. برای این کار کافی است به قسمت Settings»Phone»Silence Unknown Callers بروید و تنظیمات را تغییر دهید.

به غیر از این، اگر می‌خواهید تمام تماس‌ها، پیام‌ها و اعلان‌های دریافتی خود را برای مدت موقتی سایلنت کنید، فقط کافی است قابلیت Do Not Disturb (مزاحم نشوید یا DND) گوشی آیفون یا آیپد خود را فعال کنید. این یک قابلیت بسیار کاربردی است که آرامش را برای شما به ارمغان می‌آورد.

کلام آخر

در این مقاله، روش‌های مختلفی برای سایلنت کردن یک مخاطب در آیفون یاد گرفتید؛ چه برای تماس و چه برای پیام‌ها و اعلان‌های آن‌ها. شاید در آینده شرکت اپل روشی ساده‌تر برای سایلنت کردن مخاطبان ارائه دهد، اما در حال حاضر روش مذکور به خوبی کار می‌کند و دیگر نیازی نیست از قابلیت بلاک کردن استفاده کنید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.