طرز تهیه کوکو سبزی ساده و خوشمزه

کوکو سبزی ساده

کوکو سبزی ساده یکی از انواع کوکو ها می باشد که به دلیل پخت سریع و ظاهر دلربایی که دارد میتواند گزینه ی مناسبی برای مهمانی ها باشد. با توجه به سبک بودن کوکو سبزی، میتوانید این غذا را به عنوان غذای نونی در وعده شام یا در کنار برنج به عنوان ناهار سرو کنید.

روش تهیه کوکو سبزی ساده

سبزی کوکو سبزی شامل ریحان، جعفری، ترخون، شوید، گشنیز، سیر و تره می باشد. کوکو سبزی را میتوان هم به روش ساده درست کرد و هم به آن زرشک و گردوی خرد شده اضافه کرد. در ادامه طرز تهیه سبزی کوکو ساده را با شما به اشتراک میگذاریم.

تفاوت سبزی آشی، کوکویی و قورمه سبزی را بدانید.

همچنین می توانید دستور تهیه کوکو سبزی رولی را در مینویسم مشاهده کنید.

مواد لازم برای تهیه کوکو سبزی ساده خانگی

سبزی کوکویی(خرد شده)نیم کیلو
تخم مرغ3 عدد
نمک و فلفل سیاه و زدچوبهبه مقدار لازم
روغن مایع( سرخ کردنی)به مقدار لازم

طرز پخت کوکو سبزی ساده

زمان مورد نیاز: 1 ساعت.

  1. آماده کردن مواد کوکو سبزی

    برای تهیه کوکو سبزی ساده، ابتدا سبزی کوکویی را در ظرفی میریزیم. تخم مرغ ها را شکسته و به آن اضافه میکنیم و نمک و فلفل و کمی زردچوبه میزنیم و بطور کامل ترکیب می کنیم.

  2. سرخ کردن کوکو سبزی

    در ماهی تابه مقداری روغن ریخته و روی حرارت ملایم قرار میدهیم. مواد کوکوسبزی را بصورت یکجا در تابه ریخته و بعد از اینکه سرخ شد برمیگردانیم و هنگامی که طرف دیگر کوکو سرخ شد از روی حرارت برمیداریم.

دستور تهیه کوکوی مرغ با سیب زمینی خام

نکات پخت کوکو سبزی ساده و خوشمزه

  • در صورتی که میخواهید زرشک و گردو به کوکوسبزی اضافه کنید در همان ابتدا که مایه مواد را درست می کنید گردوی خرد شده و زرشک را با مواد ترکیب کنید و سپس سرخ کنید.
  • میتوانید به جای اینکه به صورت یکجا مواد را داخل ماهی تابه بریزید، مواد را با قاشق به شکل دایره هایی در کف تابه بریزید.
  • برای اینکه کوکو سبزی شما ظاهر خوبی داشته باشد و به صورت کامل و بدون خرد شدن برگردد، روی تابه بشقابی قرار داده و تابه را روی بشقاب برگردانید و سپس دوباره مواد را از طرفی که خام است به صورت یکجا در تابه قرار دهید.
  • برای تزیین کوکو سبزی می توانید از ساقه ی جعفری و گوجه گیلاسی(ریز) و خیارشور ریز استفاده کنید.

کوکو تره فرنگی

مگ تک

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.