۱۵ ایده برای جزیره در آشپزخانه های کوچک + نکات مهم

مدل جزیره برای اشپزخانه های کوچک

آشپزخانه جزیره ای مورد علاقه بسیاری از افراد است به خصوص در طراحی مدرن، اگر برای آشپزخانه کوچک خود به دنبال مدل جزیره آشپزخانه مدرن هستید این پست حتما به درد شما می خورد. در این مقاله چند عکس زیبا از مدل جزیره برای آشپزخانه همراه با توضیحات مفید آورده شده است.

جزیره یکی از ارکان مهم در آشپزخانه‌های امروزی است. این بخش فوق کاربردی با اهداف زیادی طراحی می‌شود، از فضای آماده‌سازی گرفته تا ناهارخوری یا محلی برای قرار دادن وسایل آشپزخانه. اما برای داشتن یک جزیره زیبا نیازی به آشپزخانه‌های بزرگ نیست. گزینه‌های زیادی برای طراحی جزیره در آشپزخانه های کوچک وجود دارند. و اضافه کردن یک جزیره می‌تواند تاثیر زیادی در ظاهر یک فضای کوچک داشته باشد و فضای اضافی برای پیشخوان و مکانی دنج برای نوشیدن قهوه صبحگاهی را برای شما فراهم کند. در این مقاله، 15 ایده برای جزیره در آشپزخانه های کوچک همراه با ذکر نکات کلیدی برای طراحی آشپزخانه مدل جزیره را گردآوری کرده‌ایم که برای طراحی چیدمان آشپزخانه کوچک مفید است. با ما باشید.

1. به کاربردی بودن جزیره فکر کنید

مدل کابینت جزیره ای برای آشپزخانه کوچک
مدل کابینت جزیره ای برای آشپزخانه کوچک

میزهای فولادی ضد زنگ را می‌توان در فروشگاه‌های عرضه‌ی محصولات و وسایل رستورانی پیدا کرد. در این فروشگاه‌ها، طراحی‌های مینیمالیستی همراه با قیمت فوق‌العاده پایین، گزینه‌های عالی برای جزیره در آشپزخانه های کوچک هستند. میزهای کار را می‌توان با افزودن یک لایه‌ی چوبی بر روی رویه‌ی آن به بهترین گزینه برای آشپزخانه های کوچک تبدیل نمود.

2. رویه چوبی انتخاب کنید

مدل جزیره در آشپزخانه کوچکمیزهای کوچک با رویه‌ی چوبی برای سرآشپزهایی که همواره در حال خرد کردن و برش دادن سبزیجات هستند، ایده‌آل می‌باشند. این میزها در اندازه‌های مختلف موجود هستند، ازجمله نمونه‌های مربعی کوچک که برای آشپزخانه های کوچک بهترین گزینه هستند. از طرف دیگر، این میزها به دلیل کاربردهای فراوان در پخت و پز از ایده‌های خوب طراحی جزیره برای آشپزخانه های کوچک به شمار می آیند.

3. فضایی برای ذخیره‌سازی در نظر بگیرید

مدل جزیره برای آشپزخانه کوچک
طرح جزیره آشپزخانه کوچک

با انتخاب جزیره‌ای که دارای قفسه، کابینت یا کشو در قسمت زیرین است، بیشترین استفاده را از فضای اشغال شده توسط جزیره ببرید. اگر قصد دارید برای همیشه به بخشی از آشپزخانه خود تبدیل کنید،‌ در فضای بالای جزیره یک قلاب دیگ و قابلمه اضافه کنید (و کابینت‌ها را برای گذاشتن وسایل دیگر خالی کنید).

4. طراحی کاشی روی کاشی را انتخاب کنید

مدل جزیره برای آشپزخانه کوچک
عکس جزیره آشپزخانه کوچک

اگر به دنبال طراحی کمی قدیمی‌تر و کلاسیک‌تر برای آشپزخانه کوچک جزیره ای هستید، می‌توانید نمای کاشی روی کاشی را برای جزیره در آشپزخانه های کوچک انتخاب کنید. ظاهر زیبا از گذشته را با طراحی‌های مدرن ترکیب کنید تا قلب خانه‌ی شما به ترکیب کامل و بی نقصی از گذشته و حال تبدیل شود.

5. ارتفاع پیشخوان را بالاتر ببرید

مدل جزیره آشپزخانه کوچک
آشپزخانه کوچک جزیره دار

اگر فضای کافی برای قرار دادن جزیره در مرکز آشپزخانه را ندارید، آن را عمود بر کابینت یا دیوار قرار دهید. این کار فضای اضافی را در اختیار شما قرار می‌دهد که می‌توانید صندلی گذاشته و از آن به عنوان یک پیشخوان نهایت بهره را ببرید.

6. جزیره و میز ناهارخوری را با هم یکی کنید

مدل آشپزخانه جزیره کوچک
مدل اپن جزیره آشپزخانه کوچک

وقتی فضایی که در اختیار دارید به قدری کوچک است که تنها می‌توانید میز ناهارخوری یا جزیره را داشته باشید و هیچ حق انتخاب دیگری برای شما وجود ندارد، بهترین گزینه این است که این دو را با هم یکی کنید. برای این منظور، میزی را انتخاب کنید که از طرفین جمع می‌شود. این میزها بسیار کاربردی هستند؛ وقتی مهمان دارید می‌توانید طرفین آن را باز کنید و در مواقع عادی با جمع کردن آن فضای بیشتری در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

7. طراحی جزیره برای آشپزخانه کوچک باید تاثیرگذار باشد

مدل جزیره برای اشپزخانه های کوچک
طراحی جزیره آشپزخانه کوچک

کوچک بودن جزیره آشپزخانه به این معنی نیست که نمی‌تواند مرکز توجه کل فضای خانه باشد. انتخاب یک رنگ خاص با ریزه‌کاری‌ها و مشخصه‌های غیرمنتظره مانند صندلی‌هایی با پایه بلند که با کابینت‌های رنگ روشن مطابقت دارند، جلوه‌ی جزیره را نمایان‌تر خواهد کرد.

8. سنگ مرمر واترفال انتخاب هوشمندانه‌ای برای طراحی جزیره برای آشپزخانه کوچک است

مدل آشپزخانه جزیره کوچکبرای جزیره در آشپزخانه های کوچک، انتخاب سنگ مرمر مدل واترفال علاوه بر زیبایی موجب می‌شود تا فضا بزرگ‌تر به نظر آید. این مورد را به یاد داشته باشید.

9. یک جایگاه مخصوص بسازید

مدل آشپزخانه جزیره کوچکاگر بخواهیم صادقانه با موضوع روبرو شویم، همه ما جمع شدن و معاشرت در آشپزخانه را دوست داریم. با اضافه کردن یک جایگاه مخصوص و راحت در اطراف جزیره، گردهمایی‌هایی دوستانه و خانوادگی خود را لذت‌بخش‌تر کنید. این کار باعث می‌شود تا مهمان‌های شما احساس راحتی بیشتری داشته باشند.

10. حس و حال موزاییک مرمرنما را به جزیره اضافه کنید

مدل جزیره آشپزخانه کلاسیکبا افزودن یک قطعه موزاییک مرمرنما به جزیره‌ی آشپزخانه خود، یک المان غیرمنتظره و غیرقابل پیش‌بینی به طراحی خود اضافه کنید. آیا به دنبال طراحی چشم‌نوازتر و شگفت‌انگیزتر هستید؟ در اینصورت، می‌توانید سنگ روی جزیره را از جنس مرمر انتخاب کنید. در ساخت این سنگ‌های پیشخوان از قطعات بزرگ‌تری از جنس مرمر رنگی ایتالیایی استفاده می‌شود. همین امر موجب می‌شود که اشکال و بافت طبیعی بر روی آن به خوبی جلوه کند. وجود چنین سنگ پیشخوانی بر روی یک جزیره در آشپزخانه های کوچک، تفاوت‌ها را رقم می‌زند.

11. جزیره‌ای با فضای ذخیره‌سازی پنهان انتخاب کنید

مدل جزیره برای آشپزخانه کوچکاگر آشپزخانه شما فضای محدودی دارد و دوست دارید یک جزیره داشته باشید، بهترین ایده این است که جزیره‌ای را انتخاب کنید که فضاهای ذخیره‌سازی مخفی زیادی داشته باشد. چنین فضاهای مخفی با دستگیره‌های مخفی و کابینت‌ها مجزا فضای زیادی را در اختیار شما قرار می‌دهند و باعث می‌شوند تا کابینت‌ها برای قرار دادن سایر وسایل آشپزخانه خالی شوند.

12. جزیره چرخ‌دار

مدل جزیره برای آشپزخانه کوچکهنگام آشپزی و پخت و پز، جزیره آشپزخانه می‌تواند بسیار مفید باشد، اما در باقی موارد ممکن است فضای زیادی را بدون هیچ کاربردی اشغال کند. اگر شما نیز با این مشکل روبرو هستید، بهتر است جزیره‌ای را پیدا کنید که چرخ‌دار است یا این که به کمک یک فرد حرفه‌ای چرخ‌هایی را به زیر پایه‌های جزیره اضافه کنید. در اینصورت، می‌توانید در مواقعی که به آن احتیاج ندارید، جزیره را به گوشه‌ای از خانه ببرید که زیر دست و پا نباشد و یا حتی آن را داخل کمد قرار دهید و فضای آشپزخانه بازتر خواهد شد.

13. رنگ تیره برای آشپزخانه جزیره ای کوچک مناسب تر است

مدل اپن جزیره آشپزخانه کوچکبکارگیری گرانیت مشکی چرمی یک روش هوشمندانه برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها و نیز بهره‌مندی از جزیره در آشپزخانه های کوچک است. این انتخاب نه تنها به شما در صرفه‌جویی هزینه‌ها کمک خواهد کرد، بلکه تمیز کردن آن بسیار راحت است و گرد و خاک را به خود جذب نمی‌کند.

14. با قرار دادن یک شیر آب رنگی طراحی جزیره را جذاب‌تر کنید

مدل کابینت جزیره اشپزخانه کوچکوقتی صحبت از اضافه کردن جذابیت به جزیره آشپزخانه در میان باشید، هرگز ضرر نمی‌کنید. شیر آب سینک ظرفشویی معمولی خود را با یک گزینه‌ی جذاب‌تر با رنگ روشن‌تر جایگزین کنید. برای داشتن ظاهری یکپارچه و منسجم، رنگی را انتخاب کنید که با حال و هوای کلی فضای منطبق باشد.

15. استفاده از کنسول را در نظر داشته باشید

برای آشپزخانه‌های باریک که فضای محدودی دارند، یک میز کنسول می‌تواند به عنوان یک جزیره باریک عمل کند. فرقی نمی‌کند که یک میز مدرن به سبک پارسونز را انتخاب می‌کنید و یا گزینه‌های سنتی‌تر مرمری را ترجیح می‌دهید،‌ این کنسول به طراحی شما سبک و سیاق جالبی می‌بخشد. علاوه بر این، فضایی برای آشپزی در اختیار شما قرار می‌دهد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.