کوچکترین ماشین های جهان که تا به حال ساخته شده اند

اگر می‌خواهید شاهد رشد معکوس ماشین‌ها باشید، توصیه می‌کنیم که با کوچکترین ماشین های جهان آشنا شوید. پکن، مسکو، نیویورک، پاریس، سیدنی و شهرهای در حال توسعه دیگر همگی یک ویژگی مشترک دارند. ترافیک سنگین به دلیل وجود تعداد بسیار زیادی ماشین در خیابان‌ها.

در 20 سال اخیر، تنوع برندهای خودروسازی دو برابر شده است. در اوایل سال 1990، هفتمین سری از ماشین‌های BMW دارای اندازه‌های چشمگیری بودند. امروزه، همین اندازه بدنه برای سری پنجم کلاس میانی بکار می‌رود. در این مقاله، 5 تا کوچک ترین ماشین های جهان معرفی می‌شوند. ماشین‌های خیلی کوچکی که به راحتی در پارکینگ‌ها جا می‌شوند و حتی آرنولد شوارتزنگر می‌تواند این خودرو ها را به جای کیسه‌های ورزشی بلند کند.

فولداموبیل (FULDAMOBIL)

آلمان، سرزمین ماشین‌های سریع و قدرتمند است. این کشور همچنین به عنوان زادگاه طراحی غیرسنتی و تجربی ماشین نیز شناخته می‌شود.

مهندسان به دلایل مختلفی دارای ایده‌های دیوانه‌کننده‌ای هستند. یکی از این دلایل، تمایل برای خلق یک وسیله حمل و نقل سازگار با محیط زیست و کارآمد است که لزوماً شبیه به کفش کهنه و فرسوده به نظر نمی‌رسد.

FULDAMOBILE تولیدکننده‌ای است که از قوانین پیروی نمی‌کند. به‌علاوه، در تاریخچه این شرکت، فرد فوق‌العاده‌ای به نام نوربرت استیونسون حضور داشته است. او یک روزنامه‌نگار مستقل بود که علاقه شدیدی به طراحی ماشین داشت. در نهایت، استیونسون افراد هم‌فکر را در در یک گروه به دور هم جمع کرد و کارخانه‌ای را تاسیس نمود که در آن وسایل نقلیه کوچک ساخته می‌شود.

فولداموبیل (FULDAMOBIL)در یک مدت زمان نسبتاً کوتاه، FULDAMOBILE چندین مدل مختلف با کم‌ترین تغییرات عرضه کرد. این ماشین‌ها در فهرست کوچک ترین ماشین های جهان قرار می‌گیرند و توانستند توجه‌ی کارشناسان صنعت خودرو را برای مدت زمان کوتاهی به خود جلب کنند.

وسپا 400 (VESPA 400)

نام برند VESPA 400 معمولاً در اسکوترها به چشم می‌خورد که می‌توانند به سرعت از میان ترافیک عبور کنند. با این وجود، در دهه‌ی 60، هیئت مدیره‌ی Vespa تلاش کرد تا خودروی محور عقب شیک خود را به تولید انبوه برساند. این تلاش منجر به تولید یکی از کوچک ترین ماشین های جهان شد.

این خودرو با طول تنها 2.8 متر دارای موتور بنزینی دو سیلندری 0.4 لیتری بود که در مقایسه با ماشین‌های مدرن و بزرگ به نظر مسخره می‌رسد. با این وجود، ماشین کوچک 375 کیلوگرمی به اندازه کافی دینامیک است و مناسب خیابان‌های شهرهای شلوغ می‌باشد.

وسپا 400 (VESPA 400)در این فهرست، Vespa 400 یکی از مدل‌هایی است که به موفقیت تجاری دست یافته است. تنها در سال 1958، Vespa توانست بیش از 12000 ماشین کوچک را در فرانسه و ایتالیا به فروش برساند.

وسپا 400 (VESPA 400)

پل پی 50 (PEEL P50)

ماشین Peel P50 کوچک به دلیل تیم خلاق برنامه تلویزیونی «تخت گاز» به شهرت رسید و به عنوان کوچک‌ترین ماشین جهان شناخته می‌شود. هیچ خودروی دیگری وجود ندارد که با طول تنه 134 سانتی‌متر، عرض 99 سانتی‌متر و ارتفاع تقریباً یک متر ساخته شده باشد.

اولین ماشین Peel P50 در اوایل دهه 70 عرضه شد و از سال 1962 و 1965 تولید شد. متاسفانه، این ماشین بسیار کوچک و ارزان تنها مورد توجه گروه خاصی قرار گرفت که اهمیتی به پارکینگ‌های شلوغ آن زمان نمی‌دادند.

در حال حاضر، ارزش Peel P0 بیش از یک پورشه 911 کاملاً جدید است. چند وقت پیش، مدل P50 در مزایده خودرو به قیمت سرسام‌آور 124000 یورو فروخته شد.

پل پی 50 (PEEL P50)

ماشین پل پی 50 (PEEL P50)

کوموترز کارس تانگو (COMMUTER CARS TANGO)

برق‌دار کردن صنعت خودروسازی تاکنون آغاز شده است و به نمی‌رسد که به این زودی‌ها متوقف شود. در حالی که طرفداران خودروهای برقی از این موضوع خوشحال هستند اما تولیدکنندگان کمی نگران به نظر می‌رسند زیرا فکر می‌کنند که ایده‌هایشان خیلی زود عرضه شدند.

یکی دیگر از کوچک ترین ماشین های جهان، Commuter Cars Tango، ماشینی با عرض 99 سانتی‌متر و طول 2.5 متر است. مهندسان این شرکت آمریکایی انتظار دارند تا آن را با قیمت 108000 دلار به فروش برسانند.

تولیدکنندگان خودرو تلاش کردند تا قیمت بالای آن را با افزودن ویژگی‌های جدید و خاصی همچون دینامیک توجیه کنند. این ماشین کوچک می‌تواند تنها در 2، 3 ثانیه به km/h 100 برسد. در شرایط مناسب، سرعت این ماشین به حداکثر km/h 240 می‌رسد.

کوموترز کارس تانگو (COMMUTER CARS TANGO)

ایستا (ISETTA)

این ماشین کوچک و تخم‌مرغی شکل، حتی بر اساس استانداردهای امروزی نیز متعلق به آینده است. Isetta که در اوایل دهه 60 تولید شد، توجه‌ی یک تولیدکننده خودرو بزرگ را به خود جلب کرد.

BMW در سال 1955، مجوز تولید Isetta را خرید. پس از اعمال تغییراتی، آن‌ها معتقد بودند که به حبوب‌ترین ماشین تمام دوران دست پیدا کرده‌اند که تنها یک موتور تک سیلندر دارد.

سه سال بعد از عرضه‌ی BMW Isetta، نمایندگان برند هیجان‌زده بودند که مدل 13 اسب بخار توانست بیش از 160000صاحب در سراسر جهان پیدا کند.

ماشین ایستا (ISETTA)
ماشین ایستا (ISETTA) BMW

 

ماشین ایستا (ISETTA)
ماشین ایستا (BMW ISETTA)
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.