چند انشا در مورد ۲۲ بهمن و پیروزی انقلاب اسلامی برای دبستانی ها

انشا در مورد 22 بهمن واسه دبستانی ها

برای نوشتن انشا در مورد 22 بهمن و پیروزی انقلاب می توانید از این مطلب استفاده کنید.

نوشتن انشا در مورد 22 بهمن بسیار غرور آفرین و سرشار از خاطرات فراموش نشدنی برای مردم ایران است . روزی که با رهبری امام خمینی نظام طاغوتی شاه برانداز شد و نظام جمهوری اسلامی ایران جایگزین آن شد. این مطلب شامل چند انشا کوتاه و خواندنی در مورد 22 بهمن است که برای تمامی پایه ها در مدارس قابل استفاده است و جدای از این مبحث، خواندن آنها نیز خالی از لطف نیست.

اگر به دنبال یک شعر برای روز 22 بهمن هستید میتوانید روی این لینک کلیک کنید: متن شعر انقلابی بپا خیزید ای مسلمانان  و در انشا 22 بهمن خود از آن نیز استفاده کنید.

چند انشا خواندنی در مورد 22 بهمن ماه

22 بهمن به عنوان روز تعطیل رسمی در ایران ثبت شده و هر ساله مردم با راهپیمایی در نقاط مختلف کشور، این روز باشکوه را گرامی می دارند.هرچه در مورد این روز بزرگ در تاریخ ایران بگوییم با کم گفته ایم. روزی که اکثریت مردم ایران به خیابان ها ریختند و پیروزی انقلاب اسلامی را جشن گرفتند.به همین منظور می توانید چند انشا در مورد 22 بهمن که در ادامه آمده است را بخوانید. همچنین می توانید از تعریف دهه فجر برای کودکان که در مینویسم وجود دارد استفاده کنید.

انشا در مورد 22 بهمن روز پیروزی انقلاب

22 بهمن ماه، هرساله یادآور ایستادگی مردم ایران در برابر رژیم طاغوتی است، مردمی که با جان و دل در راه دفاع از میهن ایستادگی کردند و وحدت رمز موفقیت آنها بود. 22 بهمن با اعتقاد مردم به برابری و برادری با یکدیگر صورت گرفت و با وجود مقاومت های رژیم شاه و برخورداری از امکانات پیشرفته و تهدید و حتی به شهادت رساندن مردم، ملت ایران دست از هدف خود نکشیدند و خاندان طاغوتی را ناگزیر به رفتن کردند.

22 بهمن نتیجه اتحاد ملت ایران است و به این دلیل است که هرساله در کشور ما در همه مراکز دولتی و مدارس و … این روز را گرامی می دارند.

مردم ایران برای اینکه به این پیروزی بزرگ دست پیدا کنند بسیاری از فرزندان فداکار وطن را از دست دادند و سختی های بسیاری را گذراندند. کسانی که در  آن دوره حضور داشتند بخوبی اهمیت 22 بهمن ماه را درک می کنند و می دانند که گذر از آن دوره به راحتی نبود و حال باید برای حفظ و تداوم این خاک تلاش کرد.

آنها خواستار عدالت بودند و بی عدالتی و ظلم به ستوه آمده بودند و از فدا کردن جان و مال در راه رسیدن به این هدف ترسی نداشتند و تلاش های آنها و همکاری آنها با یکدیگر بی پاسخ نماند و 22 بهمن هرساله یادآور این افتخار و غرور است.

امیدوارم که مردم ایران همواره این روز را به عنوان یک همکاری ملی سرلوحه کار خود قرار دهند و برای حفظ  آرمان های کشور و اسلام، همکاری و اتحاد داشته باشند تا کسانی که تنها به فکر اندوختن ثروت برای خود هستند کشور ما را تصاحب نکنند.

چند انشا در مورد 22 بهمن ماه

انشا در مورد 22 بهمن کوتاه

22 بهمن روزی است که تلاش مردم ایران با رهبری امام خمینی (ره) نتیجه داد و انقلاب اسلامی ایران به طرز معجزه آسایی به نتیجه رسید. در سال 1357 و پس از ورود امام خمینی به ایران، مجاهدت های مردم موثر واقع شد و 22 بهمن روز تبلور این پیروزی بود.

با پیروزی انقلاب در روز 22 بهمن سال 57 مردم فریاد الله اکبر و مرگ بر شاه سر دادند و حکومت نظامی برای همیشه لغو شد.

امام خمینی در مورد عظمت 22 بهمن و پیروزی انقلاب اسلامی ایران فرمودند (انقلاب ما انفجار نور بود) و این جمله بیانگر این است که با پیروزی انقلاب، گویی معجزه ای رخ داد و همه جا را نورانی و درخشان کرد.

از زمان پیروزی انقلاب تاکنون هرساله مردم با راهپیمایی در نقاط مختلف کشور، یاد و خاطره شهدای آن دوران را گرامی می دارند و به جهانیان ثابت می کنند که با وجود مشکلات و سختی ها همچنان پایبند به این انقلاب هستند و از رهبر خود امام خامنه ای پیروی خواهند کرد.

ما نیز باید برای قدردانی از زحمات این مردم و پاس داشتن خون شهدا، برای حفظ انقلاب و کشور تلاش کنیم و دنباله رو آرمان های آنها باشیم.

……………………………………………………..

انشا در مورد 22 بهمن برای کودکان

41 سال پیش در روز 22 بهمن مردم ایران به خاطر پیروزی انقلاب اسلامی و برکناری شاه و خاندان پهلوی، از شدت خوشحالی بر روی پشت بام خانه ها رفتند و با صدای بلند الله اکبر گفتند و مردم در خیابان ها شیرینی پخش می کردند و همگی از یک چیز خوشحال بودند. اینکه تلاش های آنها بی نتیجه نماند و از ستم و بی عدالتی نظام شاه، رها شدند.

مردم ایران در دوران طاغوت، روزهای سختی را پشت سر گذاشتند و خیلی از آنها شکنجه های زیادی را تحمل کردند تا از ارزش های خود و کشورشان دفاع کنند و تن به ذلت و زور ندهند.

آنها که از این وضعیت خسته شده بودند با شعارهای انقلابی در سراسر خیابان های کشور، نارضایتی خود را اعلام می کردند و حتی توپ و تانک هم نتوانست آنها را از پا دربیاورد. بسیاری از جوانان در این اعتراض ها کشته شدند و به شهادت رسیدند و با رهبری و دلگرمی های رهبر انقلاب (امام خمینی ره ) و مقاومت های مردم و اعتراض های پی در پی آنها، نظام شاهنشاهی فهمید که دیگر نمی تواند بیش از این به مردم فشار وارد کند و مردم حتی از کشته شدن و از دست دادن جان و مال هیچ وحشتی ندارند.

به همین خاطر ترجیح دادند که کشور را ترک کنند و سرانجام رشادت های مردم در کنار رهنمودهای امام خمینی که قوت قلبی برای مردم بود، نتیجه داد و در روز  22 بهمن ملت طعم شیرین آزادی را چشیدند و حکومت جمهوری اسلامی را برای کشور انتخاب کردند.

حالا هر سال روز 22 بهمن ماه به مناسبت این پیروزی بزرگ جشن گرفته میشود و مراسم های مختلفی در این روز برگزار می شود، برای اینکه یادمان باشد این آرامش به سادگی به دست نیامده و خون شهیدان پایمال نخواهد شد.

انشا در مورد 22 بهمن برای کلاس چهارم

22 بهمن آخرین روز از دهه فجر است که هرساله تعطیلی رسمی است و مردم با راهپیمایی در سراسر شهرهای ایران به جهانیان یادآوری می کنند که توانستند از ظلم و سنت های جاهلی رهایی پیدا کنند و شاهد تولد دوباره کشور باشند. روز 22 بهمن یادآور همدلی و اتحاد ملت ایران است. مردمی که با وجود سخت گیری نظام شاهنشاهی بر روی عقیده خود ایستادند. آنها خواستار آزادی و استقلال سیاسی و فرهنگی بودند که با رهبری امام خمینی به هدف خود رسیدند.

کسانی که در 22 بهمن سال 57 حضور داشتند به خوبی شیرینی این روز بزرگ را احساس می کنند زیرا آنها استبداد و تبعیض را لمس کرده بودند و با پیدایش جمهوری اسلامی توانستند از نو آینده خود را بسازند.

روز 22 بهمن جمهوری اسلامی بر پایه ایمان و اسلام پایه ریزی شد تا جبرانی باشد بر ستم هایی که مردم در دوران طاغوت متحمل شدند و خون هایی که بی گناه ریخته شد، ای کاش دولت و ملت ایران هیچ گاه فراموش نکنند که هدف آنها از این انقلاب چه بود و تاکنون چه مقدار از این مسیر را بدرستی طی کرده اند.

انشا در مورد 22 بهمن برای دبستان

انشا در مورد 22 بهمن برای دبستان

ایام دهه فجر و 22 بهمن یاداور روزهای تکرار نشدنی برای ملت ایران است.برای ما بچه هایی که در 22 بهمن 1375 نبودیم، همبستگی و اتحاد مردم در آن زمان خیلی حیرت انگیز و ستودنی است. اینکه مردم با وجود همه تفاوت هایی که در عقاید و اهداف خود داشتند، با هم همدل و یک صدا بودند و در کنار هم برای رهایی از ستم و زورگویی تلاش کردند.

در سال 57 مردم همه مردم زندگی ساده ای داشتند و با کمترین امکانات، برای رسیدن به یک هدف بزرگ زحمت می کشیدند. جوان هایی که جان خود را در این مسیر فدا کردند تا انقلاب به بار بنشیند و نتیجه از خودگذشتگی های آنها 22 بهمن بود. روزی که کشور برای همیشه به استقلال رسید و جمهوری انقلاب اسلامی شکل گرفت.

اینکه بعد از گذشت چند دهه هنوز هم سالروز 22 بهمن باشکوه برگزار می شود و در تقویم ایران روز تعطیلی رسمی است، به این دلیل است که ملت ایران بخوبی می داند این آسایش و آزادی بعد از سختی های فراوانی بدست آمده، خون جوان های زیادی ریخته شده و ما برای آن که ایران خانه ی خوبان شود، رنج دوران برده ایم.

انشا درباره ی 22 بهمن

22 بهمن در حقیقت نتیجه ایستادگی و جانفشانی یک ملت است. در بهمن سال 1357 مردم دیگر از ظلم و زورگویی خسته شده بودند و به دنبال برپایی حکومتی عادلانه و به دور از تبعیض بودند. به همین خاطر بدون اینکه از چیزی بترسند، با حضور در خیابان ها و سر دادن شعارهای انقلابی، نارضایتی خود را اعلام می کردند. شهادت و مرگ هیچ گاه باعث نشد مردم از هدف خود دست بکشند و سرانجام با ایستادگی های فراوان، سقوط رژیم شاهنشاهی را در 22 بهمن رقم زدند.

22 بهمن ملت ایران به پشتوانه امام خمینی ره به پیروزی دست یافت و این پیروزی برای مردم بسیار با ارزش است ، چرا که بخوبی سختی ها را لمس کرده اند و دستبابی به این پیروزی با بهای سنگینی برای آنها بدست آمده است و هر سال باشکوه تر از سال های قبل آنرا جشن می گیرند و در راهپیمایی 22 بهمن شرکت می کنند.

مگ تک

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.