دستور پخت سیب زمینی ویژه (مواد اولیه برای تهیه آن)

اگر می خواهید یک سیب زمینی سرخ کرده خاص و ویژه میل کنید در این مقاله با دستور پخت سیب زمینی خوشمزه و متفاوتی آشنا خواهید شد.

سیب زمینی سرخ کرده یکی از میان وعده های خوشمزه و پرطرفداری می باشد که می توانید در کوتاه ترین زمان آن را تهیه کنید و میل کنید. در ادامه دستور پخت سیب زمینی ویژه را می خوانید که به راحتی می توانید در خانه آنها تهیه کنید.

مواد اولیه برای تهیه سیب زمینی ویژه

این مقدار مواد برای 4 نفر می باشد. اگر می خواهید برای تعداد بیشتر آن را تهیه کنید مقدار آن را بستگی به تعداد افراد بیشتر کنید.

سیب زمینی 7 عدد متوسط
قارچ 6 عدد
ذرت یک لیوان
پنیر خامه اییک قاشق غذا خوری
پینر ورقه ایدو ورق
جعفرییک قاشق چایخوری
پیازیک عدد متوسط
سیریک حبه
نمک، فلفل، آویشن، پودر سیر و پیازبه مقدار لازم
گوشت چرخ کرده3 قاشق غذا خوری
آبنصف فنجان
رب گوجهیک قاشق غذا خوری

دستور پخت سیب زمینی ویژه

زمان مورد نیاز: 2 hours.

 1. مرحله اول

  ابتدا سیب زمینی ها را خوب بشویید تا پوسته آنها به خوبی تمیز شود. سپس سیب زمینی را درون مقداری آب روی شعله قرار دهید تا کمی پخته شود.

 2. مرحله دوم

  پیاز و سیر را رنده کرده و همراه روغن در ماهیتابه بریزید تا سرخ شود سپس ادویه های نام برده شده را به آن اضافه می کنیم. سپس رب گوجه را به پیاز و سیر اضافه کرده و کمی که تف دادید گوشت چرخ کرده را به آن اضافه کنید. ته استکان آب بریزید تا گوشت کم کم پخته شود.

 3. مرحله سوم

  بعد از اینکه سیب زمینی ها کمی نرم شد آن ها آبکش کنید. آنها را خرد کنید و بعد درون تابه مقداری روغن ریخته و آنها را تف بدهید و بعد از روغن خارج کنید. بهتر است سیب زمینی ها را پوست نکنید اما اگر بدون پوست دوست داشته باشید مشکلی ندارد.

 4. مرحله چهارم

  قارچ ها خرد کنید و در تابه برزید تا کمی تف داده شود. سپس ذرت پخته شده را به آن اضافه کنید. (ذرت را درون مقداری آبجوش ریخته و روی شعله قرار دهید تا کمی نرم شود)

 5. مرحله پنجم

  بعد زا اینکه ذرت و قارچ را تف دادید یک قاشق پنیر خامه ای به آن اضافه کنید و بعد یک پنیر ورقه ای و مواد را به خوبی هم بزنید تا با هم ترکیب شود.

 6. مرحله ششم

  در این مرحله سیب زمینی ها را به مواد اضافه کرده و کمی هم جعفری خرد شده درون آن بریزید و مواد را به خوبی هم بزنید تا طعم و مزه آنها با هم ترکیب شود.

 7. مرحله هفتم

  مخلوط سیب زمینی را به گوشت اضافه کنید تا حسابی طعم مزه آن با هم ترکیب شود. سپس سیب زمینی ویژه را در یک ظرف مناسب ریخته و میل کنید.

مگ تک

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.