فصل بهار چیست و در این فصل چه اتفاقاتی می افتد

بهار بعد از فصل زمستان و قبل از فصل تابستان می آید. بهار به فصلی گفته می‌شود که در آن تجدید حیات؛ تولد تازه، باز جوانی؛تکرار و تجدید، احیا و رشد دوباره اتفاق می افتد. در طول بهار یک حادثه مهم رقم می‌خورد. عید نوروز که از ۲۲ مارس تا ۲۵ آوریل در سنت ایرانی ها و از ۴ آوریل تا ۸ می در دین مسیح شرقی اتفاق می‌افتد. درباره ۱۰ دلیلی که چرا بهار بهترین فصل سال است بیشتر بخوانید.

در بهار چه اتفاقی می افتد؟

بهار زمانی است که گل‌ها شکوفه می زنند و درختان شروع به رشد دوباره می کنند. در طول فصل بهار، محور زمین به سمت خورشید متمایل می شود و به همین دلیل روزها طولانی‌تر می‌شود و دما در بیشتر مناطق گرم تر می گردد. هم چنین می توانید ذوب شدن یخ ها و آب شدن برف های روی زمین و جاری شدن برفهای ذوب شده به جویبارها و رودخانه ها را در این فصل مشاهده کنید.

چه چیز خاصی در مورد بهار وجود دارد؟

هوا در طول این زمان بعد از این که در زمستان حیوانات از خواب زمستانی بیدار می‌شوند؛ آفتابی تر می شود. حیواناتی که به خواب زمستانی می روند مانند خرس ها شروع به بیدار شدن و فعال شدن می کنند. بسیاری از حیوانات مانند گاو، پرندگان و اردک ها کودکان خود را به دنیا می آورند. این ها نشانه های بیولوژیکی هستند که ورود فصل بهار را نشان می دهد.

بهار در مناطق مختلف جهان در زمان های مختلف اتفاق می افتد. زمان شروع بهار تحت تأثیر عوامل مختلفی قرار دارد. طول و عرض جغرافیایی یک منطقه ، زمان شروع بهار را همراه با آب و هوا در آن سال خاص تعیین می کند.

فصل بهار تأثیرات فراوانی بر روی موجودات کره زمین و به طور کلی همه چیز دارد. با رویش گیاهان فراوان بر روی زمین، غذای مورد نیاز حیوانات فراهم می شود . حیوانات گیاهخوار فرصتی برای پیدا کردن علوفه پیدا می کنند ، در حالی که گوشتخواران در انتظار طعمه خود هستند.

در بهار رگبارهای بیشتری خواهید دید. باران زمین را غنی می کند و تعداد زیادی از گونه ها جوانه های خود را به دنیا می آورند.

در طول فصل بهار چه کاری انجام دهیم؟

کارهای زیادی می‌توان در این فصل انجام داد:

 در طول تعطیلات به سفر بروید. مسافرت فقط برای تابستان نیست.

 در یک دشت پر ازگل پیاده روی کنید.

 ریلکس کنید؛فکر کنید و به زیبایی های طبیعت نگاه کنید. تمام نگرانی‌های زندگی روزمره را فراموش کنید و ذهن تان را خالی کنید.هم چنین روی صداها و بوی طبیعت تمرکز کنید.

روی مسائلی که می خواهید در زندگی خود تغییر دهید؛ تمرکز کنید. چون بهار زمان دوباره متولد شدن است.

باغبانی کنید، برخی از سبزیجاتی که می توانید در بهار بکارید شامل کلم بروکلی ، خیار ، گوجه فرنگی ، هویج ، فلفل و لوبیا است. اگر نمی خواهید سبزیجات بکارید می توانید پرورش و کاشت گل ها را امتحان کنید. برخی از گلهایی که می توانید در بهار بکارید شامل گل نرگس، سنبل ، گل پامچال ، لاله و پنسیس است.

در فصل بهار فرصت گوش دادن به صدای نوزادان پرندگان که در بالای درختان هستند را از دست ندهید.

بهار زمان خوبی برای یادگیری چیزهای جدیدی مانند دوچرخه سواری است. 

مگ تک

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.