خلاصه داستان حضرت زکریا و یحیی قران کلاس چهارم

اگر می خواهید داستان حضرت زکریا برای کودکان تعریف کنید، در این مطلب خلاصه داستان حضرت زکریا و یحیی قران کلاس چهارم را در اختیار شما قرار داده ایم.

حضرت زکریا از پیامبران بنی اسرائیل بود که نام او 7 مرتبه در قرآن ذکر شده است. او سرپرستی حضرت مریم (س) را به عهده داشت و خود تا سن پیری هیچ فرزندی نداشت. اما به خواست خدا با وجود کهنسالی خود و همسرش، صاحب فرزندی شدند و او را یحیی نامیدند. قران چهارم داستان حضرت زکریا و یحیی را به زیبایی به تصویر کشیده است. در این مطلب از مینویسم، خلاصه داستان حضرت زکریا و یحیی قران کلاس چهارم را در اختیار شما قرار می دهیم.

خلاصه داستان حضرت زکریا و یحیی چهارم

در کتاب قرآن کلاس چهارم، داستان حضرت زکریا و یحیی ذکر شده و حالا ما می خواهیم خلاصه ای از داستان حضرت زکریا و داستان بچه دار شدن حضرت زکریا را با شما به اشتراک بگذاریم.

خلاصه قصه حضرت زکریا و یحیی

حضرت زکریا مردی نیک کردار و خداترس بود که تا سن پیری بچه دار نشده بود. او که مسئولیت نگهداری و سرپرستی حضرت مریم را به عهده داشت، هر وقت که به دیدن حضرت مریم می رفت، غذا و میوه هایی را در کنار او می دید که از سوی خداوند بر او نازل شده بود و حضرت مریم همیشه به او می گفت که خداوند به هرکس که بخواهد بدون حساب و کتاب روزی می دهد.

زکریا که از دیدن نعمت های بی شمار خداوند برای حضرت مریم شگفت زده شده بود، از اعماق وجودش از خداوند خواست که ای کاش فرزندی داشت. با وجود اینکه زکریا و همسرش پیر شده بودند و موهای آنها سفید شده بود، خداوند خواسته او را برآورده کرد.

فرشتگان که متوجه تعجب حضرت زکریا شده بودند، گفتند: خداوند فرموده که این کار برای من آسان است)

در همان لحظه جبرئیل بر او ظاهر شد و به او خبر داد که به زودی صاحب فرزندی بنام یحیی خواهد شد.

زکریا از شنیدن این خبر خیلی خوشحال شد، اما هنوز باور نمی کرد و برایش عجیب بود که چگونه با وجود پیری صاحب فرزند خواهند شد. خداوند به او وحی کرد که تا 3 روز زبانت از کار می افتد و به جز حمد و ستایش خداوند نمی توانی حرفی بزنی. و حضرت زکریا تا 3 روز به این شکل با مردم حرف می زد.

داستان حضرت مریم به صورت خلاصه

داستان کوتاه در مورد حضرت یحیی

به این ترتیب فرزند حضرت زکریا، یعنی حضرت یحیی بعد از 6 ماه به دنیا آمد. او بسیار عبادت می کرد و ادامه دهنده آیین حضرت موسی (ع) بود. نام حضرت یحیی 5 بار در قرآن آمده است. حضرت یحیی عمر کوتاهی داشت و در سن 30 سالگی به دلیل امر به معروف و نهی از منکر (مخالفت با پادشاه بنی اسرائیل به دلیل ازدواج او با خواهرزاده اش که در نظر همه ناپسند بود) به شهادت رسید و در مسجد جامع دمشق به خاک سپرده شد.

تعبیر خواب حضرت زکریا

شنیدن داستان صوتی حضرت زکریا و یحیی نیز روش خوبی برای آشنایی کودکان با داستان حضرت زکریا و حضرت یحیی می باشد. بزودی فایل صوتی داستان حضرت زکریا و یحیی را در اختیار شما عزیزان قرار می دهیم.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.