متن درباره گذشته را فراموش کن | ۲۸ متن زیبا در مورد فراموش کردن گذشته و شروع زندگی جدید

متن درباره فراموش كردن گذشته

گرچه گذشته باید مانند چراغی روبروی ما باشد تا از آن درس بگیریم اما گاهی برای شروع جدید لازم است گذشته را فراموش کنیم. به یاد آوردن برخی رویدادهای گذشته مانعی برای پیشرفت شما خواهد بود.

جملات زیبا در مورد فراموش کردن گذشته و شروع زندگی جدید به شما کمک خواهند کرد تا لحظات خجالت‌آور و آزاردهنده‌ی گذشته را رها کنید و زندگی تازه‌ای همراه با فرصت‌ها و انرژی جدید را آغاز نمایید. می‌دانم که شما هم به دنبال چنین نقل‌قول‌ها و جملات زیبایی هستید زیرا دلتان می‌خواهد اشتباهاتی که در گذشته مرتکب شده‌اید را به فراموشی بسپارید. 

شاید باور نکنید اما خود من هم اشتباهات بسیار زیادی در گذشته مرتکب شده‌ام اما اکنون دست از فکر کردن به اعمال و احساسات گذشته‌ی خود برداشته‌ام و زندگی جدیدی را آغاز نموده‌ام. متوجه شده‌ام که اشتباهاتی که در گذشته مرتکب شده‌ام، خود واقعی من نبوده‌اند چراکه اکنون متوجه‌ی پتانسیل واقعی خود شده‌ام. در نتیجه، می‌خواهم رشد کنم و استعداد درونی خود را به جهان نشان دهم.

ما باید از گذشته‌ی خود درس بگیریم تا دیگر مرتکب همان اشتباه در آینده نشویم. شما می‌توانید خود را به خاطر گذشته ببخشید و زندگی جدیدی را آغاز کنید. این کار به شجاعت بسیار زیادی نیاز دارد. با زیباترین متن ها با مضمون گذشته شامل جملات زیبا درباره گذشته را فراموش کن، جملات انگیزشی درباره گذشته را فراموش کن، سخن بزرگان در مورد فراموش کردن گذشته، جملات کوتاه در مورد فراموش کردن گذشته و متن های طولانی درباره گذشته را فراموش کن به شما تقدیم می شود.

متن های زیبا در مورد گذشته را فراموش کن

هیچ چیزی در جهان نمی‌تواند شما را از فراموش کردن گذشته و شروع زندگی جدید بازدارد؛ تنها کافی است به صدای درونی خود گوش دهید. 

انسان‌ها تحصیل کرده به دنیا نمی‌آیند. در نتیجه، مرتکب اشتباه می‌شوند اما این وظیفه‌ی اخلاقی هر انسان است که گذشته را فراموش کند و زندگی جدیدی را آغاز نماید. 

مهم نیست گذشته چقدر سخت بوده است، شما همیشه می‌توانید از نو شروع کنید – بوده

گذشته را فراموش کن

اگر تصمیم بگیرید کسی باشید که همیشه دلتان می‌خواسته است، دیگر مهم نیست چه کسی بوده‌اید.

اولین گام به سمت رسیدن به آنچه که می‌خواهید، این است که تصمیم بگیرید قرار نیست در جایگاه کنونی خود باقی بمانید – جی پی مورگان

هیچ‌گاه با خود برای آنچه که بوده‌اید، رفتار نکنید. خود را به خاطر کسی که می‌خواهید باشید، دوست داشته باشید. 

در صورتی که گذشته را فراموش نکنید، هیچ‌گاه موفق به تبدیل شدن به کسی که شایسته‌اش هستید، نخواهید شد. 

هر روز فرصتی برای شروع مجدد است. بر روی شکست‌های دیروز تمرکز نکنید. امروز را با افکار و انتظارات مثبت آغاز نمایید – کاترین پولسیفر

فراموش کردن گذشته و شروع زندگی جدید هیچ اشکالی ندارد. 

اجازه ندهید سایه‌ی گذشته‌ی همراه شما حرکت کند. شما برده‌ی گذشته نیستید – دادینسکی

همچنین بخوانید: متن در مورد امید داشتن

شما نمی‌توانید به هیچ چیز جدیدی دست یابید اگر هنوز دستانتان پر از افکار گذشته است – لوییز اسمیت

به منظور تصمیم گرفتن، به یک قلب محکم و قوی نیاز است. و اما برای فراموش کردن گذشته و شروع یک زندگی جدید، به یک اراده‌ی قوی نیاز می‌باشد. 

برادرها، فکر نمی‌کنم که موفق به انجام این کار به تنهایی بوده‌ام. اما کاری که انجام داده‌ام: فراموش کردن گذشته و حرکت به سوی چیزی است که در آینده انتظارم را می‌کشد.

غم و اندوه قلب متعلق به گذشته‌ای است که دیگر نمی‌توان دید. بنابراین، گذشته را پشت سر بگذار و رو به جلو حرکت کن – کاترین اندرسون

به جای هدر دادن وقت خود بر روی آنچه که گذشته است، انرژی خود را معطوف کاری که امروز و فردا می‌توانید انجام دهید، بکنید. 

لحظه‌ای که تصمیم می‌گیرید خود را به یک انسان مثبت و ارزشمند تغییر دهید، حق فراموش کردن گذشته‌ای که مانع شما بوده است را پیدا خواهید کرد. 

هیچ‌گاه برای تغییر اوضاع دیر نیست! اگر چنین احساسی دارید، پس حرکت به سوی آنچه که در توانتان هست را در نظر بگیرید. از نو شروع کنید. 

در گذشته گیر نکنید. رویای آینده را نداشته باشید. ذهن خود را بر روی زمان حال متمرکز کنید – بودا

هر شروع تازه‌ای از پایان شروع دیگر به دست می‌آید – سنکا

هیچ‌گاه برای تبدیل شدن به کسی که دلتان می‌خواهد، دیر نیست. امیدوارم که زندگی داشته باشید که بتوانید به آن افتخار کنید. و اگر فکر می‌کنید چنین زندگی ندارید، امیدوارم که قدرت شروع مجدد را داشته باشید – اف اسکات فیتزجرالد

هیچ چیز در جهان نمی‌تواند شما از رها کردن گذشته و شروع مجدد بازدارد – گای فینلی

زندگی شما به طور تصادفی بهتر نمی‌شود. بلکه تغییر است که زندگی را بهبود می‌بخشد – جیم ران

بگذارید بار سفر گذشته را فراموش کنیم و از نو شروع نماییم – شهباز شریف

گذشته چیزی نیست که شخصیت شما را تعریف کند اما آنچه که می‌خواهید باشید، چیزی است که شما را تعریف می‌کند. 

اگر نمی‌توانید گذشته را فراموش کنید، قادر نخواهید بود آنچه که باید باشید را قبول کنید. 

اگر گذشته مانع حرکت رو به جلو شما می‌شود، پس تنها تراژدی است که باید به فراموشی سپرده شود.

بسیاری از ما در گذشته مرتکب به اشتباه شده‌ایم اما اگر گذشته را فراموش نکنیم، به شکلی که باید زندگی نمی‌کنیم.

خود را برای یادگیری از اشتباهات گذشته به چالش بکشید و آن را دوباره به بهترین شکل ممکن انجام دهید. 

جملات زیبا در مورد فراموش کردن گذشته و حرکت رو به آینده

تنها چیزی که یک فرد می‌تواند واقعاً انجام دهد، حرکت رو به جلو است. بدون تردید و بدون نگاه به گذشته، گام بلندی به سمت آینده بردارید. گذشته را فراموش کنید و به سمت آینده حرکت کنید – آلیسون نوئل

این نکته حائز اهمیت است که خود را به خاطر اشتباهات گذشته ببخشیم. ما باید از خطاهای گذشته‌ی خود درس بگیریم و رو به جلو حرکت کنیم – استیو مارابولی

گاهی‌اوقات، گذشته می‌تواند به راحتی شما را از گام برداشتن به سمت آینده بازدارد. اما به یاد داشته باشید که ما هر روز از نو به دنیا می‌آییم و بهترین گزینه به منظور فراموش کردن گذشته، یادآوری این موضوع به خود است که شما می‌توانید تنها با لبخند، کشیدن نفس عمیق و داشتن احساس خوب نسبت به خود، به آنچه که همیشه خواسته‌اید، دست پیدا کنید و اشتباهات گذشته‌ی خود را بپذیرید. با خود عهد ببندید که بهترین نسخه از خود باشید. شما می‌توانید این کار را انجام دهید! برخیزید و حرکت کنید. 

شما بسیار بزرگ‌تر از اشتباهاتی هستید که مرتکب شده‌اید. ممکن است اشتباهات خود را بپذیرید اما نباید آن‌ها را به عنوان یک مانع در نظر بگیرید. شما مرتکب اشتباه شدید زیرا از پیامدهای آن آگاهی درستی نداشته‌اید. اما من بر این باور هستم که از همین امروز، زندگی جدیدی را آغاز خواهید کرد. به آینده نگاه کنید!

حرکت به سمت آینده به معنی فراموش کردن گذشته نیست بلکه یادگیری از آن است که اهمیت دارد – نامعلوم

متن های زیبا در مورد فراموش کردن گذشته و شاد بودن

از نو شروع کن، به فراموشی بسپار و خود را رها کن. گذشته، گذشته است. هیچ کاری برای برگرداندن آن از دست شما برنمی‌اید. نمی‌توانید در قبال گذشته کاری انجام دهید. تنها یک کار از دست شما برمی‌آید و آن از بین بردن پیوندتان با گذشته است. امروز، یک روز جدید است – استیو مارابولی

در گذشته گیر نکنید. رویای آینده را نداشته باشید. در زمان حال شاد باشید – بودا

گذشته، گذشته است، از آن درس بگیرید. آینده در پیش است، خود را برای آن آماده کنید. زمان حال هم اکنون است، خوشحال باشید و زندگی کنید – توماس اس مانسون

24 نکته‌ برای فراموش کردن گذشته و شروع یک زندگی جدید

در ادامه، سعی می‌کنم چندین نکته‌ی کلیدی که به من در غلبه کردن بر نگرانی‌های گذشته و حرکت کردن به سمت آینده‌ای روشن و ارزشمند کمک کرده‌اند را با شما به اشتراک بگذارم. این نکات از تجربیات شخصی من و حتی برخی از مطالعات آنلاین به دست آمده‌اند. 

من تنها سعی کرده‌ام تا این نکات را به صورت مختصر و قابل فهم مطرح کنم. اما به شدت به شما توصیه می‌کنم تا برای مطالعه‌ی دقیق‌تر منابع مربوط به فراموش کردن گذشته و شروع یک زندگی جدید بیشتر تحقیق کنید. 

 1. به خود بگویید که اشتباهاتی مرتکب شده‌ام و آن‌ها را می‌پذیرم. از آن‌ها متنفر نباشید بلکه اشتباهات را به عنوان چالشی برای بهتر کردن زمان حال و آینده‌ی خود در نظر بگیرید. 
 2. به یاد داشته باشید که گاهی‌اوقات، ما بدون این که خود متوجه باشیم، مرتکب اشتباه می‌شویم. و بهتر است طوری با خود رفتار نکنید که انگار از اشتباه خود مطلع بوده‌اید یا از روی عمد مرکب اشتباه شده‌اید. 
 3. هدفی برای خود تعیین کنید که یک شبه شما را بیدار کند.
 4. اهداف شما باید هوشمندانه باشند.
 5. در انجام فعالیت‌های روزانه به منظور دستیابی به اهدافتان منظم باشید. 
 6. به خود بگویید که انسان مثبتی هستید و از انسان‌ها و چیزهای منفی دوری کنید. شاید سخت باشد اما این همیشه به خود ما بستگی دارد که از جایی که هستیم درس بگیریم. 
 7. در حالی که ما کارکنان خوب را انتخاب می‌کنیم و از کارکنان متوسط در همان بازار اجتناب می‌کنیم اما می‌توان حتی از افراد منفی‌باف نیز یاد گرفت به شرط این که این یادگیری مثبت باشد و از دانش منفی دوری کنیم. 
 8. به دنبال روان درمانی باشید: از آنجایی که درمانگر می‌تواند بهتر موانع پیش روی شما را درک کند، بهتر است که حوادث گذشته‌ی خود را صادقانه برای درمانگر توضیح دهید. 
 9. از نقل‌قول‌ها و افکار مثبت استفاده کنید. روزانه یک جمله یا نقل‌قول مثبت جدید بخوانید، آن را درک کنید و به زندگی خود ارتباط دهید. خواندن جملات زیبا در مورد نگرش مثبت مفید است.
 10. رابطه‌ی خود با افراد مثبت و خوب را افزایش دهید. سعی کنید در مواقع نیاز و سختی‌ها به آن‌ها کمک کنید. 
 11. تا جایی که ممکن است، سعی کنید به دیگران کمک کنید. این کار به شما آرامش روانی می‌دهد. 
 12. سعی کنید با کسانی که دوستشان دارید و اعضای خانواده‌تان صادق و وفادار باشید. 
 13. گاهی‌اوقات، شکست شما به معنی پیروزی کسی یا چیزی است که واقعاً دوست دارید. بنابراین، هرگز ناامید نباشید بلکه شاد باشید زیرا پیروز هر دو طرف شما هستید. خواندن جملات زیبا درباره شکست و پیروزی توصیه می شود.
 14. مسئولیت‌های خود را بپذیرید و هیچ‌گاه از آن‌ها فرار نکنید (تنها زمانی که این مسئولیت‌ها به شما احساس بی‌مصرف بودن نمی‌دهند). اما همچین به خاطر داشته باشید که از مسئولیت‌های سنگین و مثبت نباید شانه خالی کنید. 
 15. رژیم غذایی مناسبی داشته باشید و از خوردن مواد افزودنی دوری کنید. 
 16. تا حد امکان، به طور منظم ورزش کنید. 
 17. زندگی افراد دیگر در طول گذشته را تجزیه و تحلیل کنید و سعی کنید گزینه‌های آن‌ها برای بقا را درک کنید. 
 18. محیط دوستانه را حفظ کنید و از تنها ماندن برای مدت زمان طولانی اجتناب نمایید. 
 19. خود را به بدترین شکل ممکن تصور نکنید. همچنان ویژگی‌ منحصر به فردی درون شما وجود دارد. آن را کشف کنید. 
 20. از انجام کارهایی که برای بهزیستی شما اهمیتی ندارند، بپرهیزید. حتی از افرادی که شما را به گذشته‌تان وصل می‌کنند، چشم‌پوشی کنید (در صورت امکان). 
 21. سخنرانی‌ها و سمینارهای انگیزشی که به صورت رایگان در اینترنت وجود دارند را تماشا کنید و جملات انگیزشی بخوانید.
 22. از خواندن نقل‌قول‌ها، تصاویر و استاتوس ناراحت‌کننده واتس آپ بپرهیزید. مطالبی بخوانید و به اشتراک بگذارید که می‌توانند در زندگی سایر انسان‌ها در هر شرایطی تغییر مثبتی ایجاد کنند. 
 23. وقت خود را با کسانی که دوست دارید، سپری کنید. 
 24. دوستدار طبیعت باشید. سعی کنید روزی حداقل 5 دقیقه هوای تازه در طبیعت استنشاق کنید. 

سخن پایانی

ممنون بابت خواندن این مقاله از نقل‌قول‌ها و جملات زیبا در مورد فراموش کردن گذشته (گذشته را فراموش کن) و شروع یک زندگی جدید. امیدوارم که برای شما هم سودمند واقع شده باشد و نکته‌ی مثبتی از آن‌ها یاد گرفته باشید. هدف این مقاله، کمک کردن به افرادی است که درگیر خاطرات ناخواسته‌ی گذشته هستند و نمی‌توانند به سمت آینده حرکت کنند و زندگی جدیدی را شروع نمایند. 

روز خوبی داشته باشید. به یاد داشته باشید که شما خاص و منحصر به فرد هستید، پس به حرکت رو به جلوی خود ادامه دهید!

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.