متن درباره گذر عمر و جوانی از بزرگان بسیار زیبا و تاثیرگذار

متن زیبا در مورد عمر میگذرد

نباید اجازه دهیم زندگی روزمره ما را چنان سرگرم کند که متوجه گذر عمر و زمان نشویم و فرصتی برای زندگی باقی نگذاریم. در این نوشته متن کوتاه درباره گذر عمر و جوانی آورده شده است. با خواندن تکست درباره گذر عمر کمی بیشتر درباره هدف زندگی فکر کنیم.

نویسندگانی که در این متن از گفته‌های آن‌ها استفاده شده است همگی بر این باورند که تجسم زمانی که شما نادیده می‌گیرید و یا قدردانش هستید، تاثیر بسزایی بر زندگی شخصی و چشم اندازی که از زندگی دارید می‌گذارد. داشتن یک سبک زندگی بی تحرک و نامنظم می‌تواند مانع از لذت بردن از زندگی و اتفاقاتی باشد که در پیرامون شما در حال رخداد است. در این مقاله،جملات زیبا در مورد گذر عمر برای شما گردآوری کرده‌ایم.

اگر این نقل قول‌ها شما را تحت تاثیر قرار دهند، ممکن است برخی از بی نظمی‌های ذهنی شما از بین رفته و تعادل به زندگی شما بازگردد. برخی از نویسندگان پیشنهاد می‌کنند که اگر عشق، کار و زندگی شخصی خود را اولویت‌بندی کنید، شادی روزانه به سراغ شما خواهد آمد.

فقط مطمئن شوید که با سرعت درست زندگی می‌کنید. اگر مقداری زمان صرف بررسی احتمالات کنید، زندگی روزمره‌تان با آرامش و حضور بیشتری سپری خواهد شد.

جملات عاشقانه درباره گذر عمر و زمان

در نقل‌قول‌های زیر، عشق و گذر عمر اهداف یکسانی را دنبال می‌کنند: مقادیر بی‌انتهایی که به الهام، تحقق و انعطاف‌پذیری منجر خواهند شد.

زمانی که برای گل رز خود تلف کرده‌اید است که گل رز شما را بسیار مهم می‌کند. آنتوان دوسنت اگزوپری

هر صفحه از برجسته‌ترین اثر آنتوان دوسنت اگزوپری یعنی شازده کوچولو مملو از فلسفه هم برای کودکان و هم برای بزرگسالان است. در این نقل قول نویسنده ارتباط بین رضایت قلبی و گذر عمر را به تصویر می‌کشد.

و تمام مصیبت انسان در آن نهفته است. زمان در دنیای انسان‌ها به صورت دایره‌ای نمی‌چرخد، بلکه در یک خط مستقیم حرکت می‌کند. به همین دلیل است که انسان نمی‌تواد شاد باشد: خوشبختی اشتیاق به تکرار است. میلان کوندرا

نقل قول میلان کوندرا در مورد اشتیاق و عطش به زمانی است که هرگز با شریک زندگی خود نخواهید داشت. اگر زمان فقط یک شروع و پایان داشته باشد، بشریت بر روی نوار نقاله‌ای از تجربیات و عشق با یک پایان امکان‌پذیر خواهد بود.

نصیحتی به شما می‌کنم که همواره با خود داشته باشید: هیچ چیز همانطور که بود باقی نمی‌ماند. اگر این را بدانید، می‌توانید دوباره شروع کنید و با شادی غم‌های خود را ریشه کن کنید. جودیت مینتی

وقتی که مادران نمی‌توانند خراش‌های خارجی را با پانسمان التیام دهند، می‌توانند حکمتی را برای تسکین دردهای درونی بازگو کنند. توصیه‌ی جودیت مینتی بیان می‌کند که سختی‌های موقتی هستند و با گذر عمر از خاطره‌ها پاک می‌شوند.

زمانی برای کار و زمانی برای عشق وجود دارد. همین باعث می‌شود که دیگر زمانی باقی نماند. کوکو شانل

موفقیت کاری کوکو شانل با دردهای زیادی همراه بود. به نظر می‌رسد این نقل قول بیان می‌کند که تنها دو چیز با ارزش وجود دارند: کار و عشق. بقیه چیزها بی اهمیت هستند.

من تو را مانند دیروز دوست ندارم. جرارد وی

این نقل قول بر بی اهمیت بودن گذران عشق دلالت دارد زیرا یک روز ارزش آن بی‌شمار است و لحظاتی بعد تمام ارزش خود را از دست می‌دهد. یا به طور عملگرایانه‌تر، انسان نمی‌تواند فرد دیگری را همانطور که دیروز دوست داشت، دوست داشته باشد زیرا با گذر عمر اتفاق‌هایی بسیاری رخ می‌دهند.

متن کوتاه درباره گذر عمر

حتی اگر زمان سریع، مستقیم و مشخص باشد، به خاطر هیچ چیز یا هیچ کس متوقف نخواهد شد. برخی از نویسندگان بر این باورند که اگر قبل از این که متوجه گذر عمر شویم زمان متوقف می‌شد، لذت تضادهای کوچک و خنده‌دار را از دست می‌دادیم.

زمان به مانند یک تیر می‌گذرد؛ اما مگس‌های میوه موز را دوست دارند. آنتونی جی. اوتینگر

درک اوتینگر از زمان و مقایسه آن با مگس‌های میوه می‌تواند کمی خنده‌دار و در عین حال فلسفی باشد. زمان برای بشریت بسیار حائزاهمیت است، اما مگس‌های میوه فقط در تلاش برای خوردن هستند.

افرادی که بدترین استفاده را از زمان می‌برند، اولین کسانی هستند که از کوتاه بودن آن شکایت می‌کنند. ژان دو لا برویر

مشاهدات دقیق ژان دو لا برویر افرادی را مورد خطاب قرار می‌دهد که زمان زیادی را صرف شکایت کردن می‌کنند. برای کسانی که کاری که دوست دارند را انجام می‌دهند، هر لحظه به مانند یک روز در بهشت است.

چطور به این زودی دیر شد. قبل از ظهر شب است. قبل از ماه ژوئن دسامبر است. خدای من، زمان خیلی سریع می‌گذرد. چطور به این زودی دیر شد؟ دکتر سوس

تعداد معدودی از نویسندگان مانند دکتر سوس با کلمات بازی می‌کنند. این نقل‌قول بیشتر شبیه به شعری است که گذر عمر را سوگواری می‌کند.

در زندگی مفاهیم بیشتری به جز سرعت گذر عمر وجود دارد. مهاتما گاندی

شعر گاندی درسی است برای راه رفتن در کنار زندگی نه دویدن جلوتر از آن.

زمان رایگان است، اما نمی‌توان برای آن قیمتی تعیین کرد. شما نمی‌توانید آن را داشته باشید، اما می‌توانید از آن استفاده کنید. شما نمی‌توانید آن را نگه دارید، اما می‌توانید آن را خرج کنید. اگر آن را از دست بدهید، هرگز نمی‌توانید آن را بازپس گیرید. هاروی مکی

سخت‌ترین درس از دیدگاه هاروی مکی در مورد زمان که باید آن را بیاموزید این است که اگرچه زمان می‌تواند نزدیک‌ترین دوست شما باشد، اما همیشه علیه شما کار می‌کند.

متن های زیبا در مورد زندگی و گذر عمر از بزرگان

برخی از نویسندگان معتقدند که انسان مستعد هدر دادن زیبایی زمان است حتی اگر بتواند آن را متوقف کند.

متاسفانه، تیک تاک ساعت می‌زند و ساعت‌ها سپری می‌شوند. گذشته بیشتر شده و آینده عقب‌نشینی می‌کند. احتمالات جای خود را به افسوس می‌دهند. هاروکی موراکامی

شاید نویسنده این نقل‌قول یک توپ از نخ چندلا را مجسم کرده است. توپی که در حال باز شدن است و یک نخ طولانی را پشت سرش در حال حرکت است. دیز یا زود، نقطه شروع نخ آشکار خواهد شد.

 زمان توهمی بیش نیست. آلبرت انیشتین

از لحاظ علمی، نور و تصاویر در بین انسان‌ها به صورت یکسان درک نمی‌شوند. شاید، برای ما واقعیت نیز برداشت متفاوتی داشته باشد.

آینده نامشخص است، اما پایان همیشه نزدیک است. جیم موریسون

جیم موریسون در طول زندگی خود تحت تاثیر زیبایی شناسی، اخلاق و اگزیستانسیالیسم (هستی‌گرایی) بود. این فلسفه‌ها نه تنها در آثار موسیقی بلکه در اشعار او نیز مشهود است.

ساعت سه برای انجام کاری که می‌خواهید انجام دهید یا خیلی دیر است یا خیلی زود. ژان پل سارتر

دیدگاه سارتر در مورد زندگی و گذر عمر به مانند تماشای یک جزر و مد همزمان است. هیچ اتفاق خوب دیگری قرار نیست رخ دهد ولی در عین حال برای فرار از دشواری‌های زندگی خیلی زود است.

آینده از امروز شروع می‌شود، نه فردا. پاپ ژان پل دوم

به نظر می‌آید این نقل‌قول پاپ ژان پل دوم از رساله‌های افسسیان و رومیان گرفته شده باشد، که در آن درس‌هایی در مورد گناه اتلاف وقت آورده شده است.

جملات مفهومی در مورد تغییر و گذر عمر

اتفاق نظر این است که علیرغم کنترلی که بسیاری از افراد بر روی زیبایی، شخصیت و دیدگاه‌های خود دارند، اما زمان تنها چیزی است که نمی‌توان به آن شکل داد.

زیبایی آن چیزی نیست که در ظاهر به نظر می‌آید، بلکه خرد و زمانی است که برای نجات یک فرد دیگر که با مشکلات دست و پنجه نرم می‌کند، سپری کرده‌اید. شانون.ال.آلدر

سخنان نویسنده یادآورد این مطلب است که اگرچه ممکن است فردی زیبایی ظاهری داشته باشد، اما این زیبایی لزوما بازتابی از درون او نیست. آن‌هایی که به خاطر دیگران زحمت می‌کشند، اغلب فرسوده می‌شوند.

 من زمان را تلف کردم و اکنون زمان‌های تلف شده گریبان‌گیر من شده‌اند. ویلیام شکسپیر

این نقل‌قول از شکسپیر در مورد نکوهش گذر عمر با بطالت است. در آغاز، شخصیت او به هیچ نتیجه‌ای نمی‌رسید و دلسرد می‌شد. سپس، با بالا رفتن سن متوجه شد که زمان حرف اول را می‌زند.

امروز یک روز فوق العاده است. من هرگز چنین روزی را تجربه نکردم. مایا آنجلو

این طرز فکر به «ذهن مبتدی» معروف است. در این نوع طرز فکر،‌ هر تجربه‌ای کاملا جدید و‌ منحصر به فرد است و باید مورد تحسین قرار گیرد.

مدت‌ها بود که آرزوی هیچ چیز را نداشتم و این تاثیر وحشتناکی بر من داشت. ساموئل بکت

ساموئل بکت یک نمایشنامه‌نویس و رمان‌نویس معروف بود. در این نقل‌قول تصور می‌شود که فرد چنان دستخوش گذر عمر شده است که اشتیاق خود به زندگی را از دست داده است و دیگر آرزویی برای برآورده شدن ندارد.

عجیب است که چگونه زمان می‌تواند باعث شود یک مکان کوچک‌تر به نظر آید و دیگر در آن احساس غریبی نکنید. ورونیکا راث

مغز ما روشی بی‌رحمانه برای تغییر جنون زیبایی و منحصر به فرد زندگی به خاطره‌ای از زمان دارد که در گذشته سپری شده است.

جملات الهام‌بخش در مورد گذر عمر

نویسندگان در نقل‌قول‌های این بخش بیان می‌کنند که زمان به مانند سایه همراه و دشمنی بی‌رحم است. فرقی نمی‌کند که مانع از رخداد چیزهای خوب می‌شود یا اتفاقات بد را به همراه دارد، اگر برای آن ارزش قائل نباشید به هدر می‌رود.

قوی‌ترین جنگجویان این دو هستند: زمان و صبر. لئو تولستوی

زمان هرگز شما را تنها نخواهد گذاشت و بسیار صبور است. خوب یا بد بودن آن را شما باید تعیین کنید.

رها کردن آب گل‌آلود تنها راه تمیز کردن آن است. آلن واتس

سخنان آلن وات توصیه‌های حکیمانه‌ای را برای زمانی که خانواده خود را در تعطیلات یا سایر مراسم‌های مهم به یاد می‌آورید، ارائه می‌دهد. زمان نه تنها زخم‌های شما را التیام می‌بخشد، بلکه بی‌نظمی‌ها دیگر از نظر شما اهمیت نخواهند داشت.

آینده چیزی است که هر فرد با سرعت شصت دقیقه بر ساعت به آن می‌رسد، فرقی نمی‌کند که او کیست یا چه کاری انجام می‌دهد. سی.اس.لوئیز

این نقل‌قول به ما یادآوری می‌کند که هیچ کس بر قوانین زمان یا فیزیک برتری ندارد.

تا زمانی که برای خود ارزش قائل نشوید، برای زمان خود نیز ارزش قائل نخواهید شد. تا وقتی که برای زمان خود ارزش قائل نشوید، کاری در مورد آن انجام نخواهید داد. ام.اسکات پک

نکته مهم در این نقل‌قول خود فرد است، نه زمان و گذر آن. نویسنده امیدوار است تا به شما الهام ببخشد که چگونه زمان یکی از بزرگ‌ترین دارایی‌های زندگی شما به شمار می‌آید.

از زندگی لذت ببرید. زمان زیادی برای تلف کردن وجود دارد. هانس کریستین اندرسون

از آنجایی که زندگی کوتاه است و مرگ طولانی، تنها کاری که باید انجام دهید این است که از داشته‌های خود تا زمانی که دارید لذت ببرید.

ما همه مهاجران گذر عمر هستیم. محسن حمید

سخنان محسن حمید دنیای امروزی را به خوبی منعکس می‌کنند. علاوه بر این، حمید از مشابه بودن مسیرهایی می‌گوید که انسان‌ها در هر لحظه از زمان طی کرده‌اند.

 

کلام آخر

همانطور که هر انسانی منحصر به فرد است، هر یک از نویسندگان مذکور نیز یادآور می‌شوند که هیچ ویژگی خاصی ما را از سرنوشت و دوستی با زمان جدا نمی‌کند. اگر منتظر یک منبع الهام یا راه حل بودید، امیدوارم یکی از این متن های زیبا در مورد گذر عمر مسیر را برای شما روشن کرده باشد.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.