۱۰ بهترین فیلم های آدام سندلر؛ کمدینی که دیر کشف شد!

در این مطلب 10 تا از بهترین فیلم های آدام سندلر، این کمدین حرفه ای آمریکایی که دیر استعداد های نهفته اش کشف شد، را با شما به اشتراک می گذاریم.

آدام سندلر در 9 سپتامبر 1966 در شهر نیویورک متولد شد. آدام سندلر کمدین و بازیگر، تهیه کننده و فیلمنامه نویس آمریکایی است. او 9 سپتامبر 1966 در شهر خانواده جودی و استنلی سندلر در منطقه بروکلین نیویورک به دنیا آمد. مادرش معلم مهد کودک و پدرش مهندس برق بود. در سن پنج سالگی، آدام و خانواده اش به منچستر، نیوهمپشایر نقل مکان کردند. آدام سندلر مرد موفق این روزهای پرده های نقره ای از سختی و شکست هر چه بگویید دیده و چشیده! شاید باورش کمی سخت باشد اما آدام سندلر روزگاری دوست داشته که شاهزاده دنیای مد باشد؛ زمانی هم در زندگی اش تلاش کرده موزیسین شود. اما در هر مورد شکست خورده و در نهایت مجبور شده که به سراغ تست دادن در فیلم های کمدی برود. در این مطلب قصد داریم شما را با 10 تا از بهترین فیلم های آدام سندلر این کمدین موفق، آشنا کنیم.

مطالب پیشنهادی: بهترین فلیم های آنتونی هاپکینز

10 تا از بهترین فیلم های آدام سندلر

هیچ کس حتی خود کمپانی مدیسون پروداکشن هم فکر نمی کرد که صدا، چهره و شخصیت خاص آدام سندلر در استند آپ کمدی هایش در دهه 90 روزی تا این اندازه معروف و محبوب شود. البته همه این ها دلیل نمی شود که این ستاره روزگار بازیگری اش را هم بی چالش گذرانده باشد. زمان ثابت کرده که آدام مرد روزهای سخت است! مرد مواجه شدن با چالش ها و خلق شخصیت هایی که هرگز تا به حال در سینما دیده نشده اند. در ادامه فیلم های برتر آدام سندلر را به شما معرفی می کنیم.

10. هالووین هیوبی (Hubie Halloween)

هالووین هیوبی (Hubi
 • سال تولید: 2020
 • کارگردان: استفان بریل
 • زمان فیلم: 102 دقیقه
 • ستاره گان: آدام سندلر، کوین جیمز، جولی بوئن، ری لیوتا، راب اشنایدر، کنان تامپسون، شکیل او نیل، استیو بوسکمی، مایا رادولف، تیم مدو، کاران برار، پاریس برلک، نوح اشناپ، چینا آن مک کلین، و مایکل چیکلیس.

هالووین هیوبی، جدیدترین و بهترین فیلم آدام سندلر میباشد. آدام سندلر با بازی در این فیلم هر چیز بدی که در کارنامه هنری اش داشته را شست و برد. بازی نوستالژیک آدام سندلر در این فیلم دوست داشتنی و شیرین یادآور خاطرات بازی های خوب او در روزهای جوانی اش است. شاید این فیلم مهر سکوتی باشد بر گفته های همه کسانی که  ادعا می کردند روزگار این ستاره رو به افول است.

داستان فیلم از این قرار است که مردی بالغ به نام هیوبی (آدام سندلر) همراه با مادرش (جون اسکوئیب) زندگی می کند. مرد داستان ما که دیگر سن و سالی دارد هر ساله روز هالویین به میان بچه ها می رود و قصدش هم فقط این است که مطمئن شود جشن هالویین آن گونه که باید و شاید برگزار می شود. البته که هر بار مردم با پرتاپ اشیا از او پذیرایی می کنند.

دار و دسته هنری آدام سندلر در این فیلم کامل هستند. ستارگان زن و مردی که در این دنیای خیالی بازی می کنند هر کدام یاد می گیرند که باید با هیوبی چه برخوردی داشته و چطور رفتار کنند. شاید همین داستان نرم و پیش رونده رو به جلو است که هالووین هیوبی را نسبت به سایر فیلم های مشابه پشت سرش تا این اندازه خاص می کند. شاید برایتان جالب باشد که بدانید نزدیک به 25 سال است که چنین فیلم هایی ساخته می شوند اما بازی درخشان آدام و دار و دسته اش در این فیل باعث درخشش، سر و صدا و خاص شدن پلاتش شده است.

شاید شما هم مثل خیلی های دیگر به این نتیجه برسید که بس است دیگر! هر چه بوده از آدام سندلر دیدم و سال ها هم در کنارش خندیدم. از این به بعدش دیگر واقعا تکراری است. اما آدام ثابت کرد که با بازی درخشانش تم هایی مانند دوست داشتن یکدیگر را خیلی بهتر از آنچه که باید و شاید بلد است بازی کند. چیزی که بشر در سال 2020 نیازمند دیدن و حس کردنش است!

مطالب پیشنهادی: بهترین فیلم های جانی دپ

9. مدیریت خشم (Anger Management)

مدیریت خشم (Anger Management)
 • سال تولید: 2003
 • کارگردان: پیتر سگال
 • ستاره گان: آدام سندلر، جک نیکلسون، ماریسا تومی، لوییس گوزمان، وودی هارلسون و جان تورتورو
 • زمان فیلم: 106 دقیقه

مدیریت خشم (Anger Manageme، یکی از 10 فیلم برتر آدام سندلر است. آدام سندلر روزگاری افت شدیدی در دنیای سینما داشت و این حرکت رو به افول با بازی درکنار جک نیکلسون روح تازه ای گرفت و درست به روزهای اوج خود برگشت. در این فیلم جک نقش روان شناسی را بازی می کند که قصد دارد به آدام کمک کند تا عصبانیت خود را کنترل کند. کاریزمای خاص نیکلسون و حضورش در این فیلم کمدی معمولی در واقع مانند معجونی بود تا آدام بتواند خودش را دوباره به رخ جهانیان بکشد. البته این ها به این معنا نیست که عملکرد خوبی در این فیلم از او دیده نشده. بازی خوب نیکلسون است که موجب می شود آدام و باقی ستاره های این فیلم از جمله جان تورتورو و لوییس گوزمان به چشم بیایند.

مطالب پیشنهادی: بهترین فیلم های کمدی جیم کری

8. هتل ترانسیلوانیا (Hotel Transylvania)

 • سال تولید: 2012
 • زمان فیلم: 91 دقیقه
 • کارگردان: تارتاکوفسکی
 • ستارگان: آدام سندلر، اندی سامبرگ، سلنا گومز، کوین جیمز، فران درشر، استیو بوسکمی، مالی شانن، دیوید اسپید و کیلو گرین

جادوی سندلر این بار هم اثر کرده؛ البته در دنیای کودکان! هتل ترانسیلوانیا یکی از آن فیلم های پر انرژی است که نمی توان یک دقیقه از تماشا کردنش دست برداشت. به جرات می توان گفت که این اندازه انرژی و جنب و جوش حاصل توانایی های فردی کارگردانش، تارتاکوفسکی است. این فیلم هم مانند سایر تولیدات کمپانی زاکر ابراهام زاکر خیلی زود وارد بازار شده و ستارگانش در آن آنقدر خوب بازی کرده اند که دهان همه از تعجب باز مانده؛ حتی بزرگسالان! انگیزه و اشتیاق این انیمیشن همان فوت و فن کوزه گری است که بسیاری از انیمیش های این روزهای دنیای سینما به شدت در آن ضعف دارند!

7. آدم های با مزه (Funny People)

آدم های با مزه (Funny People)
 • سال تولید: 2009
 • کارگردان: جود آپاتو
 • ستاره گان: آدام سندلر، سث راجن، لسلی من، اریک بانا، جونا هیل، جیسون شوارتز من
 • مدت زمان ارائه فیلم: 146 دقیقه

شاید اولین چیزی که از این فیلم به چشم بیننده بیاید نام کارگردان خوش ذوقش باشد که آثار دیدنی فراوانی در کارنامه هنری اش دارد. اما در واقع این فیلم از آن هایی است که تنها یک بار ساخته شده و نظیری ندارند. این کمدی درام با تمرکز بر زندگی آدام شروع می شود. مردی که به سرطان مبتلا شده اما نمی خواهد این واقعیت را در زندگی بپذیرد! شاید بازی آدام در این فیلم حکم تاییدی باشد بر جان گرفتن دوباره کمدی در میان باقی ژانرها! چرا که به جرات می توان گفت این ژانر روزهای خوبی را در دنیای پرده های نقره ای نمی گذارند. از من که بپرسید می گویم «آدم های با مزه» ارزش دوباره و چند باره دیدن را هم دارد.

مطالب پیشنهادی: بهترین فیلم های کمدی ترسناک

6. داستان های مایروویتز (The Meyerowitz Stories)

داستان های مایروویتز (The Meyerowitz Stories)
 • سال تولید: 2017
 • کارگردان: نوا بامباک
 • ستارگان: آدام یندلر، داستین هافمن، بن استیلر، الیزابت مراول ، اما تامپسون، کندیس برگن، آدام درایور و سیگورنی ویور
 • زمان ارائه فیلم: 112 دقیقه

به جرات می توان گفت که نوا بامباک از شخصیت واقعی خودِ بازیگران در این فیلم استفاده کرده! وقتی می گویم خودِ بازیگران یعنی فردی که در دنیای واقعی زندگی می کند! فردی با تمام توانایی ها و درست آن روی سکه ضعف ها و ناتوانی های یک انسان معمولی! داستان های موروویتز در مورد بچه هایی است که نمی توانند از پدرها و مادرانشان فرار کنند! چرا فرار؟ خب چون این فیلم داستان پدر و مادرهایی است که نمی توانند از شکست ها، اشتباهات و خشم های خود بگذراند و راه را برای نسل بعدی شان باز کنند.

با دیدن این فیلم ممکن است به این نتیجه برسید که بامباک قصد داشته عمیق ترین لایه های درد و چالش های انسانی را به تصویر بکشد. البته با تم خنده!

ریز به ریز شخصیت های این فیلم حرف خوشان را برای گفتن دارند. داستین هافمن در نقش مرد پیری است که دیگر سن و سالی از او گذشته اما به دنبال حقیقت پنهان شده زندگی در دل خیابان هاست. بن استیلر یکی از بهترین اعضای باشگاه خودشان، اما سردرگم روزمرگی های زندگی اش است. آدام سندلر هم جوانی است که به بیمار سرطان مبتلا شده اما نمی خواهد این حقیقت را بپذیرد. الیزابت مارول خیلی ناگهانی به این نتیجه می رسد که باید دویدن را برای همیشه در زندگی کنار بگذارد و در این میان است که بامباک حقیقت زندگی را جلوی چشمان مخاطب به نمایش در می آورد. به جرات می توان گفت که بازی آدام در این فیلم لیاقت اسکار دارد! از این رو منطقی است که این مورد را جز بهترین فیلم های آدام سندلر قرار بدیم.

مطالب پیشنهادی: بهترین فیلم های کمدی خارجی

5. هپی گیلمور (Happy Gilmore)

هپی گیلمور (Happy Gilmore)
 • سال تولید: 1996
 • کارگردان: دنیس دوگان
 • ستاره گان: آدام سندلر، کریستوفر مک دونالد، جولی بوون، فرانسیس بی و کارل ودرز
 • زمان ارائه فیلم: 92 دقیقه

خیلی ها فکر می کردند آدام سندلر پس از بازی در فیلم سومش در سال 1998 بازنشسته می شود. در این صورت جادوی کمدی او برای همیشه ندیده و ناشناخته می ماند. البته انتخاب هپی گلیمور برای من خیلی سخت بود چرا که آدام فیلم های مشابه دیگری مانند «بیلی مدیسون» و «خواننده عروسی» را هم بازی کرده. اما بالاخره این مورد را انتخاب کردم و می خواهم توضیح دهم که چرا!

شاید داستان این فیلم که در مورد گلف بازی جوان و مواجه شده با شکست است بهترین آیتم برای بالا کشیدن سندلر در آن روزها بود. چون نمودی واقعی از کمدی سندلر در روزهای افولش بود. او با بازی در این نقش جانی تازه به خود گرفت. البته نمی توان گفت که این فیلم کمدی از سندلر بی ایراد است. خیلی واضح می توان عیب های همیشگی بازی این ستاره را در فیلم دید؛ از جمله وجود یک عشق باور نکردنی یا پلات بی پایه و اساسی که اصلا به داستان نمی آید. اما بازی گروه بازیگری در این فیلم آنقدر خوب است که همه چیز را پوشش می دهد.

مطالب پیشنهادی:

4. بیلی مدیسون (Billy Madison)

 • سال تولید: 1995
 • کارگردان: تامارا دیویس
 • ستاره گان: آدام سندلر، درن مک گوین، بریجیت ویلسون سمپراس، بردلی ویتفورد و نورم مک دونالد
 • زمان ارائه فیلم: 89 دقیقه

خیلی ها معتقدند بیلی مدیسون بهترین اثر در کارنامه هنری آدام سندلر است. البته که به اندازه «خواننده مراسم ازدواجم واقعی و باور کردنی و به اندازه «هپی گیلمور» دوست داشتنی نیست. اما داستان از این قرار است که هیچ کس باورش نمی شد در سال 1995 فیلم کمدی بیاید که اینقدر طرفدار داشته باشد و تبدیل به یکی از بهترین ها در دهه خودش شود. تماشا کردن این فیلم هنوز هم خنده دار است. فیلمی که بهترین پلات ممکن برای بازتاب کاراکتر بچه گانه- بزرگسالانه سندلر را به همراه دارد و با وجود ستارگان بی نظیر از یک فیلم تمام عیار هیچ کم ندارد.

نکته فیلم در ظنز و کمدی بودنش نیست. نکته این جاست که تامارا دیویس، کارگردان اکثر فیلم های سندلر تا به امروز، چطور تفاوت انسانی مانند مدیسون را در بهبهه آدم های یکرنگ به تصویر می کشد. باقی فیلم های سندلر تا حدودی از زندگی واقعی جدا هستند اما مدیسون تنیدگی یک زندگی واقعی را دارد. کمدی که به جا عجیب و به جا هوشمندانه رفتار می کند تا ارزشی به اندازه کلاسیک های دنیای پرده های نقره ای داشته باشد.

3. عشق پریشان (Punch-Drunk Love)

عشق پریشان (Punch-Drunk Love)
 • سال تولید: 2022
 • کارگردان: پائول توماس اندرسون
 • ستاره گان: آدم سندلر، امیلی واتسون، فیلیپ سیمور هافمن، و لوییس گوزمان
 • زمان ارائه فیلم: 95 دقیقه

شاید باور این حقیقت که آدام سندلر روزگاری گمنام و بی طرفدار بوده برای خیلی ها سخت باشد. اما حقیقت همین است. سندلر استعدادی بود که خیلی دیر کشف شد. خیلی قبل از اینکه بامباک سندلر را کشف کند، این اندرسون بود که روح کمدی را در این ستاره شناسایی کرد. پلات این فیلم را در خیلی از فیلم های مشابه می توان پیدا کرد. اما اندرسون در این فیلم کاری کرده که هیچ کارگردانی تا به امروز نکرده است. عشق پریشان داستان عشق یک مرد عادی نسبت به یک زن عادی تر. یعنی داستانی واقعی از تلاقی حس هایی مانند ترس، نا امیدی، خوش بینی و گاهی هم عشق. راحت تر بگویم! عشق پریشان برشی از زندگی در قالب فیلم است!

مطالب پیشنهادی: بهترین فیلم ها درباره سرقت حرفه ای

2. خواننده عروسی (The Wedding Singer)

خواننده عروسی (The Wedding Singer)
 • سال تولید: 1998
 • کارگردان: فرانک کوراچی
 • ستاره گان: آدام سندلر، درو بریمور، کریستیان تیلور، آلن کوورت، متیو گلایو
 • زمان اراده فیلم: 96 دقیقه

بیست سال از دهه های 80 و 90 گذشته بود که فکر ساختن فیلمی از آن دوران به ذهن کوراچی رسید. شاید انتخاب سندلر به عنوان نقش اول این فیلم بود که داستان کوارچی از این دوران را تا این اندازه پر طرفدار و دیدنی کرده است. هر چه باشد آدام هنوز هم که هنوز است شخصیت خاص بزرگسال-بچه گانه ای دارد که در میان سایر بازیگران ژانر کمدی کمتر دیده شده.

«هپی گیلمور» و «بیلی مدیسون» تنها بخشی از استعدادهای این ستاره بودند. این فیلمی یکی از بهترین فیلم های آدام سندلر است و با ایفای نقش در این فیلم ثابت کرد که می تواند نقش مردی صاحب سبک را بازی کند که در عین کمدی بودن احترام همه را هم جلب کند. رابی هارت یا همان آدام سندلر در این فیلم نقش مردی را بازی می کند که خواننده عروسی است اما به شدت دل شکسته است. رابی همه تلاشش را می کند تا دختر رویاهایش را هر چه زودتر پیدا کند و در این میان خودش را به آب و آتش می زند. شاید همین به آب و آتش زدن برای بیننده تا این حد جالب است.

1. جواهرات تراش نخورده (Uncut Gems)

جواهرات تراش نخورده (Uncut Gems)
 • سال تولید: 2019
 • کارگردان: جاش سفدی، بنی سفدی  
 • ستاره گان: آدام سندلر، جولیا فاکس، اریک بوگاسیون
 • زمان: 135 دقیقه

جواهرات تراش نخورده (Uncut Gems)، یکی از فیلم های برتر آدام سندلر شناخته شده. هاوارد راتنر، جواهر فروش خاص نیویورک هر چه در توان دارد می کند تا خود و خانواده اش را از وضعیت کنونی شان نجات دهد. او در این فیلم به برادر نا تنی اش آرون مبلغ چشمگیری بدهکار است و برای جبران این بدهی هیچ کاری از دستش بر نمی آید جز قمار کردن. البته هاوارد هزار و یک مشکل دیگر برای کلنجار رفتن دارد از جمله دمنی مسئول نیروی انسانی و تولیدات شرکت، و جولیا کارمندی که هاوارد در عین متاهل بودن با او قرار می گذارد. ناگفته نماند که همسر هاوارد هم خود داستانی برای گفتن دارد. در این میان بسته ای خاص از آفریقا برایش می رسد. اوپالی سیاه که از همان سکانس اول به چشم بیننده می آید و از هاوارد گرفته تا خودِ بیننده همگی خیلی خوب می دانند که این جواهر میلیون ها دلار ارزش دارد. همین جای داستان است که هاوارد بزرگ ترین قمار زندگی اش را می کند. نتیجه این بار قمار کردنش یا همه چیز را به او بر می گرداند یا از اینی که هست بدبخت ترش می کند. چه استرسی بالاتر از این!  

مگ تک

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.