بهترین سواحل استانبول ( ساحل برای شنا کردن و تفریح در استانبول و اطراف آن)

در این مطلب 14 تا از بهترین ساحل های استانبول و اطراف آن (ساحل اوزونیا، ساحل کومبابا، ساحل فلوریا گونز پلاجی و… ) که برای شنا کردن و ریلکس کردن مناسب است را به شما معرفی می کنم.

اگر تصمیم دارید به استانبول سفر کنید و تجربه ای مانند یکی از ساکنین منطقه داشته باشید بازدید از ساحل های استانبول یکی از باید هاست. تعجب کردید؟ خب جای هیچ تعجبی ندارد! چرا که تا پیش از سال 1950 و گستردگی جمعیت ناگهانی این شهر، بسیاری از محله ها که حالا تبدیل به اموال شخصی شده اند در واقع سواحلی بودند متعلق به همه مردم؛ سواحلی که خانه دوم مردم استانبول محسوب می شدند. مدت ها قبل بوسفورس بسیار آلوده بود تا جاییکه اصلا نمی شد در آن شنا کرد. اما اخیرا این ساحل و آب های آن پاکسازی شده و مورد استفاده عموم مردم قرار می گیرد. البته به جز بوسفورس سواحل هم در مرکز شهر استانبول هستند که می توانند فرصت خوبی برای شنا کردن توریست ها فراهم کنند.

مطالب پیشنهادی: بهترین کافه و کافی شاپ های استانبول

بهترین ساحل های استانبول ترکیه برای شنا و تفریح

کمی دورتر از مرکز شهر به سواحل دریای سیاه، دریای مرمره و سواحل جزایر پرنس می رسیم که به راحتی با سفری یک روزه قابل دسترس هستند. می توانید در سواحل طلایی حاشیه روستای کیلیوس چندین ساحل خیلی خوب پیدا کنید. معمولا شب های تابستان در این ساحل ها جشن های خوبی برای شادی مردم و دوری از استرس زندگی شهری برگزار می شود. گفتنی است که ورود به این سواحل کاملا رایگان است. تعدادی ساحل کمتر شناخته شده و خلوت هم هستند که توریست ها می توانند در آن با آزادی بیشتری شنا کنند. با من و مجله «مینویسم» همراه باشید تا بهترین ساحل های استانبول را با هم بشناسیم.

ساحل اوزونیا، کیلیوس

ساحل اوزونیا، کیلیوس

ساحل اوزونیا، کیلیوس یکی از بهترین و زیباترین سواحل در خلیج دریای سیاه است و درست در نوک منطقه بوسفورس قرار دارد. بهترین عکس های اینستاگرامی را می توان در سواحل اوزونیا گرفت! این ساحل به داشتن شن های طلایی و گرم و آب های آبی خنک در دنیا معروف است. بنابراین می توانید در اوج گرمای تابستان به این سواحل رفته و کمی از زندگی شلوغ شهری دور شوید. اگر هم خوش شانس باشید می توانید در طول روز بازی دلفین ها را در آب های این منطقه تماشا کنید.

 مطالب پیشنهادی: متن زیبا درباره ساحل

سواحل آفتابی، کیلیوس

سواحل آفتابی، کیلیوس

بهترین ساحل استانبول در حاشیه دریای سیاه، سولار بیچ یا سواحل آفتابی است که آخر هفته های تابستانی موسیقی زنده داشته و همواره پر از جمعیت جوان و شور و نشاط است. با اینکه آب های این منطقه بسیار آرام بوده و از این رو یکی از بهترین سواحل استانبول برای شنا کردن است، شنا معمولا آخرین مورد از لیست تفریحات این ساحل محسوب می شود. از جمله محبوب ترین سرگرمی های این ساحل می توان به والیبال ساحلی، کلاس های موج سواری و البته استخر های هوای آزاد حاشیه ساحل اشاره کرد.

مطالب پیشنهادی: بهترین تفریحات استانبول در تابستان

ساحل کومبابا در سایل

ساحل کومبابا در سایل

یکی از معروف ترین شهر های ساحلی در حاشیه دریای سیاه، سایل است. ساحل کومبابا هم یکی از پرطرفدارترین سواحل استانبول برای شنا کردن است. در واقع مردم از زمان بیزانتین به این سواحل می آمدند و در آب های شفا بخش آن که خاصیت درمانی دارند تنی به آب می زدند. البته این روزها جاذبه اصلی ساحل کومبابا منطقه کمپی آن است. توریست ها می توانند در این بخش ها چادر بزنند. یا اینکه کاروان شان را تنها در چند متری آب پارک کنند. آب های ساحل کومبابا در حال حاضر یکی از تمیز ترین آب ها در تمام استانبول است.

 مطالب پیشنهادی: 10 تا از زیباترین سواحل دنیا

ساحل فلوریا گونز پلاجی در مرکز شهر استانبول

ساحل فلوریا گونز پلاجی، مرکز شهر

فلوریا گونز پلاجی بزرگ ترین ساحل در مرکز شهر استانبول و یادآور این است که این کلان شهر 16 میلیون نفری در اصل شهری ساحلی است. جای بسی تعجب است که این ساحل با وجود قرار داشتن در مرکزیت شهر و خیل کثیری از جمعیت که در آن شنا می کنند بسیار تمیز است. اگر تصمیم دارید در روزهای آخر هفته از این ساحل دیدن کنید حتما صبح زود بیایید تا فضا کمی خلوت تر باشد. موقعیت این ساحل در بخش های اروپایی استانبول قرار داشته و از این رو بهترین جای ممکن برای ریلکس کردن و دور بودنی چند ساعته از زندگی پر هرج و مرج شهری است.

مطالب پیشنهادی: بهترین رستوران های استانبول

ساحل اسکیباگ در بویوکادا

ساحل اسکیباگ، بویوکادا

ساحل اسکیباگ در بویوکادا یکی از بهترین سواحل نزدیک به استانبول است. سواحل بزرگ جزیره پرنس معمولا در روزهای تابستانی خیلی شلوغ می شوند. بنابراین بهتر است از ساحل اسکیبرگ که در بخش های کمتر توسعه یافته جنوبی جزیره قرار دارد و خلوت تر است دیدن کنید. البته برای رسیدن به این ساحل باید کمی ماشین سواری کرد اما به محض رسیدن همه چیز برای شنا کردن، آفتاب گرفتن و داشتن روزی خوب فراهم است. در بخش های پشتی این ساحل جنگلی زیبا قرار دارد. بنابراین خیلی راحت می توان فکر بودن در کلان شهر استانبول را از سر دور کرد.

ساحل سامر در سیلیوری

ساحل سامر در سیلیوری

ساحل سامر در حاشیه دریای مرمره و شهر کوچک سیلیوری قرار دارد. این ساحل در حاشیه شهر استانبول قرار دارد و به راحتی با سفری یک روزه قابل دسترس است. در عین حال خیلی از سواحل دریای سیاه که در مرکزیت قرار دارند خلوت تر است. به همین خاطر اکثر تفریحات موجود در این ساحل رایگان بوده و امکانات بسیار خوبی هم در آنها وجود دارد. دنیای ساحل سامر یکی از دنیاهای قدیمی در تمام ترکیه است که دیدن و تجربه کردنش را به هر توریستی پیشنهاد می کنم. ساحل سامر با شن هایی طلایی اش می تواند بهترین تجربه های تابستانی هر توریستی را بسازد.

ساحل سوت کویو در جزیره بورگاز آدا

هیچ امکاناتی در این ساحل سنگ ریزه ای جزیره پرنس وجود ندارد. نبودن امکانات یعنی نبودن توریست و این یعنی فضای بیشتر برای ریلکس کردن! پس پیشنهاد می کنم برای داشتن تجربه ای هر چه بهتر از این ساحل در ماه های آگوست و جولای از اینجا دیدن کنید. این منطقه برای خیلی از استانبولی ها هم ناشناخته است. بنابراین برای رسیدن به ساحل سوت کویو باید یک جفت کفش خوب و یک نقشه به همراه داشته باشید. البته تضمین می کنم که تمام سختی های رسیدن به اینجا به بودن و آرامش حضور در آن می ارزد. خوبی اش این است که قهوه خانه ای کوچک در فاصله 10 دقیقه ای این ساحل وجود دارد.

مطالب پیشنهادی: بهترین مراکز خرید در استانبول

ساحل بورک در کیلیوس

ساحل بورک در کیلیوس

یکی از زیباترین سواحل اطراف استانبول؛ ساحل بورک است. این ساحل مرکزی برای تفریحات آبی است؛ از جمله موج سواری با تخته و موج سواری با باد! البته باید بگویم که این ساحل اختصاصی بوده و مالک آن هم دانشگاه بوسفورس است. بنابراین برای ورود به آن باید مبلغ کمی بپردازدید. در هر صورت من فکر می کنم به امکانات عالی، جشن های شبانه و فستیوال های پر جنب و جوش تابستانی اش می ارزد.

ساحل الیو در صدف آداسی

ساحل الیو در صدف آداسی

صدف آداسی یکی از مناطق اختصاصی متعلق به جزیره پرنس است و از این رو لنج های مسافر بری از مرکز شهر به آن دسترسی ندارند. برای رسیدن به این ساحل باید از ترمینال بستانچی که در بخش های آسیایی استانبول قرار دارد قایقی کوچک بگیرید و به سمت الیو بروید. در این ساحل یک دیجی خیلی خوب و رستورانی با بهترین غذاهای اصیل ترکی و بین المللی منتظر شما هستند.

ساحل آگوا در سایل

ساحل آگوا در سایل

یکی از نفس گیر ترین ویو ساحلی در استانبول ترکیه در حاشیه روستای آگوا قرار دارد. فقط با چند ساعت رانندگی از مرکز شهر استانبول می توان به این ساحل رسید. در این منطقه دو رودخانه به دریای سیاه می ریزند. تعدادی مسافر خانه و رستوران چوبی دوست داشتنی هم برای پذیرایی از مهمان ها در ساحل این دو رودخانه قرار دارد. خلیج های مخفی، خرابه های باستانی و غارهای مرموز منطقه همگی از باید های دیدنی محسوب می شوند. البته باید اشاره کنم که آب های ساحلی آگوا معمولا برای شنا کردن کمی ناآرام است.

ساحل آرموتلو در یالووا

اگر می خواهید برای رسیدن به ساحل مورد علاقه تان کمی بیشتر وقت صرف کرده و از استانبول دورتر شوید به سمت ساحل آرموتلو در دریای مرمره بروید. سواحل این منطقه بسیار توریست پذیر بوده و اخیرا ویلاهای زیبایی در خلیج آن برای اقامت توریست ها ساخته شده است. علت این امر هم آب و هوای بسیار خوب و چشمه های آب گرم شفا بخش آن است. آرموتلو منطقه ای بزرگ و مدرن است که در آن سرگرمی برای کودکان و بزرگسالان به وفور یافت می شود.

مطالب پیشنهادی: بهترین هتل های استانبول با قیمت ارزان

ساحل کیلینگوز در کاتالکا

ساحل کیلینگوز در کاتالکا

این ساحل در واقع پارکی طبیعی در حاشیه ساحل است. بنابراین می توانید پیش از رسیدن به شن های گرم و تن به آب زدن کمی هم کوهنوردی کنید. کیلینگوز بهشتی برای طبیعت دوستان و پرنده دوستان است. انواع شاهین، دارکوب و جغد در این منطقه زندگی می کنند. البته آب های این منطقه پر از ماهی بوده و از این رو ماهیگیران هم زیاد به این ساحل می آیند. استانبولی ها ساحل کیلینگوز را به عنوان منطقه ای برای کمپ زدن می شناسند. پس در این ساحل برای کسانی که دوست دارند چند روی از زندگی شهری دور باشند هم جایی برای چادر زدن هست.

ساحل آککاکسه

یکی از دست نخورده ترین و بهترین ساحل استانبول، ساحل آککاکسه است. این ساحل به داشتن شن های سفید و پس زمینه پوشیده شده از چمن های سبز معروف است. امکانات در این ساحل بسیار کم هستند. اما خوبی بودن در این ساحل بکر و خلوت بودنش است. در این ساحل خبری از پارتی های شبانه و رقص و موسیقی نیست اما تا دلتان بخواهد جا برای کمپ زدن و دور بودن از فضای شهری هست!

ساحل کادبوستان در مرکز شهر

ساحل کادبوستان در مرکز شهر

این ساحل در منطقه آسیایی و بهترین ساحل استانبول برای شنا کردن است که چندان مدرن نیست. پس نباید انتظار امکانات لوکس و آنچنانی از این ساحل داشت! چند کابین و چند قهوه خانه کوچک از معدود امکانات کادبوستان هستند. اما می توانید از محلی هایی که هر صبح برای شنا به این ساحل می آیند در مورد آب های گرم و دلپذیرش بپرسید. هر کسی می تواند در آب های بسیار تمیز این ساحل و در هر چهار فصل سال شنا کند. البته در بخش های پشتی این ساحل پارکی پوشیده شده از چمن برای کمپ زدن هم وجود دارد.

مگ تک

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.