لیست بهترین کافه و کافی شاپ های استانبول که خاطره میسازند!

در این مطلب قصد داریم لیستی از بهترین کافه و کافی شاپ های استانبول و دلیل شهرت آنها را با شما به اشتراک بگذاریم تا در سفر به استانبول از نوشیدن یک فنجان قهوه در این کافه ها لذت ببرید.

مدت زمان تخمینی مطالعه: 19 دقیقه

فرهنگ قهوه خوردن در استانبول بسیار قوی است، و به همین دلیل کافه های بسیاری در این شهر وجود دارد. البته که سلیقه های متفاوتی هم برای نوشیدن قهوه هست. از آیس لاته های شیرین و پر از خامه گرفته تا قهوه های تلخ و رست شده! پس فرقی ندارد شما چه سلیقه ای داشته باشید. حتما در این شهر درندشت برای شما کافه ای خوب با قهوه ای عالی پیدا می شود.

حالا برای خیلی ها این سوال مطرح می شود که بهترین کافه های استابول کجاست؟ خب جای هیچ نگرانی نیست. چون ما در این مطلب از راهنمای گردشگری سایت مینویسم، تصمیم داریم بهترین کافه های استانبول را به شما معرفی کنیم.

مطالب پیشنهادی: مناطق گردشگری استانبول

معرفی 16 تا از بهترین کافه های استانبول ترکیه

استانبول به داشتن بهترین کافه ها شهرت جهانی دارد! البته همه کافه ها خوب نیستند و نمی توان بر اساس قیمت قضاوت کرده و بهترین کافه را پیدا کرد. قصد من هم در این پست همین بود. تمام تلاشم را کردم تا بهترین کافه های استانبول را به شما معرفی کرده و توصیه های لازم را هم بکنم. امیدوارم مطلب برایتان مفید بوده و تجربه خوبی از دیدن این شهر داشته باشید. البته دلایل زیادی برای مسافرت به این کشور وجود دارد. از غذاهایش گرفته تا بازارها و کافه ها و یادگرفتن همه چیز در مورد فرهنگ غنی این کشور! شاید این مطلب بتواند گوشه ای از کنجاوی شما در مورد این کشور را برطرف کرده و حتی الهام بخش تان برای سفر به ترکیه، پل بین اروپا و آسیا باشد!

کافه مخمل (Velvet Café)

کافه مخمل (Velvet Café)

دوست داشتنی و شیرین دو کلمه ای است که می توان برای توصیف کافه ولوت (مخمل) استفاده کرد. پس یکی از باید های لیست شما برای صبحانه خوردن در گالاتا استانبول همین مورد است؛ کافه ولوت!

دکور شرابی رنگ، نورپردازی گرم و دهنه های رنگارنگ جلوی کافه ثابت می کند که گاهی بهترین کافه های استانبول ساده ترین ها هستند. جالب است بدانید که قهوه در این کافه در فنجان های ژاپنی سرو می شود. کانترها هم کاملا باز هستند و شما می توانید همه چیز را با چشمان خودتان ببینید. پس چه خوب که می توان اینجا صبحانه خورد و با مهمان نوازی 5 ستاره کارکنان این کافه دلگرم شد!

کافه سیرین فرین (Sirin Firin Cafe & Bakery)

کافه سیرین فرین (Sirin Firin Cafe & Bakery)

این شیرینی ها و کیک های خوشمزه و خوش عطر ترکی است که باعث شده کافه سیرین فیرین تا این اندازه طرفدار داشته باشد. فرقی ندارد از آن آدم های سحر خیز روزگار باشید یا جغدهای شب بیدار! این کافه صبح خیلی زود باز می کند و شب ها هم خیلی دیر می بندد. پس برای هر کسی در سیرین فیرین جایی هست.

کانتر این کافه رو به خیابان قرار دارد. سمت راست هم جایی کوچک برای نشستن هست. سمت چپ هم هر آنچه سفارش داده بودید را دریافت خواهید کرد.

از آنجایی که این کافه فقط 2 دقیقه از برج گالاتا فاصله دارد می توانید خیلی راحت چیز کیک یا حتی شیرینی پر از پسته سفارش دهید، در راه نوش جان کنید و از دیدن مناظر لذت ببرید. البته لازم به ذکر است که این کافه صبحانه هم سرو می کند. فقط باید حواستان را خیلی جمع کنید تا جایی برای نشستن گیرتان بیاید. همان طور که پیش از این هم اشاره شد فضا برای نشستن خیلی کم است.

کافه قنادی دندین (Dandin Bakery)

شیرینی پزی دندین (Dandin Bakery)

از سقف تا کف این قنادی شیشه ای است. پس می توانید خیلی راحت درونش را ببینید و اگر از فضا خوشتان آمد سفارش دهید. البته جا برای نشستن زیاد است چون دندین طبقه دومی هم دارد. طبقه دوم این کافه به همکف دید کاملی دارد. این دو طبقه کلا از نظر جو متفاوت هستند. چرا که همکف دیزاینی روستیک داشته اما طبقه دوم مدرن تر است. دیدن این همه تفاوت در یک قنادی به نظر جالب می رسد!

البته آن چیزی که مردم را به دندین می کشاند، دکور و این حرف ها نیست. غذای خوب و با کیفیت این قنادی است که هوش از سرتان می پراند. آواکادو، پنیز بز، کلوچه و کیک با چایی که در این جا سرو می شود خیلی پر طرفدار است. صبح ها غلغله ای در دندین برپاست و هر کسی خوش شانس باشد از این خوردنی های تازه و شیرین نصیبش می شود.

البته بوفه کیک و شیرینی های این قنادی را هم نباید جا انداخت. هر شیرینی در این کافه قنادی با یک نوشیدنی خاص هماهنگ شده تا منوی دندین تبدیل شود به یکی از پر طرفدارترین های محله کاراکوی!

یک فنجان لذت (Cup of Joy)

یک فنجان لذت

Cup of Joy یکی از بوتیک-کافی شاپ های مطرح در استانبول است که از سال 2013 فعالیتش را شروع کرده. البته کمپانی این کافی شاپ یکی از بنیان گذاران قهوه بیرون بر در استانبول بوده و در حال حاضر بیش از 5 شعبه در استانبول دارند؛ از جمله ببک، زورلو سنتر، لونت لافت، وادیستانبول و نیشانتاشی. در این کافی شاپ هم قهوه های ترکیبی پیدا می شود، هم تک خاستگاه! البته که روش های رست متفاوتی هم وجود دارد. از کلد دریپ گرفته تا ایرو پرس و v60. علاوه بر نوشیدن یک فنجان قهوه عالی می توانید غذاهای سالم و بدون گلوتون این کافه را هم امتحان کنید.

مطالب پیشنهادی: بهترین سوغات استانبول

استار باک ببک (Starbucks Bebek)

استار باک ببک (Starbucks Bebek)

اولین شعبه از استارباک در استانبول بیش از 20 سال پیش، در سال 2013 افتتاح شد. امروزه بیش از 500 شعبه فعال از این برند در ترکیه فعالیت دارند. من این کافه را در لیست بهترین کافه های استانبول جای دادم نه به این خاطر که قهوه های خوشمزه دارند؛ فقط به این خاطر که محیط کافه استارباک ببک با هیچ کافی شاپ دیگری در کل شهر قابل مقایسه نیست. حتی بهترین رستوران های این شهر هم به ویو این کافه حسادت می کنند. در این حد! اگر در تابستان از ترکیه، خصوصا استانبول دیدن می کنید شانس نوشیدن یک فنجان آیس فراپاچینو استارباک ببک را از خودتان نگیرید!

Brew Coffeeworks

Brew Coffeeworks

این کافی شاپ در یکی از زیباترین و قدیمی ترین سازه های استانبول قرار دارد. سازه ای که بیش از صدها سال قدمت داشته و توسط یکی از معروف ترین معمارهای ترک به نام معمار کمال الدین طراحی شده است. اگر به دنبال فرهنگ قهوه ایتالیایی در استانبول هستید اینجا بهترین جای ممکن برای شماست. اسپرسوی این کافه می توانند خستگی یک روز شلوغ پیاده روی در استانبولِ پر هرج و مرج را از تن تان در کند.

البته خرید کردن از علی محی الدین که درست رو به روی کافه برو قرار دارد را هم فراموش نکنید. جدایی از اسپرسو های عالی، آیس کافه ها، ماکتیل ها و شیک های این کافه هم در روزهای گرم تابستان روح تان را تازه می کنند.

مطالب پیشنهادی: قهوه را با چه چیزی نباید خورد؟

کمپانی پترا رستنیگ (.Petra Roasting Co)

کمپانی پترا رستنیگ

این کافی شاپ شش شعبه در سر تا سر شهر استانبول داشته و یکی از بهترین طعم های قهوه را به مردم این شهر و توریست ها ارائه می دهد. شعبه های این کافی شاپ در ببک، میلاک، پایره تپه، کانیون مال، توباپاچی و لونت قرار دارند. آنها قهوه سبز را به ترکیه وارد کرده و در استانبول رست می کنند. تمام قهوه های این کافه شاپ هم تک خاستگاه هستند. یعنی امکان ندارد شما قهوه ای ترکیبی در این کافی شاپ پیدا کنید.

البته که هیچ طعم دهنده ای هم در قهوه شان استفاده نمی کنند. شاید به همین خاطر است که دوست داران قهوه از سر تا سر استانبول برای نوشیدن قهوه ای با کیفیت به اینجا می آیند. اگر شما هم قرار است روزی به این کشور سفر کنید حتما برای یکبار هم که شده قهوه های پترا رستنیگ را امتحان کنید.

علاوه بر قهوه های معمولی در منو، قهوه های فصلی، قهوه های فیلتر شده و چای از جمله چای ماچا و چای ادویه هم در این کافه سرو می شود. علاوه بر این شعبه گایرتپه منوی صبحانه و ناهار متنوعی هم دارد.

مطالب پیشنهادی: مناسب ترین زمان برای خوردن قهوه

مونتاگ (Montag)

مونتاگ (Montag)

یکی از محبوب ترین رست کننده ها و کافی شاپ ها در استانبول؛ کافه مونتاگ است. این کافه از سال 2014 فعالیت خود را شروع کرده و برای عصاره گیری و به عمل آوردن قهوه از متد های گاسترونامی استفاده می کند. راحت تر بگویم! در این کافه سرو قهوه بیشتر یک دانش است تا تجارت!

یک مثال ساده هم می توانم برایتان بزنم؛ آبی که برای عصاره گیری قهوه در این کافی شاپ استفاده می شود؛ آبی است که توسط خود متخصصان مونتاگ تولید می شود. یعنی به جای استفاده از آب معدنی یا آب تصویه شده، منیزیم سولفات، کلیسم کلرات و سدیوم بی کربینات را با هر ترکیب می کنند تا آب تولید کنند. هدف شان هم این است که طعم قهوه رست شده به بهترین شکل ممکن عصاره گیری شود.

کافه ماک (MOC)

کافه ماک (MOC)

یکی از محبوب ترین کافی شاپ ها در استانبول، ماک نیشانتاشی است. این کمپانی بیشتر سه نسل است که در استانبول فعالیت داشته و مخصوص کسانی است که به دنبال بهترین طعم از قهوه هستند. جالب است بدانید که این کافی شاپ 15 شعبه دارد و 12 مورد از این شعبه ها در استانبول فعالیت دارند. البته داستان محبوبیت و موفقیت های این کافه از همین شعبه نیشانتاشی شروع شده است.

خیلی راحت می توانید بهترین قهوه های دنیا را که در واقع بهترین ترکیب برای طبع و ذائقه تان هستند اینجا پیدا کنید. قهوه های این کافه بر اساس استایل استرالیایی رست می شوند. ینی طعم شان حرف ندارد! البته که قهوه های خاص خودشان هم دارند؛ از جمله چیلی موکا، یا گلدن لاته!

مطالب پیشنهادی: بهترین هتل های ارزان در استانبول

کافه ساپین (Coffee Sapiens)

یکی از بهترین کافه های استانبول، کافه ساپین می باشد. این کافه در کاراکوی، یکی از محبوب ترین لوکیشن ها برای محلی ها و توریست ها، قرار گرفته است. جالب است بدانید که مالکین این کافه دو استانبولی عاشق قهوه هستند که روزی تصمیم گرفتند با هم همکاری کرده و بهترین قهوه ها را برای مردم شهرشان تامین کنند.

شما می توانید در خیابان های زیبای کاراکوی و گالاتا قدم بزنید و قهوه تان را به صورت بیرون بر نوش جان کنید. یا اینکه در کافی شاپ زیبای ساپیان بنشینید و قهوه نوش جان کنید.

کافه ساپیان از سر تا سر دنیا قهوه می خرد اما رست کردن تمام این قهوه ها بر عهده خودشان است. البته این را هم بگویم که بر اساس نوع قهوه؛ متد رست کردن در این کافی شاپ متفاوت خواهد بود. مالکین این کافه دوست دارند روش های جدیدی برای رست کردن امتحان کنند. شاید به نظر شما خنده دار باشد اما ساپیان خودش را بیشتر رست کننده قهوه می داند تا کافی شاپ!

هر نوع قهوه ای در این کافی شاپ پیدا می شود از واریته های آفریقایی گرفته تا آمریکایی و قهوه های مخصوصی مانند لاته اسپایسی کدو حلوایی و قهوه مخصوص ترکیبی! البته که قهوه های کلاسیک هم در این کافی شاپ سرو می شود. در کنار این قهوه های خاص و خوشمزه، براونی هم می توانید سفارش دهید.

مطالب پیشنهادی: فواید و مضرات قهوه برای افراد مسن

کافه توپیا (Coffeetopia)

کافه توپیا؛ بهترین کافه در استانبول

اگر به بازار ادویه استانبول می روید حتما از کافه توپیا دیدن کنید. چون این کافی شاپ از بازار ادویه و مسجد آبی فاصله بسیار کمی داشته و یکی از بهترین کافه های استانبول است.

در این کافی شاپ قهوه ها تک خاستگاه هستند. تک خاستگاه به قهوه ای گفته می شود که توسط یک کشاورز و در یک زمین پرورش داده می شود. چنانچه به استانبول سفر کردید هرگز شانس خوردن قهوه های تک خاستگاه را از دست ندهید چون طعمی بسیار خاص و خوشمزه دارند.

قهوه های این کافی شاپ تازه رست می شوند پس هر فنجان قهوه این کافه، یعنی یکی از بهترین طعم های قهوه در استانبول!

مطالب پیشنهادی: بهترین مراکز خرید در استانبول

کرونوتروپ (Kronotrop)

کرونوتراپ (Kronotrop)

کرونوتروپ یکی از سه کافی شاپ قدیمی در استانبول است که تا امروز به فعالیت خود ادامه داده. امروزه این برند، یکی از بهترین طعم های قهوه را ارائه داده و 14 شعبه در این شهر داد. این کافه در مودا و کاراکوی هم شعبه دارند. داستان این کافه هم از شعبه جهانگیر شروع شد. نوشیدن قهوه در این کافی شاپ را به شدت توصیه می کنم.

قهوه اسپایسی، اتمسفر آرامش بخش، باریستاهای با استعداد، غذاهای خوشمزه، ساندویچ و تعداد بسیار زیادی اسنک از دلایلی هستند که می توانند هر کسی را به کافه کرونوتروپ جذب کنند. اینجا جایی است که بیش از یک فنجان قهوه با کیفیت می توان در آن پیدا کرد!

کافه فدرال (Federal)

کافی شاپ فدرال در قلب استانبول قرار دارد. یعنی در کنار برج گالاتا. یکی از خلاق ترین کافی شاپ های استانبول همین فدرال است و شما می توانید در هر ساعتی از روز به این کافه مراجعه کرده و بهترین قهوه را بنوشید. البته تخصص این کافه در قهوه استرالیایی بوده و حتی غذاهای خاص استرالیایی هم در منوی خود دارند. اگر فرصت داشتید حتما از قهوه های سردشان امتحان کنید. چرا که در استانبول نظیر ندارند.

کافه باند (.Bond Coffee Co)

کمپانی کافه باند (Bond Coffee Co)

کافه باند از سال 2017 فعالیت خود را شروع کرده و از آن زمان تا به حال گوشه ای از بهشت را برای دوست داران قهوه به ارمغان آورده است. این کافه در اورتاکوی قرار داشته و یکی از بهترین قهوه ها را در استانبول سرو می کند. البته برای عصاره گیری از قهوه در این کافی شاپ 8 روش متفاوت وجود دارد و بسته به نوع قهوه ای که سفارش می دهید از این روش ها استفاده خواهد شد. جالب است بدانید که هر کسی می تواند در ورک شاپ های این کافه شرکت کند تا در مورد فرهنگ قهوه و بهترین نحوه عصاره گیری قهوه در منزل اطلاعات بیشتری داشته باشد.

هرگز شانس نوشیدن یک فنجان قهوه باند کافی را از دست ندهید. اسپرسو، لاته، کاپوچینو و ماچو های این کافی شاپ با روش های خاص کافه باند عصاره گیری می شوند و لذت نوشیدن این قهوه ها را در هیچ کافه دیگری نمی توان پیدا کرد.

مطالب پیشنهادی: بهترین تفریحات استانبول در تابستان

قهوه ویانا (Viyana Kahvesi)

قهوه ویانا (Viyana Kahvesi)

فرهنگ نوشیدن قهوه وین شهرت جهانی داشته و یوسنکو هم آن را ثبت جهانی کرده است. خب داستان هم از آنجایی شروع می شود که امپراطوران عثمانی قهوه را وارد این کشور می کنند. کافی شاپ قهوه ویانا ترکیب بی نظیری از قهوه ترک و وینی است و اصالتا از همین داستان شهرت و محبوبیت قهوه در وین الهام گرفته شده است.

پس اگر می خواهید به بهترین نقطه هارمونی در طعم قهوه ترک و وینی برسید به این کافی شاپ بروید. البته که سایر قهوه های بین المللی هم با بهترین کیفیت ممکن در این مکان برایتان سرو خواهد شد. لازم به ذکر است که قهوه ویانا شعبه های متفاوتی دارد اما یکی از بهترین شعبه هایشان همان گالاتا است که شدیدا توصیه می کنم از آن بازدید کنید.

کافه رست والترز (Walters Coffee Roastery)

کافه رست والترز (Walters Coffee Roastery)

کافه رست والترز یکی از بهترین آزمایشگاه های قهوه و کافی شاپ ها در استانبول است. در واقع اولین کافی شاپی که در دنیا با تم برکینگ بد بازگشایی شده؛ همین والترز است. طوری که هر جزییاتی در این کافه با داستان برکینگ بد هم خوانی دارد.

قبل از اینکه قهوه تان را سفارش دهید، از کنار ماشین های خارق العاده عصاره گیری و میز ترکیب های شیمایی قهوه عبور خواهید کرد. پس اینجا یکی از بهترین جاهای دنیا برای طرفداران برکینگ بد و کافه های تم دار است.

هر زمان از روز که به این کافه برسید بهترین و تازه ترین قهوه ها را نوش جان خواهید کرد. البته آخر هفته ها صبحانه هم دارند. اگر هم به شیر و لبنیات حساسیت دارید می توانید شیر بادام یا شیر سویا نوش جان کنید.

کافه دپارتمان (Coffee Department)

کافه دپارتمان (Coffee Department)

شعار کافه دپارتمان خیلی ساده است. لذت بردن از بهترین فنجان قهوه عمرتان! رسیدن به این هدف به ظاهر ساده چندان هم آسان نیست. اما کافه دپارتمان به خوبی از پس اینکار بر آمده و امروز با هزاران عاشق قهوه ای رو به رو هستیم که هر کدام تجربه ای خوش از نوشیدن قهوه در این کافه دارند.

البته می توانید در فروشگاه آنلاین این کافه هم دانه قهوه و پودر قهوه سفارش دهید. علاوه بر این، اگر دوست دارید در خانه باریستای خودتان باشید همه جور ابزار مورد نیازتان را می توانید از همین کافه تهیه کنید.

مگ تک

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.