مرغ چند کیلویی بخریم؟

اگر هنگام خرید مرغ نمیدانید چه مرغی و با چه وزنی بخرید در ادامه این مطلب به شما خواهیم گفت مرغ چند کیلویی بخریم؟

تصور کنید در فروشگاه پروتئینی هستید و میخواهید برای ناهار امروز مرغ بخرید! با نوشته ای بر روی دیوار فروشگاه رو به رو می شوید که روی آن نوشته شده است بهترین وزن مرغ بین 1200 تا 1800 گرم است. اما چرا؟ خیلی ها هنگام خرید مرغ به دنبال مرغ های درشت هستند و برعکس برخی ترجیح می دهند مرغ های ریز را انتخاب کنند؟ به نظر شما کدام وزن مرغ بهتر است و مرغ در کدام وزن خوشمزه تر و خوش پخت تر است؟ در ادامه این مطلب درباره این موضوع که بهترین وزن مرغ برای خرید چقدر است و اینکه که مرغ چند کیلویی بخریم؟ بخوانید.

بهترین وزن برای خرید مرغ

افزایش وزن مرغ و تجمیع چربی ها در اطراف شکم مرغ موجب می شود دانه ای که مرغ مصرف می کند به جای پروتئین به چربی تبدیل شود. مردم باید بدانند که مصرف مرغ درشت، فرهنگ اشتباهی است. زمانی که مرغ در سنین پایین کشته شود علاوه بر داشتن پروتئین مفید در گوشت می تواند ضریب تبدیل را بالا ببرد و تولید مرغ بهبود یابد.

مصرف 120 گرم مرغ می تواند حدود 70 درصد از نیاز بدن به پروتنئین را برآورده کند. مصرف گوشت مرغ که منبعی از سلنیوم است برای سلامت بدن و نیاز های آن بسیار اهمیت دارد. سلنیوم موجود در مرغ از اجزای مهم در واکنش ها متابولیکی بدن است و در متابولیسم هورمون های تیروئیدی و سیستم های دفاعی آنتی اکسیدانی شرکت می کند. تحقیقات نشان داده اند سلنیوم به بروز سرطان مرتبط است و به احتمال زیاد مانع سرطان می شود.

زمانی که قصد دارید مرغ بخرید، قطعا به دنبال آن هستید که بتوانید تازه ترین و خوش طعم ترین مرغ را انتخاب کنید. مرغ های سبک چربی کمتری دارند و خوش طعم تر و خوش خوراک تر هستند و همچنین صرفه اقتصادی دارند. این مرغ ها وزنی مابین 1.2 کیلو گرم تا 1.8 کیلو گرم دارند و سن آن ها کمتر از 8 ماه است.

4 راه برای اینکه بفهمید مرغی که می‌خرید واقعا تازه است یا خیر!

چگونه متوجه می شوید که مرغی که می خرید تازه است؟ از این 4 روش برای بررسی استفاده کنید:

 1. به رنگ گوشت نگاه کنید

  رنگ گوشت مرغ را بررسی کنید .حتماً شکاف های بدن مرغ مانند ران و زیر بال ها را نیز چک کنید.
  اگر رنگ مرغ صورتی باشد، مرغ تازه است. اگر مرغ مایل به خاکستری یا شفاف به نظر می رسد، تازه نیست.

 2. بافت گوشت را چک کنید

  گوشت مرغی را انتخاب کنید که سفت و فنری باشد که نشان می دهد به احتمال زیاد تازه است.
  اگر گوشت مرغ خیلی سفت است، یا اگر با فشار دادن انگشت به شکل اولیه خود برنگردد، از خریدن مرغ خودداری کنید.

 3. مراقب بوهای بد باشید

  مرغ تازه هیچ بویی ندارد. اگر متوجه بوی نامطبوع مرغ شدید، این احتمال وجود دارد که دیگر تازه نباشد و باید از خرید آن خودداری کنید.

 4. آیا در قسمت های بریده شده خون وجود دارد یا خیر!

  خون نشانه خوبی نیست، زیرا می تواند نشان دهد که گوشت چند بار منجمد و آب شده است. به علاوه، خون در قطعات مرغ بریده شده نیز خطر آلودگی باکتریایی را افزایش می دهد.

همچنین بخوانید:

مصلح مرغ چیست

مواد غذایی سرشار از پروتئین

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.