بهترین کشورهای جهان از نظر درآمد (برای مهاجرت کاری و پول درآوردن)

10 بهترین کشور دنیا از لحاظ درآمد، دستمزد، مالیات و حقوق در این نوشته معرفی شده است. اگر قصد مهاجرت کاری و کسب درآمد دارید نگاهی به این لیست بیاندازید.

بیشترین حقوق، بهترین مزایا و کمترین مالیات را در چه کشوری تجربه خواهم کرد؟

مردم سراسر دنیا همواره به دنبال جایی هستند که در قبال سرویس و خدماتی که ارائه می دهند بهترین دستمزدها را دریافت کنند. البته فقط دستمزد نیست! بیمه، ساعت کاری، و مزایای شغلی، همه و همه در انتخاب محل کار تاثیر گذار هستند. خوشبختانه دنیای آنلاین امروز این امکان را به ما داده که به راحتی و به سریع ترین شیوه ممکن شرایط کار را در گوشه گوشه این دهکده جهانی بررسی کرده و همانی را که مد نظرمان است انتخاب کنیم.

در این مطلب تلاش کرده ام بهترین کشورها از نظر درآمد را به شما مخاطب محترم مجله «مینویسم» معرفی کنم.

بهترین کشورها از لحاظ درامد

لیست بلند بالای این کشورها با سوئیس شروع می شود. این کشور ثروتمند با امتیاز 9/19 ، دقیقا یک امتیاز کامل از کشور دوم جلوتر است. بر اساس اطلاعات به دست آمده از Tipalti سوئیس بالاترین میانگین حقوق سالیانه به مبلغ 82620 دلار را داراست. این کشور بالاترین میانگین حقوق بازنشستگی، به مبلغ 136515 دلار را هم به خود اختصاص داده است. این در حالی است که میانگین ساعات کاری سالیانه در این کشور 1590 ساعت است. نرخ مالیات بر اساس درآمد هم 61% است.

دومین کشور پردرآمد آمریکاست. آمریکایی ها سالیانه به طور متوسط 64000 دلار حقوق می گیرند. نرخ مالیات بر اساس درآمد در این کشور 58% است. سومین کشور هم ایسلند است. شاغلین این کشور سالیانه 1493 ساعت کار کرده و حقوق بازنشستگی به مبلغ 131625 دلار دریافت می کنند. در ادامه با ما همراه باشید تا بهترین کشورهای دنیا از نظر دآمد را با هم بررسی کنیم.

سوئیس (9/19)

تقریبا هر کسی در این دنیا می داند که سوئیس کشور شادی هاست! در این کشور می توان بهترین کیفیت از زنده بودن را تجربه کرد! سوئیس کشور گشت و گذار در طبیعت است چرا که منظره های دیدنی اش تقریبا بی پایان هستند! ساکسون سوئیس از توریستی ترین مکان های جهان است. مالیات در این کشور بسیار کم و حقوق هم بسیار بالاست.

هزینه تحصیلات در این کشور بسیار کم است؛ حتی برای خارجی ها! صنعت سوئیس توسعه یافته بوده و به همین خاطر منبع اصلی درآمد زایی این کشور صنعت آن به شمار می رود. اگر از دوستداران شیرینی و شکلات هستید سوئیس کشور شماست! چرا که سوئیس خانه شکلات است و در گوشه و کنار هر خیابان می توان یک شکلات فروشی پیدا کرد.

البته باید به این نکته اشاره کنم که خانه پیدا کردن در این کشور چالشی بسیار بزرگ به حساب می آید؛ چرا که بازار املاک بسیار داغ و خانه های خالی بسیار کم هستند. جالب است بدانید که در زمان صرف ناهار تمام مغازه ها به مدت 2 ساعت بسته می شوند. اکثر توریست ها در این مورد چیزی نمی دانند و با دیدن مغازه های بسته وسط روز گیج می شوند.

نکته بعدی در مورد سوئیس هزینه بالای زندگی است. بله! برای زندگی کردن در این کشور باید خیلی خرج کرد. اما درآمد آنقدر بالا و کیفیت زندگی آنقدر خوب است که به گرانی اش می ارزد.

شاغلین حرفه ای در این کشور سالیانه به طور متوسط 92625 دلار درآمد دارند. این در حالی است که کارمندان بخش مدیریتی مبلغ هنگفت 431603 دلار دستمزد دریافت می کنند.

همچنین بخوانید: کدام کشور ها بهترین برنامه نویسان را دارند

آمریکا (7/84)

آمریکا مقصدی بسیار عالی برای افراد خلاق، با استعداد و صاحب فن است. این کشور همواره پرچم دار جذب حرفه ای های با استعداد و بلند پرواز بوده است. اما حتی کشوری با این وسعت و این سطح درآمد هم گاهی نقاط ضعفی دارد. نقطه ضعف آمریکا کمبود استعداد است و شاید به همین دلیل است که اخیرا تلاش برای جذب نابغه ها به سمت این کشور دو برابر شده است. البته با استعدادها باید بابت پیدا کردن کار در آمریکا خیلی هم خوشحال باشند. چرا که حقوق و مزایای کار کردن در مرزهای این کشور بسیار عالی است.

صاحبین حرفه در آمریکا سالیانه به طور متوسط 252903 دلار حقوق و مزایا دریافت می کنند. کارمندان بخش های مدیریتی هم 382189 دلار درآمد دارند.

ایسلند (7/70)

بر اساس اطلاعات منتشر شده در اداره ملی آمار، متوسط کمترین حقوق دریافتی در ایسلند 350526 کرونا و متوسط بیشترین حقوق دریافتی هم 108208100 کرونا است. البته باز هم اشاره می کنم که این مبالغ متوسط دریافتی هستند. بنابراین بیشترین حقوق دریافتی شاغلین این کشور می تواند بیشتر از این هم باشد. این نکته را هم باید در نظر داشته باشید که این مبالغ، حقوق و مزایای دریافتی ماهیانه هستند. در ایسلند تفاوت مبلغ دریافتی بین مشاغل متفاوت بسیار زیاد است. بنابراین برای شاغل شدن در این کشور باید نوع شغل و مبلغ دقیق اختصاصی دریافتی آن حرفه را بررسی کرد.

فنلاند (7/64)

فنلاند یکی دیگر از کشورهای پردرآمد در جهان است. این کشور در بخش های شمال شرقی اروپا قرار داشته و با روسیه، نروژ و سوئد مرز مشترک دارد. متوسط حقوق ماهیانه برای کسانی که در فنلاند کار می کنند 3000 تا 5000 یورو است.

البته کارمندان دولت ماهینه تا 4000 یورو هم درآمد دارند. این در حالی است که کارمندان بخش های خصوصی ماهیانه به طور متوسط 3500 یورو درآمد دارند. البته میزان دریافتی حقوق به بخش تخصصی که افراد در آن مشغول به کار هستند بستگی دارد.

کانادا (7/23)

کانادا همواره یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت، کار کردن و پول درآوردن بوده است! این کشور ثابت کرده که هم از نظر سبک زندگی و هم پیشرفت شغلی بهترین مقصد برای حرفه ای هایی است که به دنبال زندگی با کیفیتِ بهتر هستند. اگر یکی از این حرفه ای ها هستید که به دنبال کار می گردند کانادا را انتخاب کنید. چرا که در این کشور سالیانه 90000 تا 150000 دلار کانادا درآمد خواهید داشت.

برای مثال مدیران پروژه در کانادا 72470 به طور متوسط دلار کانادا و برنامه نویسان نرم افزاری 63905 دلار کانادا درآمد دارند. مدیران با سابقه در بخش های تولید کالا، ابزار، حمل و نقل و ساخت و ساز متوسط 75150-141560 دلار کانادا درآمد دارند. مدیران با سابقه در بخش های اعتباری و روابط عمومی، 77805-12962 دلار کانادا، و مدیران بخش های مهندسی، 68100 تا 172000 دلار کانادا درآمد دارند. بنابراین میزان درآمد شما در مرزهای کانادا به میزان سابقه و زمینه تخصصی حرفه بستگی خواهد داشت.

کانادا نسبت به باقی کشورهای این لیست درآمد آنچنانی و مزایای شغلی شگفت انگیز ندارد. اما در لیست بهترین کشورهای دنیا برای کار جای گرفته چون بهترین مقصد برای مهاجران با استعدادی است که به دنبال درآمدی بالاتر هستند. اگر حرفه ای هستید، درآمد بالاتر و سطح زندگی با کیفیت تر می خواهید حتما کانادا را جزو گزینه های مهاجرتی خود در نظر داشته باشید.

همچنین بخوانید: شرایط مهاجرت به کشور کانادا

استرالیا (6/96)

شاید باورش کمی سخت باشد اما حداقل میزان درآمد در استرالیا، حداکثر درآمد در اکثر کشورهای دنیاست! در این کشور کارگران برای 1 ساعت کار 17 دلار آمریکا دستمزد دریافت می کنند. این در حالی است که یک کارگر آمریکایی با 1 ساعت کار کردن تنها 6 دلار کاسب می شود. بر اساس سایز GPD استرالیا دوازدهمین کشور از نظر وسعت اقتصادی به شمار می رود. گفتنی است که این کشور بر اساس سرانه درآمد هر نفر، پنجمین کشور قدرتمند اقتصادی در دنیاست. پشم مارین تولید شده در این کشور بهترین کیفیت را در دنیا دارد. استرالیا کشوری با تمرکز بالا بر صنعت است. جالب است بدانید که این کشور بیشترین تولید اورانیوم در دنیا را دارد. یک کارمند، سالیانه به طور متوسط 51148 دلار استرالیا درآمد دارد. کارمندان این کشور هفته ای 35 ساعت کار می کنند. مدت زمان بیشتر از 35 ساعت اضافه کاری به حساب آمده و دستمزد جدایی دارد. بنابراین استرالیا حتما باید در فهرست بهترین کشورهای دنیا از نظر درآمد و حقوق قرار بگیرد.

هلند

صحبت از بهترین کشورها از نظر درآمد و سرانه حقوق هر شهروند که در میان باشد، نام هلند در میان تمام کشورها می درخشد. البته باید به این مسئله اشاره کنم که مالیات هلند بسیار بالاست. شاید به همین خاطر دریافتی خالص حقوق هر نفر در این کشور پایین می آید. اما باید در نظر داشته باشید که دولت این کشور در قبال مالیات بالا، امکانات و خدماتی مانند درمان و تحصیل را کاملا رایگان کرده است. هلند بزرگترین بنادر را در میان تمام کشورهای اروپایی دارا بوده و به همین خاطر درآمد و ثروت اصلی در این کشور از تجارت کسب می شود. نرخ تورم و بیکاری در هلند بسیار پایین است. مردم در هلند باید هفته ای 35 ساعت کار کنند. درآمد سالیانه هلندی ها 51003 دلار است.

ایرلند (6/89)

ایرلند هم یکی دیگر از کشورهایی است که استاندارد بالایی برای زندگی دارد. جمعیت کل این کشور 6/4 میلیون نفر است. ایرلند مرکز کشاورزی بریتانیای کبیر به حساب می آید، اما درآمد اصلی این مرز و بوم را تکنولوژی پیشرفته آن تامین می کند. این کشور، اقتصادی وابسته به دانش داشته و تعداد بی شماری کمپانی با تکنولوژی بالا دارد. جالب است بدانید که ایرلند بزرگترین کمپانی های سازنده بازی های ویدویی در دنیا را دارد. درصد مالیات در این کشور آنقدر پایین است که مردم بیشتر حقوق خود را به صورت خالص دریافت می کنند. شاغلین در هلند 53285 دلار درآمد دارند.

لوکزامبورگ (6/89)

بر اساس اطلاعات به دست آمده از سازمان همکاری و توسعه اقتصادی (OECD)، کشور اروپایی لوکزامبورگ با دارا بودن جمعیت 5/43 میلیون نفری و حقوق متوسط 61511 دلار به صورت سالیانه، یکی از بهترین کشورها برای کسانی است که حرفه ای هستند و دنبال کار می گردند. دولت این کشور 37% درآمد هر شاغل را به صورت مالیات دریافت می کند. لوکزامبورگ منبع و تامین کننده اصلی استیل به تمام اروپاست! البته جدایی از استیل، صنایع شیمی، لاستیک، ماشین و سرویس های مالی این کشور هم زبانزد است.

دانمارک (6/62)

شاغلین دانمارک هفته ای 39/7 ساعت کار می کنند. بنابراین ساعات کاری فول تایم یک شاغل در دانمارک در مقایسه با باقی کشورهای اروپایی اشاره شده در این مطلب کمتر، و از رو این رو بالانس بین زندگی و کار حرفه ای عالی است! شاید همین مزیت باعث شده که اکثر حرفه ای ها به این کشور جذب شوند. جالب است بدانید که چیزی نزدیک به نیمی از شاغلین این کشور، یعنی 47% ، مدرک کارشناسی ارشد دارند. علاوه بر این 12% از شاغلین این کشور PhD دارند. شاید کمی خنده دار و کمی هم باور نکردنی باشد؛ اما 6% از تمام افرادی که مدرک PhD دارند در دانمارک مشغول به کار هستند. به عبارت دیگر سوئد و دانمارک در کنار هم بیشترین سهم از شاغلین با مدرک PhD را در میان تمام کشورهای اروپایی به خود اختصاص داده اند.

یکی از مثبت ترین جنبه های زندگی در دانمارک، بالانس ببین زندگی خصوصی و زندگی حرفه ای در این کشور است. بیش از دو سوم شاغلین این کشور نرخ بالانس بین زندگی حرفه ای و خصوصی خود را مثبت 76% ارزیابی کرده اند. این در حالی است که میانگین بالانس بین زندگی حرفه ای و خصوصی در جهان 3 از 5 یا 60% است.

البته برخلاف اعداد و ارقام ارائه شده در بخش بالانس، نرخ رضایت کلی از شغل در دانمارک 62% است. این در حالی است که نرخ رضایت شغلی در جهان 64% است.

همچنین بخوانید: بهترین حرفه برای مهاجرت

در پایان

10 مورد از بهترین کشورهای دنیا از لحاظ سطح درآمد در این مطلب معرفی شدند. اگر قصد مهاجرت برای کار دارید و به دنبال کشوری هستید که بالاترین میزان حقوق و دستمزد را به شما بدهد می توانید کشورهای معرفی شده در این مقاله را مد نظر قرار دهید.

در انتهای این مطلب باید اشاره کنم که برخی کشورها به بعضی ویژگی های خاص خود در دنیا شهرت دارند. برای مثال آلمان کمترین ساعت کاری را دارد؛ روزی 29/5 یا هفته ای 37 ساعت! بالاترین دستمزدها را کشورهایی مانند سوئیس، لوکزامبورگ و نروژ دارند. جالب است بدانید که کمترین نرخ مالیات بر درآمد، فروش و ارزش افزوده را مجارستان داراست!

دمنوش گیاهی سریع‌ترین راه برای لاغری شکم و پهلو تا عید

‎ نوشیدن یک فنجان دمنوش و چای گیاهی در روز به شما کمک خواهد کرد تا وزن خود را به میزان دلخواهتون پایین بیاورید. دمنوش‌های گیاهی علاوه بر سم‌زدایی و فوایدی که برای بدن دارند، سریع‌ترین روش لاغری و چربی‌سوزی هم هستند و شما در مدت زمان کم، صاحب تناسب اندام شگفت‌انگیزی خواهید شد. برای شرکت در چالش ۱۲ کیلو لاغری با دمنوش گیاهی تا عید، همین الان میتونین مشاوره رایگان بگیرین.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.