بهترین تفریحات استانبول در تابستان (تفریحات شبانه و روزانه)

در این مطلب 28 تا از بهترین تفریحات استانبول در فصل تابستان را به شما معرفی می کنیم تا بتوانید یک برنامه ریزی دقیق داشته باشد و نهایت لذت را از سفرتان به ترکیه ببرید.

مدت زمان تخمینی مطالعه: 25 دقیقه

اگر به دنبال شهری هستید که هرگز خواب نداشته باشد استانبول بهترین انتخاب ممکن برای شماست. این شهر بین المللی در هر ساعتی از شب و روز در جریان بوده و تک تک لحظه هایتان را از خاطرات خوش پر خواهد کرد. امکان ندارد کسی به استانبول برود و وقت کم نیاورد! این کلان شهر خاور میانه ای حتی پس از غروب خورشید هم برایتان سورپرایز دارد. با من در این مطلب گردشگری از سایت مینویسم همراه باشید تا بهترین تفریحات استانبول در فصل تابستان را به شما معرفی کنیم.

مطالب پیشنهادی: مشخصات و جمعیت کشور ترکیه

28 تا از بهترین تفریحات استانبول در شب و روز تابستان

قطعا برای اینکه از هزینه و زمانی که صرف سفر به استانبول می کنید نهایت لذت را ببرید بهتر است که برای لحظه به لحظه سفر یک برنامه دقیق و منظم بچینید. طوریکه جاذبه های گردشگری استانبول و تفریحات شب و روز را شناسایی کنید و با توجه به مسافت بین آنها یک برنامه دقیق برای رسیدن به همه آنها بچینید. ما در این پست با معرفی بهترین تفریحات شبانه و روز استانبول در تابستان با هزینه و رایگان؛ شما را در این برنامه ریزی کمک خواهیم کرد.

1. سوار بر کشتی کروز از منظره بوسفورس لذت ببرید!

کشتی کروز

کروز بوسفورس می تواند یکی از رمانتیک ترین، یا حتی آرامش بخش ترین راه ممکن برای خوردن یک وعده غذایی در استانبول باشد. چناناچه شما عاشق فرهنگ و ادب ترکیه هستید، می توانید قایقی خصوصی اجاره کرده و از تک تک خانه سلطان ها و پادشاه ها دیدن کنید. منظورم کاخ های عثمانی هاست که در بوسفورس قرار دارند.

می توانید خیلی راحت مناطق دیدنی آسیایی و اروپایی را سوار بر کروز مشاهده کنید؛ برای مثال مسجد اورتاکوی و برج دختر! اگر خوش شانس باشید می توانید از شاخ طلایی بالا بروید و دیدنی های سراگلیو را ببینید؛ از جمله مسجد آبی، کاخ توپکاپی، ایا صوفیه و حتی برج گالاتا! تمام این دیدنی ها نفستان را در سینه حبس خواهد کرد. چرا؟ چون استانبول شهر دیدنی هاست.

انتخاب های زیادی برای اجاره قایق ها پیش رویتان قرار دارد. شما می توانید کروزی همراه باشام و برنامه های شبانه انتخاب کنید یا حتی قایقی خصوصی که فقط و فقط برای شما و خانواده تان باشد. باور کنید چند ساعت توی دریا سوار بر قایق بودن تبدیل به بهترین خاطره شما در طول سفرتان به استانبول خواهد شد.

2. بالن های هوای گرم کاپادوکیا

بالن های هوای گرم کاپادوکیا

 دنبال جایی برای گشت و گذارهای تابستانی بیرون از استانبول هستید؟ با یک پرواز یک ساعته یا یک شب اتوبوس سواری به کاپادوکیا خواهید رسید؛ شهری تاریخی که مردم از عصر برنز تا به حال در آن ساکن هستند. این منطقه گران، دیدنی های طبیعی زیادی دارد.

همین دیدنی ها هستند که توریست ها را به کاپادوکیا می کشانند. البته در میان تمام این دیدنی ها بالن های هوای گرم حرف اول را می زنند. توریست ها می توانند از فروشگاه های محلی سوغات بخرند، یا حتی لباس های محلی کاپادوکیایی بپوشند و عکس بگیرند. البته تمام این جذابیت ها رتبه ای پایین تر از بالن سواری دارد. شما می توانید سوار بر بالن بر فراز تپه ها و کوه ها پرواز کنید و از بی نظیر ترین ویوهای ترکیه دیدن کنید.

3. حیات وحش پارک جنگلی کارتپه

حیات وحش پارک جنگلی کارتپه

این پارک جنگلی خانه بیش از 75 گونه جانوری است. باغ پرندگان و گلخانه های بی نظیری هم دارد. علاوه بر این می توانید در این باغ وحش نزدیک به 100 جا برای کمپ زدن پیدا کرد. این پارک جنگلی نزدیک به یک ساعت و نیم از استانبول فاصله داشته و بهترین تفریح استانبول در تابستان است اما خارج از شهر است.

4. حمام ترکی

حمام ترکی

افسانه ها و خرافات زیادی در مورد حمام های ترکی وجود دارد. ولی یک موضوع هست که می توان از آن مطمئن بود. روغن های خاص و ماساژهایی که در این حمام ها می دهند همراه با شست و شوی بدن باعث می شوند حس کنید آدمی جدید شده اید. علاوه بر این محیط داخلی این حمام ها طراحی ویژه ای دارد که چشمان هر بیننده ای را محو خود خواهد کرد. برخی از حمام های استانبول حتی در طول شب هم باز هستند و شما می توانید پس از یک روز سخت توریستی با یک ماساژ عالی و شست و شوی بدن خستگی را از تن به در کنید. بی شک رفتن به حمام ترکی، یکی از بهترین تفریحات استانبول در تابستان است.

مطالب پیشنهادی: بهترین هتل های ارزان در استانبول

5. دیدن رقص مسحور کننده درویش های چرخنده

دیدن رقص مسحور کننده درویش های چرخنده

شاید برایتان جالب باشد که این رقص خاص درویش های ترکی از سال 1300 شروع شده و شیوه این رقص سماع و سنت های این دراویش از رومی یا همان مولانای خودمان الهام گرفته شده است. این را هم بگویم که در سال 2008 یوسنکو این رقص را ثبت جهانی کرده است. این رقص ها را می توان در خیلی از جاهای دیدنی ترکیه مشاهده کرد. یک مثال ساده اش هم همان کروزهای آبی است. در خیلی از این کروز ها می توانید همراه با خوردن شام از دیدن رقص دراویش لذت ببرید. لازم به ذکر است که رقص دراویش را به شکل اصلی اش فقط می توان در آرامگاه مولوی پیدا کرد.

اما یکی از بهترین جاهای ممکن برای دیدن رقص درویش در برج گالاتا است. هر یکشنبه 5 عصر این رقص را برگزار می کنند. بلیط ها خیلی زود فروخته می شوند پس حواستان باشد که پیش از ظهر شنبه به موزه بروید و بلیط هایتان را تهیه کنید. اگر هم نمی توانید یکشنبه این رقص را ببینید به حاجی پاشا در سیرکچی بروید که هر روز این رقص را اجرا  می کنند. این یکی از بهترین تفریحات استانبول در شب های تابستان است.

6. پارک ویالند استانبول

پارک ویالند استانبول

یکی از تفریحات جذاب استانبول در فصل تابستان، رفتن به پارک استانبول است. نام قبلی این پارک، ویالند می باشد و از بهترین پارک های تفریحی و حتی اروپا بوده و برای کودک و بزرگسال جذابیت دارد. در مورد این پارک چیزهای زیادی برای گفتن هست. چرا که نه تنها مکانی موضوعی و تم دار است بلکه مکانی برای خرید، سرگرمی، غذا خوردن و نمایشگاهی عظیم برای آثار دیدنی هنرمندان است. شما می توانید از این جاذبه بی نظیر و جادویی در کنار اعضای خانواده و دوستانتان لذت ببرید. سوار چهارمین ترن هوایی بزرگ دنیا شوید، بترسید و هیجان لذت بخش این ترن سریع را به شخصه تجربه کنید. البته که برای عاشقان خرید هم جاهای زیادی برای خرید کردن هست.

مطالب پیشنهادی : راهنمای خرید ملک در استانبول برای اقامت

7. تماشای رقص فواره آبی جلوی مسجد آبی

در این پست از مینوسم طرز تهیه شربت نعنا خانگی به دو روش شربت نعنا تازه و شربت نعنا خشک ارائه شده است تا این شربت جذاب را تهیه کرده و از خوردن آن لذت ببرید.

دیدن مسجد آبی یا همان مسجد سلطان احمد همیشه یکی از جذابیت های استانبول بوده و هست. البته این مسجد پارکی هم دارد که همیشه نمایش های جالبی در آن اجرا می شود و یکی از تفریحات رایگان استانبول بشمار می آید. جدایی از این در مراسم های خاص یا در ماه رمضان مسجد آبی و پارک را خیلی زیبا تزیین می کنند. در این مراسم هاست که باید از فواره آبی جلوی مسجد دیدن کرد. این فواره از کاخ توپکاپی و ایا صوفیه هم قابل دیدن بوده و مانند جادویی چشمان هر توریستی را محو خودش می کند.

8. بازدید از موزه پرا در استانبول

بازدید از موزه پرا در استانبول

یکی از خاص ترین تفریحات توریست ها در شب های استانبول دیدن نقاشی های شرقی، یادگرفتن چیزهایی جدید در مورد وزن و اندازه های آنتولیایی و تماشای کاشی های کوتاهیا است. این آثار دیدنی هنری، به خصوص آنهایی که در بازار بزرگ می بینید از کارهای عثمان حمدی بیگ هستند. کارهای او در موزه پرا به نمایش گذاشته شده و درهای این مکان هم تا ساعت 10 شب به روی بازدید کنندگان باز است.

9. از تور شبانه غذاها در استانبول لذت ببرید

از تور شبانه غذاها در استانبول لذت ببرید

یکی از تفریحات کم هزینه در استانبول، قدم زدن در پیاده رو های این شهر و خوردن لقمه های خوشمزه و غذا های سنتی ترکی کنار خیابان است. آیا می توان در این دنیا چیزی جادویی تر و جذاب تر از غذا پیدا کرد؟ شاید شما هم یکی از آن توریست هایی باشید که به همراه خانواده، دوستان و یا حتی تنها به این کشور سفر کرده اند. در این صورت تورهای شبانه غذا در استانبول یکی از بهترین راه ها برای خوش گذارندن و تفریح کردن در این شهر و دیدن رستوران های با کیفیتش است.

با این حال تور شبانه غذایی از رفتن و نسشتن در یک رستوران خاص خیلی بهتر است. چرا؟ خب چون در رستوران شما یک وعده سه قسمتی می خورید از جمله پیش غذا، غذای اصلی و دسر. اما در یک تور غذایی شما به چندین و چند رستوان سر می زنید هر بار مقدار کمی غذا می خورید و راه می روید. همین پیاده روی موجب می شود غذای شما هضم شود. علاوه بر این می توانید تا دلتان می خواهد چای ترکی رایگان هم نوش جان کنید.

اگر تور غذایی خوبی داشته باشید می توانید در حین غذا خوردن و دیدن رستوران ها جاهای توریستی مهم ترکیه را هم ببینید. البته تورهای شبانه هم هستند. دیدن استانبول در شب را به همه شما که قصد سفر به استانبول را دارند، توصیه می کنم.

مطالب پیشنهادی : بهترین رستوران های استانبول

10. خرید کردن در مال های استانبول

خرید کردن در مال های استانبول

همانطور که می دانید ترکیه است و مراکز خرید بی نظیر و خیره کنند. خیلی از خانواده های ایرانی صرفا برای خرید از این مراکز به استانبول سفر می کنند و یکی از تفریحاتشان خرید کردن است.

اگر نتوانستید در بازار بزرگ برای خودتان قالیچه ای پیدا کنید یا حتی اگر دلتان می خواهد یکی از روسری های رنگارنگی که محلی ها سرشان می گذارند داشته باشید به مال های استانبول بروید. بیشتر این مال ها تا ساعت 10 شب باز هستند. پس به عنوان بخشی از دیدنی های شبانه خود در استانبول از این پاساژ های غول پیکر هم دیدن کنید. حالا می توان فهمید که چرا استانبولی ها تا این اندازه خوش لباس هستند. چون پس از ترک محل کاراشن زمان کافی برای گشتن در بازارها و پیدا کردن لباس خوب دارند. از من بپرسید حتی دیدن لباس ها پشت ویترین هم یکی از تفریحات استانبول به حساب می آید!

مطالب پیشنهادی: لیست بهترین مراکز خرید استانبول

11. تماشای غروب آفتاب

تماشای غروب آفتاب

تماشای غروب خورشید تقریباً در هر نقطه در استانبول یک تجربه تکرار نشدنی است. اگر می‌خواهید مکان خوبی را برای دیدن غروب آفتاب انتخاب کنید، منطقه Salacak در Üsküdar بهترین گزینه است. غروب خورشید ممکن است تنها چند دقیقه طول بکشد، اما این زمان کافی است تا در طلسم استانبول احساس کنید.

12. رفتن سفره خانه های سنتی استانبول

رفتن سفره خانه های سنتی استانبولرفتن سفره خانه های سنتی استانبول

یکی از تفریحات ارزان استانبول رفتن به سفره خانه و قهوه خانه های سنتی آن است در این اماکن می توانید فرهنگ غنی ترک را به فضوح درک کنید. مردم در این مکان ها جمع می شوند، چای می نوشند، قلیان می کشند و داستان می گویند و از صحبت کردن و گپ زدن با دوستانشان لذت می برند. اگر وقت تان برای دیدن این شهر جادویی بسیار کم است نگران قهوه خانه ها نباشید چون تا دیروقت باز هستند و می توانید پس از دیدن جاهای توریستی به این مکان ها بروید و خستگی در کنید.

13. یک روز استراحت در سواحل زیبای استانبول

یک روز استراحت در سواحل زیبای استانبول

سواحل زیبای استانبول و اطراف آن از بهترین تفریحات استانبول در تابستان بصورت رایگان است. در برنامه سفر به استانبول؛ حتما یک روز را به استراحت، ریلکس کردن و شنا در سواحل زیبای این شهر اختصاص دهید. چه در طول روز های گرنم تابستان می توان در این سواحل شنا کرد و از آفتاب گرم و ملایم لذت برد. در طول شب هم کافه های زیادی هستند که با غذای گرم و نوشیدنی های خنک از شما پذیرایی خواهند کرد.

14. پیاده روی در خیابان استقلال

پیاده روی در خیابان استقلال

امکان ندارد لیستی از تفریحات استانبول ترکیه داشته باشیم و پیاده روی در خیابان استقلال جزوش نباشد. جدایی از برنامه های خوب شبانه ای که در گوشه گوشه این خیابان برگزار می شوند تقریبا تمام جاهای دیدنی شهر در این منطقه قرار دارند. از اماکن تاریخی گرفته تا کلیساها و موزه هایی که ارزش دیدن و جای گرفتن در لیست تفریحات شما در ترکیه را دارند. خیابان استقلال مانند یک کپسول زمان است. هر آنچه از فرهنگ و دیدنی ها و جذابیت ها و تفریحات ترکیه بخواهید در این خیابان پیدا می شود.

15. فستیوال بین المللی جاز و کنسرت های شبانه

فستیوال بین المللی جاز و کنسرت های شبانه

از تفریحات تابستانه استانبول میتوان به شرکت در فستیوال بین المللی جاز و کنسرت های شبانه اشاره کرد. فستیوال بین المللی جاز در ترکیه نزدیک به سه هفته طول می کشد و توسط سازمان IKSV برنامه ریزی شده است. شما می توانید از برنامه های گروه های مختلف جاز و موسیق زنده لذت ببرید. به نظر من یکی از برنامه های ویژه شبانه جاز در این فستیوال را انتخاب کرده و برای خود خاطره بسازید. در طول این فستیوال، شرکت در کنسرت هایی که در پارک ها برگزار می شود کاملا رایگان است. حتما پیش از سفر به استانبول برنامه کنسرت های خواننده های ایرانی را رصد کنید و در صورت تمایل بلیط آن را از قبل خریداری و رزرو کنید.

16. تور دیدنی های شهر سوار بر اتوبوس های دو طبقه

تور دیدنی های شهر سوار بر اتوبوس های دو طبقه مخصوص توریست ها

این اتوبوس های دو طبقه یکی از تفریحات استانبول در تابستان محسوب می شود. این اتوبوس ها 19 ایستگاه داشته و حداقل 46 جای دیدنی از شهر را به شما نشان خواهند داد. یعنی 28 جای تاریخی، 15 جاذبه توریستی و 3 جا برای خرید! شما می توانید هم برای رفت و هم برای برگشت از یک بلیط استفاده کنید. راستش را بخواهید این اتوبوس ها یکی از ارزان ترین راه های ممکن برای گشتن و دیدن استانبول است، البته پس از پیاده روی کل روز! این جور هم نیست که اتوبوس شما را از جاهای کم رفت و آمد ببرد و بیاورد. شما ار زیباترین و پر هیایو ترین جاها عبور خواهید کرد و معروف ترین محله های استانبول را در طول سفرتان خواهید دید.

جالب است بدانید که این اتوبوس ها توضیحاتی در مورد جاهای دیدنی شهر دارند؛ توضیحاتی که از پیش ضبط شده و به 8 زبان مختلف دنیا برای توریست های محترم قابل پخش هستند.

زمان توقف در هر ایستگاه هم 30 تا 60 دقیقه است. پس بازدید کنندگان محترم وقت کافی برای دیدن اماکن تاریخی و دیدنی های استانبول را خواهند داشت. چه چیزی بهتر از گشتن در شهر هزار رنگ استانبول آن هم در طول تنها چند ساعت؟

17. یک روز بی نظیر درجزایر پرنس

یک روز بی نظیر درجزایر پرنس

جزیره پرنس با پوشش گیاهی درختان مخروطی یکی از جاذبه های گردشگری حاشیه شهر استانبول است. در واقع این جزیره هم جایی برای وقت گذراندن توریست هاست هم محلی ها. پس اگر آخر هفته به این جزیره می روید منتظر دیدن خیل عظیمی از مردم باشید!

برای رسیدن به این جزیره می توانید یک سفر یک ساعته با کروز آبی داشته باشید. برای گشتن در جزیره هم سوار اسب و کالسکه خواهید شد. چه چیزی بهتر از این؟ نگران زمان استراحت هم نباشید. کافه ها و رستوران های محلی زیادی هستند که در این جزیره غذاهای عالی سرو می کنند. اگر هم به دنبال مکانی برای قراری رمانتیک هستید در یکی از هتل های این جزیره اتاقی رزو کنید و برای یک عمر خاطره سازی کنید.

مطالب پیشنهادی: مناطق گردشگری وان ترکیه

18. تور گالاتا

تور گالاتا

یکی از بهترین تفریحات استانبول، بازدید از برج گالاتا است. قطعا یکی از بهترین خاطرات شما از سفر به استانبول، دیدن منظره شهر از بالای برج خواهد بود. این برج 63 متر ارتفاع داشته و در سال 1348 ساخته شده است. پس منتظر باشید تا در بالای این برج نفس گیرترین منظره عمرتان را ببینید.

پس از دیدن منظره های پانورما تور منطقه گالاتا را از دست ندهید، سوار یکی از قدیمی ترین خطوط مترو شوید و بهترین رستوران ها و کافه های این منطقه را بگردید.

19. تور بیزانتین (byzantine tour)

تور بیزانتین

اگر دوستدار معماری هستید، تور بیزانتین را که خیلی هم مقرون به صرفه است به شما پیشنهاد می کنم. دوران بیزانتین به زمانی بر می گردد که استانبول را با نام قسطنطنیه می شناختند، یعنی دوران اوج مسیحیت در این منطقه! بهترین، قدیمی ترین و دیدنی ترین کلیساها و معابد این شهر در همین دوران ساخته شده اند. این اماکن تاریخی همچنان دست نخورده باقی مانده و بخشی از تاریخ کهن این شهر به حساب می روند. تاریخی که ارزش یکبار نه، چند بار دیدن را هم دارد. تور بیازتین را نمی توان جز تفریحات استانبول معرفی کرد چراکه جز اماکن تاریخی بشمار رفته و افرادی که به تاریخ این کشور علاقه مند هستند می توانند از آن بازدید کنند.

مطالب پیشنهادی: جاذبه های گردشگری یونان باستان

20.آکواریوم پارادایز در استانبول

آکواریوم پارادایز در استانبول

اگر به دنبال جایی هستید که برای تمام اعضای خانواده دیدنی باشد، آکواریوم استانبول را انتخاب کنید. یکی از بزرگ ترین آکواریوم های موضوعی دنیا با گونه های جانوری بیشتر از کل دریای سیاه در استانبول قرار دارد. پس چرا دیدنش را از دست بدهیم؟ می توان برای این آکواریوم یک روز کامل وقت گذاشت، فیلم های 5 بعدی تماشایی اش را دید و در دنیای مه و باد و آب این آکواریوم دیدنی غرق شد.

21. دوچرخه سواری در میدان سلطان احمد

دوچرخه سواری در میدان سلطان احمد

میدان سلطان احمد یعنی کلکسیونی از جاهای دیدنی در کنار هم. از مسجد آبی و ایاصوفیه گرفته تا کاخ توپکاپی و خیلی جاهای دیدنی دیگر. البته ویو جادویی بوسفورس و رستوران ها و کافه های بی شمارش را نباید جا انداخت. نکته جالب این قسمت هم در این است که می توانید تمام این اماکن دیدنی را با دوچرخه بگردید. بهتر از این هم می شود؟ از آنجایی که ترکیه در زمستان بسیار سرد و با بارش برف و باران همراه است؛ دوچرخه سواری در میدان سلطان احمد از تفریحات تابستانی استانبول آن بشمار می آید.

22. هوای خوری در پارک ایمیرگان (emirgan park)

هوای خوری در پارک ایمیرگان (emirgan park)

برای رها شدن از شلوغی شهر و هواخوری به پارک ایمیرگان استانبول بروید! این پارک در سواحل اروپایی بوسفورس قرار داشته و به معنای واقعی کلمه بهشت روی زمین است. هر جا را که نگاه کنید گل است و بلبل. هر قدمی که بر میدارید پارک بازی هست برای بچه ها! پس یکی از بهترین جاها برای ریلکس کردن و وقت گذراندن با خانواده همین پارک است.

اگر هم دلتان نمی خواهد وسیله های پیک نیک با خودتان بردارید از رستوران های عالی و با کیفیت این پارک دیدن کنید. غذاهای اصیل و خوشمزه ترکی را می توان در یکی از سه رستوران ایمیرگان پیدا کرد.

علاوه بر این اگر خوش شانس باشید و در ماه آوریل گذرتان به این پارک بخورد می توانید در نمایشگاه بین المللی گل لاله هم دیدن کنید.

23. نمایشگاه اتومبیل های کلاسیک استانبول

نمایشگاه اتومبیل های کلاسیک استانبول

نزدیک به 50 نمونه از ماشین های کلاسیک و تاریخی که مدل شان به دهه 90 بر می گردد را در می توان در موزه اورال آتامان پیدا کرد. این نمایشگاه همه مدل ماشینی دارد؛ از فورد مدل T تورینگ کار سال 1926 گرفته تا مرسدس بنز جیمز باند مدل سال 1955. موتورهای قدیمی و کلاسیک هارلی دیویدسون هم در این کلکسیون پیدا می شوند. اگر هم گرسنه تان شد می توانید در مرکز این موزه غذاهای سنتی و اصیل ترکی بخورید.

24. پارک گلخانه

پارک گلخانه

پارک تمیز و دیدنی گلخانه یکی دیگر از جاهایی است که هم برای توریست ها و هم برای محلی ها جاذبه دارد. بهتر از همه اینکه این پارک در مرکز شهر قرار دارد. مکان برای پیک نیک، ورزش و یا حتی دویدن در این پارک به وفور یافت می شود. البته که فواره های دیدنی آب و پل های بسیار زیبایی هم در این پارک هستند. این پارک در نزدیکی کاخ توپکاپی قرار دارد.

25. پارک ییلدیز

پارک ییلدیز

این پارک در سواحل رودخانه بوسفورس و درست رو به روی کاخ چیراگان قرار دارد. جالب است بدانید که ییلدیز یکی از بزرگترین پارک های ترکیه است که پوشش گیاهی متنوعی داشته و مانند نمایشگاهی از درختان و گیاهان متفاوت به شمار می رود.

26. مینیاترک : مینایتوری از استانبول

مینیاترک  مینایتوری از استانبول

مینیاترک به معنای واقعی کلمه دوست داشتنی است. بیش از دو دهه است که این مینیاتور از دیدنی های استانبول قلب و روح توریست ها را درگیر خودش می کند. توجه به جزییات در این مینیاتور دیدنی و غیر قابل باور است. مینیاترک یکی از دیدنی های استانبول ترکیه است که حتما باید ببینید.

27. تپه کاملیکا

تپه کاملیکا

اگر به دنبال ثبت بهترین عکس ها از استانبول هستید به تپه کاملیکا بروید. این تپه با داشتن ارتفاع 280 متری بهترین ویو از دیدنی های استانبول را دارد. دره های شیبدار تپه به سمت بوسفورس قرار داشته و از این نظر هم ارزش دیدن و لذت بردن دارند. البته مسجد زیبای بالای قله را هم نباید جا انداخت.

28. دریای سیاه

دریای سیاه

اگر دوست داشته باشید می توانید چند ساعتی از مرکز شهر استانبول شلوغ دور شده و مینی توری به سمت دریای سیاه داشته باشید. جنگل های پوشیده از درخت اطراف دریای سیاه یکی از زیباترین پس زمینه های عکس های شما در این شهر خواهد بود. پس فرصت برای شنا، حمام آفتاب گرفتن در تابستان و حتی ماهی گرفتن هم خواهید داشت.

مگ تک

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.