بهترین داروی گیاهی برای روشن شدن پوست صورت

برای داشتن پوستی زیبا،جوان و همچنین برای سفید و شفاف بودن آن، پوست نیازمند غذاهایی است که مملو از ویتامین C مانند پرتقال ، گریپ فوروت،انبه، زغال اخته، توت فرنگی و کلم بروکلی… ویتامین E مانند آووکادو، روغن زیتون، بادام وکیوی… اسید های چرب امگا موجود در ماهی وخوردن اسفناج، هویج،سیب زمینی شیرین و… است. بهترین داروی گیاهی برای روشن شدن پوست صورت همان مواد ساده داخل آشپزخانه است، که می توانید براحتی پوستتان را تقویت کنید.

بهترین داروی گیاهی برای روشن شدن پوست صورت

بهترین داروی گیاهی برای روشن شدن پوست صورت می تواند مخلوطی از آرد نخود، باقالى، جو، نشاسته، کتیرا، تخم ترب را با شیر آماده کنید و آن را به مدت ۱۰ شب روى صورت بمالید و صبح با آب ولرم بشویید.

بهترین داروی گیاهی برای روشن شدن پوست صورت می توانید نشاسته، کتیرا و بادام شیرین پوست ‏کنده را با هم ترکیب کرده و به همراه آب (عصفر) در شب به صورت خود بمالید و صبح روز بعد  با دمنوش بابونه و بنفشه‏ صورت خود را خیس کنید و سپس با آب ولرم بشویید. در روشی دیگر نشاسته، کتیرا و بادام شیرین را به شیر اضافه و ترکیب کنید و روى صورتتان بمالید بهتر است با آب ولرم بشویید. به مدت یک هفته این کار را انجام دهید تا اثر آن را ببینید.

خواص ماسک لیمو و عسل برای پوست صورت چیست؟

پوست پرتقال را ابتدا به مدت 2 تا 3 روز در نور خورشید خشک کنید. هنگامی که کاملا خشک شدند، پودرشان کنید و بعد یک قاشق غذا خوری از پودر بدست امده را با ماست ترکیب کنید تا یک خمیر نرم بدست آید. سپس آن را بر روی پوستتان بمالید و بعد از 20 دقیقه با آب ولرم بشویید ، این ماسک را هر شب فبل از خواب انجام دهید. این ماسک برای انواع پوست مناسب میباشد.

بهترین داروی گیاهی برای روشن شدن پوست صورت

بهترین داروی گیاهی برای روشن شدن پوست صورت می توانید آب نصف یک گوجه را بگیرید و با جو دوسر مخلوط کنید و به خوبی ترکیب کنید.این ترکیب را روی پوست خود بمالید و بعد از 20 دقیقه با آب ولرم بشویید. می توانید این کار را 2 تا 3 بار در هفته تکرار کنید.

بهترین داروی گیاهی برای روشن شدن پوست صورت

کدو تنبل خرد شده را باکمی آب پخته و سپس درون یک مخلوط کن بریزید. 2 قاشق چای خوری از پوره کدو را با عسل و شیر مخلوط کنید تا زمانی که یک ترکیب خمیری بدست آید و بعد آن را بر روی صورت خود بمالید و بعد از 20 دقیقه با آب ولرم بشویید. این کار را 2 الی 3 بار در هفته قبل از خواب تکرار کنید. البته این ماسک برای پوست های چرب، نرمال مناسب است.

بهترین داروی گیاهی برای روشن شدن پوست صورتیک عدد سیب زمینی را پوست کنید و خرد کنید و بعد آنها را روی قسمتهایی که میخواهید روشن تر شوندبمالید و بعد از  20 دقیقه با آب بشویید . و یا می توانیدآب سیب زمینی ها را بگیرید و با استفاده از یک تکه پنبه روی پوستتان بمالید. می توانید 3 بار در هفته تکرار کنید.البته این ماسک برای انواع پوست مناسب است.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.