بهترین روش کاشت مو در دنیا که کمترین عوارض را دارد!

در این مقاله دو تا از بهترین روش های کاشت مو (FUE و DHI) که عوارض کمی دارند را با هم مقایسه می کنیم تا شما را در انتخاب بهترین گزینه همراهی کنیم.

این روزها روش های کاشت مو به علت پیشرفت روزافزون تکنولوژی شکل های بسیار متنوعی به خود گرفته است. به هر کیلینیکی که بروید روش های متفاوتی را پیش رویتان می گذارد تا جاییکه نمی دانید کدام را انتخاب کنید. با وجود این همه روش های متنوع انتخاب کردن واقعا سخت است. خیلی ها نمی دانند که بهترین روش کاشت مو چیست و هر کدام از این روش ها چه مزایا و معایبی دارند. البته اصلا جای نگرانی نیست. چون این بار قصد دارم دو مورد از اساسی ترین روش های کاشت مو را که از گذشته تا به امروز اعمال می شوند برایتان مو به مو توضیح دهم. با من در این مطلب از سایت مینویسم همراه باشید تا با بهترین روش کاشت مو در دنیا که کمترین عوارض را دارد، FUE و DHI آشنا شوید.

مطالب پیشنهادی: هزینه کاشت مو در سال 1401

1. کاشت مو به روش FUE

روش FUE یکی از رایج ترین و بهترین روش های کاشت مو و انتخاب اول خیلی از افراد است. برخلاف روش سنتی تر FUT که مخفف (Follicular Unit Transplantation به معنی پیوند واحد فولیکولی) می باشد، در روش FUE تارهای مو مستقیما از پوست سر خارج شده و مجدد در قسمت های طاسی سر کاشت می شود و هیچ زخم و اسکاری به جای نمی گذارد. یعنی پس از کاشت پوست شما حالتی کاملا طبیعی خواهد داشت.

اولین قدم در کاشت مو به روش FUE برداشت 1 تا چهار عدد از فولیکول های مو است که به نام گرافت شناخته می شوند. استخراج فولیکول ها که تمام شد پزشک از تیغ های بسیار ریزی استفاده می کند تا کانال های کاشت را در پوست سر باز کند. پس از باز شدن کانال های کاشت، گرافت ها در محل خودشان قرار می گیرند.

افرادی که به روش FUE کشت می کنند تا دو ماه پس از پروسه نتایج را خواهند دید. البته نتایج واضح تر از شش ماه بعد و نتایج قطعی رشد از 12 تا 18 ماه بعد قابل رویت هستند. لازم به ذکر است که یکی از بهترین مزایای کاشت مو به روش FUE دوران کوتاه تر ریکاوری و درد کمترش است چرا که بخیه ای وجود ندارد و کانال های کاشت بسیار ریز هستند. به همین دلیل گفته می شود که کاشت مو به روش FUE از بهترین روش های ممکن است؛ نتیجه بهتر، درد کمتر، بدون اسکار و در نتیجه زیبایی و اعتماد به نفسی است که حاصل می شود!

2. کاشت مو به روش DHI

کاشت مو به روش DHI نیز یکی از بهترین روش های کاشت مو، شناخته شده که از FUE جدیدتر بوده و به خاطر اسکار و ظاهر طبیعی که پس از کاشت دائما با FUE مقایسه می شود. در مرحله اول این روش کاشت، فولیکول های مو یک به یک با ابزاری خاص استخراج می شوند. پس از این فولیکول ها درون ابزار خاصی قرار داده شده و ایمپلنت موها در ناحیه دریافت کننده آغاز می شود. در کاشت مو به روش DHI باز شدن کانال ها و کاشت فولیکول ها همزمان انجام می شود.

زمان ریکاوری و بروز نشانه های رشد هم در این دو روش با هم مقایسه می شوند. نتایج کاشت به روش DHI معمولا از 12 تا 18 هفته پس از کاشت خودشان را نشان می دهند. لازم به ذکر است که در روش FUE پزشک خودش کانال ها را باز می کند و فولیکول ها را ایمپلنت می کند. این در حالی است که در روش DHI ابزاری خاص به پزشک در این دو پروسه کمک می کند.

مطالب پیشنهادی: عوارض و فواید کاشت مو

 کاشت مو FUE چه تفاوتی با DHI دارد؟

اولین تفاوت کاشت مو FUE و DHI در تصویر زیر نمایان است! به عبارتی خط رویش مو جلوی سر در روش DHI بسیار طبیعی و پر خواهد بود اما در روش FUE اینطور نیست.

 کاشت مو  FUE چه تفاوتی با DHI دارد؟

مهم ترین تفاوت دیگر بین این دو روش چگونگی کاشت یا ایمپلنت فولیکول های مو در ناحیه دریافت کننده است. برای مثال در کاشت به روش FUE کانال ها پیش از کاشت باز می شوند و جراح گرافت ها را به صورت دستی وارد کانال ها می کند. این در حالی است که در کاشت به روش DHI جراح ابزار مخصوص به نام Choi pen داشته و ایمپلنت با این ابزار انجام می شود. با کمک این ابزار کاشت بلافاصله پس از برداشت و باز کردن کانال ها انجام می شود. علاوه بر این، FUE روشی مرحله است. یعنی اول فولیکول ها جمع آوری می شوند، سپس کانال ها باز شده و در آخر هم کاشت انجام می شود.

مقایسه نتایج کاشت مو به روش FUE و DHI

موفقیت در کاشت به روش FUE به چگونگی باز شدن کانال ها بر می گردد. به عبارت دیگر اگر کانال ها به خوبی باز شوند کاشت شما هم درصد موفقیت بیشتری خواهد داشت. در نتیجه جراحی موفقیت آمیز به روش FUE، شما موهایی سالم و پرپشتی خواهید داشت. یعنی اگر همه کانال ها به خوبی باز شوند و جراحی موفقیت آمیز باشد شما موهایی با ظاهری بسیار طبیعی و خوب خواهید داشت که در همه موارد به بهترین صورت خود اتفاق نمی افتد. همان طور که قبلا هم گفتم نتایج معمولا پس از شش ماه نشان داده می شوند. نتایج نهایی هم پس از 12 ماه خودشان را نشان می دهند.

اما اگر به دنبال روش کاشت مویی هستنید که کمترین عوارض را داشته باشد، روش DHI برای شما بهتر است. با این روش، پس از کاشت هیچ ریزش مویی نخواهید داشت. علاوه بر این موهای کاشته شده تا پایان عمر ماندگاری خواهند دشت. در واقع کنترل زاویه، عمق و پوزیشن ایمپلنت در کاشت به روش DHI خیلی بالاتر و بهتر از FUE است.

معمولا 12 ماه پس از هر دو روش جراحی نتایج نشان داده می شوند. زمان بهبودی در هر دو روش هم یکسان و خیلی کوتاه است. این را هم بگویم که سن افراد در کاشت مو خیلی تاثیر گذار است. البته کاشت مو برای هر کسی که بالای 18 سال داشته باشد ممکن و تاثیر گذار است. در عین حال متخصصان توصیه می کنند که برای کاشت از سن بالای 25 سال اقدام شود. چرا که الگوی های ریزش مو در جوانی هنوز کامل نیستند و ممکن است پس از کاشت حالت متفاوتی از ریزش دیده شود.

مطالب پیشنهادی: مقایسه آمار کاشت مو در ایران با سایر کشورها

کدام روش کاشت مو برای شما بهتر است؟

در مقایسه با FUE ،DHI روشی جدیدتر است و به افراد زیر 35 سال بیشتر توصیه می شود. دلیلش هم این است که ریزش مو در افراد زیر 35 سال به اندازه سایر گروه های سنی آنقدری پیشرفته نیست. نسبت موفقیت هم در این گروه سنی بالاتر است. از سوی دیگر کاشت مو به روش  FUE هم تقریبا امن و بدون عارضه جانبی بوده و تنها اسکار های کوچک سفید بر پوست باقی می گذارد.

لازم به ذکر است که گاهی عفونت و مرگ بافت هم در محل ایمپلنت رخ می دهد؛ البته فقط گاهی! از سوی دیگر در کاشت به روش DHI تعداد بالایی از فولیکول ها قابل کشت هستند؛ نزدیک به 4000 فولیکول در یک دوره!

علاوه بر این در کاشت به روش DHI می توانید جهت و سایز رشد موهایتان را بنا به سلیقه خودتان انتخاب کنید. از سوی دیگر FUE هم توصیه می شود؛ چرا که مناطق بزرگتری از سر را نسبت به DHI کاور می کند. در واقع در کاشت به روش DHI مناطق کوچک تر در زمانی سریع تر و با پر پشتی بیشتری ایمپلنت می شوند. اما میزان موفقیت در کاشت به هر دو روش FUE و DHI حدود 95 درصد است. پس هر دو روش کاملا امن و موثر هستند.

دمنوش گیاهی سریع‌ترین راه برای لاغری شکم و پهلو تا عید

‎ نوشیدن یک فنجان دمنوش و چای گیاهی در روز به شما کمک خواهد کرد تا وزن خود را به میزان دلخواهتون پایین بیاورید. دمنوش‌های گیاهی علاوه بر سم‌زدایی و فوایدی که برای بدن دارند، سریع‌ترین روش لاغری و چربی‌سوزی هم هستند و شما در مدت زمان کم، صاحب تناسب اندام شگفت‌انگیزی خواهید شد. برای شرکت در چالش ۱۲ کیلو لاغری با دمنوش گیاهی تا عید، همین الان میتونین مشاوره رایگان بگیرین.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.