بهترین مکان برای گذاشتن تلویزیون

بهترین جا برای گذاشتن تلویزیون

در این مطلب راهنمای انتخاب مکانی مناسب برای بهترین جا برای گذاشتن تلویزیون را مطالعه می نمایید.

چه به تازگی به خانه جدیدی نقل مکان کرده باشید و چه در حال تغییر چیدمان مبلمان خود هستید، یکی از سؤالاتی که ممکن است از خود بپرسید این است که  “بهترین مکان برای گذاشتن تلوزیون کجاست؟”  از آنجایی که تلویزیون‌های جدید بزرگ‌تر، عریض‌تر نسبت به تلویزیون های قدیمی هستند، پیدا کردن موقعیت مناسب برای آن به طور فزاینده‌ای دشوار می‌شود. ما در این مطلب خواهیم گفت که بهترین جا برای گذاشتن تلویزیون کجاست؟

بهترین مکان برای گذاشتن تلویزیون

بهترین مکان برای گذاشتن تلویزیون جایی است که مستقیم مقابل چشم های شما باشد. چراکه با نگاه کردن به بالا یا پایین برای دیدن صفحه، به گردن یا چشمان خود فشار نیاورید.

از آنجایی که معمولا تلویزیون را در پذیرایی و اتاق نشیمن قرار می دهند، منطقی ترین جا برای گذاشتن  تلویزیون روبروی یک مبل است. نکاتی که باید هنگام قرار دادن تلویزیون در نظر بگیرید به شرح زیر است:

1. سالن 

به چیدمان سالن خود توجه کنید. پنجره ها و درها در کدام دیوارها قرار دارند؟ در حالت ایده‌آل، می‌خواهید تلویزیون خود را دور از مکان‌های شلوغ و در زاویه‌ای قرار دهید که نور خورشید از پنجره‌ها باعث ایجاد تابش خیره کننده روی صفحه نمایش شما نشود. قبل از پیدا کردن مکانی برای سوراخ کردن دیوار و نصب تلویزیون، جای گذاشتن مبل را بررسی کنید.

2. مبلمان

دومین نکته ای که باید زمان انتخاب بهترین جا برای قرار دادن تلویزیون به آن توجه کنید “مبلمان” است. نحوه چیدمن مبلمان شما نباید به گونه ای باشد که مهمانان شما برای مشاهده تلویزیون مجبور به چرخاندن مبلمان خود باشند. باید با توجه به نقشه پذیرایی منزل تان مبلمان را به گونه ای بچینید که تماشای تلویزیون و همچنین صحبت با یکدیگر به سهولت قابل انجام باشد.

3. تلویزیون

همانطور که قبلا ذکر شد، سایز تلویزیون های مدرن و امروزی به اندازه قبل نیستند. با ورود تلویزیون های سه بعدی به خانه هایمان، باید مکان مناسبی برای آن انتخاب کنیم. اندازه تلویزیون می تواند به شما کمک کند تا بهترین مکان را برای آن تعیین کنید، خواه در وسط سالن باشد برای سرگرمی یا بالای شومینه قرار گیرد.

اگر شما مستقیماً به آنها نگاه نکنید، تلویزیون های LCD می توانند تار به نظر برسند، بنابراین مطمئن شوید که می توانید تلویزیون را از هر زاویه (یا حداقل از هر صندلی در اتاق) به خوبی تماشا کنید.

تلویزیون چقدر باید بزرگ باشد؟

اینکه تلویزیون شما چقدر باید بزرگ باشد و چقدر باید از مبل فاصله داشته باشد دو روی یک سکه هستند. به طور کلی، این روزها گرایش به سمت تلویزیون های بزرگتر است. به خصوص با فناوری وضوح بالا، مردم به ندرت متوجه بزرگی بیش از حد تلویزیون می شوند، اما اگر مقیاس خیلی کوچک باشد، قطعا متوجه می شوند.

بهترین فاصله تماشای تلویزیون چیست؟

گفته می شود، تلویزیون ها در اندازه هایی هستند که با فاصله قابل قبولی برای تماشای تلویزیون مطابقت دارد:

  • صفحه نمایش 26 اینچی = 3 تا 5.5 فوت
  • صفحه نمایش 32 اینچی = 4 تا 6.5 فوت
  • صفحه نمایش 37 اینچی = 4.5 تا 7.5 فوت
  • صفحه نمایش 40 اینچی = 5 تا 8.5 فوت
  • صفحه نمایش 46 اینچی = 6 تا 9.5 فوت
  • صفحه نمایش 52 اینچی = 6.5 تا 11 فوت
  • صفحه نمایش 58 اینچی = 7 تا 12 فوت
  • صفحه نمایش 65 اینچی = 8 تا 13.5 فوت
  • صفحه نمایش 70 اینچی = 9 تا 15 فوت

شاید به جای حفظ این جدول بهتر باشد فقط یک قانون کلی را به خاطر بسپارید: فاصله توصیه شده برای مشاهده 2.5 برابر طول مورب تلویزیون است. در تلویزیون های با وضوح بالا، 1.5 برابر طول تلویزیون ممکن است مناسب تر باشد.

تلویزیون را به دیوار نصب کنیم یا روی پایه؟

به لطف تلوزیون های صفحه‌ تخت، معمولاً می‌توانید فضایی را روی دیوار پیدا کنید که برای نصب تلویزیون به دیوار محکم باشد. گذاشتن تلویزیون بر روی یک  میز یا کنسول گزینه و راه حل خوبی برای پنهان کردن همه سیم های متصل به تلوزیون می باشد.

چه تصمیم داشته باشید تلویزیون را روی یک کنسول قرار دهید یا آن را روی دیوار نصب کنید، بهترین ارتفاع برای تلویزیون در واقع یکسان است – سطح چشم برای فردی که روی مبل می نشیند. به طور کلی، این بدان معناست که مرکز تلویزیون بدون توجه به اندازه تلویزیون باید حدود 42 اینچ بالاتر از زمین باشد.

مگ تک

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.