بهترين رستوران های ایرانی و خارجی در دبی؛ با عکس، شماره و آدرس

اسامی بهترین رستوران های دبی شامل بهترین رستوران های ایرانی دبی و بهترین رستوران های عربی و خارجی دبی همراه با عکس، شماره تماس، آدرس و آدرس سایت یا پیج اینستاگرام را اینجا بخوانید.

بهترین رستوران های ایرانی و خارجی در دوبی

رستوران های خوب دبی

آشپزی ایرانی به طعم عالی و رنگارنگ بودن در دنیا معروف است. رستوران های ایرانی در سراسر دنیا محبوب بوده و به خاطر استفاده از بهترین مواد اولیه و چاشنی هایی با عطر فوق العاده افراد زیادی را به سمت خود جذب می کنند. این بار تصمیم دارم بهترین رستوران های ایرانی را در یکی از بهترین مقاصد گردشگری دنیا، دوبی به شما معرفی کنم. البته در ادامه لین مطلب به بهترین رستوران های خارجی این شهر توریستی هم اشاره خواهد شد. با من و مجله «مینویسم» در این مطلب همراه باشید.

بهترین رستوران های ایرانی دوبی

رستوران ایران زمین دبی

بهترین رستوران های ایرانی دبی ایران زمین

رستوران ایران زمین مشهور ترین رستوران ایرانی در دوبی بوده و در منطقه دوئین در دوبی قرار دارد. البته باید اشاره کنم که این رستوران چندین و چند شعبه دیگر در سراسر شهر داشته و به داشتن اتمسفری ایرانی معروف است.

انواع و اقسام غذاهای ایرانی در این رستوران سرو می شوند از جمله: کباب بره با پیاز زعفرانی و روغن زیتون،

کباب سلطانی با گوشت ساطوری شده از فیله گوسفند

و البته انواع سالادها و سوپ های خوشمزه ایرانی

 • لوکیشن: طبقه همکف ساختمان مرکزی بلوار شیخ محمد ابن رشید، دبی داون تاون
 • زمان فعالیت رستوران: 8:30 شب تا 2 صبح
 • تلفن تماس: 0097144476656
 • وب سایت: iranzaminonline.com

رستوران صدف دبی

رستوران صدف بهترین رستوران های ایرانی دبی

یکی دیگر از مشهورترین رستوران های ایرانی در دوبی رستوران صدف است. بهترین و خوشمزه ترین غذاهای ایراتی در این رستوران سرو می شوند از جمله: کباب های ایرانی، سالاد و سوپ از همه نوع.

باید اشاره کرد که صدف از پر طرفدراترین رستوران های ایرانی هم هست چرا که سرآشپز تمام غذاها را با دستور پخت سنتی آماده می کند. گوشت های گریل شده با برنج های کره ای این رستوران خیلی پر طرفدار هستند. منوی این رستوران شامل غذای اصیل، سوپ و سالاد و دسر می شود.

 • لوکیشن: ریقا ال بوتین، هتل کونکورد، المختوم
 • زمان فعالیت رستوران: 12 ظهر تا 12 نیمه شب
 • شماره تماس: 0097142221622
 • وب سایت: Instagram.com/sadafuae

رستوران الاستاد کباب خاص

بهترین رستوران های ایرانی دبی رستوران الاستاد دبی

همچنین ببینید: بهترین مراکز خرید در دبی

الاستاد یکی از پر طرفدارترین کبابی های دوبی بوده، و در عین حال هم برای محلی ها و هم برای توریست ها مقرون به صرفه است. خوشمزه ترین کباب های ایرانی در کنار بهترین سالاد ها و سس ها در این کبابی سرو می شوند. اگر به دنبال حس کردن طعم جوجه کباب ایرانی، برنج زعفرانی و اتمسفری راحت و آرام برای لذت بردن هستید به این رستوران بروید.

 • لوکیشن: ایستگاه مترو، امسلی، نزدیک الفهیدی، الحریا
 • زمان فعالین رستوران: 11 ظهر تا 1 صبح
 • وب سایت: alustadspecialkabab.has.restaurant

رستوران گرند آبشار

بهترین رستوران های ایرانی دبی گرند آبشار

یکی از رستوران های صدر نشین در لیست بهترین رستوران های دوبی، گرند آبشار است. طراحی و معماری این رستوران از تمدن پارسیان الهام گرفته و بسیار خارق العاده است. در این رستوران روزانه نان های تازه و داغ ایرانی پخته می شود. پیشنهاد می کنم جمعه ها به این رستوران بروید چرا که خوشمزه ترین غذاهای ایرانی به صورت سلف سرویس و با قیمتی بسیار مناسب ارائه داده می شوند. لازم به ذکر است که این رستوران در مناسب های مختلف همراه شما خواهد بود. پس می توانید به وب سایتشان سر بزنید و آنلاین غذا سفارش دهید تا پیک رایگان گرند آبشار غذای خوشمزه تان را در اسرع وقت بیاورد.

 • لوکیشن: خیابان 24 12 اِی، ام سقیم، ام سقیم 1
 • زمان فعالیت رستوران: 12 ظهر تا نیمه شب
 • تلفن تماس: 0097143940940
 • وب سایت: grandabshar.com

رستوران کبابی

بهترین رستوران های ایرانی دبی رستوران کبابی دبی

کبابی یکی دیگر از رستوران های خوب ایرانی است که غذاها را با دیزاینی عالی در بشقاب های رنگارنگ برای مشتری ها می فرستد. سرآشپزها این رستوران غذاهای ایرانی را با شیوه پخت سنتی شان درست می کنند. پس درکبابی اصیل ترین طعم غذاها را تست خواهید کرد.

منوی این رستوران شامل غذاهای گریل و کبابی شده در کنار با کیفیت ترین برنج های ایرانی است. در میان بهترین کباب های این رستوران هم می توان به سلطانی، جوجه کباب زعفرانی، و انواع متفاوتی از سوپ و سالاد و ساندویچ ها اشاره کرد.

 • لوکیشن: خیابان الجریا، الورقا، الورقای 1.
 • زمان فعالین رستوران: از 10 صبح تا نیمه شب
 • تفلن تماس: 0097142800804
 • وب سایت: facebook.com

رستوران حاتم

بهترین رستوران های ایرانی دبی رستوران حاتم دبی

مطلب پیشنهادی: بهترین هتل های دبی

رستوران حاتم در یکی از بهترین مراکز تجاری دنیا، ورد سنتر دوبی و در خیابان شیخ زاید قرار داشته و در سراسر شهر شعبه های دیگری هم دارد. این رستوران تراسی در فضای باز دارد و مهمانان می توانند در صورت تمایل غذای خود را در هوای آزاد نوش جان کنند.

خوشمزه ترین، و اصیل ترین غذاهای ایرانی در این رستوران سرو می شوند: از جمله کباب ها که بخش جدا نشدنی از منوی ایرانی هاست. کباب های متفاوت این رستوران همراه با ماست، سوپ و سالاد سرو می شوند.

 • لوکیشن: الریقا، دیرا
 • زمان بندی: 10 صبح تا نیمه شب
 • تلفن تماس: 0097142226658
 • وب سایت: alkhajauae.com/hatam

رستوران پارس

بهترین رستوران های ایرانی دبی رستوران پارس دبی

یکی از بهترین رستوران های ایرانی دوبی، پارس است. در این رستوران چهره های مشهور و سلبریتی ها را هم خواهید دید. چرا که بهترین و خوشمزه ترین غذاهای ایرانی اینجا سرو می شود.

 • لوکیشن: خیابان الدایافا، ساختمان ویلسون، فروشگاه شماره 19 و 20، طبقه همکف، خیابان دوم دسامبر
 • زمان فعالیت رستوران: 12 طهر تا نیمه شب
 • تلفن تماس: 009718004069
 • وب سایت: parsuae.com/pars/pars

رستوران الفاریج

بهترین رستوران های ایرانی دبی رستوران الفاریج دبی

رستوران و شیرینی پزی الفاریج در منطقه التورای دوبی قرار دارد. بسیاری از غذاهای خوشمزه ایرانی از جمله گریل ها و کباب ها در این رستوران سرو می شوند. کباب با ماست، تیکا با لیمو، جوجه با زعفران، تورتیلا با تخم مرغ، و بسیاری از غذاهای سنتی ایرانی را می توان در الفاریج نوش جان کرد.

 • لوکیشن: خیابان النهدا، التورا، التورای 1
 • زمان فعالیت رستوران: 24 ساعته باز است
 • تلفن تماس: 0097142615156
 • وب سایت: alfareejrestaurant.com

رستوران شبستان

بهترین رستوران های ایرانی دبی رستوران شبستان دبی

یکی از سنتی ترین و اصیل ترین رستوران های ایرانی که در ساختمان رادیسون قرار دارد شبستان است. بهترین ویو از شهر دوبی و بهترین غذاهای ایرانی را می توان در شبستان پیدا کرد. شبستان با استایلی ایرانی دیزاین شده و موسیقی زنده ایرانی هم در آن نواخته می شود. بنابراین یکی از بهترین رستوران ها برای دورهمی های خانوادگی همین جاست.

شبستان 5 منوی متفاوت دارد و در این میان یکی از منوها برای مهمانان گیاه خوار است. در میان غذاهای این رستوران می توان به ماهی کباب با نان لواش، برنج زعفرانی با جوجه کباب و کباب چیلی با گوشت بره مزه دار شده اشاره کرد.

 • لوکیشن: هتل رادیسون بلو دوبی دیرا، کریک، بانیاس
 • زمان فعالیت رستوران: 12:30 ظهر تا 11 شب
 • تلفن تماس: 0097142227171
 • وب سایت: : radissonhotels.com/en-us/hotels/radisson-blu-dubai-deira-creek/restaurant-bar/shabestan

رستوران خاتون

بهترین رستوران های ایرانی دبی رستوران خاتون دبی

خاتون یکی از زیباترین رستوران های ایرانی در میان بهترین های شهر دوبی است. خاتون درست رو به روی سوپر مارکت چوارتیرام قرار داشته و با سرو خوشمزه ترین غذاهای ایرانی در اتمسفری دوست داشتنی از مهمان هایش پذیرایی می کند.

 • لوکیشن: خیابان بی 26، میردیف
 • زمان فعالیت رستوان: 9 صبح تا 11 شب
 • تلفن تماس: 00971600543339
 • وب سایت: khatoon.ae

  بهترین رستوران های خارجی در دوبی

اِستِی به مدیریت یانیک آلِنو

استی یکی از رستوران هایی است که در دوبی ستاره میشلین دارند. غذاخوردن در استی یعنی تست کردن یکی از شاهکارهای هنری آلِنو و چشیدن طعم اصیل غذاهای فرانسوی. در استی تمام غذاها با بهترین مواد اولیه طبخ شده و هر لقمه می تواند سفری در دل اروپا باشد! استایل این رستوران چیزی فرای مرزهای هر رستوران دیگری در دوبی است. پس خاص بودن را هم در کنار طعم لذیذ غذاهای استی حس خواهید کرد!

این روزها سرویس دهی رستوران ها به اندازه طعم غذا اهمیت داشته و در جلب توجه مشتری ها تاثیر گذار است. استی یکی از رستوران هایی است که این قضیه را به خوبی می داند و با مدیریت درست و سرویس دهی مناسب در کنار طعم لذیذ غذاها مشتری ها را به سمت خود می خواند. حتی سازه این رستوران هم با فکر و طراحی درست ساخته شده است. این ساختمان سقف بسیار بلندی داشته و آثار هنری چشم نوازی در دیوارها به چشم می خورد. غذاخوردن در استی تجربه ای متفاوت است.

ایل رستورانته با مدیریت نیکو رومیتو

دومین رستوران دوبی که دو ستاره میشلین هم دارد ایل رستورانته با مدیریت نیک رومیتو است. این رستوران در هتل فوق لوکس بولگاری در دوبی قرار دارد. نیکو رومیتو یکی از شناخته شدن سرآشپز های ایتالیایی است که به استفاده از مواد اولیه سبک و سالم در طبخ غذاها شهرت جهانی دارد. غذهای رومیتو چربی و شکر بسیار کم اما چاشنی و طعمی فوق العاده دارند.

جیاکومو آمیکوچی یکی دیگر از سرآشپزان ایتالیایی به نام و منتقد ستاره دهنده میشلین در مورد نیکو رومیتو و رستورانته این چنین اظهار نظر کرده که «آشپزی این رستوران قابل اطمینان ، بشقاب هایش ایتالیایی اصیل و طعم ها پیچیده تر از آن هستند که در نگاه اول به نظر می رسند». اگر در دوبی هستید و شانس این را دارید که به ایل رستورانته بروید حتما منوی دگوستازیون را امتحان کنید.

هاکاسان

رستوران هاکاسان دبی

هاکاسان هم یکی از رستوران های ستاره دار میشیلین در دوبی است. البته جای هیچ تعجبی هم ندارد. چرا که دو شعبه دیگر این رستوران در لندن هم ستاره دار میشلین هستند. این رستوران تم کلوبی داشته و پلی لیست آهنگ هایش یادآور موزیک های شاد و زنده بارهاست. البته اتمسفر پارتی طور این رستوران چیزی از کیفیت و اصیل بودن غذاها کم نمی کند. غذاهای چینیِ این رستوران در دوبی نامبر وان هستند. برخی از غذاها هم فقط در دوبی طبخ می شوند مانند خرچنگ دریایی!

المنتها

رستوران المنتها دبی

المنتها در دبی و در هفتمین طبقه یکی از آیکون ترین ساختمان های دنیا، برج العرب قرار دارد. بنابراین هیچ کس برای پیدا کردن این رستوران دچار مشکل نخواهد شد. اگر می خواهید بهترین ویو شهر را در حین غذاخوردن تماشا کنید میزی سفارش دهید که در کنار پنجره های زمین تا سقف باشد. این رستوران توسط سواریو سبارگلی اداره شده و اکثر غذاهایش دستور پختی اروپایی دارند. در واقع منو غذاهای این رستوران کلاسیک فرانسوی بوده و گاها چاشنی های غذاهای مدیترانه ای هم در آنها استفاده می شود. نتیجه چنین ترکیبی هم می شود خوشمزه ترین غذاهای دنیا که البته ستاره میشیلن را هم به دست آورده است. البته لیستی از بهترین شامپاین های دنیا را هم در منوی نوشیدنی این هتل می توان پیدا کرد!

رستوران دی الیو

منوی رستوران دی الیو با الهام گرفتن از دریایی که دور تا دورش را گرفته، پر شده از غذاهای دریایی!  این رستوران هم ستاره میشلین داشته و تجربه چشیدن غذاهای ایتالیایی را به شهر دوبی آورده است. دی الیو به تازگی به برج العرب، آیکون ترین سازه در تمام امارات، نقل مکان کرده و از این رو در بازار داغ رستوران های واقع در این برج سر به فلک کشیده تازه وارد است. با این وجود مهمان ها محو دست پخت عالی سر آشپز این رستوران، آندریا میگلیاچیو شده اند. البته آکواریوم عظیم این رستوران را هم نباید در جذب مشتری دسته کم گرفت! همان طور که قبلا هم اشاره کردم اکثر غذاهای این رستوران از جزیره کاپری در ایتالیا و دریای دور تا دور برج العرب الهام گرفته شده و به همین خاطر دریایی است. پس اگر طرفدار این غذاها هستید و می خواهید بهترین طعم از اقیانوس را بچشید به این رستوران بروید.

فیلیا

رستوران فیلیا دبی

فیلیا یکی از برند های موفق رستوران داری در آمریکا و باهاماس بوده است. این رستوران زنجیره ای موفق شد در سال 2021 طعم اصیل غذاهای ایتالیایی اش را به امارات هم بیاورد. با وجود تازه وارد بودن، شهرت و آوازه غذاهایش خیلی زود در همه جا پر شد و خیلی زودتر از آنچه تصور می شد ستاره میشلین هم به آن تعلق گرفت! فیلیا رستورانی با غذاهای خوشمزه، طراحی داخلی بی نظیر و ویویی خارق العاده از طبقه هفتادم برج اس ال اس در دوبی است.

با این وجود، غذاها، لوکیشن و ویو عالی رستوران نیست که تا این حد خاصش کرده! این تیم آشپزی تماما خانم این رستوران است که موجب شهرتش شده! سر آشپز اردنی-فلسطینی این رستوران سارا آکل است که طعم بی نظیر ایتالیایی غذاها را خلق می کند.

جالب است بدانید که دستور پخت ایتالیایی غذاهای این رستوران سری بوده و در میان دختران این خانواده از نسلی به نسل دیگر گشته تا به دست سارا رسیده است. نام این رستوران، «فیلیا» در واقع برگرفته ای از واژه ایتالیایی «فیگلیا» به معنی دختر است که با دستور پخت سری و دخترانه رستوران هم همخوانی کامل دارد!

بنابراین ترکیبی از دستور پخت های اصیل ایتالیایی همراه با مدرنیتهِ سرآشپزی جوان را در این رستوران تجربه خواهید کرد!

اوزون

به ایازون بروید و یکی از میزهای کنار دریا را رزور کنید تا آرامش دریای دور تا دور این رستوران شما در بر بگیرد! روزهای این رستوران به همین سادگی و زیباییست. اما شب هایش! ایازون در شب به یکی از شلوغ ترین رستوران های دوبی تبدیل می شود و بهترین غذاهای آسیایی را برای مهمان هایش سرو می کند.

طراحی خاص این رستوران به گونه ای است که تمام میزها در کنار استخر قرار دارند. مهمان های این هتل در حین غذا خوردن حس شناور بودن در آب را خواهند داشت. یک راه پر پیچ و خم هم در میان آب های استخر و میزها وجود دارد که به سمت بار و میز سفارش غذا می رود. اگر می خواهید بهترین تجربه از این رستوران را داشته باشید میزی که کنار آب است را رزرو کنید.

لو پتیت میسون

رستوران Petite Maison دبی

لو پتیت میسون در مرکز بین المللی تجاری دوبی قرار داشته و منوی مدیترانه ای با چاشنی های فوق العاده ای از جنوب فرانسه را به مهان ها ارائه می دهد. در طبخ غذاهای این رستوران از تازه ترین کنگر فرنگی، کدو سبز، زیتون، گوجه فرنگی و فلفل ها استفاده می شود تا غذاهایی لذیذ، سبک و سالم سر میز مهمان ها بیاید. این رستوران را با نام مستعار ال گرند میسون هم می شناسند. چرا که فضای آن بسیار بزرگ بوده و برای دورهمی هایی با تعداد زیادی مهمان خیلی مناسب است.

الهدهیرا

الهدهیرا، رستورانِ هتل و اسپای الشمس است که از فرودگاه دوبی 60 دقیقه فاصله دارد. این اقامتگاه در میان تپه ماهورهای نزدیک بیابان های فرودگاه پنهان شده و حس غذا خوردن در آرامش و زیر ستاره ها را به مهمانانش ارائه می دهد. 14 ایستگاه غذا در این رستوران وجود دارد که غذاهای خوشمزه ای از خاورمیانه برای مهمان ها درست می کنند. سرگرمی های زنده و به روز این رستوران را هم نباید فراموش کرد. موزه فرهنگ و سنن امارات هم در کنار این رستوران قرار داشته و تم سنتی تری به آن می دهد.

ژنگ هی

رستوران ژنگ هیز دبی

رستوران ژنگ هی ویوی از برج العرب و خلیج پشت این برج آیکون در امارات را به مهمانانش ارائه می دهد. سرآشپزان این رستوران بارها برنده جایزه شده اند و به اینکه دستور پخت های مدرن غربی را با غذاهای اصیل چینی ترکیب کرده اند به خود می بالند. لوکیشن این رستوران هم به خاص بودنش می افزاید. ژنگ هی در دماغه کانال قرار داشته و سادگی را با ویو برج العرب و خیلج پشتش همزمان با هم دارد. پیشنهاد می کنم غذای مخصوص سرآشپز، جوجه فورچون بگر را حتما امتحان کنید!

نوبو دوبی

رستوران نوبو دبی

نوبو در هتل آتلانتیس دوبی قرار داشته و امکان ندارد کسی بعد از رفتن به آن پشیمان شود.  منوی آوانگارد این رستوران استایل ژاپنی را با فوت و فن آشپزی عربی در هم آمیخته و در عین حال کلاسیک های خاص و همیشگی خودش را هم دارد از جمله: سبوس سیاه داغ شده با سس سویای ژاپنی شیرین و ماهی دم زرد که با پوششی از فلفل هالپانو طعم دار شده است. جای هیچ تعجبی ندارد اگر بگویم یک بارِ مجزا برای سوشی هم در این رستوران هست. اطراف این بار با محوطه های خاصی برای دورهمی های شخصی تر احاطه شده است.

جالب است بدانید که مهمانان کنجکاو این هتل می توانند در کلاس های آشپزی این رستوران شرکت کرده و رازهای پشت پرده خوشمزه شدن غذاها در نوبو را با چشمان خود ببینند و یاد بگیرند. سرآشپز خلاق و مبتکر این رستوران نوبو ماتسوهیسا است!

رستوران بودا بار در دوبی

رستوران بودا بار دبی

بار بودا هم یکی از بهترین رستوران های دوبی بوده و در هتل گراس ونر قرار دارد. نام این رستوران به خاطر مجسمه بزرگی از بودا که در محوطه هتل قرار دارد «بار بودا» انتخاب شده. بار بودا رستورانی با سه بخش است؛ یک بار، یک رستوران، و یک غذاخوری در فضای باز رو به سمت دریای عرب. علت شهرت این رستوران کم نظیر غذای عالی، اتمسفر دلنشین و موسیقی عالی اش است که توسط دیجی اختصاصی اش نواخته می شود.

بهترین سوشی ها، غذاهای چینی و تایلندی در این رستوران سرو می شوند. بار این هتل هم محلی برای گرد همایی شاخص ترین چهره های دوبی است.

رستوران پیرچیک دبی

رستوران پیرچیک دبی

پیر شیک یکی از رمانتیک ترین رستوران های دوبی به دور از سر و صدای و شلوغی های شهر است. این رستوران در خلیج لاجوردِ دریای عرب قرار داشته و در گذشته جایزه بهترین غذاهای دریایی در تمام امارات را از آن خود کرده است. در این رستوران می توانید بهترین غذاهای دریای اروپایی را همراه با ویو خلیج دریای عرب و میزی که روی آب شناور است نوش جان کنید. مهمانان این هتل از قصر جمیرا که رستوران در آن واقع شده با کالسکه به سازه خودِ رستوران برده می شوند. فراموش نکنید که قبل از صرف غذای اصلی حتما نوشیدنی های با کیفیت این رستوران را هم امتحان کنید.

رودز w1

رستوران رودز w1 دبی

به نظر می رسد شهر دوبی به جذب سرآشپز های ستاره دار میشلین عادت کرده. یکی دیگر از این سرآشپز ها که در رودز کار می کند، گری رودز است. نام این رستوران در گذشته، به نام سرآشپزش، گری رودز بوده و به تازگی تغییر پیدا کرده است. لازم به ذکر است که گری در سال 1990 یکی از تاثیرگذار ترین سرآشپز های بریتانیایی بوده که شیوه های آشپزی انگلیسی را با فرانسوی ترکیب و معجزه ای به نام غذا را خلق می کرد. امروز افسانهِ طعم های خلق شده به دست گری با تیمی از سرآشپز های حرفه ای در رودزِ دوبی ادامه پیدا کرده است. مواد اولیه غذاهای خلاقانه این رستوران از تازه ترین ها بوده و تماما از اروپا تامین می شوند. البته که بهترین و هماهنگ ترین نوشیدنی های ممکن با هر مدل غذا هم اینجا سرو خواهد شد.

پشنهاد می کنم یکشنبه های این رستوران را امتحان کنید. چرا که در منو آبدارترین رٌست های گوشت به سبک انگلیسی هست! میزهای تراس و باغ می تواند ویویی پانوراما به مارینای شهر دوبی داشته باشد. هر چند دیزاین داخلی این رستوران به رنگ زرد و سبز خاصش هم واقعا چیزی از ویو مارینای دوبی کم ندارد!

مگ تک

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.