بهترین زمان مصرف قرص کلاژن جوانسازی پوست صورت

خانم هایی که به سلامت و زیبایی پوست خود اهمیت می دهند و از مواد غذایی حاوی کلاژن و قرص های آن استفاده می کنند اغلب این سوال را می پرسند که چه موقع بهترین زمان مصرف قرص کلاژن جوانسازی پوست صورت است؟

بدن انسان کلاژن را تجزیه می کند و آن را به عنوان آمینو اسیدهایی نگهداری می کند که هر وقت لازم شد از آن استفاده کند. اما این گونه نیست که کلاژن به طور خودکار موجب شفافیت پوست انسان شود.  مصرف قرص کلاژن باعث می شود که بدن انسان کلاژن بیشتری تولید کند. طبق پژوهش های انجام شده تولید کلاژن توسط بدن برای استخوان ها و مفاصل بسیار مفید است.

پیش از این مطلبی در رابطه با کلاژن چیست؟ و با مصرف کدام مواد غذایی کلاژن بدن را تامین کنیم؟ منتشر نمودیم می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر آن را مطالعه نمایید.

بهترین زمان مصرف قرص کلاژن برای جوانسازی پوست

همان اندازه که تشخیص مواد غذایی حاوی کلاژن و مصرف قرص کلاژن مهم است ، زمان مصرف قرص کلاژن به منظور تاثیر بیشتر آن ، از اهمیت بالایی برخوردار می باشد.

علاوه بر روش های درمانی گوناگونی که برای جوانسازی پوست استفاده می شود ، مواد خوراکی زیادی نیز وجود دارند که به شما کمک می کنند پوست خود را از پیری نجات دهید و جوانی دوباره را به آن برگردانید.

مراقبت‌های پوستی هنگام آخر شب و قبل از خواب و یا مصرف ویتامین C در هنگام صبح تاثیر یشتری روی پوست می گذارد. اما سوال اینجاست که آیا زمان ایده‌آلی برای مصرف مکمل‌های کلاژن ساز و افزایش تاثیر مثبت آن‌ها وجود دارد؟

برای پاسخ به این سوال دو نظریه وجود دارد. به عقیده برخی کارشناسان زمان مصرف قرص کلاژن (محلول یا به صورت قرص)، صبح ها و با معده خالی است. با ای وجود برخی دیگر می گویند چون شب ها، سلول های پوست در حال جوانسازی است که شامل تولید کلاژن می شود و  زمان مناسب برای مصرف قرص کلاژن را شب ها می دانند.

قرص کلاژن

10 کار بسیار مهم برای داشتن پوست صاف و سفید؛ بدون لک و بدون جوش

به نظر می رسد هر دو نظریه درست باشد اما کدام بهترین روش مصرف قرص کلاژن است؟ دکتر هادلی کینگ متخصص پوست در Skinney Med Spa شهر نیویورک معتقد است که مکمل های کلاژن دار به وسیله اسید معده (چه پر چه خالی) اسید های آمینه برای ساخت کلاژن را می شکند، پس استدلالی که می گوید بهتر است قرص کلاژن را با معده خالی مصرف کنید رد می شود.

با توجه به مقاله منتشر شده در سال 2019 که توسط سایت naturalforce  اشتراک گذاری شده است در ابتدا باید مشخص کنید که هدف شما از مصرف قرص مکمل کلاژن ساز چیست؟ در صورتی که هدف شما از مصرف قرص مکمل کلاژن سلامت و زیبایی است،می‌توانید با بهینه کردن زمان مصرف قرص کلاژن،تاثیر آن را افزایش دهید.

اگر سلامتی مفاصل و التهابات آن مد نظر شماست بهتر است این قرص را هنگام عصر مصرف کنید تا با استراحت شبانه به عملکرد کلاژن کمک بیشتری کرده باشید . بهترین زمان استفاده از قرص کلاژن برای جوانسازی پوست صورت ، صبح ها می باشد مدتی پس از استفاده آن می توانید  شاهد بهبود و سلامتی پوست و مو ناخن هایتان باشید.

علائمی که نشان می دهد پوست به جوانسازی نیاز دارد

افزایش سن روی تمامی لایه های پوست تاثیر می گذارد که این موضوع با شروع تدریجی چین و چروک بر روی پوست آغاز می شود. با افزایش سن حجم پوست کم می شود. زیرا که کلاژن و الاستین پوست کم کم  از بین می رود و شل می شود. و همچنین،خاصیت کشسانی پوست بدن نیز تحلیل می رود.

علائمی که نشان می دهد پوست صورت شما نیاز به جوانسازی دارد عبارت اند از : بروز لک ، کک و مک ، قرمزی پوست ، چین و چروک ، شل شدن پوست در ناحیه فک و…

  • بروز لک ، کک و مک

تغییر رنگ پوست از پیری پوست خبر می دهد. حتی اگر در جوانی دچار کک و مک و لکه روی پوست خود مشاهده کردید نشان می دهد که مشکلاتی برای پوست شما ایجاد شده است. پس با مشاهده اولین نشانه های لک و کک و مک حتما برای درمان پوست اقدام کنید.

  • قرمزی پوست

یکی از علائمی که نشان می دهد پوست در به سمت پیری می رود قرمزی صورت است. قرمزی صورت بیشتر بر روی گونه ها و یا اطراف بینی ایجاد می شود. قرمزی پوست امکان دارد به دلیل قرار گرفتن در معرض نور مستقیم آفتاب بدون استفاده از ضد آفتاب باشد.

علائمی که نشان می دهد پوست به جوانسازی نیاز دارد

بیشتر بخوانید: تاثیر دارچین بر روی لک های پوستی شگفت انگیز است

  • چین و چروک

از دیگر عواقب قرار گرفتن در معرض نور آفتاب بدون استفاده از ضد آفتاب ایجاد چین و چروک در پوست می باشد. استرس نیز از دیگر عوامل بروز چین و چروک در پوست می باشد. هنگام استرس هورمون کورتیزول در بدن آزاد میشود و این امر باعث شکسته شدن کلاژن در بدن می شود.

  • شل شدن پوست در ناحیه فک

عموما در سن چهل سالگی رخ می دهد.  قرار گرفتن در معرض آفتاب بدون استفاده از ضد آفتاب  هم چنین می تواند از دلابل بروز این مشکل باشد. همچنین اگر  در دهه سی زندگی  اقدامات زیبایی و مراقبتی را شروع نکنید این مشکل زودتر برای پوست شما رخ می دهد.

فروشگاه قطعات آسانسور

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید