بهترین زمان برای خوردن قرص زینک پلاس

چه زمانی برای خوردن قرص زینک پلاس مناسب است؟

با مطالعه این مقاله متوجه خواهید شد که بهترین زمان برای خوردن قرص زینک پلاس، چه زمانی است.

قرص Healtheries Zinc Plus منبع غنی روی با منیزیم، منگنز و ویتامین های A و B6 می باشد. روی یک ماده معدنی ضروری برای بدن است، که از طریق غذاها جذب بدن می شود. در کنار آهن، روی رایج ترین ماده معدنی در بدن محسوب می شود. روی نقش مهمی در سیستم ایمنی، تولید مثل، رشد، چشایی، بینایی و بویایی، لخته شدن خون و عملکرد مناسب انسولین و تیروئید دارد. در این مطلب شما بهترین زمان برای خوردن قرص زینک پلاس را مطالعه می فرمایید. با ما همراه باشید. در صورت تمایل از سایر مطالب که در مورد قرص دایمیتکون و قرص کاباپنتین منتشر نمودیم بازدید نمایید.

زمان مناسب برای خوردن قرص زینک پلاس

معمولا کمبود زینک پلاس با علائمی نظیر کاهش وزن، ریزش مو، عفونت مزمن، افسردگی، کاهش اشتها و زیزش مو همراه است. اینکه چه زمانی قرص زینک پلاس را مصرف کنیم تا بهترین تاثیر را داشته باشد، سوال بسیاری از افراد می باشد. بهترین زمان برای مصرف قرص زینک پلاس، حداقل 1 الی 2 ساعت قبل از غذا و یا 2 ساعت بعد از غذا می باشد.

به این موضوع نیز توجه کنید که اگر بعد از خوردن قرص زینک پلاس دچار مشکلاتی مثل معده درد یا هر علائم دیگری می شوید بهتر می باشد قرص را با یک وعده غذایی مصرف کنید و این موضوع را با پزشک خود در میان بگذارید.

نحوه مصرف شربت و قرص زینک پلاس

زینک پلاس را بصورت قرص جوشان و شربت (معمولا برای کودکان زیر 12 سال) در داروخانه ها یافت. معمولا مصرف قرص زینک پلاس روزانه 1 عدد، توصیه می شود اما نحوه مصرف شربت آن در سنین مختلف، متفاوت می باشد.

مصرف شربت زینک پلاس برای کودکان به شرح زیر می باشد :

  • ۲ تا ۴ سال : روزانه ۲.۵ میلی لیتر
  • ۴ تا ۸ سال : روزانه ۵ میلی لیتر
  • ۸ تا ۱۲ سال : روزانه ۱۰ میلی لیتر

پزشکان برای افراد بالای 12 سال، معمولا مصرف قرص زینک پلاس را تجویز می نمایند.

هیچگاه قرص زینک پلاس را با موارد زیر مصرف نکنید

از مصرف قرص زینک پلاس با لبنیات (مانند شیر، دوغ و…) خودداری کنید چرا که کلسیم موجود در لبنیات مانع از جذب روی می شود.

از دیگر مواردی که نباید با قرص زینک پلاس مصرف شود، می توان به کافئین اشاره کرد. از مصرف کافئین دست کم یک ساعت بعد از مصرف قرص زینک پلاس خودداری کنید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.