آموزش بهترين روش تميز كردن پاركت بدون تغییر رنگ
بهترین روش سرمایه گذاری برای کودکان

»در این مطلب با نحوه صحیح تمیز کردن پارکت های چوبی و برق انداختن آنها آشنا خواهید شد«

شستن پارکت و کفپوش ، شاید در دید اول بسیار کاری ساده به نظر بیاید اما باید یکسری فاکتور ها رعایت شود تا به رنگ و همچنین روکش از جنس چوب آن آسیب نرسد تا هم عمری طولانی داشته باشد و هم زیبایی خود را تا سالها حفظ نمایید می توان گفت تمیز کردن پارکت به اندازه تمیز کردن آشپزخانه سخت است و باید به دقت این کار انجام شود. از این رو در این پست در خدمت افراد با سلیقه هستیم با موضوع “آموزش بهترين روش تميز كردن پاركت بدون تغییر رنگ و خرابی”. با استفاده از این روش می توانید در حفظ پاکیزگی و همچنین زیبایی پارکت منزل و همچنین دفتر کارتان که مستعد آلودگی است بکوشید.

آموزش روش های تمیز کردن پارکت های چوبی

روش های تمیز کردن پارکت مشابه به تمیز کردن درب چوبی است. از این رو می توانید از روش هایی همچون تمیز کردن پارکت با سرکه ، تمیز کردن پارکت با بخارشوی و تمیز کردن پارکت با مواد شوینده مخصوص و … با مواردی که در منزل دارید استفاده کنید تا آنها را مثل روز اول براق و تمیز کنید.

نکات قابل توجه هنگام تميز كردن پاركت :

  • به هنگام تمیز کردن پارکت حتما از یک دستکش و ماسک استفاده کنید.
  • قبل از تمیز کردن پارکت حتما گرد و غبار سطح آن را با جارو برقی تمیز کنید.
  • همیشه این نکته را بخاطر داشته باشید که ممکن است پارکتی که شما برای آپارتمان و یا مطب و دفتر کار انتخاب می کنید، ممکن است بعد ها به هر دلیلی به مقداری از آن نیاز پیدا کنید بنابراین بهتر است که همیشه یک بسته اضافه بر متراژ بخرید تا در مواقع ضروری از آن استفاده کنید.

گرد گیری پارکت

گرد گیری پارکت
گرد گیری پارکت

دوستان لازم است که بدانید اگر سطح کفپوش و پارکت شما زیاد کثیف و آلوده نیست همان گرد گیری با جارو برقی و دستمال نمدار کفایت می کند. با این روش آسیبی به پارکت نمی رسد در نتیجه باعث می شود که عمر طولانی داشته باشد. اگر می خواهید که سطح پارکت براق شود می توانید پس از گردگیری از اسپری های براق کنند مخصوص پارکت استفاده نمایید.

تمیز کردن پارکت با مواد شوینده

مواد شوینده بسیاری همچون اسپری های مخصوص برای شستن پارکت وجود دارد که می توانید با توجه به دستورالعمل نوشته شده روی برچسب پارکت را تمیز نمایید. دقت داشته باشید که به هیچ عنوان ریسک نکنید و از مواد شوبنده های با برند های معتبر استفاده کنید و همیشه مقدار از آن را روی بخش کوچکی که در معرض دید نباشد امتحان کنید و چند دقیقه صبر کنید اگر تغییر رنگ نداد از آن برای شستشوی همه پارکت ها استفاده نمایید.

تمیز کردن پارکت با مواد شوینده 
تمیز کردن پارکت با مواد شوینده

البته می توانید از مواد شوینده ای که در منزل دارید همچون مایع ظرفشویی و یا پودر رختشویی برای تمیز کردن پارکت های استفاده کنید. البته این روش برای اماکن پر رفت و آمد ماننده فروشگاه ها و دفاتر کار کاربرد دارد که مستعد آلودگی بسیاری است.

جهت انجام اینکار باید دو لگن رختشویی متوسط را از آب ولرم پر کنید. سپس در یک ظرف ۱/۵ پیمانه از مایع ظرفشویی و یا پودر رختشویی را به اضافه نمایید. با دست خوب محلول را هم بزنید.

سپس یک اسفنج نرم (نرم باشد که به رنگ پارکت آسیب وارد نکند) را به محلول آب و مواد شوینده آغشته نمایید و با دست فشار دهید تا آبش گرفته شود بعد با آن سطح پارکت ها را بشویید.

دقت داشته باشید : برای اینکه آب به پارکت اسیب نرساند باید سریع تر کف را با یک دستمال مخصوص زمین شوی از سطج پارکت های پاک نمایید و دستمال را در طرف حاوی آب بشویید تا مجددا از آن استفاده کنید.

تمیز کردن پارکت ها با سرکه

تمیز کردن پارکت ها با سرکه
تمیز کردن پارکت ها با سرکه

یکی از بهترین روش برای تمیز کردن پارکت های استفاده از سرکه ، که یک مواد پاک کننده طبیعی است استفاده کنید تا هیچ آسیبی به پارکت و کفپوش وارد نشود . جهت انجام اینکار کافیست ۳٫۵ لیتر آب گرم را به همراه ۱ فنجان سرکه و چند قطره روغن زیتون راب ا هم ترکیب نمایید. روغن زیتون باعث براق شدن سطح پارکت می گردد.

می دانید که بوی سرکه کمی آزار دهنده می باشد به هنگام کار با این محلول بهتر است که درب و پنجره های را باز بگذارید و یا کمی عصاره‌ی لیمو یا استقدوس را به ترکیب سرکه و آب اضافه کنید. اگر می خواهید می توانید یک فنجان آمونیاک به محلول استفاده کنید تا ph محلول کمی متعادل شود. سپس با یک اسفنج  دستمال زمین شوی سطح پارکت را بشویید.

تمیز کردن پارکت با بخارشوی

تمیز کردن پارکت با بخارشوی
تمیز کردن پارکت با بخارشوی

می توانید از بخارشوی برای تمیز کردن پارکت استفاده نمایید. بهتر است که درجه ان را به حد متعادل بگذارید و همچون تصویر فوق روکشی حوله ای و نرم را روی سری بخارشوی بکشید تا به هنگام تمیز کردن پارکت از خط و خش جلوگیری نماید. این روش برا ی پاک کردن چسب از روی پارکت بسیار موثر است.

استفاده از بخارشوی برای پاک کردن پارکتهایی که سطح صافی ندارند مناسب است و می تواند چرک ها و کثیفی ها را از سطوح نا مسطح خارج کند.

ونیسا

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید