چگونه توت فرنگی را بشوییم (بهترین و مطمئن ترین روش)

اگر قرار باشد فهرستی از محبوب‌ترین میوه‌ها تهیه کنید، شرط می‌بندم توت فرنگی در صدر این فهرست باشد. این میوه پرطراوت و خوش طعم در ماه‌های بهار و تابستان که فصل آن است، خوشمزه‌ترین و آبدارترین است، اگرچه حتی در فصول دیگر نیز می‌تواند در دستور پخت‌هایی مانند کیک توت‌ فرنگی، پای توت‌فرنگی-ریواس، پاندکیک توت‌فرنگی، گلت توت فرنگی، شربت توت فرنگی و لیموناد توت‌فرنگی خوشمزه باشد. در این مطلب به بهترین روش شستن توت فرنگی اشاره می کنیم.

وقتی یک کاسه توت فرنگی را از بازار خریداری می‌کنید، باید اقداماتی را انجام دهید تا مطمئن شوید که این میوه آماده استفاده است. اگرچه ممکن است وسوسه شوید که بلافاصله از داخل کاسه چند تا توت فرنگی بخورید، اما باید اطمینان حاصل کنید که توت فرنگی به درستی شسته شده باشد تا هرگونه آلودگی، آفت کش‌ها و حشرات ریز را از بین ببرید.

سطح پوست توت فرنگی به گونه ای است که می تواند محل تجمع آلودگی های محیطی، خاک و سم های شیمیایی باشد که ممکن است با شستن معمولی از بین نروند و مستقیما وارد روده شما شوند. بنابراین بهتر است بدانید که چگونه توت فرنگی را ضدعفونی کنیم.

روش صحیح شستن توت فرنگی

الیانا کایدانیان، متخصص تغذیه و متخصص تناسب اندام می‌گوید؛ اگرچه شستن ساده توت فرنگی زیر آب سرد یک گزینه آسان است، اما بهترین راه برای تمیز کردن توت فرنگی خیساندن آن در مخلوطی از نمک و آب است. با استفاده از حدود 1 قاشق غذاخوری نمک در هر فنجان آب، توت‌ فرنگی ها را به مدت پنج دقیقه در یک کاسه بزرگ آب سرد نمک خیس کنید. سپس آن‌ها را در یک آبکش بریزید و حدود یک دقیقه زیر آب سرد بشویید.

کایدانیان می‌گوید: « نمک دارای خاصیت ساینده است و به معنای واقعی کلمه می‌تواند هرگونه آلودگی سطحی را از بین ببرد. به همین دلیل است که آب نمک محلول بهتری برای شستشو نسبت به آب خالی است. این ترکیب همچنین به دلیل پایدار، ارزان و تهیه آسان بسیار عالی است و از طرف دیگر طعم توت فرنگی‌ها را تغییر نمی‌دهد.

در حالی که برخی منابع استفاده از جوش شیرین یا سرکه سفید مقطر را برای تمیز کردن توت فرنگی توصیه می‌کنند، کایدانیان می‌گوید بهتر است همه چیز را با نمک ساده انجام دهید. کایدانیان می‌گوید: «جوش‌شیرین یا سایر مواد پاک‌کننده می‌توانند در پوست نرم میوه جذب شوند و با آبکشی ساده به طور کامل از بین نروند» و این می‌تواند طعم و بافت میوه را به خطر بیندازد.

نکات کلیدی در شستن توت فرنگی

از آنجایی که انواع توت فرنگی به محض قرار گرفتن در معرض رطوبت خیلی زود خراب می‌شوند، فقط به اندازه‌ مصرف خود توت فرنگی بشویید. کایدانیان می‌گوید: «اگر می‌خواهید همه آن‌ها را بشویید تا آماده مصرف در یخچال نگهداری شوند، باید قبل از نگهداری آن‌ها را کاملاً خشک کنید تا خراب نشوند. می‌توانید توت فرنگی‌ها را با قرار دادن بر روی یک دستمال کاغذی تمیز یا حوله آشپزخانه خشک کنید. قبل از اینکه توت‌ها را در یخچال نگهداری کنید، به آرامی آب اضافی آن‌ها را بگیرید.

 همچنین بخوانید:

نحوه شستن کلم بروکلی

طرز تهیه مربای توت فرنگی

مگ تک

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.