تاریخ شهادت امام محمد باقر ۱۴۰۱ به شمسی و قمری

برای اینکه بدانید شهادت امام باقر امسال چه تاریخی است، اطلاعات کامل درباره شهادت امام محمد باقر (ع) را در اختیار شما قرار داده ایم و می توانید با تاریخ وفات امام باقر به شمسی، قمری و میلادی آشنا شوید.

شهادت امام باقر کی است. اگر می خواهید از تاریخ دقیق شهادت امام محمد باقر در سال 1401 مطلع شوید و بدانید شهادت امام محمد باقر چه روزی است، در این مطلب روز شهادت امام محمد باقر(ع) در تقویم سال ۱۴۰۱ به شمسی، قمری و میلادی را با شما به اشتراک گذاشته ایم. روز عرفه، عید قربان و عید غدیر از دیگر روزهای مهم پیش رو در ماه ذی الحجه هستند.

شهادت امام باقر 1401

شهادت امام باقر علیه السلام برابر است با 7 ذی الحجه که در تقویم 1401 مصادف با پنجشنبه 16 تیر 1401 به شمسی، 7 جولای 2022 به میلادی و 7 ذی الحجه 1443 به ماه قمری می باشد.

برای اینکه بطور دقیق بدانید شهادت امام باقر چندمه و روز شهادت امام محمد باقر(ع) در تقویم سال ۱۴۰۱ را بدانید، تا انتهای مطلب همراه مینویسم باشید. همچنین می توانید از پیام تسلیت شهادت امام محمد باقر ع و عکس نوشته تسلیت شهادت امام محمد باقر استفاده کنید.

تاریخ شهادت امام محمد باقر به شمسی

روز شهادت امام باقر ع در تقویم شمسی برابر است با پنجشنبه 16 تیر 1401.

1401/04/16

تاریخ قمری شهادت امام باقر در سال 1401

تاریخ شهادت امام باقر 1401 به قمری برابر با 7 ذی الحجه سال 1443 می باشد.

1443/12/07

تاریخ شهادت حضرت امام محمد باقر به میلادی

سالروز شهادت امام محمد باقر (علیه السلام) در تقویم میلادی امسال برابر است با 7 جولای 2022.

2022/07/07

شهادت امام محمد باقر چند شنبه است

امام محمد باقر (ع) مشهور به باقر العلوم، امام پنجم شیعیان، فرزند امام سجاد ع و اولین امام از نسل امام حسن و امام حسین ع می باشند. ایشان در سن 36 سالگی ب امامت رسیدند و 19 سال و دو ماه رهبر شعیان بودند.

اما شهادت امام باقر چگونه بود. شهادت امام محمد باقر (ع) در 7 ذی الحجه سال 114 قمری ، در سن 57 سالگی و زمان خلافت هشام بن عبدالملک رخ داد و روایت هایی در مورد نحوه شهادت امام محمد باقر ع وجود دارد مبنی بر اینکه ایشان به وسیله زین آغشته به سم مسموم و به شهادت رسیدند.

وصیت امام باقر علیه السلام این بوده در لباسی که با آن نماز می خوانده به خاک سپرده شود. هم اکنون مرقد مطهر امام محمد باقر (ع) در قبرستان بقیع شهر مدینه در جوار مرقد پدرش امام سجاد (ع) و عموی بزرگوار ایشان امام حسن (ع) قرار دارد.

القاب و کنیه های امام محمد باقر (ع)

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.