دوستان مدت ها پیش سایت مینویسم پست هایی را در مورد مصرف اسپرسو و  قهوه با عنوان های بسیاری همچون فواید مصرف قهوه برای درمان افسردگی و همچنین بهترین برند های قهوه و اسپرسو را با شما عزیزان به اشتراک گذاشته است اما در این پست قصد داریم اطلاعات کامل در مورد مضرات قهوه برای مردان را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

عوارض مصرف قهوه برای مردان

از مضرات مصرف قهوه برای مردان می توان به موارد زیر اشاره نمود :

مصرف قهوه موجب بی اختیاری ادرار در مردان می شود

یکی از عوارض مصرف قهوه برای مردان ، بی اختیاری در ادرار است و این زمانی اتفاق می افتد که فشار داخل مثانه از فشار ناشی از عضلات مجرای ادراری بیشتر باشد. از آنجایی که کافئین موجود در قهوه دارای خاصیت ادرار آوری است باعث کاهش آب در بدن می گردد.

مضرات قهوه برای پوست

زیاده روی در مصرف قهوه توسط مردان باعث بروز واکنش های آلرژیک شدید می گردد و این حساسیت ها اغلب با بروز کهیر (ورم دانه های گرد سرخ بر روی پوست) در پوست خود را نشان می دهند.

مرگ زودرس

نوشیدن قهوه باعث مرگ زودرس در مردان می شود. اگر بیشتر از ۴ فنجان در روز قهوه مصرف می کنید این عادت را ترک کنید زیرا بر اساس مطالعات و آزمایشات کلینیک مایو ، مردانی که روزانه بیشتر از ۴ فنجان قهوه میل می کنند احتمال مرگ زودرس در آنها حدود ۲۱% به دلایل مختلف بیشتر می باشد.

نوشیدن قهوه باعث رفلاکس معده در مردان می شود

مصرف قهوه توسط مردان می تواند باعث بروز مشکلاتی همچون رفلکس معده شود. زیرا کافئین موجود در قهوه دریچه پایین مری را شل کرده و باعث بروز اختلال در کار  این دریچه که انتقال غذا از مری به معده و جلوگیری از بازگشت دوباره آن است شود.

نقص عضو جنین

طبق نتایج بدست آمده از تحقیقات نوشیدن سه فنجان قهوه در روز می تواند به قدرت باروری مردان آسیب برساند و همچنین باعث نقص عضو در جنین شود.

افزایش احتمال ابتلا به سرطان

از دیگر مضرات قهوه برای مردان افزایش احتمال ابتلا به سرطان می باشد زیرا ماده اکریلاماید در قهوه سرطان زا بوده و مصرف آن در دراز مدت باعث افزایش احتمالا ابتلا به سرطان می گردد.

از نوشیدن قهوه داغ جدا خودداری کنید زیرا قهوه داغ به سلول های دیواره مری آسیب می رساند و خطر ابتلا به سرطان مری را افزایش می یابد.

مشکلات گوارشی

از دیگر مضرات خوردن قهوه در مردان می توان به مشکلات گوارشی اشاده نمود. تحقیقات نشان می دهد که اکثر مردانی که قهوه می نوشند دارای مشکلات گوارشی هستند. از این رو مردانی که به بیماری های سندرم روده تحریک پذیر، ورم معده، بیماری کولن و کولیت زخمی دچارند از خوردن قهوه پرهیز نمایند زیرا قهوه باعث تشدید این بیماری ها می گردد.

افزایش فشار خون

یکی دیگر از عوارض مصرف قهوه برای مردان افزایش فشار خون می باشد. در مردانی که تازه شروع به نوشیدن قهوه نمودند افزایش فشار خون مشاهده شده اما با در طولانی مدت اثر عکس داشته زیرا سفتی عروق خونی باعث افزایش فشار خون و بیماری های قلبی می شود امّا مصرف این نوشیدنی در هر روز تاثیر مخربی بر رگ های خونی ندارد.

اختلال در جذب آهن

قهوه باعث اختلال در جذب آهن بدن مردان می شودقهوه می تواند باعث بروز اختلال در جذب آن بدن مردان شود بهتر است حداقل ۱ ساعت بعد از وعده غذایی و یا ۱ ساعت قبل از وعده غذایی آن را بنوشید زیرا نوشیدن قهوه بلافاصله پس از وعده غذایی جذب آهن را حدود ۶۰ تا ۹۰ درصد کاهش می دهد و هر چه قهوه غلیظ تر باشد بیشتر مانع جذب آهن می گردد.

حتما بخوانید : آیا می دانید تفاوت قهوه با اسپرسو در چیست؟

مضرات قهوه برای قلب

احتمال ابتلا به بیماری های قلبی در مردانی که روزانه بیشتر از ۶ فنجان قهوه می نوشند بیشتر می باشد.

افزایش احتمال ابتلا به بیماری نقرس

ترکیبات موجود در قهوه باعث ایجاد اختلال در جذب مواد مغذی بدن می گردد و این باعث افزایش احتمال ابتلا به بیماری نقرس می گردد. نقرس نوعی بیماری با حملات پی در پی آرتروز التهابی حاد بوده که همراه با سوزش، قرمزی و التهاب می باشد.

تاثیر منفی بر دستگاه عصبی مرکزی و مغز

برخی مردان بر این باورند که مصرف قهوه باعث افزایش انرژی بدن می گردد در حالیکه اینطور نیست و قهوه با از کار انداختن گیرنده های مغز که می توانند احساس خستگی را درک کنند ما را فریب می دهد و باعث می شود که ما خستگی و بی خوابی را احساس نکنیم.

حساسیت به کافئین را کاهش می دهد

نوشیدن زیاد قهوه در مردان باعث کاهش حساسیت به کافئین می شود زیرا کافئین نوعی ماده اعتیاد آور بوده و برای اینکه شما بدنتان را از حالت سستی خارج کنید مقدار مصرف آن را افزایش می دهید در نتیجه مصرف بیش از حد قهوه حساسیت بدن به کافئین را کاهش می دهد.

کاهش چربی و لاغری

قطعا مردانی را دیدید که برای کاهش وزن به نوشیدن قهوه روی می آورند، این در صورتی اتفاق می افتند که قهوه را به تنهایی سرو شود نه به همراه شکلات ، شیر ، شکر ،کیک و یا خامه. نوشیدن قهوه به همراه این موارد باعث افزایش وزن می گردد.

افزایش اسید معده

از دیگر مضرات قهوه برای مردان افزایش تولید اسید معده می باشد. برای تجزیه غذا در معده ، وجود دو اسید هیدروکلریک و اسید معده لازم است اما زمانیکه این اسده ها بیش از حد تولید شوند باعث بروز مشکلاتی در سیستم گوارش و همچنین رفلکس معده می گردد.

سردرد

درست است که قهوه حاوی مقداری کافئین می باشد و این ماده در دارو های میگرن و سر درد یافت می شود اما مصرف بیش از حد قهوه می تواند باعث سردرد شود.

ونیسا

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید