سریع ترین راه لاغری بازو در یک هفته

چگونه در یک هفته بازو را لاغر کنیم؟

در این مطلب درباره سریعترین راه لاغری سریع بازو در یک هفته توضیح داده شده است.

داشتن بازوی پر و چاق، نشان دهنده چاقی بد و یا بد هیکل بودن نیست این کاملا سلیقه ای است و به نظر شما بستگی دارد که آیا دوست دارید بازویی پر داشته باشید و یا لاغر؟ چنانچه می خوانید در عرض یک هفته بازو هایتان را لاغر کنید، این مقاله را مطالعه کنید. ما در ادامه این مطلب سریع ترین راه لاغری سریع بازو در یک هفته را با شما به اشتراک می گذاریم. پیشنهاد می کنیم که سایر مطالب ورزشی سایت همچون 7 ورزش با کش پیلاتس برای لاغری بازو و ورزش برای برجسته کردن استخوان ترقوه نیز بازدید نمایید.

راه های لاغری سریع بازو در یک هفته

برای سریع ترین راه لاغری سریع بازو در یک هفته باید تمرینات زیر را انجام دهید:

 1.  وزنه برداری
 2. حرکت شیب صندلی (Chair Dips)
 3. Counter Push Ups
 4. Push Ups
 5.  قیچی
 6.  یک بازو سه سر بازو
 7. دایره های بازو
 8. تک بازو Lateral Raise
 9.  چرخش نیمه ماه
 10. بالابر دست و پا مقابل

سایر حرکات ورزشی برای لاغری بازو در یک هفته :

 • پس زدن عضلات سه سر بازو
 • عضله دوسر
 • نگه داشتن دو سر ایزومتریک
 • پیاده رو پلانک

نکاتی برای کاهش چربی بازو و ترویج کاهش وزن به طور طبیعی کالری های مصرفی خود را بشمارید:

 1. آب بنوشید.
 2. صبحانه بخورید.
 3. بشقاب های کوچکتر را بچینید.
 4. از خوردن میان وعده های ناسالم خودداری کنید.

حرکات ورزشی برای از بین بردن چربی بازو در خانه

تمرینات برای از بین بردن چربی بازو در خانه برای هر فردی متفاوت است و هر بدنی منحصر به فرد است. با این حال، مسائل خاصی وجود دارد که برای بسیاری از افراد رایج است. یکی از این مسائل شل شدن بازوها است. بسیاری از مردم فقط در این منطقه چربی انباشته شده دارند. کل بدن طبیعی است، اما بازوهای آن افراد بزرگتر می باشد. فقط این تمرینات ساده را برای بازوها انجام دهید و نتایج را بصورت عینی خواهید دید.نیازی نیست عضو یک باشگاه معروف شوید و هزینه های هنگفت کنید. با استفاده از وسایل موجود در خانه می توانید این تمرینات را در  خانه انجام دهید. با این تمرینات تقویت بازو می توانید بازوهای شل شده خود را بطور شگفت انگیزی تقویت کنید. اما برای انجام این کار باید به اندازه کافی مصمم باشید.

10 تمرین برای لاغری بازو در یک هفته

برای اینکه بتوانید بازوهای خود را لاغر و در عین حال تقویت کنید، باید بدانید که در طول تمرین بازو روی چه عضلاتی کار می شود و مناطق مشکل دار که بیشترین چربی را جمع می کنند کدامند. بالای بازوی شما از چهار عضله تشکیل شده است، سه عضله در جلوی بازو و یکی در پشت. بیایید نگاهی به دو ماهیچه فوقانی بازو بیندازیم، عضله دوسر شما در جلوی بازو قرار دارد و مسئول خوابیدن بازوی شماست. آنها بازوی شما را در آرنج خم می کنند و معمولاً هنگام انجام حرکات پیچش و خم کردن به کار می روند.

قسمت‌های پشت بازوها سه سر بازو نامیده می‌شوند و این قسمت‌ها بیشترین آسیب را روی بازوها دارند. آنها چاق کننده هستند. آنها مسئول گسترش بازو در آرنج هستند. بنابراین، چیزی که می خواهید این است که عضلات سه سر خود را با تمریناتی که بر روی کشش کنترل شده بازوهای شما تمرکز دارد، هدف قرار دهید.

این 10 تمرین بهترین تمرینات برای کاهش چربی بازو و بهتر بگم، لاغری بازو در یک هفته می باشد، عضلات دوسر بازو و سه سر را هدف قرار می دهد، آنها را تقویت می کند و مصرف کالری کلی شما را افزایش می دهد و در نتیجه باعث کاهش وزن می شود. تمرینات زیر نیاز به تجهیزات خاصی ندارند و هر فردی در هر سنی می تواند آن را حتی در خانه انجام دهد. شما فقط به یک میز یا صندلی نیاز دارید. برای ورزش نیازی به خرید یک جفت لباس اضافی نیست.

1. وزنه برداری

وزنه برداری برای لاغری بازو در یک هفته
وزنه برداری برای لاغری بازو در یک هفته

این یک تمرین آزمایش شده برای کاهش چربی بازو و داشتن بازوهای خوش فرم است. همچنین یک تمرین موثر برای از بین بردن چربی شکم است که باعث تقویت آن می شود. برای این تمرین، باید یک وسیله از خانه خود را انتخاب کنید تا به عنوان وزنه از آن استفاده کنید. برای این تمرین می توانید از یک بطری نوشیدنی 2 لیتری یا یک بطری آب استفاده کنید. اگر یک جفت دمبل در خانه دارید، گزینه مناسبی می باشد.

هدف دستیابی به چیزی است که حدود یک کیلو وزن دارد. از استفاده از چیزهای شکستنی یا با ارزش خودداری کنید. ممکن است سقوط کند و بشکند، پس در انتخاب خود بسیار مراقب باشید.

آن وسیله را با هر دو دست خود بگیرید و آن را بالای سر خود ببرید. بازوهای شما باید صاف باشند، زیرا این موقعیت شروع شما است. اکنون وزنه را با گرفتن آن از پشت خود کم کنید. باید تا جایی که می توانید به آن برسید. مطمئن باش به خودت صدمه نمیزنی دوباره وزنه را بالای سرتان بیاورید. هرچه بازوهای خود را آهسته تر حرکت دهید، بازوهای شما تونیت بیشتری خواهند داشت. مهم است که بازوهای خود را نزدیک سر و گوش خود نگه دارید.

همچنین سعی کنید اگر می توانید این تمرین را جلوی آینه انجام دهید، به شما در بهبود استایل کمک می کند. شما باید 3 ست 20 تکراری انجام دهید، به این معنی که آیتم را 60 آیتم بالای سر خود می برید. بعد از هر ست می توانید یک دقیقه استراحت کنید. افزایش وزن یا زمان بعد از هر هفته به شما کمک می کند تا عضلات خود را به طور موثر تقویت کنید.

2. حرکت شیب صندلی (Chair Dips)

حرکت شیب صندلی (Chair Dips)
حرکت شیب صندلی (Chair Dips)

این یک تمرین موثر برای کاهش چربی  است که نه تنها بازوها، بلکه عضلات پشت را نیز تقویت می کند. برای این تمرین باید تخت یا صندلی را انتخاب کنید که کمی بالاتر از سطح زمین باشد. هر چیزی که روی زمین پایدار باشد، انتخاب خوبی است. یک مبل کوسن نرم ممکن است بهترین ایده نباشد. انجام تمرین تونینگ را سخت تر می کند.

مبلمان باید حداقل 2 فوت بالاتر از سطح زمین باشد. شما باید 3 فوت فضای خالی در جلوی آیتم داشته باشید تا این تمرین را به راحتی انجام دهید. صورت خود را از مبلمان دور کنید و دستان خود را روی آن قرار دهید. بازوهای شما باید به اندازه عرض شانه باز باشد.

سه تا چهار قدم از مبلمان فاصله بگیرید. بالاتنه خود را صاف نگه دارید این موقعیت شروع شماست. زانوهای خود را خم کنید تا با مبلمان هماهنگ شوند. آرنج خود را خم کنید و تمام بدن خود را به سمت زمین حرکت دهید، هدف این است که زمین را لمس کنید. به حالت عادی خود برگردید باید هر روز 3 ست 20 تکراری انجام دهید. این بدون شک یکی از بهترین تمرینات برای کاهش وزن سریع است.

بیشتر بخوانید : حرکت برپی در ورزش

3. Counter Push Ups

Counter Push Ups برای لاغری بازو
Counter Push Ups برای لاغری بازو

هل دادن کانتر و یا (Counter Push Ups) یک تمرین شگفت انگیز برای تقویت و لاغری بازوها در یک هفته است که می توان آن را با استفاده از میز یا پیشخوان آشپزخانه انجام داد. شما باید با پیشخوان روبرو شوید و بازوهای خود را در لبه آن قرار دهید و پاهای خود را با پایه پیشخوان لمس کنید. از پیشخوان عقب بروید تا زمانی که احساس کنید بدنتان روی نوک پا به جلو متمایل شده است.

شما باید به تعادل به روی پای خود داشته باشید. این موقعیت شروع شماست. آرنج خود را خم کنید و پایین بیایید تا پیشخوان را لمس کنید. حالا آرنج های خود را صاف کرده و به حالت اولیه برگردید. این یک تکرار کامل است و باید هر روز 3 ست 20 تکراری انجام دهید. این کار در عرض 1 هفته بازوهای شما را تقویت و لاغر می کند.

4. حرکت Push Ups

حرکت Push Ups برای لاغری بازوها
حرکت Push Ups برای لاغری بازوها

حرکت شنا (Push Ups) بهترین تمرینات شکمی برای 6 پک بدون تجهیزات است. این تمرین عالی برای بازوهای فشرده و شکم قوی است. فشارهای معمولی به شما کمک می کند تا عضلات خود را تقویت کنید. ممکن است در ابتدا کمی دشوار باشد، به دست آوردن تعادل بسیار مهم است. بهتر است با ایجاد تعادل روی دست و زانو (نه دست و پا) فشار بیاورید و تمرین کنید.

ابتدا با فشار زانو شروع کنید و سپس می توانید تمرینات معمولی را انجام دهید. این تمرین ماهیچه های شما را تقویت می کند و آنها را به حداکثر می رساند. هر روز 3 ست 10 تکراری انجام دهید تا بهترین نتیجه را بگیرید. این یک تمرین عضله سازی بسیار موثر است، آن را امتحان کنید.

5. حرکت قیچی ( Scissors)

حرکت قیچی ( Scissors) برای لاغری بازوها
حرکت قیچی ( Scissors) برای لاغری بازوها

انجام این تمرین می تواند واقعا سرگرم کننده باشد و به شما کمک می کند تا به سرعت چربی های بازو را از بین ببرید. این یکی از بهترین تمرینات اصلی برای کاهش وزن است. این تمرین همانطور که در نام ذکر شد شبیه قیچی در حال باز و بسته شدن است. برای شروع باید صاف بایستید و دست‌ها را تا ارتفاع شانه‌ها جلوی خود بلند کنید.

بازوهای خود را به پهلو دراز کنید و به جلو برگردانید، دست راست باید روی دست چپ قرار گیرد. این شبیه یک قیچی باز است. باید دوباره آنها را به پهلو بکشید و به جلو برگردانید. این بار بازوی چپ شما باید روی دست راست شما قرار بگیرد. این یک تکرار کامل است و این تمرین باید در 3 ست 10 تکراری هر روز انجام شود.

بیشتر بخوانید : معرفی فیگورهای بدنسازی

6. حرکت One Arm Tricep Dips

حرکت (One Arm Tricep Dips)
حرکت (One Arm Tricep Dips)

عضله سه سر بازو در یک تمرین موثر برای از بین بردن چربی بازو که عمدتاً بر روی عضله سه سر بازو متمرکز است. قسمت پشتی بازوها که بیشتر چربی در آنجا جمع می شوند، فرو می رود. به عنوان یک ورزش تقویت کننده قدرتمند، می توان آن را  در برنامه ورزشی 1200 کالری گنجاند. بهترین چیز در مورد این تمرین این است که برای انجام آن به هیچ وسیله ای نیاز نیست. تنها چیزی که نیاز دارید فضای خالی در اتاقتان است.

روی زمین بنشینید و پاهای خود را به هم متصل کنید، زانوها را خم کنید و پاها را صاف روی زمین قرار دهید. دستان خود را حدود یک پا پشت باسن خود روی زمین قرار دهید، کف دست ها به اندازه عرض شانه باز باشد و انگشتان به سمت پشت شما باشند.

اکنون، با صاف کردن بازوهای خود، باسن خود را از زمین بلند کنید. آرنج راست خود را خم کنید تا باسن خود را تا حد امکان به زمین نزدیک کنید، بدون اینکه آن را لمس کنید. بازوهای راست خود را صاف کرده و آرنج چپ خود را خم کنید تا دوباره باسن خود را تا حد امکان به زمین نزدیک کنید. در طرف های متناوب تکرار کنید.

7. دایره های بازو

حرکت دایره های بازو برای لاغری بازو
حرکت دایره های بازو برای لاغری بازو

این یکی دیگر از تمرینات موثر برای لاغری بازو در یک هفته است که در اکثر دوره های ورزشی به منظور تقویت و شکل دادن به بازوهای شل، گنجانده شده است. می توانید این تمرین را با وزنه یا بدون وزنه انجام دهید. از آنجایی که یک ورزش کم تاثیر است، می توان آن را با پیروی از برنامه غذایی 7 روزه وگان انجام داد. هنگام انجام دایره های بازو می توانید دو بطری آب 600 میلی لیتری را در دو دست نگه دارید.

بایستید و پاهای خود را به اندازه عرض شانه باز کنید و بازوها را مستقیماً به طرفین خود بکشید و در ارتفاع شانه بلند شوید. اکنون 50 دایره کوچک با دستان خود با چرخاندن آنها در جهت جلو انجام دهید. سپس به 50 دایره کوچک رو به عقب بروید. حرکت بازو به سمت عقب و جلو تمام عضلات بازو از جمله عضلات سه سر، دوسر بازو، شانه ها و عضلات پشت را تقویت می کند.

8. تک بازو Lateral Raise

تمرین تک بازو Lateral Raise برای لاغری بازوهاتمرین تک بازو Lateral Raise برای لاغری بازوها
تمرین تک بازو Lateral Raise برای لاغری بازوها

بلند کردن دنبل با یک بازو به پهلو مطابق تصویر فوق، یک تمرین تقویت کننده بازو با قدرت است که به کاهش سریع چربی بازوها کمک می‌کند و حرکت تکان دادن را قطع می‌کند. این تمرین در تقویت عضلات مرکزی نیز موثر است. با گرفتن یک بطری آب 600 میلی لیتری یا هر وزنه ای مشابه در دست چپ، در وضعیت فشاری با زانوها و دست ها مستقیماً زیر شانه ها شروع کنید.

اکنون بالاتنه خود را بالا بیاورید تا دست راست کاملا صاف و بازوی چپ به موازات زمین بلند شود. شکم خود را درگیر نگه دارید و نیم تنه را ثابت نگه دارید و برای چند لحظه در این حالت بمانید. سپس بدن خود را به آرامی به حالت شروع پایین بیاورید. تمرین را با تغییر وزنه به دست راست تکرار کنید.

9. حرکت چرخش نیمه ماه

حرکت چرخش نیمه ماه
حرکت چرخش نیمه ماه برای لاغری بازوها

 

تمرینات برای از بین بردن چربی بازو و تقویت عضلات بازو همیشه نیازی به قدرت ندارند. حتی تمرینات با شدت متوسط ​​که شامل حرکات آهسته و کنترل شده است نیز می تواند به طور موثر عضلات بازو را ظرف مدت یک هفته لاغر کند. تمرین چرخش نیمه ماه، عضلات اصلی شانه ها و بازوها، عضله دوسر و سه سر را درگیر می کند. این حرکت را 30 بار در روز به صورت کششی تکرار کنید.

10. حرکت بالابر دست و پا مقابل

حرکت بالابر دست و پا مقابل
حرکت بالابر دست و پا مقابل

این یک تمرین شگفت انگیز برای بازوهای تنومند است که هم ماهیچه های بازو و پا را تقویت می کند و هم کمر را کش می دهد. بنابراین برای رشد و شکل گیری بهتر عضلات باید در برنامه های تمرینی اکتومورف گنجانده شود. این تمرین همچنین برای تقویت تعادل و کامل کردن وضعیت بدن مفید است.

روی چهار دست و پا به زمین بیایید و زانوها را مستقیماً زیر باسن و کف دست ها را مستقیماً زیر شانه ها قرار دهید. اکنون دست راست خود را به سمت جلو ببرید و همزمان پای چپ خود را به سمت عقب بکشید. با خم کردن پا در پشت خود کشش ایجاد کنید. این وضعیت را برای چند ثانیه نگه دارید و سپس به حالت اولیه برگردید. همین کار را با دست چپ و پای راست خود تکرار کنید. 15 تا 20 بار از هر دو طرف تکرار کنید.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.