ایده‌های عکاسی در فضای باز برای عکاسی از مدل‌ها 

ایده عکاسی فضای باز مدلینگ

اگر یک پیج اینستاگرام و یا یک وبسایت فروشگاهی دارید حتما به خوبی از اهمیت جذابیت عکس محصول خود اطلاع دارید. زیبایی عکس از مدلهایی که محصول شما را به پا یا به تن دارند مهمترین فاکتور برای تصمیم گیری خرید توسط مشتریان است. عکاسی در فضای باز جلوه خاص تری به محصول شما می دهد در ادامه چندین ایده عکاسی مدلینگ در فضای باز برای شما آورده شده است.

هنگام برنامه‌ریزی برای عکاسی، یکی از اولین تصمیماتی که باید گرفته شود، در مورد مکان عکاسی است. در این مقاله، 10 ایده از عکاسی در فضای باز آورده شده است که می‌توانید از آن‌ها برای عکاسی از مدل خود استفاده کنید. 

10 ایده عکاسی در فضای باز برای مدل‌ها

خواه این که مکان عکاسی درون شهر، حومه‌ی شهر یا خارج از شهر باشد، روش‌های خلاقانه‌ی بسیار زیادی به منظور کشف پس‌زمینه‌های جدید برای عکس‌هایتان وجود دارد.

1- ساحل

ایده‌های عکاسی در فضای باز برای عکاسی از مدل‌ها استفاده از ساحل به عنوان مکان عکاسی، گزینه‌های بسیار زیادی را در اختیار عکاس قرار می‌دهد. به عنوان مثال، در صورتی که در سواحل استوایی عکاسی می‌کنید، آب‌های بسیار شفاف و شن و ماسه‌ی زیبا خواهید داشت. برای عکاسی در سواحل غربی، منظره‌ای از کوهستان، تپه‌ها و ارتفاعات می‌توانند به عکس‌های شما عمق دهند. 

سواحل در اروپا در میان شهرهای کوچک و عجیب و غریب واقع شده‌اند که ایده‌ی سفر را به عکس‌ها تزریق می‌کنند. هنگام استفاده از ساحل برای عکاسی در فضای باز، مطمئن شوید که هم در ساحل و هم در آب به اندازه‌ی کافی عکس بگیرید. کنار هم قرار گرفتن بافت و رنگ شن و ماسه‌ها و دریا قطعاً جلوه‌ی بصری بسیار زیبایی را ایجاد خواهد کرد. می توانید از مجموعه عکس دختر در ساحل ایده بگیرید.

2- عکاسی در فضای باز و طبیعت

ایده عکس گرفتن در طبیعتدومین ایده برای عکاسی در فضای باز، استفاده از منظره‌ی زمین‌های باز و دشت‌هاست. در این حالت، شما به دنبال یک دشت هموار و مسطح هستید تا بتواند پرسپکتیو و عمق در عکس‌ها ایجاد کند. این دشت‌ها می‌توانند ترکیبی از علف‌های سبز رنگ یا حتی زمین بازی پر از گل‌های رنگارنگ باشد. 

هنگام عکاسی در طبیعت زمین‌های باز، شما باید بر خلق فاصله‌های مختلف بین خود و مدل تمرکز کنید. پرتره‌های کلوزآپ و تمام قد را با یک فاصله‌ی کم از مدل خلق کنید و سپس از مدل فاصله بگیرید انگار که مدل در دوردست‌ها قرار گرفته است. 

از آنجایی که دشت‌ها و زمین‌های باز دارای المان‌های حواس‌پرتی نیستند، از مناظر مختلف آن می‌توانید عکس بگیرید. این بدان معنی است که مدل می‌تواند در میان علف‌ها دراز بکشد یا زاویه‌ی دوربین را طوری به سمت بالا قرار دهید که کمی از آسمان نیز در عکس بیفتد. 

3- عکاسی در کافه/ کافی‌شاپ‌ها

ایده عکاسی از مدل در کافی شاپاستفاده از المان‌ها و مکان‌های شهری، یکی از بهترین روش‌ها برای خلق پرتره‌های خلاقانه و زیبا به شمار می‌روند. کافه یا کافی‌شاپ‌ها، یک ایده‌ی محبوب برای بسیاری از عکاسانی است که می‌خواهند المان داستان‌سرایی را به عکس‌های خود اضافه کنند. کافه‌ها و کافی‌شاپ‌ها را می‌توان در هر کجای شهر پیدا کرد و اکثر آن‌ها از نظر رنگ و طراحی بسیار جذاب و منحصر به فرد هستند. 

علاوه بر این، کافه‌ها و کافی‌شاپ‌ها روش‌های مختلفی از کامپوزیشن را در اختیار عکاس قرار می‌دهند. مدل می‌تواند در کافه بنشیند، بایستد، درون کافه باشد، از پنجره به بیرون نگاه کند یا به تراس برود. گزینه‌های عکاسی بی‌شمار هستند!

4- عکاسی مدلینگ کنار استخر شنا

عکاسی از مدل در کنار استخر شنا، ایده‌ی بسیار خوبی برای تابستان است. شما می‌توانید از مسافرخانه‌های قدیمی الهام بگیرید. مدل خود را بر روی صندلی رنگارنگی بنشانید یا حتی وارد آب آبی شوند. فقط مطمئن شوید که از وسایل ضد آب استفاده کنید. استفاده از استخر شما به عنوان ایده‌ی عکاسی در فضای باز اغلب در کارهای تجاری از قبیل تبلیغ لباس شنا یا برندهای عینک آفتابی بکار می‌شوند. خلق عکس‌هایی در کنار استخر تضمین می‌کند که عکاسی شما کاملاً حرفه‌ای است. 

5- عکاسی در خیابان‌های شهر

ایده‌های عکاسی در فضای باز برای عکاسی از مدل‌ها بسته به شهری که در آن زندگی می‌کنید، استفاده از خیابان‌ها به عنوان مکان عکاسی در فضای باز تضمین‌کننده‌ی خلق عکس‌های منحصر به فرد و کاملاً شخصی است. لازم به ذکر است که عکاسانی که از مدل خود در خیابان‌ها عکس می‌گیرند، اغلب دیدگاه خود نسبت به آن شهر را نشان می‌دهند. 

مهم نیست کدام شهر را برای عکاسی از مدل خود انتخاب کنید، خیابان‌های شهر باعث می‌شوند که المان‌های زندگی را به عکس‌های خود اضافه کنید. در این عکس‌ها، بزرگنمایی تاکسی‌ها، معماری خیره‌کننده و انسان‌های در حال حرکت تضمین شده هستند. 

یک روش عالی برای عکاسی از مدل در یک شهر، قرار دادن او در مرکز در پرسپکتیو خیابان‌هاست. این کار به شما اجازه می‌دهد تا کامپوزیشن تصویری داشته باشید که بر مکان ایستادن مدل تمرکز دارد و نمای پس‌زمینه از المان‌های شهری تشکیل شده است.  

6- عکاسی مدلینگ در زمین تنیس

ایده عکاسی در فضای بازاستفاده از مکان‌های ورزشی تنها برای عکاسی ورزشی بکار نمی‌روند. در واقع، یک مثال عالی از استفاده از چنین مکان‌هایی برای خلق عکس‌های خلاقانه، زمین تنیس است. از آنجایی که زمین تنیس دارای عمق، کنتراست خطوط و روش‌های متخلفی برای بازی با نور است، خلق عکس‌هایی که از نظر بصری جذاب و فریبنده باشند، کاملاً تضمین‌کننده خواهد بود. 

یک ترفند عالی برای ایجاد پرتره با نور جذاب این است که از تور زمین تنیس برای بازی با سایه‌ها و الگوها روی قاب سوژه خود استفاده کنید. علاوه بر این، از آنجایی که بیشتر زمین‌های تنیس کاملاً باز هستند و سایه کمی دارند، شما در هر زمان از روز نور کافی در اختیار خواهید داشت. این موضوع می‌تواند نور ملایمی را در اوایل ساعات صبح و عصر و نور قابل توجهی را در اواسط روز برای عکاس فراهم سازد.

7- عکاسی روی پشت‌بام

ایده های عکاسی مدلینگ در فضای آزاداگر به دنبال مکانی هستید که عمق، فضای باز و نور خوبی داشته باشد، حتماً باید عکاسی در پشت‌بام را در نظر بگیرید. پشت‌بام‌ها مکان‌های ایده‌آلی هستند زیرا شهر را بدون حواس‌پرتی و وقفه‌هایی که در خیابان‌ها وجود دارند، به تصویر می‌کشند. هنگام عکاسی در پشت‌بام‌ها می‌توانید گزینه‌هایی مانند یک ساختمان قدیمی یا حتی قسمت بالای یک پارکینگ را انتخاب کنید.

عکاسی روی پشت‌بام نیز مکانی است که بدون توجه به زمان روز، نور مطلوبی را در اختیار عکاس قرار می‌دهد. شما می‌توانید در ساعات اولیه طلوع خورشید، در وسط روز، هنگامی که خورشید پشت ساختمان‌ها پنهان می‌شود و حتی در آسمان شب که با چراغ‌های شهر روشن می‌شود، تصاویر گرم و زیبایی را خلق کنید.

8- حیاط پشتی/باغ

ایده عکاسی در فضای سبزمشابه عکاسی از مدل در یک زمین باز یا دشت، استفاده از یک باغ یا حیاط پشتی می‌تواند به عکس‌های شما احساسی رویایی، رمانتیک و جذاب بدهد. با وجود رنگ سبز گیاهان و انواع گل‌هایی که یک باغ در اختیار شما قرار می‌دهد، می‌توانید از این رنگ‌ها برای برجسته کردن طبیعت زنانه سوژه‌ی خود استفاده کنید.

یک روش عالی برای خلق عکس‌های پرتره در یک باغ، استفاده از گل‌ها برای قاب‌بندی صورت و بدن مدل است. همچنین می‌توانید از وسایل و المان‌های اضافی برای افزودن داستان‌سرایی استفاده کنید؛ به عنوان مثال، یک ملافه سفید روی خط لباس، صندلی یا پتو. 

9- بالای قله‌ی کوه

ایده های عکاسی مدلینگ در فضای بازبرای عکاسان و مدل‌های ماجراجو، استفاده از قله‌ی یک کوه می‌تواند روش عالی برای ایجاد پرتره‌های دارای عمق باشد. هنگام عکاسی در فضاهای باز می‌توانید طرح طبیعت و قاب مدل خود را به یک عکس فریبنده از نظر جلوه‌های بصری تزریق کنید.

استفاده از قله‌ی کوه می‌تواند برای عکاس علاقه‌مند به کار با برندهای فضای باز، سبک زندگی و شرکت‌ها ایده‌آل باشد. برندهای تجاری بسیار زیادی از تصاویر زیبا و دلهره‌آور قله‌ها و دره‌ها به منظور خلق عکس‌های منحصر به فرد، برجسته و زیبا استفاده می‌کنند. 

10- پس‌زمینه‌ی صنعتی

ایده برای عکس گرفتن در فضای بازآخرین ایده برای عکاسی در فضای باز، عکس گرفتن از مدل در مکانی با پس‌زمینه‌ی صنعتی است. شما می‌توانید در چنین موقعیت‌هایی از زیرگذرها یا پل‌ها، کنار درهای فلزی گاراژها یا حتی دیوارهای گرافیتی استفاده کنید. المان‌های صنعتی و شهری، تضاد مشخصی را بین مکان و سوژه به نمایش می‌گذارند. با وجود زیبایی مدل و عدم جذابیت بصری پس‌زمینه، شما می‌توانید پرتره‌های قوی و تاثیرگذاری را خلق کنید. 

سخن نهایی

همانطور که می‌بینید، گزینه‌های بسیار زیادی به منظور عکاسی در فضای باز برای ایده‌ی عکاسی بعدی شما وجود دارد. از خیابان‌های شهر و پشت‌بام‌ها گرفته تا سواحل شنی و قله‌های کوه، گرفتن عکس‌های فریبنده، جذاب و خلاقانه از سوژه تضمین شده خواهد بود. آیا شما هم گزینه‌ی دیگری برای عکاسی در فضای باز دارید؟ 

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.