گرانترین اسب های دنیا + عکس

گرانترین نژاد اسب های جهان

در این مطلب اسب های گران قیمت دنیا معرفی می شوند همچنین می توانید تصاویر اسب های گران قیمت دنیا را ببینید.

اسب برای هر ملک مجلل و شیکی یک نیاز است. فرقی نمی‌کند که ملکه انگلستان هستید یا یک فرد معمولی، داشتن اسب نمادی از وضعیت مالی خوب است. این حیوانات مهربان در اشکال، اندازه‌ها، رنگ‌ها و با خلق و خوی‌های مختلف وجود دارند. برخی از اسب‌ها برای کار پرورش داده می‌شوند در حالی که بقیه برای مسابقات درساژ یا پرش با اسب پرورش داده می‌شوند. اما چه نژادهایی جزو گرانترین اسب های دنیا به شمار می‌آیند؟ اگرچه نژادهای مختلف هر یک منحصر به فرد هستند، اما 12 نژاد از گران ترین اسب های دنیا را در ادامه با هم بررسی خواهیم کرد.

گران قیمت ترین اسب های دنیا

نژاد اسب مهمترین عامل برای تعیین قیمت ان می باشد. بعد از نژاد عواملی مانند سن، جنسیت، رنگ و غیره قیمت اسب را تعیین می کنند. در زیر 12 تا از گرانترین اسب های جهان را خواهید شناخت.

12. اسب نژاد هلشتاین (Holsteiner)

گران قیمت ترین اسب های دنیا

در بیشتر مواقع، علاقمندان به سوارکاری این نژاد را انتخاب می‌کنند. این نژاد اسب گران قیمت به دلیل توانایی‌های رقابتی خود که بر سایر اسب های دنیا برتری دارد، شهرت یافته است. این اسب با طبیعتی قابل پرورش و آموزش، راه رفتن زیبا و خلق و خوی آرام و دوست داشتنی با قیمتی بین 10000 تا 30000 دلار به فروش می‌رسد. این اسب را می توان همچنین جزو زیباترین اسب های جهان دانست.

همچنین بخوانید: عمر اسب چند سال است

11. اسب نژاد الدنبورگ (Oldenburg)

گران قیمت ترین اسب های دنیا

اسب نژاد الدنبورگ یک اسب کاری زیبا و در عین حال بسیار قوی است که در جنگ‌های مختلف به عنوان اسب نظامی و حتی به عنوان اسب کشیدن گاری مورد استفاده قرار گرفته است. امروزه، این نژاد برای سوارکاران معمولی و یا سوارکارانی که به زمینه‌ی درساژ و پرش با اسب علاقمند هستند، مناسب است. با توجه به تنوعی که در این نژاد دیده می‌شود، الدنبورگ بین 4000 تا 100000 دلار به فروش می‌رسد.

10. اسب نژاد تروبرد یا اصیل آمریکایی (American Thoroughbred)

گرانترین اسب های جهان

در جایگاه دهم از گران ترین اسب های دنیا اسب‌های تروبرد قرار دارند. نژادهای اصیل از برترین نژادهای اسب به حساب می‌آیند و به طور قطع خرید فوق‌العاده‌ای هستند. در بیشتر مسابقات سوارکاری، این نژادهای اصیل هستند که بالای سکو قرار می‌گیرند؛ فرقی نمی‌کند که مسابقات پرش، درساژ، نمایشی یا غیره باشد.

از آنجایی که مسابقات اسب سواری نقطه عطف این نژاد به شمار می‌آید، اسب های اصیل آمریکایی با قیمتی بین 50000 تا 300000 دلار به فروش می‌رسند. Fusaichi Pegasus یک اسب نژاد تروبرد آمریکایی که در مسابقات دربی کنتاکی برنده شد، در حراج رکوردشکنی کرد و با قیمت 70000 دلار به Coolmore Stud فروخته شد.

با این وجود،  Green Monkey دارنده‌ی رکورد جهانی گران ترین اسب فروخته شده در جهان است. در سال 2006، او در دوسالگی با قیمت 16 میلیون دلار توسط Coolmore Stud خریداری شد. یکی دیگر از اسب های رکوردشکن نژاد اصیل، Shareef Dancer نام دارد که در سال 1983 به دلایل عناوینی که در مسابقات اسب سواری کسب کرده بود با قیمت 40 میلیون دلار به فروش رسید.

Twilight اسب دیگری از نژاد اصیل آمریکایی است که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید. این اسب در آزمایشی شرکت کرد که در نهایت نتایج نشان دادند که ساختار ژنوم او به طرز چشمگیری شبیه به ژنوم انسان‌هاست.

 9. اسب نژاد فریزین (Friesian)

گرانترین نژاد اسب های جهان

اسب نژاد فریزین یک اسب با استخوان‌بندی درشت و قوی هیکل است که در فهرست گران ترین اسب های دنیا در جایگاه نهم قرار دارد. فریزین‌ها عمدتاً با کت‌های مشکی ابریشمی مجلل و یال‌ها و دم‌های بلند مشکی کلاغی که شایسته توجه هستند، پرورش داده می‌شوند.

به عنوان یک نژاد کمیاب و نادر، تقاضای زیادی برای این اسب علاقمند به درساژ و حرکات نمایشی وجود دارد. ظرافت و نادر بودن آنها به این معنی است که اسب‌های فریزین به راحتی می‌توانند 50000 تا 100000 دلار قیمت داشته باشند.

8. اسب نژاد هانورین (Hanoverian)

گرانترین نژاد اسب های جهان

نژاد هانورین یک نژاد آلمانی است که برای حرکات انعطاف‌پذیر و ریتمیک شهرت دارد و همین ویژگی و توانایی او را به یک گزینه ایده آل برای درساژ تبدیل می‌کند. این نژاد سبک وزن و چابک به دلیل هوش، طبیعت شیرین و قابلیت آموزش برای مسابقات درساژ و رقابت تریل مورد توجه قرار گرفته است.

متوسط قیمت یک اسب نژاد هانورین بین 4000 تا 7500 دلار است، اما گاهی اوقات با قیمت 15000 دلار نیز برای اسب‌های برتر به فروش می‌رسد.

7. اسب نژاد استاندارد برد آمریکایی (American Standardbred)

عکس گرانترین اسب های دنیا

اسب‌های نژاد استاندارد آمریکایی بیشتر به دلیل تواناییشان در میدان رقابت به شهرت دست یافته‌اند. این اسب قوی و قابل اعتماد به دلیل استقامتش بسیار مورد توجه قرار گرفته است و همین ویژگی او را برای سوارکاری و تریل کاری ایده آل می‌کند.

فرقی نمی‌کند که برای مسابقات سرعت یا پرش بکار گرفته شود، این اسب سواری راحت و دلچسبی را برای سوارکار خود مهیا می‌سازد. سواری تفریحی با این نژاد نیز فوق العاده دلچسب است. اسب نژاد استاندارد آمریکایی که در جایگاه هفتم از فهرست گران ترین اسب های دنیا قرار گرفته است با قیمت بین 1000 تا 10000 دلار به فروش می‌رسد.

6. اسب نژاد جیپسی (Gypsy Vanner)

عکس گرانترین اسب های دنیا

اسب نژاد جیپسی یک اسب زیبا با کت ابریشمی است که ظاهری شبیه به یک اسب تک‌شاخ دارد. آنچه آن‌ها را زیباتر می‌کند این است که کت ابریشمی این نژاد در رنگ‌های مختلف وجود دارد و چشم‌نواز است. در اروپا این نژاد را با نام اسب ایرلندی کاب یا تینکر ایرلندی شناخته می‌شود. نژادهای اصلی اسبی‌هایی که جیپسی از آنها پدید آمده است، کلایدزدیل، دیلز پونی و شایر هستند.

اگرچه اسب‌های جیپسی معمولا کوچک هستند، اما قوی و تنومند می‌باشند و همین باعث می‌شود تا برای پشتیبانی از سوارکارانی با جثه بزرگ‌تر مورد استفاده قرار گیرند. به دلیل طبیعت آرام و مهربانی که دارند یک گزینه ایده آل برای خانواده‌ها به شمار می‌آیند.

به دلیل زیبایی و خلق و خوی بسیار آرام، این اسب‌ها بین 10000 تا 250000 دلار به فروش می‌رسند.

برای شنیدن صدای اسب کلیک کنید.

5. اسب نژاد کوارتر آمریکایی (American Quarter Horse)

گران قیمت ترین اسب های دنیا

همانطور که از نام این نژاد پیداست، اسب نژاد کوارتر آمریکایی یک نژاد محبوب است که از ایالت متحده سرچشمه می‌گیرد. دلایل مثبت زیادی وجود دارند که به خاطر آن‌ها این نژاد مورد تحسین قرار می‌گیرد؛ برخی از این ویژگی‌ها عبارتند از وفاداری، زیبایی، سرعت، چابکی و تطبیق‌پذیری.

با توجه به خصوصیات و ویژگی‌های ذکر شده، این نژاد برای طیف وسیعی از سوارکاران مناسب است. فرقی نمی‌کند که سوارکار مسابقات نمایشی، یک سوارکار معمولی یا صاحب مزرعه هستید، اسب کوارتر آمریکایی شما را ناامید نمی‌کند.

به عنوان یک اسب برای سرگرمی، نژاد کوارتر بین 3500 تا 10000 دلار به فروش می‌رسد. در سطح رقابتی‌تر، اسب‌های برتر با قیمت بین 25000 تا 100000 دلار به فروش می‌رسند.

4. اسب نژاد اندلسی یا اصیل اسپانیایی (Andalusian)

گران قیمت ترین اسب های دنیا

در جایگاه چهارم از فهرست گران ترین اسب های دنیا، نژاد اصیل اسپانیایی قرار دارد که به دلیل توانایی در نرم راه رفتن در میدان در طی نمایش‌های درساژ شهرت دارند. اگرچه میدان درساژ مورد علاقه آن‌هاست، اما حرکات ظریف و انعطاف‌پذیر آن‌ها بدین معنی است که برای سوارکاری کراس کانتری و پرش نمایشی نیز مناسب هستند.

اسب اصیل اسپانیایی علاوه بر شهرتش به دلیل توانایی‌هایش در میادین نمایشی دارای دمی زیبا و باشکوه است. این حرکت زیبای دم اسب در رقابت‌های نمایشی توجه‌ها را به خود جلب می‌کند. قیمت این نژاد شیرین و همه کاره بین 10000 تا 50000 دلار می‌باشد.

3. اسب نژاد سل فرانسیس (Selle Francais)

عکس گرانترین اسب های دنیا

اسب نژاد سل فرانسیس که با نام اسب زینی فرانسوی نیز شناخته می‌شود، مجموعه‌ای خارق‌العاده از نژادهای اسب برتر است. همین امر موجب شده است تا اسبی با ظرافت و چابکی بیشتر به وجود آید که تحسین سوارکاران در سراسر جهان را برانگیخته است.

این اسب ورزشی مخصوصاً به دلیل توانایی‌هایش در پرش نمایشی مورد تحسین قرار گرفته است. سل فرانسیس با راه رفتن زیبا و رنگ ثابت شاه بلوطی در میدان مسابقه خیره کننده است.

افرادی که امیدوارند روی این نژاد اسب نمایشی استثنایی سرمایه‌گذاری کنند باید بین 15000 تا 50000 دلار بپردازند.

Palloubet d’Halong یک سل فرانسیس است که در سال 2013 به قیمت 15 میلیون دلار به فروش رسید. یان تاپس سوارکار برنده مدال طلا این اسب را برای همسرش که یک سوارکار پرش نمایشی است، خریداری کرد. این اسب که به عنوان گران ترین اسب در حال حاضر جهان شناخته می‌شود با نمایش خیره کننده در مسابقات پرش نمایشی، ارزش خود را ثابت کرد.

2. اسب نژاد داچ وارم بلاد یا خونگرم هلندی (Dutch Warmblood)

گرانترین نژاد اسب در دنیا

رنگ‌های اسب نژاد داچ وارم که از دو نژاد هلندی مدرن یعنی Gelderlander و Groningen نشات می‌گیرد، تماشای آن‌ها را در نمایش لذت‌بخش می‌کند. قدرت و استقامت آن‌ها دلیلی است که این نژاد اسب در سراسر جهان به عنوان یکی از بهترین اسب‌های نمایشی شناخته می‌شود.

در کنار جثه قوی و متناسبی که دارند، بسیار خوش خلق هستند و کار کردن با آن‌ها راحت است. به همین دلیل یکی از اولین انتخاب‌ها برای سوارکاران تازه‌کار به شمار می‌آیند.

به دلیل محبوبیت آن‌ها، قیمت این نژاد از اسب‌ها بین 10000 تا 75000 دلار است. یک اسب نژاد داچ وارم به نام Moorlands Totilas که در مسابقات جهانی سوارکاری در سال 2010 سه مدال طلا کسب کرد، به قیمت 13 میلیون دلار به فروش رسید.

1. اسب اصیل عرب (Arabian)

گرانترین نژاد اسب های جهان

خاستگاه نژاد عرب به هزاران سال پیش باز می‌گردد، احتمالاً به همین دلیل است که آنها نمادین‌ترین نژاد در جهان هستند. هر اسب سوار گاه به گاه وقتی به این موجودات شگفت‌انگیز با صورت‌های کمانی و بدن‌های حجاری شده خیره شود، شگفت زده می‌شود.

این نژاد نه تنها فوق العاده زیبا است، بلکه بسیار باهوش نیز می‌باشند. قیمت متوسط اسب نژاد عرب بین 5000 تا 20000 دلار است، در حالی که اسب‌های برتر با قیمت‌های 25000 تا 300000 دلار نیز به فروش می‌رسند.

کلام آخر

ممکن است این سوال برای شما نیز پیش آمده باشد که چرا باید چنین مبالغ هنگفتی را برای خرید یک اسب خرج کرد. اما در نهایت همه چیز به اولویت و وضعیت برخی از گران ترین اسب های دنیا بستگی دارد. برخی از افراد نژاد داچ وارم بلاد را به دلیل جثه‌ی بزگ و عضلانی دوست دارند، در حالی که دیگران اسب‌های نژاد عرب را به خاطر ظرافتشان ترجیح می‌دهند. این واقعاً به شما بستگی دارد که کدام نوع را انتخاب کنید.

مگ تک

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.