لوکس ترین قطارهای مسافربری دنیا + اطلاعات و عکس

در این مطلب عکس و اطلاعات لوکس ترین قطارهای مسافربری دنیا (قطار سریع السیر ونیس سیمپون، قطار سریع السیر ایسترن و اورینتال، قصری روی چرخ و… ) را با شما به اشتراک می گذاریم.

دوستان علاقه مند به سفر خیلی خوب می داند که مسافرت با قطار همیشه به معنای تاخیر و سر و صدا و بی خوابی نیست. روزگاری قطار یکی از بهترین و لوکس ترین آیتم ها برای مسافرت محسوب می شد. شاید خیلی ها باور نکنند و با خود بگویند قطار و مسافرت لوکس؟ مگر می شود؟ البته که می شود! حتی امروزه هم برخی از خطوط ریلی در گوشه و کنار دنیا سفر های لوکس با بهترین کیفیت به مسافرین ارائه می دهند. اگر می خواهید لوکس ترین قطارهای مسافربری دنیا را بشناسید؛ این مطلب را مطالعه کنید.

پیشنهاد می کنم از پست هایی که درباره کشتی های لاکچری دنیا، بزرگترین کشتی های تفریحی دنیا منتشر نمودیم نیز بازدید نمایید.

قطار های مسافربری لوکس در کل دنیا

بسیاری از این قطارهای توریستی شامل پکیجی های کاملی از سفر می شوند؛ از جمله سفر های روزانه و توقف در مناطق توریستی موجود در مسیر ریلی! پس جای تعجبی هم ندارد اگر بگویم برخی از بهترین و لوکس ترین قطار ها در خطوط ریلی رفت و آمد می کنند که از نظر طبیعی بسیار زیبا و توریستی هستند. این مسیر های ریلی طولانی ترین مسیر ها در نوع خود بوده و مسافرین را سوار بر قطار به دل طبیعت بکر می برند. با من و مجله مینویسم همراه باشید تا لوکس ترین قطارهای مسافربری را با هم بررسی کنیم.

قطار سریع السیر ونیس سیمپون؛ اورینت

قطار سریع السیر ونیس سیمپون؛ اورینت

هر زمان صحبت از قطارهای لوکس در میان باشد نام اورینت اکسپرس وارد میدان خواهد شد. چرا که نه! این قطار از زمان بازگشایی در سال 1883 نمودی ازهنر و زیبایی در ادبیات، سینما و هر چیز شکوهمندی است که فکرش را می کنید. اورینت اکسپرسِ با شکوه فاصله بین پاریس و استانبول را تنها در 76 ساعت طی می کند. این قطار لوکس ترین قطار دنیاست و واقعا شایسته چنین مقامی است.

از پنل های تمام شیشه ای دو طرف گرفته تا صندلی ها تمام چرم و تخت خواب هایی که بهترین خواب را به مسافرین ارائه می دهند، همه و همه از علت هایی هستند که اورینت اکسپرس را به تجربه ای تکرار نشدنی تبدیل می کنند. تا به حال هفت بار موتور این قطار تغییر کرده تا اورینت اکسپرس از سال 1800 تا قرن 21 همواره در بهترین وضعیت خود باشد.

قطار سریع السیر ایسترن و اورینتال

قطار سریع السیر ایسترن و اورینتال

با نگاهی به تصویر فوق متوجه خواهید شد که چرا نام این قطار در لیست لوکس ترین قطار های دنیا قرار گرفته است. ترجمه واژه «اورینتال» به فارسی می شود «شرقی». در این صورت انتخاب نام این قطار به اورینتال گزینه اشتباهی بوده چرا که ایسترن و اورینتال فقط و فقط اروپا را می گردد. شاید هم به دلیل دیزاین درونیِ شرقی اش چنین نامی برایش انتخاب کرده اند. این قطار از مسیر ریلی عبور می کند که نفس تان را در سینه حبس خواهد کرد. البته زیبایی و دیزاین درون قطار آنقدر زیباست که شاید اصلا متوجه ویو بیرون قطار نشوید. باورش کمی سخت است اما زیبایی کلان شهر ها با عبور این قطار است که کامل می شود. قیمت بلیط اورینتال گاهی به 3000 دلار دلار یا 2300 یورو می رسد. اما هر کسی که این مبلغ را می پردازد خیلی خوب می داند که واقعا به قیمتش می ارزد.

قصری روی چرخ

قصری روی چرخ

«قصری روی چرخ» نام قطاری است که 14 کابین لوکس دارد اما کابین غذاخوری این قطار است که نامش را بر سر زبان ها انداخته! البته که غذای این قصر در حال حرکت یکی از بهترین ها در نوع خودش است اما در واقع فضای داخلی و دیزاین این کابین است که تجربه سفر با «قصر روی چرخ» را یکی از رمانتیک ترین و شکوهمند ترین خاطرات هر کسی در هندوستان می کند. نام این قطار در واقع «راجستان سلطنتی روی چرخ» است. بعدها واژه قصر برایش انتخاب شد چرا که واقعا قطاری با این کیفیت، قصری در حال حرکت است. البته باید اعتراف کرد که پاندمی کرونا تاثیرات بدی روی این قطار گذاشته و آینده اش اصلا معلوم نیست. پس تا وقتی زمان هست بلیط گرفته و تجربه خوب سفر با این قطار لاکچری را برای خود و عزیزان تان ثبت کنید.

قطار اودیسه دیکان

قطار اودیسه دیکان

هندی ها خیلی خوب می دانند که چطور باید قطار لوکس مسافربری درست کنند. جدایی از قطار «قصری روی چرخ» قطار هندی دیگری هست به نام «اودیسه دیکان» که شش مسیر ریلی نفس گیر را طی می کند. این مسیر ها از زیبایی چشم نواز گوجارات شروع شده و تا جادویی طبیعت ماهاراشترا ادامه پیدا می کنند. مسافرها خوب می دانند که هیچ کدام از این مسیرها را نباید از دست داد. قیمت بلیط های این قطار از 7320 دلار ( 5550 یورو) شروع می شود؛ قیمتی نفس گیر! اما چه کسی انتظار دارد سوار شدن بر قطاری لوکس قیمتی کمتر از این داشته باشد؟ سوار شدن بر اودیسه دیکان مانند سفر کردن با لیموزینی در جاده های یکی از بزرگ ترین کشورهای دنیا، هند است. پس انتظار کمتر از این ها را نمی توان داشت.

قطار کوه پیمای راکی

قطار کوه پیمای راکی

سرویس دهی بی نقص، غذای خوشمزه و صندلی های راحت تنها بخشی از دایره ویژگی های عالی لوکس ترین قطار مسافربری دنیا یعنی قطار کوه پیمای راکی هستند. باید اعتراف کرد که تمام این ویژگی های خوب در کنار هم را نمی توان با جادوی مسیر ریلی این قطار حتی مقایسه کرد!!! کوه پیمای راکی قطاری کانادایی است که مسیر ونکوور به بانف را سیر کرده و خیلی خوب می داند که ویو پانورامیک این کوه ها تا چه حد دل مسافرهایش را می برد. البته این قطار صندلی های اقتصادی تر هم دارد اما خب بدیهی است که ویو صندلی های لوکس و اقتصادی زمین تا آسمان با هم فرق دارند. پس همه چیز به جیب شما بستگی دارد. اگر بخواهید می توانید یکی از بهترین تجربه های سفرتان را در دو شب سفر با کوه پیمای راکی بسازید!

قطار هفت ستاره در کیوشو

قطار هفت ستاره در کیوشو

هفت ستاره در کیوشو بی شک بهترین و لوکس ترین قطار در تمام ژاپن است. مسیر ریلی و دایره وار این قطار لوکس از هاکاتا شروع شده و از ناکازاکی و یوفوین در طول دو روز عبور می کند.  

البته سفر های 4 روزه این قطار هم برای کسانی که بیشتر پول می دهند در دسترس هستند. باید اعتراف کرد که سفر با قطار در ژاپن کیفیت بسیار بالایی دارد. اما هفت ستاره در کیوشو چیزی دارد که با بقیه متفاوتش می کند. آن هم هنر بی بدیل ژاپنی است که همه جای این قطار را مزین کرده است؛ از در و دیوار کابین ها گرفته تا روشویی های سرویس بهداشتی!

قطار رووس ریل

قطار رووس ریل

سفر درجه یک آفریقایی را فقط و فقط با رووس ریل می توان تجربه کرد. این قطار مسیر های ریلی متفاوتی دارد. از سفر های 48 ساعته گرفته تا 15 روزه که سر تا سر این قاره اعجاب انگیز را می گردند. مبلمان به کار رفته در این قطار و نوشیدنی ها خوبش از عجایب خلقت هستند. شاید خیلی ها برای تجربه همین دو آیتم سوار رووس ریل می شوند! اتاق غذاخوری خاص و کابین هایی با ویو دلپذیر به طبیعت بکر این قاره در نبود هیچ گونه تلویزیون و رادیویی می تواند یکی از نوستالژیک ترین تجربه های هر کسی در سفر را بسازد.

قطار اکسپلورر بلموند آندیان

قطار اکسپلورر بلموند آندیان

لوکس ترین قطار مسافربری دنیا در آمریکایی جنوبی، بلموند آندیان، در سال 2017 بازگشایی شد تا رمانتیک ترین خاطره ها را در رمانتیک ترین قاره جهان بسازد. سفر با این قطار از کوسکو شروع شده و تا شهر سفید آریکویپا ادامه پیدا می کند. بنابراین مسافرین این قطار می توانند برخی از بهترین ویو کوه های آند را سواره تماشا کنند. قیمت بلیط های کابین های دو تخته این قطار لوکس از 4025 دلار یا 3050 یورو شروع می شود.

قطار اسکاتلندی سلطنتی

قطار اسکاتلندی سلطنتی

لوکس ترین قطار در تمام بریتانیای کبیر که در واقع یادگاری از شکوه قطارها در گذشته های این کشور هست همین اسکاتلندی سلطنتی است. مسیر این قطار از ادینبرگ به سمت لندن است. و کسی که سفر با این قطار را انتخاب می کند باید هر چه پول در جیبش دارد برای تهیه بلیط خالی کند. اما در هر صورت من که فکر می کنم به یک بار سوار شدن می ارزد! اسکاتلندی سلطنتی قطار نیست! پرنده ای است که در اوج کیفیت عصر مدرن شما را بر بال های خود سوار کرده و به دل تاریخ می برد. این ماشین زمان می تواند زندگی را از چشم مرد یا زنی که در قرن نوزدهم زندگی می کرده به رخ تان بکشد. پس چرا نباید تجربه اش کرد؟

قطار لوکس گان

قطار لوکس گان

5000 دلار (3800 یورو) پول بابت بلیط این قطار مسافربری لوکس دادن کمی خجالت زده تان می کند اما چشم تان را ببندید و پولش را پرداخت کنید. چرا که در نهایت پشیمان نمی شوید! استرالیا سرزمین شگفتی هاست و گان قطاری است که اعجاب انگیزترین دیدنی های عمرتان را در این قاره از مسیر داروین تا آدلاید نشان می دهد. عکاس ها خیلی خوب می دانند چه می گویم. چرا که مسیر این قطار از شمالی ترین گوشه این قاره بکر شروع شده و تقریبا تا مرکز شکوهمندش ادامه پیدا می کند.

پس یکی از بهترین راه ها برای دیدن تمام شگفتی های این قاره کمتر دیده شده سوار شدن بر گان است. البته برای خیلی ها مرکز استرالیا چیزی جز چند گله شتر نیست اما بکر بودن این مرکز دور از دسترس برای خیلی ها شکوهمند است. نام اصلی قطار این مسیر «افغان اکسپرس» بوده و گان در واقع نام مخفف شده ای برای این قطار لوکس است.

قطار آبی

قطار آبی

یکی از بهترین تجربه های سفر در آفریقای جنوبی را می توان با سوار شدن بر «قطار مسافربری لوکس آبی» ساخت. مسیر این قطار از پریتوریا شروع شده و تا کیپ تاون ادامه پیدا می کند. پس چرا نباید پولش را بپردازیم و از زیبایی تمام این مسیر در دل قطاری لوکس بهره مند شویم؟ قطار آبی، یکی از لوکس ترین قطارهای فعال در تمام دنیا بوده و مانند پنجره ای به دل آفریقای جنوبی تمام زیبایی های این مرز و بوم را در یک قاب نشان تان می دهد.

دمنوش گیاهی سریع‌ترین راه برای لاغری شکم و پهلو تا عید

‎ نوشیدن یک فنجان دمنوش و چای گیاهی در روز به شما کمک خواهد کرد تا وزن خود را به میزان دلخواهتون پایین بیاورید. دمنوش‌های گیاهی علاوه بر سم‌زدایی و فوایدی که برای بدن دارند، سریع‌ترین روش لاغری و چربی‌سوزی هم هستند و شما در مدت زمان کم، صاحب تناسب اندام شگفت‌انگیزی خواهید شد. برای شرکت در چالش ۱۲ کیلو لاغری با دمنوش گیاهی تا عید، همین الان میتونین مشاوره رایگان بگیرین.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.