قوی ترین داروی گیاهی ضد افسردگی

قوی ترین داروهای گیاهی برای درمان افسردگی جیست؟

به طور قطعی نمی توان گفت گیاهی برا درمان قطعی افسردگی وجود دارد، اما گیاهانی وجود دارند که می توانند به فرد افسرده در میزان کاهش افسردگی و بی انگیزگی کمک کنند. 5 مورد از گیاهانی که به فرد افسرده کمک می کنند اعم از خارمریم، بابونه، جینسینگ، اسطوخودوس و زعفران می باشند.

افسردگی یک اختلال خلقی جدی است که دارای علائمی از خفیف تا ناتوان کننده  است و به طور بالقوه تهدید کننده زندگی است. برخی از افراد به جای استفاده از دارویی که پزشک برای شما تجویز می کند، به دنبال درمان افسردگی با داروهای گیاهی هستند. داروها و مشاوره روش های متداولی برای کاهش علائم افسردگی است. با این حال، برخی از گیاهان و مکمل ها نیز ممکن است کمک کنند. قوی ترین داروی گیاهی ضد افسردگی جیست؟

قوی ترین داروی گیاهی ضد افسردگی

برخی از گیاهان و مکمل ها اثرات امیدوار کننده ای را برای افراد مبتلا به افسردگی نشان داده اند. استفاده از روشهای درمانی مکمل همچنان محبوبیت بیشتری پیدا می کند، زیرا افراد بدنبال روشهای طبیعی تری برای مدیریت سلامت خود هستند.

با این حال، همیشه درمان گیاهی به معنای ایمنی و اثربخشی نیست و دانستن اینکه کدام یک از محصولات را انتخاب کنید می تواند در وقت و هزینه شما صرفه جویی کند.

تحقیقات نشان داده برخی مکمل ها در درمان افسردگی خفیف تا متوسط ​​را بوجود می آورند. اینها برخی از گیاهانی است که مردم بیشترین استفاده را دارند:

1. خار مریم

خار مریم با نام Hypericum perforatum نیز شناخته می شود. این گیاه صدها سال یک درمان رایج گیاهی برای سلامت روان بوده است. با این حال، اگر افراد بخواهند آن را به عنوان درمان بالقوه افسردگی انتخاب کنند، باید احتیاط کنند.

یک بررسی سیستماتیک و معتبر در سال 2016 نشان داد که گیاه خار مریم نسبت به دارونما برای درمان افسردگی خفیف تا متوسط ​​موثرتر است و تقریباً به اندازه داروهای ضد افسردگی عمل می کند.

خار مریم همچنین می تواند در اثر داروهای ضد افسردگی تداخل داشته باشد، به این معنی که ممکن است علائم را بدتر کند منبع معتمد یا اثربخشی درمان معمولی را کاهش دهد. گرچه گیاه خار مریم ممکن است به برخی افراد کمک کند، اما اثرات دائمی مفیدی را نشان نمی دهد. به همین دلایل، مردم نباید از گیاه خار مریم به جای درمان معمول استفاده کنند.

قوی ترین داروی گیاهی ضد افسردگی

2. جینسینگ

این مکمل از ریشه غوزه ای گیاه جینسینگ آمریکایی یا آسیایی است. جینسینگ سیبری و آسیایی گیاهان مختلفی با مواد موثر مختلف هستند. پزشکان طب چینی هزاران سال است که از جینسینگ برای کمک به افراد در بهبود وضوح ذهنی و انرژی و کاهش اثرات استرس استفاده می کنند. برخی از افراد این خواص جینسینگ را یکی از راه حل های بالقوه برای انرژی کم و انگیزه ای برای درمان افسردگی می دانند

3. بابونه

مطالعه ای در سال 2012 منبع معتبر اطلاعات مربوط به بابونه را که از گیاه Matricaria recutita می آید و نقش آن در کمک به کنترل افسردگی و اضطراب را بررسی کرد.

نتایج نشان می دهد که بابونه نسبت به دارونما تسکین چشمگیری از علائم افسردگی ایجاد می کند. با این حال، برای تأیید فواید بابونه در سلامتی در درمان علائم افسردگی، مطالعات بیشتری لازم است.

4. اسطوخودوس

روغن اسطوخودوس یک روغن ضروری محبوب است. افراد معمولاً از روغن اسطوخودوس برای آرامش و کاهش اضطراب و اختلالات خلقی استفاده می کنند. یک منبع معتبر از مطالعات مختلف نشان داد که اسطوخودوس ممکن است در کاهش اضطراب و بهبود خواب قابل توجه باشد. اسطوخودوس در مطالعاتی که تأثیر آن بر اضطراب را ارزیابی می کند، نتایج متفاوتی داشته است.

5. زعفران

برخی از مطالعات استفاده از زعفران را به عنوان اقدامی ایمن و موثر برای کنترل علائم افسردگی ذکر کرده اند. با این حال، تحقیقات بیشتر به تایید مزایای احتمالی زعفران برای افراد مبتلا به افسردگی کمک می کند.

قوی ترین داروی گیاهی ضد افسردگی

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.