نام پدر و جانشین کدام یک از پادشاهان هخامنشی یکسان بود (محبوب ترین پادشاه ایران)

برای اینکه بدانید نام پدر و کدام جانشین هخامنشی یکی بود، در این مطلب همراه ما باشید.

همه ما با شنیدن اسم پادشاهان هخامنشی به یاد کوروش کبیر و داریوش بزرگ می افتیم. پادشاهانی بزرگ و اسطوره ای که بعد از 550 سال همچنان با نیکی از آنها یاد می شود. اگر به مطالعه تاریخ علاقه مند باشید، باید پادشاه هخامنشی که نام پدر و جانشین او یکی بوده است را بشناسید. اما اگر نمی دانید نام پدر و جانشین کدام یک از پادشاهان هخامنشی یکی بود، این مطلب را تا انتها مطالعه نمائید.

نام پدر و جانشین کدام یک از پادشاهان هخامنشی یکسان بوده

سلسله هخامنشیان با قدمت بالای 500 سال، گروهی از نسل آریایی ها بودند که با ورود کوروش کبیر به یک شاهنشاهی تبدیل شدند و لقب اولین امپراطوری تاریخ جهان را به خود اختصاص دادند.

کوروش اولین پاشاه هخامنشی و بنیانگذار این سلسله باشکوه بود که پادشاهی 30 ساله داشت. پدرش کمبوجیه و مادرش ماندانا نام داشت. او در جوانی با کاساندان ازدواج کرد که علاقه فراوانی به او داشت و اولین فرزند خود را کمبوجیه نام نهاد. از این روز کوروش کبیر از پادشاهان هخامنشی بود که اسم پدر و جانشین او یکسان بود. پدر او را کمبوجیه یکم و فرزند او را کمبوجیه دوم می نامیدند.

سخنان کوروش کبیر در مورد انسانیت

نام پدر و جانشین کدام یک از پادشاهان هخامنشی یکی بود

نام پدر و جانشین کدام پادشاه هخامنشی یکی بود

اسم پدر و جانشین کوروش بزرگ یکسان بود و هر دو کمبوجیه نام داشتند. هخامنشیان به عنوان منشا و مرکز تمدن و فرهنگ غنی آسیایی شناخته می شوند.

تاریخ باستان کوروش را یک نابغه نظامی می داند که سلطنتش با پیروزی و فتوحات زیادی همراه بود و ایران را از شرق و غرب گسترش داده بود و بخش هایی از یونان و بابل را نیز فتح کرده بود.

اسم سلطنتی پسرانه

کوروش؛ این پادشاه هخامنشی که نام پدر و جانشینش یکسان بود، در معرفی خود چنین گفته است:

(منم کوروش شاه جهان، شاه نیرومند و بزرگ بابل، سومر و اَکد و چهار گوشه جهان، پسر کمبوجیه و فردی که خدایان بِل و نَبو فرمانروایی او را دوست دارند و با نیکی از پادشاهی او یاد می کنند.)

عکس آرامگاه کوروش کبیر

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.