اندازه طبیعی گودی کمر
اندازه طبیعی گودی کمر

کمر درد میتواند یک درد مشترک بین افراد باشد و علت های گوناگونی هم داشته باشد. در این قسمت از پست قصد درایم تا در مورد گودی کمر صحبت کنیم و اندازه طبیعی گودی کمر را بررسی کنیم. چرا که بسیاری از کمر درد ها به خاطر گودی کمر است و اگر اندازه نرمال گودی کمر را بدانیم میتوانیم جلوی این درد را بگیریم. پس اگر به دنبال اندازه طبیعی گودی کمر هستید و میخواهید بدانید که اندازه طبیعی گودی کمر چه قدر است؟ این مطلب را تا آخر مطالعه کنید. اگر گودی کمر شما کمتر یا بیشتر از مقدار نرمال گودی کمر باشد باید برای درمان و اصلاح ان اقدام کنید. خواندن مطلب درمان گودی کمر چقدر طول میکشد می تواند برای شما مفید باشد.

اندازه طبیعی گودی کمر

باید گفت که همه باید گودی کمر داشته باشند و این گودی کمر کاملا طبیعی است. از زمانی که جنین شکل میگیرد شکل ظاهری بدن آن به شکل  C  است و به مرور زمان که شروع به نشستن و راه رفتن میکند شکل ظاهری بدن S  میشود. گودی که در کمر وجود دارد تا اندازه طبیعی مشکلی برای بدن ایجاد نمی کند. اما زمانی که این گودی کمر بیش از اندازه حالت طبیعی و یا کمتر باشد، منجر به درد هایی در کمر میشود. زمانی که درد کمر به سراغمان می آید یکی از گزینه های که فکر می کنیم میتواند عامل کمر دردمان باشد گودی کمر است و به همین دلیل افراد به دنبال اندازه طبیعی گودی کمر میروند که تا چه اندازه ایی گودی کمر طبیعی است؟ 

اندازه طبیعی گودی کمر
اندازه طبیعی گودی کمر

سه تمرین برای بهبود گودی کمر

زمانی باید نگران گودی کمر باشیم که گودی کمر از حالت و اندازه طبیعی خود بیشتر و یا کمتر باشد. اندازه طبیعی گودی کمر در واقع باید بین 39 تا 53 درجه باشد. پس اگر گودی کمر کمتر و یا بیشتر از 39 تا 53 درجه باشد دچار درد در نواحی کمر شده و مشکلات دیگری را به همراه خواهد داشت.

البته این موضوع را فراموش نکنید که عوامل مختلفی هستند که بر روی گودی کمر تاثیر می گذارند. تعداد مهره های و قوسی که  دارند در هر فرد و در هر زمانی متفاوت است. پس میتوان گفت که گودی کمر از هر فرد به فرد دیگری متفاوت است و به همین دلیل است که پزشکان اندازه طبیعی گودی کمر را بین 39 تا 53 درجه در نظر گرفته اند. در ادامه توضیح خواهیم داد که چه عوامل دیگری بر اندازه طبیعی گودی کمر تاثیر می گذارند؟

عواملی که بر اندازه طبیعی گودی کمر تاثیر می گذارند عبارت اند از:

آیا پوشیدن کفش پاشنه بلند برای دیسک کمر ضرر دارد؟

  • سن
  • جنسیت
  • قوم و نژاد
  • فعالیت‌های ورزشی
  • میزان فعالیت روزانه
  • قدرت
  • انعطاف‌پذیری
  • شاخص توده بدنی (مقایسه وزن و قد شخص جهت سنجش سلامت وزنی)

خلاصه

گودی کمر را همه افراد باید داشته باشند اما باید به اندازه و حالت طبیعی باشد. اندازه طبیعی گودی کمر در واقع بین 39 تا 53 درجه است، البته این اندازه طبیعی گودی کمر از فردی به فرد دیگر متفاوت است و عوامل مختلفی بر اندازه طبیعی گودی کمر تاثیر میگذارند. فراموش نکنید که میتوان گودی کمر را با تمرین هایی کمتر کرد و به اندازه طبیعی گودی کمر نزدیک کرد.

فروشگاه قطعات آسانسور

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید