بهترین روش سرمایه گذاری برای کودکان

درمان سرطان

درمان سرطان

سرطان عامل اصلی مرگ در سراسر جهان است. سالهاست که محققان مطالعات دقيقي راجع به چگونگي متوقف كردن اين بيماری مرگبار در مسیرهای خود انجام داده اند. ما برای پیدا کردن درمان های مؤثرتر چقدر نزدیک هستیم؟

سازمان بهداشت جهانی (WHO) خاطرنشان می کند که در سراسر جهان، نزدیک به ۱ در ۶ مرگ و میر ناشی از سرطان است.

تنها در ایالات متحده، موسسه ملی سرطان (NCI) در سال ۲۰۱۷، ۱،۶۸۸،۷۸۰ مورد سرطان جدید و ۶۰۰،۹۲۰ مرگ و میر مرتبط با سرطان تخمین زده است.

در حال حاضر شایعترین نوع درمان سرطان عبارتند از شیمی درمانی، پرتودرمانی، جراحی تومور، و در مورد سرطان پروستات و سرطان پستان – درمان هورمونی.

با این حال، درمان های دیگر شروع به برداشتن می کنند: درمان هایی که به تنهایی یا به صورت ترکیبی با درمان های دیگر به منظور کمک به شکستن سرطان موثرتر است و در کل عوارض جانبی کمتری دارند.

در نوآوری در درمان سرطان هدف این است که به مجموعه ای از مسائل که به طور معمول در تامین کنندگان مراقبت های بهداشتی و بیماران قرار می گیرند، از جمله درمان تهاجمی همراه با عوارض جانبی ناخواسته، عود مجدد تومور پس از درمان، جراحی یا هر دو، و سرطان های مهاجم است که مقاوم به درمان است و به طور گسترده استفاده می شود.

در این قسمت برخی از جدیدترین پیشرفت های تحقیقاتی در زمینه سرطان را بررسی می کنیم که به ما امید تازه ای می دهد که درمان های بهتر و استراتژی های پیشگیرانه به زودی استفاده شود.

تقویت سیستم ایمنی “آرسنال”

یکی از انواع درمان که اخیرا توجه زیادی را به خود جلب کرده است، ایمونوتراپی است که هدف آن تقویت سلول دفاعی موجود بدن در برابر جانداران خارجی و سلول های مضر است: پاسخ سیستم ایمنی بدن ما به گسترش تومورهای سرطانی می یاشد.

اما بسیاری از انواع سلول های سرطانی بسیار خطرناک هستند، زیرا آنها روش هایی را برای “نفوذ” به سیستم دفاعی انتخاب می کنند که سیستم دفاعی ان روش را نادیده می گیرد.

بنابراین، برخی از انواع سرطان های تهاجمی می توانند به راحتی گسترش پیدا کنند و به شیمی درمانی یا پرتودرمانی مقاوم باشند.

با این حال، به لطف آزمایشات in vitro و in vivo، محققان در حال حاضر یاد می گیرند چگونه می توانند سیستم های حفاظتی سلول های سرطانی را غیرفعال کنند. مطالعه ای که سال گذشته در Immunology Nature منتشر شد، دریافت که ماکروفاژها و یا گلبول های سفید خون که به طور معمول با “برداشتن” باقی مانده های سلولی و دیگر اشیاء مضر “خارجی”، هنگام مواجه شدن با انها، سلول های سرطانی فوق العاده تهاجمی را نابود کردند.

ویروس های درمانی و واکسن های نوآورانه

به همین دلیل، در تعامل با سلول های سرطانی، ماکروفاژها یک و دو سیگنال را به معنای خنثی کردن عمل “پاک کردن” خود نمی خوانند.

با این حال، این دانش همچنین نشان داد که دانشمندان راه زیادی پیش رو دارند: با مسدود کردن دو مسیر سیگنال مربوطه، سلول های سفید خون را مجددا فعال کردند تا کار خود را انجام دهند.

ویروس های درمانی و واکسن

می تواند سلاح شگفت انگیزی در مبارزه با سرطان و ویروس های درمانی باشد، همانطور که یک تیم از انگلیس در اوایل سال جاری در آزمایش های خود این را نشان داد ، آنها موفق به استفاده از reovirus برای حمله به سلول های سرطانی مغز شدند، در حالی که تنها سلول های سالم را ترک کرده بودند.

“این اولین بار است که نشان داده شده است ویروس درمانی قادر به عبور از مانع مغز و خون است،” توضیح داده شده که این نوع از ایمونوتراپی می تواند برای درمان بیشتر افراد مبتلا به سرطان مغزی تهاجمی مورد استفاده قرار گیرد . “

در یک مطالعه جدید، محققان در سوئیس راه را برای بهبود عملکردهای این واکسنهای دندریتی با ایجاد گیرندههای مصنوعی قادر به تشخیص و “ربوده شدن” حاملهای کوچک، که با تومورهای سرطانی در بدن ارتباط دارند، شناسایی کردند.

با اتصال این گیرنده های مصنوعی به سلول های دندریتیک در “واکسن”، سلول های درمانی قادر به تشخیص سلول های مضر سرطانی با دقت بیشتری هستند.

مهمتر از همه، مطالعات اخیر نشان داده اند که ایمونوتراپی ممکن است بهتر از درمان با شیمی درمانی باشد – به ویژه اگر داروهای شیمی درمانی برای اولین بار تحویل داده شوند و با ایمن سازی درمان شوند.

اما این رویکرد دارای برخی مشکلات است؛ کنترل اثرات این روش ترکیبی دشوار است، بنابراین گاهی ممکن است بافت سالم همراه با تومورهای سرطانی مورد حمله قرار گیرد.

با این حال، دانشمندان از دو مؤسسه در کارولینای شمالی ماده ای ایجاد کرده اند که پس از تزریق به بدن، به صورت ژل تبدیل می شود: یک سیستم داربست بیورسپون. داربست می تواند هر دو شیمی درمانی و داروهای ایمنوتراپی را در یک زمان نگه دارد، و آنها را به طور سیستماتیک به تومورهای اولیه آزاد می کند.

این روش اجازه می دهد تا کنترل بهتر هر دو درمان، اطمینان حاصل شود که مواد درمانی به تنهایی بر روی تومور هدف قرار می گیرند.

انقلاب نانوذرات

درمان سرطان با استفاده از نانوذرات

دوازده سال از صحبت در مورد ابزارهایی که به ویژه برای تهیه مواد مخدر به طور مستقیم به تومور و شکار تومورهای کوچک با دقت و کارآیی ان گذشته است، “رونق” در توسعه فناوری نانو و توسعه نانوذرات برای درمان های سرطانی است.

نانوذرات می توانند در درمان سرطان یک بازی تعویض کننده باشند.

نانوذرات، ذرات میکروسکوپی هستند که در تحقیقات بالینی، در میان سایر رشته ها توجه زیادی را به خود جلب کرده اند، زیرا ما فرصتی برای توسعه روش های دقیق و کم تهاجمی برای مقابله با بیماری فراهم می کنیم.

 آنها می توانند سلولهای سرطانی یا تومورهای سرطانی را بدون آسیب رساندن به سلول های سالم در محیط اطراف هدف قرار دهند.

در حال حاضر بعضی از نانوذرات برای ایجاد درمان با گرمابه بسیار متمرکز ایجاد شده اند که نوعی از درمان است که دمای هوای گرم را برای ایجاد تومورهای سرطانی کاهش می دهد.

سال گذشته، دانشمندان چینی و U.K. توانستند نوعی از “تنظیم کننده” نانوذراتی تولید کنند که توانست تومورها را در معرض حرارت قرار دهد و از تماس با بافت سالم جلوگیری کند.

یکی از محققان مسئول این پروژه می گوید: “این می تواند به طور بالقوه یک بازی تعویض کننده در راه درمان افراد باشد.

این وسیله نقلیه کوچک نیز می تواند مورد استفاده قرار گیرد به سلول هایی مانند سلول های بنیادی سرطانی که سلول های نامطلوب است که با مقاومت در برابر انواع خاصی از سرطان در ارتباط با درمان های سنتی مانند شیمی درمانی ارتباط دارد.

بنابراین، نانوذرات را می توان با مواد درمانی بارگیری کرد و برای جلوگیری از رشد تومور، سلول های بنیادی سرطانی را هدف قرار داد. دانشمندان با استفاده از نانوذرات پر از مواد درمانی در درمان انواع مختلف سرطان، از جمله سرطان سینه و سرطان آندومتر، استفاده کرده اند

ونیسا

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید