متن اللهم عجل لولیک الفرج با ترجمه فارسی + ذکر خواص

در این مطلب متن دعای اللهم عجل لولیک الفرج با معنی فارسی و خواص آنرا با شما به اشتراک گذاشته ایم. برای خواندن دعای اللهم عجل ولیک الفرج همراه ما باشید.

اللهم عجل لولیک الفرج دعایی است که ما را یاد امام زمان (عج) می اندازد و برای طلب فرج ایشان از خداوند خوانده می شود. اما اللهم عجل لولیک الفرج یعنی چه و خواص ذکر اللهم عجل لولیک الفرج چیست. در ادامه این مطلب متن اللهم عجل لولیک الفرج با ترجمه فارسی را در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم.

همچنین اگر تصمیم به گذاشتن استوری اللهم عجل لولیک الفرج دارید، می توانید از پروفایل اللهم عجل لولیک الفرج که در مینویسم وجود دارد استفاده کنید.

متن اللهم عجل لولیک الفرج

با خواندن دعای اللهم عجل لوليك الفرج والعافية والنصر با اعراب می توانید براحتی این دعا را به خاطر بسپارید و هر روز آنرا قرائت کنید:

اَللّهُمَّ عَجِّلْ لِوَلِیِّکَ الْفَرَجَ وَ الْعافِیَةَ وَ النَّصْرَ وَ اجْعَلْنا مِنْ خَیْرِ اَنْصارِهِ وَ اَعْوانِهِ وَ الْمُسْتَشْهَدینَ بَیْنَ یَدَیْهِ

معنی اللهم عجل لولیک الفرج والعافیه والنصر وجعلنا من

خدایا در فرج و ظهور سرپرست ما و عافیت و پیروزی او تعجیل کن و ما را از بهترین یاوران او قرار ده.

در معنی دعای اللهم عجل لوليك الفرج والعافية والنصر چند برداشت وجود دارد. اولین خواسته سلامتی و عافیت امام عصر (عج) در زمان غیبت و همچنین ظهور آن حضرت می باشد. (منظور از عافیت می تواند همان درخواست ظهور و خشنودی امام عصر (عج) باشد.)

همچنین ذکر اللهم عجل لولیک الفرج می تواند یک جمله دعایی برای خود شخص دعا کننده باشد که از خداوند می خواهد سختی ها را برای او آسان گرداند که البته با ظهور امام زمان (عج) و حل مشکلات با حضور او ارتباط مستقیم دارد.

معنی اللهم عجل لولیک الفرج این است که خدایا مقدمات ظهور آن حضرت را فراهم کن و ما را به درجه ای از ایمان برسان که در زمان غیبت دچار غفلت نشویم و نفسمان را از آلودگی ها پاک کنیم. چرا که منتظر واقعی فرج، امام زمان (عج) می باشد و نفس و درون ماست که زمان ظهور ایشان را مشخص می کند.

متن اللهم عجل لولیک الفرج با فونت زیبا

لازم به ذکر است که این دعا با دعای فرج امام زمان تفاوت دارد. ریشه دعای اللهم عجل لولیک الفرج را می توان برگرفته از چند دعای زیر دانست که از معصومین (ع) روایت شده است:

(اللَّهُمَّ فَصَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ وَ عَجِّلْ لِوَلِیکَ الْفَرَجَ وَ الْعَافِیةَ وَ النَّصْر …)

(اللَّهُمَّ اجْعَلْنِی مِنْ أَنْصَارِهِ وَ أَعْوَانِهِ وَ الذَّابِّینَ عَنْهُ وَ الْمُسَارِعِینَ إِلَیْهِ فِی قَضَاءِ حَوَائِجِهِ وَ الْمُحَامِینَ عَنْهُ وَ السَّابِقِینَ إِلَى إِرَادَتِهِ وَ الْمُسْتَشْهَدِینَ بَیْنَ یَدَیْه)

در روایتی که از آیت الله بهجت در مورد دعای اللهم عجل لوليك الفرج والعافية والنصر آمده، این چنین گفته اند که هنگام خواندن این دعا و طلب ظهور ایشان، بعد از (اللهم عجل لولیک الفرج) بلافاصله بگوئید: (و فرجنا به) برای خودتان نیز دعا کنید و از خدا بخواهید تا شما در دسته یاران حقیقی امام زمان (عج) قرار دهد. چرا که ظهور آن حضرت زمانی موجب مسرت و خوشحالی است که با آمدن ایشان در صف یاران حقیقی او باشیم.

متن دلتنگی برای امام زمان (عج)


معجزه ذکر اللهم عجل لولیک الفرج

ذکر اللهم عجل لولیک الفرج برای حاجت بسیار مجرب است و روایات مختلفی بر گفتن اللهم عجل لولیک الفرج در نماز تاکید دارند و به تکرار ذکر اللهم عجل لولیک الفرج در سجده و قنوت سفارش شده است. علاوه بر ثواب ذکر اللهم عجل لولیک الفرج، مداومت بر این ذکر خواص و آثار بی شماری دارد که به آنها اشاره می کنیم:

 • دفع بلا
 • افزایش نعمت و روزی
 • دور شدن شیطان
 • شفاعت آن حضرت در قیامت
 • وسعت روزی
 • آمرزش گناهان
 • افزایش طول عمر
 • دعای امام زمان (عج) در حق فرد
 • مورد تایید خداوند قرار گرفتن
 • پیروزی بر دشمن
 • تبدیل اعمال بد او به اعمال خوب و نیکو
 • دور شدن عقوبت از اهل زمین

برای ختم ذکر اللهم عجل لولیک الفرج توجه داشته باشید که عدد ذکر اللهم عجل لولیک الفرج 40 است.

دعای اللهم عجل لولیک الفرج و العافیة و النصر صوتی را به زودی در اختیار شما عزیزان قرار می دهیم.

عکس دعای “الهی عظم البلا” برای پروفایل

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.