بعد از بوتاکس چه کارهایی را نباید انجام داد (مهمترین ممنوعیت ها)

در اینجا فهرستی از ممنوعیت های بعد از بوتاکس آورده شده است که افراد باید بلافاصله بعد از درمان بوتاکس از انجام آن ها خودداری کنند تا نتیجه موثرتری بگیرند.

بوتاکس یکی از محبوب ترین درمان های زیبایی است. مردم این درمان کمتر تهاجمی را برای کاهش علائم پیری بر روی چهره بکار می گیرند. این درمان نام خود را از پروتئین سم بوتولینوم که برای این درمان مورد استفاده قرار می گیرد، گرفته است. در اینجا فهرستی از کارهایی آورده شده است که افراد باید بلافاصله بعد از بوتاکس از انجام آن ها خودداری کنند تا نتیجه موثرتری را بدست آورند. همراه مینویسم باشید تا بگوییم بعد از بوتاکس چه کارهایی را نباید انجام داد و کارهای ممنوع بعد از بوتاکس کدامند؟

در دنیایی که همه می خواهند طراوت جوانی خود را حفظ کنند،‌ بوتاکس به یک گزینه محبوب تبدیل شده است. تزریق بوتاکس با جلوگیری از حرکت عضلات عمل می کند. بوتاکس برای درمان بیماری هایی مانند میگرن مزمن، ‌تعریق بیش از حد، بیش فعالی مثانه، دیستونی دهانه رحم و حتی افسردگی نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

کارهای ممنوع بعد از بوتاکس

تزریق بوتاکس می تواند روشی موثر برای کاهش ظاهر چین و چروک ها باشد، اما باید مراقبت های پس از بوتاکس به خوبی انجام شود.

در ادامه، فهرستی از کارهایی آورده شده است که افراد باید بلافاصله بعد از بوتاکس از انجام آن ها خودداری کنند تا نتیجه موثرتری را بدست آورند.

1. صورت خود را ماساژ ندهید

ماساژ یا مالش صورت درست بعد از درمان بوتاکس یک نه بزرگ است. همیشه توصیه می شود که به صورت خود دست نزنید و حدود یک روز بعد از تزریق بوتاکس نیز آن را ماساژ ندهید. دلیل آن این است که مالش شدید یا ماساژ صورت می تواند موجب حرکت کردن بوتاکس شود. حرکت بوتاکس موجب می شود تا تاثیرگذاری آن بر روی نواحی نادرستی از صورت باشد.

ماساژ صورت درست بعد از تزریق بوتاکس می تواند منجر به افتادگی پلک ها و خطوط اخم شود. حداقل به مدت 6 تا 8 ساعت بعد از بوتاکس از لمس مکرر صورت خود اجتناب کنید و تا 24 ساعت خود را درگیر ماساژ صورت نکنید.

2. از نوشیدن الکل اجتناب کنید

یکی از کارهای ممنوع بعد از تزریق بوتاکس نوشیدن الکل است. اگرچه ما هرگز به شما توصیه نمی کنیم که الکل بنوشید، اما اجتناب از نوشیدن الکل درست بعد از درمان بوتاکس یک ضرورت است. مصرف الکل موجب رقیق شدن خون می شود. همین امر احتمال خونریزی و کبودی بعد از تزریق را افزایش می دهد. فرد باید حدود 24 ساعت پس از انجام بوتاکس صبر کند و بعد مصرف الکل را از سر گیرد.

3. ورزش نکنید

این ممکن برای افراد ورزشکار و دوستداران باشگاه و فعالیت های ورزشی توصیه ی خوشایندی نباشد، اما همین است. فرد باید بعد از درمان بوتاکس از انجام تمرینات ورزشی و فعالیت های شدید ورزشی خودداری کند. ورزش سنگین می تواند موجب کشیدگی عضلات صورت در اثر تنش و فشار ورزش شود. همین امر از جایگیری درست بوتاکس در عضلات و اعصاب شما جلوگیری می کند.

فشار آوردن به صورت موجب می شود تا بوتاکس از محل تزریق خود به حرکت درآید. گفته می شود که 24 ساعت بعد از تزریق بوتاکس ایده آل ترین حالت است که فرد باید قبل از شروع دوباره فعالیت های ورزشی خود صبر کند.

انجام حرکات ورزشی شدید همچنین باعث تعریق می شود که ممکن است مواد تزریق شده را به بیرون هدایت کند.

4. بعد از بوتاکس از درمان زیبایی صورت دوری کنید

کارهای ممنوع بعد از بوتاکس

همچنین بخوانید: چند روز طول می کشد تا بوتاکس اثر کند

مهم نیست که چقدر درمان زیبایی صورت در اسپا را دوست دارید یا چقدر این جلسات برای شما آرامش بخش هستند، رفتن به یک جلسه درمان زیبایی درست بعد از تزریق بوتاکس ایده خوبی نیست. مشابه با ماساژ صورت، درمان های زیبایی موجب اعمال فشارهایی بر روی عضلات صورت می شوند. همین فشار موجب حرکت بوتاکس تزریق شده از محل اصلی تزریق می شود. علاوه بر این، فشار اعمال شده روند بهبود را نیز کندتر می کند. بنابراین بعد از بوتاکس از لایه برداری، میکرودرم، پاکسازی و فشیال پوست خودداری کنید.

5. خوابیدن بعد از بوتاکس ممنوع

اگر نمی دانید که چرت زدن درست بعد از تزریق بوتاکس چه آسیبی می تواند به شما وارد کند، این نکته برای شماست. همواره توصیه می شود که حداقل 4 ساعت بعد از تزریق بوتاکس از چرت زدن پرهیز کنید. دلیل آن این است که مدتی زمان می برد تا بوتاکس در محل تزریق شده جای گیرد. چرت زدن یا گذاشتن صورت بر روی بالش می تواند موجب شود تا فشار اضافی بر روی عضلات صورت وارد شوند. مطمئن شوید که سر خود را حتی پس از دراز کشیدن بالا نگه دارید تا بوتاکس حرکت نکند.

6. بر روی صورت خود یخ قرار ندهید

وقتی صحبت از کاهش پف صورت به میان باشد، قرار دادن یخ بر روی صورت یک راه حل برای بسیاری از افراد است. اگرچه این ترفند بسیار موثر و سودمند است، اما بلافاصله بعد از تزریق بوتاکس ایده خوبی نیست. پوست شما بعد از درمان بوتاکس نباید در معرض دماهای شدید؛ چه سرد و چه گرم؛ قرار گیرد.

همچنین بخوانید: چند روز بعد از بوتاکس میتوان صورت را شست

7. بعد از بوتاکس چی نخوریم

محدودیت غذایی خاصی بعد از انجام بوتاکس وجود ندارد اما از خوردن مواد غذایی که احتمال خون ریزی و کبودی را افزایش می دهند خودداری کنید مانند:

  • در صورت احساس درد از استامینوفن استفاده کنید.

مراقبت بعد از تزریق بوتاکس

  • در معرض نور مستقیم خورشید قرار نگیرید.
  • سر خود را خم نکنید و بعد از تزریق بوتاکس تا چند روز به صورت طاق باز بخوابید.
  • در صورت مشاهده کبودی بعد از تزریق بوتاکس از ویتامین K استفاده کنید.
  • تا 24 ساعت بعد از تزرق بوتاکس صورت خود را نشویید و به حمام نروید و بعد از آن با آب داغ دوش نگیرید. آب داغ باعث حرکت بوتاکس می شود.
  • در محیط های بیش از اندازه گرم که باعث تعریق می شود قرار نگیرید.
  • محل تزریق بوتاکس را با کلاه یا چیزهای دیگر نپوشانید.
  • از انجام فعالیت هایی که بدن را در حالت برعکس قرار می دهد خودداری کنید مانند حرکات یوگا یا رفتن به شهربازی.
  • شب اول بعد از تزریق بوتاکس از چشم بندهای مخصوص خواب استفاده نکنید.

به دلیل تاثیر ری اکشن ها بر پوست پیشانی و ایجاد خط و خطوط بر روی آن، یکی از رایج ترین انواع بوتاکس، بوتاکس پیشانی است. اما مراقبت های بعد از بوتاکس پیشانی تفاوتی با سایر قسمت های صورت ندارد و باید و نبایدهای آنها یکسان است.

ورزش کردن، قرار گرفتن در برابر گرما، شستن صورت، ماساژ صورت، مصرف سیگارو الکل، ورزش و بلند کردن اجسام سنگین همگی بعد از تزریق بوتاکس مضر هستند و باید از آنها پرهیز کرد.

سوالات متدوال درباره مراقبت های بعد از بوتاکس

کشیدن سیگار بعد از تزریق بوتاکس

برای اثربخشی بهتر بوتاکس تا دو هفته از استعمال سیگار و سایر دخانیات بپرهیزید.

بعد از بوتاکس چند ساعت نباید خوابید

حداقل 4 تا 6 ساعت بعد از تزریق بوتاکس دراز نکشید.

چند ساعت بعد از بوتاکس میتوان دوش گرفت

بهتر است 12 ساعت اول بعد از تزریق بوتاکس صورت خود را نشویید و تا 24 ساعت حمام نکنید.

چند ساعت بعد از بوتاکس ورزش کنیم

حداقل یک هفته بعد از انجام بوتاکس ورزش شدید نکنید. تا 2 هفته به استخر نروید.

امیدواریم مطالعه مقاله “بعد از بوتاکس چه کارهایی را نباید انجام داد” برای شما مفید بوده باشد.

مطالب پیشنهادی:

مگ تک

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.