سه تمرین برای بهبود گودی کمر
سه تمرین برای بهبود گودی کمر

چگونه میتوانیم گودی کمر را از بین ببریم؟ تمرین های مناسب برای بهبود گودی کمر چیست؟ سه تمرین برای بهبود گودی کمر چیست؟

اگر به دنبال پاسخ سوالات فوق هستید به شما پیشنهاد می کنیم که این مطلب را تا آخر مطالعه کنید چرا که برای بهبود گودی کمر تمرینات بسیاری خوب و موثری را جمع آوری کرده ایم که کمک شایانی به شما دوستان عزیز می کند. در این پست سه تمرین برای بهبود گودی کمر را مورد بررسی قرار می دهیم پس با ما همراه باشید. خواندن مطلب بهترین پوزیشن و حالت خوابیدن برای کاهش کمر درد و خروپف کردن پیشنهاد می شود.

3 حرکت ورزشی مفید برای بهبود گودی کمر

در ادامه سه تمرین برای بهبود گودی کمر را معرفی می کنیم و خواهیم گفت که چگونه گودی کمر خود را به اندازه و حالت طبیعی خود نزدیک کنید؟ همانطور که میدانید گودی کمر در واقع یک انحنا در ناحیه کمر است که باید اندازه طبیعی خود را حفظ کند و اگر از اندازه طبیعی خود کمتر و یا بیشتر باشد، دچار مشکلات فیزیکی و درد در نواحی کمر میشوdد. البته قبل  ذکر شده است که گودی کمر هر فرد با فرد دیگری متفاوت است چرا که متغیر های بسیاری هستند که تاثیر به سزایی بر روی اندازه گودی کمر میگذارند.

روش های درمان قوس کمر + علت ایجاد قوس کمر

پس بدین دلیل، شما هرگز نباید چنین توقعی داشته باشید نا گودی کمر را به صورت کلی از بین ببرید، چرا که باید کمر گود و قوس داشته باشد اما به اندازه طبیعی خود.

اما در این پست تنها 3 تمرین موثر و کاربردی برای بهبود گودی کمر را معرفی خواهیم کرد و شما دوستان عزیز میتوانید در خانه تان انجام دهید. برای بهبود گودی کمر خود سه تمرین برای بهبود گودی کمر را انجام دهید. درمان ورزشی برای رفع گودی کمر با 3 حرکت عالی:

تمرین اول برای بهبود گودی کمر: حرکات کششی کمر

با انجام یک سری حرکات کششی میتوانید گودی کمر را بهبود ببخشید و به عبارتی اصلاح کنید.

  • اولین تمرین برای بهبود گودی گمر حرکات کششی کمر است. بدین صورت که تنها کافی است بر روی زمین و به پشت کاملا دراز بکشید و زانو های خود را به نوبت به سمت قفسه سینه بکشید. سعی کنید زانو و یا زیر زانو را با دستان بگیرد و به مدت 30 تا 60 ثانیه نگه دارید و در عین حال نفس عمیق بکشید.
سه تمرین برای بهبود گودی کمر: حرکات کششی
سه تمرین برای بهبود گودی کمر

تمرین دوم برای بهبود گودی کمر: حرکت کرانچ

یکی دیگر از تمرین های ورزشی مناسب رفع گودی کمر حرکت کرانچ است. برای انجام این حرکت به پشت روی زمین دراز بکشید، کف پا ها را به شکل تصویر بر روی زمین بگذارید. سپس تا 30 درجه از زوی زمین از ناحیه کمر بلند شده، به صورتی که به عضلات شکمتان فشار وارد شود و درگیر شوند. سپس به شکل قبلی برگردید. این تمرین را روزانه 10 بار تکرار کنید و تعداد آن را به مرور افزایش دهید.

سه تمرین برای بهبود گودی کمر: کرانچ
سه تمرین برای بهبود گودی کمر

تمرین سوم برای بهبود گودی کمر

به پشت بر روی زمین صاف دراز بکشید، لگن و زانوی خود را در زاویه ۹۰ درجه‌ قرار دهید. کف دست های خود را بر روی ران خود گذاشته و فشار دهید. سپس، دست و پای راست را به سمت موازی با زمین بکشید و نیم‌تنه و ستون فقرات خود را به‌طور کامل ثابت نگه‌دارید. ( با پا و دست مخالف هم همین کار را تکرار کنید)

سه تمرین برای بهبود گودی کمر
سه تمرین برای بهبود گودی کمر
فروشگاه قطعات آسانسور

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید