نکاتی برای نگهداری رژ لب به منظور استفاده بیشتر و بهتر از آن

چگونه با نگهداری رژ لب به بهترین نحو بتوانیم استفاده درستی از آن داشته باشیم؟

لوازم آرایشی و بهداشتی مانند مواد غذایی دارای تاریخ مصرف مشخصی هستند و به نگهداری در شرایط متفاوتی نیاز دارند تا با رعایت آن نکات استفاده از آنها را به حداکثر برسانیم. به دلیل اینکه ما این لوازم را روی نقاط حساس صورت و بدن خود استفاده میکنیم توجه به این نکات از اهمیت خاصی برخوردار است.

اکثر محصولات آرایشی و بهداشتی امروزه دارای نگهدارنده هایی هستند که در صورت قرار دادن در فضای آزاد و گرم باعث رشد باکتری در آنها میشوند.بخصوص محصولات ارگانیک که به دلیل عدم وجود نگهدارنده در انها به مراقبت بیشتری نیاز دارند.

یکی از پرکاربردترین لوازم آرایشی رژ لب است ممکن است شما برای رژ لب هزینه زیاد و سنگینی را اختصاص دهید ولی آنچه که اهمیت دارد مراقبت و نگهداری رژ لب با به کارگیری نکاتی ساده است که ما در اینجا به شما ارائه می دهیم.

چند روش برای نگهداری رژ لب و استفاده بهتر از آن

در بین لوازم آرایشی رژ لب از محبوبیت بیشتری برخوردار است. استفاده از رژلب مناسب چهره شما را شادابتر و جذابتر میکند و در صورتی که رژ با کیفیتی را انتخاب کرده باشید ویتامین های مورد نیاز لب شمارا نیز فراهم میکند. با توجه به اینکه بطور روزانه از رژ لب استفاده می کتید نگهداری و مراقبت از رژ لب دارای اهمیت ویژه ای است.

باهم نکاتی ساده را در مورد نگهداری رژ لب بخوانیم:

قرار دادن در دمای خنک

نگهداری لوازم آرایشی در یخچال و هوای خنکگرما برای رژ لب خطرناک است و به دلیل اینکه حاوی مواد روغنی و ویتامین ها هستند در دمای گرم محیط آب شده و مستعد تجمع باکتریها هستند. نگهداری رژ لب در یخچال و یا حداقل دور از گرما،از تکثیر باکتری ها جلوگیری می کند. رژ لب­‌های خود را در مکانی سرد نگهداری کنید و بدین وسیله، دوام رژ لب خود را افزایش دهید. رژ لبی که هر روز از آن استفاده میکنید نیازی به سرد کردن ندارد، اما در صورتیکه رژتان در حال اتمام است و میخواهید باقی مانده اش را نگهدارید، در یخچال دوام بیشتری خواهد داشت.

شاید بارها برای شما نیز پیش آکده باشد که در هوای گرم به سراغ رژ خود داخل داشبورد ماشین و یا داخل کیف تان رفته اید و متوجه شده اید رژتان آب شده و ظاهر سابق را ندارد. در این موارد رژلب خود را سریعا داخل یخچال بگذارید و بعد از گذشت یک ساعت مشاهده میکنید که رژبه حالت اول خود برگشته است.

فقط باید توجه نمایید که رژ لب باید بعد از سفت شدن حتما از یخچال خارج گردد ، چون در طول زمان سرما میتواند موجب جدا شدن روغن و موم آن شود.

 دور نگهداشتن از نور خورشید 

نگهداری رژلب در دمای طبیعی اتاق مناسب است اما باید توجه داشته باشید که در معرض نور مستقیم خورشید قرار نگیرد .نور خورشید با گرمای خود روند تجزیه مواد تشکیل دهنده رژلب را سرعت میبخشد و کهنه شدن و فاسد شدن رژ شما را به همراه خواهد داشت. حتی گاهی با وجود گذشت تنها چند روز از خرید رژتان در صورتی که در معرض هوای گرم و تابش نور خورشید قرار بگیرد ممکن است دیگر شبیه روز اولی نباشد که آنرا خریداری کرده اید . در این مواقع از استفاده مجدد از رژتان خودداری کرده و آنرا دور بیندازید.

نکات نگهداری از رژ لب و جلوگیری از آب شدن آندور نگهداشتن از محیط های مرطوب مثل حمام

ممکن است برخی از شما وسایل آرایشی خود از جمله رژتان را در حمام نگهداری کنید .شما بدترین محیط را برای نگهداری آن انتخاب کرده اید؛ اکسیژن و بخار ناشی از آب حمام روی سطح برخی از لوازم شما ایجاد لک میکند و موجب کاهش عمر مفید رژ شما خواهد شد.

این نکته را به خاطر داشته باشید که اگر مقابل آینه حمام و یا سرویس های بهداشتی آرایش خود را انجام میدهید همیشه بعد از اتمام آرایشتان و استفاده از رژلب و سایر لوازم آرایشی در آنها را بسته و در جایی دور از رطوبت قرار دهید. زیرا انواع میکروبها در این محیط ها امکان رشد را دارند وموجب آلودگی و خرابی لوازم آرایشی شما خواهند شد. این کار تنها برای چند ثانیه وقت شما را میگیرد ولی در نگهداری لوازم آرابشی شما تاثیر بسزایی دارد.

مانع از یخ زدگی رژ خود شوید

همانطور که دوری از رطوبت و گرما در نگهداری رژلب مهم است دور نگهداشتن از دمای خیلی سرد نیز میتواند موجب خرابی رژ شما شود . در صورتی که در مناطق سرد سکونت دارید و در زمستان احتمال یخ زدگی وجود دارد رژ خود را دور از پنجره ها قرار دهید. زیرا سرمای شدید مواد شیمیایی تشکیل دهنده رژلب را تغییر داده و موجب فاسد شدن آن می شود.

 

مگ تک

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.