راهنمایی انتقال حیوانات خانگی با هواپیما

راهنمایی انتقال حیوانات خانگی با هواپیما تابه‌حال برایتان پیش آمده که نتوانید برای مسافرت، حیوان خانگیتان را ببرید؟ حیوان‌های خانگی معمولا محدودیت‌های زیادی برای صاحبانشان ایجاد می‌کنند. بیشتر…

تابه‌حال برایتان پیش آمده که نتوانید برای مسافرت، حیوان خانگیتان را ببرید؟ حیوان‌های خانگی معمولا محدودیت‌های زیادی برای صاحبانشان ایجاد می‌کنند. بیشتر مردم قبل از مسافرت آن را یا تنها در خانه می‌گذارند یا حیوان را به دوست یا اقوام می‌سپارند. بعضی از مردم برای حیوانشان بلیط هواپیما رزرو کرده و به‌دلیل نداشتن اطلاعات کافی در فرودگاه به مشکل می‌خورند. اگر با ما در این مطلب همراه شوید، متوجه می‌شوید که برای مسافرت با حیوانات خانگی باید چیکار کنید؛ پس این مطلب را تا پایان مطالعه کنید.

بهترین وسیله برای مسافرت با حیوانات خانگی

اگر می‌خواهید با حیوان خانگی‌تان به مسافرت بروید، باید قبل از سفر اطلاعات کافی درباره سفر به‌دست آورید. هر کشوری قوانین خودش را دارد؛ پس بهتر است قبل از سفر از این قوانین مطلع شوید. اگر می‌خواهید با قطار مسافرت کنید و حیوان خانگی همراهتان است، اصلا بلیط قطار را رزرو نکنید؛ زیرا حمل حیوانات با قطار ممکن نیست. با اتوبوس هم نمی‌شود حیوان خانگی را به مسافرت برد. پس قبل از رزرو بلیط هواپیما لحظه آخری یا دیگر بلیط‌ها، این قوانین را مطالعه کنید.

حمل حیوانات خانگی با هواپیما

هواپیما با اتوبوس و قطار متفاوت است و می‌توانید حیوان خانگیتان را با آن حمل کنید؛ اما درنظر داشته باشید که نمی‌توانید حیوان را پیش خودتان نگه دارید. اگر می‌خواهید با حیوان خانگی به مسافرت بروید، باید مدارک لازم را آماده کنید تا اجازه ورود آن به فرودگاه صادر شود. بعد از آن شما حیوان را به باربری تحویل می‌دهید و زمانی که به مقصد رسیدید، حیوان به شما تحویل داده می‌شود.

مدارک لازم برای حمل حیوان خانگی با هواپییما

بیشتر کشورهای جهان برای حمل حیوانات خانگی قوانین سختی دارند. در ایران هم قبل از این‌که حیوان را به هواپیما ببرید، باید مدارک خاصی را به فرودگاه تحویل دهید. مدارکی که شما باید همراه داشته باشید، شامل شناسنامه یا گذرنامه حیوان، برگه کرایه حمل حیوان، تکمیل فرم مخصوص درخواست انجام امور موجود زنده و اصل گواهی بهداشت می‌شود که نیاز به بررسی در دامپزشکی معتبری در مبدا و تایید کتبی دامپزشکی فرودگاه دارد.

سفر با حیوانات خانگی

شرایط ورود حیوانات خانگی به هواپیما

باید حداقل 24 ساعت قبل از پرواز با فرودگاه تماس گرفته و تاییدشدن مدارک ارسالی را پیگیری کنید. اگر بلیط هواپیما چارتر را از یک آژانس هوایی رزرو کرده‌اید، حتما کد AVLH را از چاتر کننده یا آژانس مسافرتی دریافت کنید. حمل حیوانات خانگی توسط باربری فرودگاه انجام می‌شود و به‌همین‌دلیل باید 12 الی 24 ساعت قبل از پرواز در فرودگاه حضور داشته باشید. حواستان به این موضوع باشد که فقط می‌توانید تعداد محدودی حیوان با هواپیما حمل کنید. طبق این قانون می‌توانید دو قلاده سگ یا گربه و نهایتا 10 عدد پرنده را تحویل باربری دهید.

به این موضوع هم دقت داشته باشید که برای حفظ سلامتی حیوان، بهتر است از دو ساعت قبل از پرواز غذاهای سبک به او بدهید. حواستان باشد که تعداد محدودی از ایرلاین‌ها اجازه حمل حیوانات خانگی را به مسافران می‌دهند. البته هیچ‌کدام از پروازهای داخلی، مسئولیت حمل حیوانات تزئینی را برعهده نخواهند گرفت.

شرایط تحویل حیوانات خانگی به هواپیما

مسئولین باربری اجازه دریافت حیوان بدون قفس را ندارند، پس قبل از سفر این مورد را درنظر داشته باشید. قفس حیوانتان باید فضای کافی برای استراحت حیوان داشته باشد. بهتر است از قفسی محکم استفاده کنید که محفظه تامین اکسیژن هم برای آن تعبیه شده باشد. قفسی که انتخاب می‌کنید، باید بدون چرخ بوده و درب آن قفل داشته باشد.

سفر با حیوانات خانگی

سعی کنید قبل از تحویل حیوانتان، پایبند یا قلاده را باز کنید که حیوان راحت‌تر باشد. روی قفس برچسبی قرار می‌گیرد که در آن شماره تماس و نام شما حک شده است. فرقی نمی‌کند بلیط هواپیما لحظه آخری رزرو کرده‌اید یا معمولی، این قوانین برای همه یکسان است.

هزینه حمل‌ونقل حیوانات خانگی

برای حیوانات نیازی به خرید بلیط هواپیما چارتر یا سیستمی نیست و حیوان جز بار محاسبه می‌شود. اگر وزن بار و حیوان بیشتر از حدمجاز شود، باید جریمه بپردازید. طبق قانون وزن پرنده و قفس چهار برابر و وزن حیوانات اهلی دو برابر محاسبه می‌شود. برای جلوگیری از صرف هزینه زیاد، بهتر است قفسی سبک بخرید که جریمه کم‌تری بپردازید.

کشورهایی که اجازه حضور حیوان را به هواپیما نمی‌دهند

نمی‌توانید حیوانات خانگی را به کشورهایی مانند انگلیس، امارات متحد عربی، قطر و بحرین ببرید. اگر می‌خواهید بلیط هواپیما برای سفر به این کشورها را رزرو کنید، حیوان خانگیتان را به یکی از دوستانتان بسپارید.

برای این‌که بتوانید حیوان خانگیتان را به مسافرت ببرید، بهتر است بلیط هواپیما رزرو کرده یا سفرتان را با خودرو شخصی شروع کنید. برای حمل‌ونقل حیوانات خانگی با هواپیما نیازی به خریداری بلیط هواپیما لحظه آخری هم نیست؛ چون همان‌طورکه گفته شد، هزینه آن‌ها با بار محاسبه خواهد شد. اگر تجربه رزرو بلیط هواپیما چارتر یا سیستمی و حمل حیوانات خانگی با هواپیما را داشته‌اید، خوشحال می‌شویم نظراتتان را در این‌باره با ما به‌اشتراک بگذارید.

 

مگ تک

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.